Pentax W80 vs Canon D10 vs Olympus Tough-6010 - veekindlate kompaktkaamerate ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõik kes hindavad digikaamerate juures selliseid omadusi nagu  vee- ja põrutuskindlus ning võibolla ka külmakindlus, peaksid kindlasti kiikama Digitesti veebilehele.

Seal äsja ilmunud ülevaates on teineteiselt mõõtu võtmas kolm käesoleval aastal turule tulnud vee- ja põrutuskindlat digikaamerat Pentax Optio W80Canon D10 ja Olympus µ Tough-6010.

Photopointi Ajaveebis fotojuttudega ja Digitestis filigraanse statiivide koondtestiga kuulsust kogunud digiSTOOP võrdleb kaameraid nii vee all kui ka vee peal, nii video- kui ka fotokvaliteedi alusel. Kes neist kolmest sellest katsumuste kaskaadist võitjana väljub? Vaata Digitesti veebilehelt.

Silicon Power esitleb kiiret Class 10 SDHC mälukaarti
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Silicon Power annab teada, et on valmis meisterdanud SDHC mälukaardi, mis suudab talletada 16GB andmeid ja evib Class 10 standardile vastavat lugemis- ja kirjutamiskiirust.

Firma sõnul sobib uus mälukaart ideaalselt suurt andmete kirjutamis- ja lugemiskiirust nõudvatesse seadmetesse nagu kiire sarivõttega digikaamerad või HD-videot salvestavad videokaamerad.

Esimesena üllitas SDHC Class 10 mälukaardi Panasonic. Sarnased liistakad on juba valmis ka SanDisk`il, Toshibal ja A-Datal. Wikipedia andmetel evivad Class 10 mälukaardid minimaalset kirjutamiskiirust 10 MB/s (Class 6 = 6 MB/s).

Silicon Power`i ametlik pressiteade

Carl Zeiss õnnistab Canonit 35 mm F/2.0 lainurkobjektiiviga
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Carl Zeiss annab teada, et aastatepikkused ponnistused on viimaks ometi vilja kandnud.

Lõpuks on õnnestunud see, mida paljud insenerid ja onkoloogid aastaid teaduslikult võimatuks pidanud on - Zeissi 35 mm objektiivi ühildamine Canoni EF bajonetiga. Selleks ennastsalgava visaduse monumendiks on Canoni filmi- ja digipeeglite ette passiv Distagon T* 2/35 ZE.

Siiamaani on seesama objektiiv olnud saadaval nii Nikoni, Pentaxi kui ka M42 bajonettidega. Kui üllitise EF-võimelisus kõrvale jätta, siis on tegemist ikka sellesama vana hea lainurgaga - suur F/2.0 ava, manuaalne teravustamine, 9 elementi 7 grupis, minimaalne teravustamiskaugus 30 cm, filtrikeere 72 mm…

Zeiss lubab Distagon T* 2/35 ZE turule tuua oktoobrikuus. Objektiivi soovituslikuks jaehinnaks Euroopas (ilma käibemaksuta) märgib tootja € 755,50 (12 000 EEK)

Zeiss`i ametlik pressiteade

Canoni digikaameraga tasuta SDHC kaart, kaamerakott ja puhastuslapp
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitaalsel peegelkaameral reeglina sisemälu ei ole. Seega tuleb koos kaameraga kohe ka mälukaart osta. Pärast esimesi fotosessioone oma uue aparaadiga saab selgeks, et kalli riistapuu pildistuskohta kaasavõtmiseks on hädavajalik hankida fotokott. Kaua sa seda kaamerat ikka riiete sisse mässid.

Nüüd ei pea neid lisaoste enam tegema - Photopoint ja Canon annavad kõigile Canoni digipeegli ostnutele tasuta kaasa fotokoti, SD mälukaardi ja puhastuslapi. Tasuta komplekt kannab nime “Explorer Pack” ning selle väärtus on 999.- 

Kenas karbis kingituse saavad kõik, kes ostavad alates esimesest novembrist ühe kolmest Canoni SD-kaardile salvestavast digipeeglist: EOS 1000D, EOS 450D või EOS 500D.

Explorer Pack on nende aparaatidega kaasas sõltumata sellest, kas tegemist on objektiividega komplektiga või lihtsalt kaamerakerega. Kingituste jagamine toimub kuni 30 novembrini või kuniks Explorer Pack`e jatkub.

Koti näol ei ole tegemist mingi odava vormist-väljas niidipuntraga vaid väga kvaliteetse Canoni toodanguga (vaata fotosid allpool). Usaldusväärne SanDisk`i SDHC mälukaart mahutab 4 GB fotosid ja videoid ning on suurepärasele lugemis- ja kirjutamiskiirusele osundava “Class 4” märgistusega. Puhastuslapp on musta värvi ja selline, mis… puhastab.

Kata fotokotivõistlus on täies hoos. Auhinnad on kuninglikud
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kata avas eile hommikul veebilehe dreambagchallenge.com ning lükkas sellega käima suurejoonelise konkursi. Kõik huvilised on kutsutud disainima fotokotti ning konkureerima peaauhinnale, mis ei saa jätta külmaks ühtegi fotohuvilist.

Kõige paremate ideedega lagedale tulnud osaleja saab enesele Kata poolt käsitsi valmistatud fotokoti - täpselt sellise, nagu võitja ise disaininud on. See ei ole aga sugugi kõik.

Lisaks kotile saab võitja veel Canon EOS 5D Mark II peegelkaamera koos kahe suumobjektiiviga: 24-105 mm F4,0 ja 70-200 mm F4.0. Ja nagu selles veel vähe oleks, on esimese koha auhinnapaketis Gitzo GK2580QR statiivi koos Traveler Series 2 kuulpeaga ning foto- ja videovalgusti Litepanels LP MicroPro.

Peaauhinna rahaliseks väärtuseks on 96 000 krooni, millele lisandub veel disainkoti maksumus.

Teise ja kolmanda koha auhinnad on samuti igati esinduslikud:

2. koht:

Kata R-104 fotokott
Canon EOS 7D digitaalne peegelkaamera
Canon 28-135 F/3.5-5.6 suumobjektiiv
Manfrotto 055 CXPRO4 statiiv
Manfrotto 468 MGR C2 statiivipea
Lite Panels LP Micro foto- ja videovalgusti

3. koht:

Kata 3n1-33 fotokott
Canon EOS 7D digitaalne peegelkaamera
Canon 28-135 F/3.5-5.6 suumobjektiiv
Manfrotto 190 CXPRO4 statiiv
Manfrotto 496RC2 statiivipea

Selleks, et sellistele hunnitutele auhindadele kandideerida, tuleb välja mõelda enese jaoks ideaalse fotokoti kontseptsioon ning see paberile skitseerida. Seejärel tuleb minna veebilehele dreambagchallenge.com. Seal saab pärast põgusat registreerimist kirjutada oma fotokoti põhialused (soovitatavalt inglise või heebrea keeles) ning üles laadida fotokoti kavandid. Ja siis - pöidlad pihku.

Vaata täpsemalt Kata spetsiaalselt veebilehelt dreambagchallenge.com

[See post to watch Flash video]