Photopoint avas uue esinduskaupluse Tallinnas Kristiine keskuses
autor: Lauri Veerde

Täna, esimesel oktoobril kell 10:00 hommikul avas Photopoint oma kaheksanda esinduskaupluse uksed. Uus pood asub Tallinnas uuenenud Kristiine keskuses, mis küll pindala poolest Rocca al Mare`le ja Lõunakeskusele alla jääb, kuid rentnike arvu poolest kõigile tuule alla teeb.

Uus Photopoint on väärikaks täienduseks kolmele senisele kauplusele Tallinnas. Üks neist asub Ülemiste keskuses, teine Pärnu mnt-l ning kolmas Rocca al Mare keskuses. Kui kolm senist poodi asuvad linna äärealadel, siis kolmanda avamisega toob Photopoint oma laia toote- ning teenusevaliku lähemale ka kesklinna inimestele.

Kaupluse 135 ruutmeetrit saavad olema täidetud väga laia valikuga fototehnikaga ning elektroonikaseadmetega sülearvutitest kuni GPS-seadmete ning audio-videotehnikani. Kaupluses saab olema Fuji Frontier fotolabor piltide ilmutamiseks.

Avamise puhul on Kristiine Photopointis palju eksklusiivseid sooduspakkumisi. Näiteks on võimalik osta tavalisest märksa soodsama hinnaga Canoni digikaameraid, albumeid, pildiraame, kõlareid ja muud. Tasub kohale minna küll – vaatama uut Kristiine keskust ning uusimat Photopointi esinduskauplust selle sees.

Canon EOS 1D Mark IV ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehelt on viimastel nädalatel üle käinud korralik ülevaadetetorm – seda seoses sel pühapäeval lõppeva Digitest 2010 konkursiga. Siiski ilmuvad konkursiväliselt edasi ka nn ekspertide kirjutatud ülevaated. Nii nägi näiteks täna ilmavalgust vägagi kaalukas ülevaade Canoni profikaamera Canon EOS 1D Mark IV kohta.

Põhjalikus, 8-lehelises ülevaates räägib autor Toomas Ili selle kaamera headest omadustest ning ei jäta enda teada ka halbu aspekte. Rohkete toote- ja näidisfotodega ning 1D Mark IV videosalvestamisvõimekust demonstreeriva suurepärase näidisvideoga vürtsitatud ülevaade on täies hiilguses teie ees Digitesti veebilehel.

HD-kvaliteedis saad allolevat videot vaadata Digitesti veebilehel või Vimeo veebilehel

Kenko uus ND filter muutub keerates tumedamaks
autor: Lauri Veerde

Jaapani firma Kenko on Eestis tuntud eelkõige tänu oma telekonverteritele. Vähem on teada, et tal on portfellis ka lai valik filtreid. Photokina fotomessil presenteeris Kenko õige huvitavat filtrit – klaasist kapis oli vaatamiseks välja pandud firma uus neutraalhall (ingl.k Neutral Density e ND)  filter. Kui tavaliselt on ND filtritel mingi kindel valguse läbilaskmise määr – näiteks 1 või 3 stoppi, siis Kenko Variable NDX filtri valguskadu on seadistatav ligikaudu ühest stopist kuni kümne stopini.

Filtrite ehitus on sarnane ringpolarisatsioonifiltritele nii et välimist osa filtrist keerates saab valguse läbilaskmise määra muuta. Tegelikult kasutabki filter valguse tõkestamisest polariseerivat filtrit, kuid erinevalt tavalisele polarisatsioonifiltrile ei ole sellel mõju värvustasakaalule, helkidele ja peegeldustele.

Tänu Variable NDX filtrile ei ole vaja kaasas kanda mitut ND filtrit ja neid objektiivi ees vahetada. Teravustamise ja kadreerimise hõlbustamiseks saab algul filtri efekti maha keerata, et alles enne päästikule vajutamist õige valguskao filtri keeramise teel kiirelt paika seada. Samuti saab video filmimise ajal filtrit keerates luua nn fade-in ja fade-out efekte.

Kenko esindaja Photokina fotomessil kinnitas Photopointi ajaveebile, et Variable NDX filter tuleb Jaapanis müügile käesoleva aasta detsembris. Filtri Euroopasse jõudmise aega ta täpsustada ei osanud, aga kindlasti see 2011 aasta sees juhtuma saavat.

Käisin läbi ka sealsamas kõrval oleva Hoya stendi eest, et vaadata, kas ehk ka neil midagi sellist välja pandud on. Hoya esindaja teatas küsimise peale, et nendegi kaubamärgi all on valmimas sarnane muudetava tumedusega ND filter, kuid praegu siin Photokina fotomessil neil seda veel näidata ei ole. Lähikuudel saavat see aga valmis ning ilmselt aastavahetusel  jõuab ka turule.

Käed küljes – Tamroni 70-300mm F4-5.6 suumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamroni 70-300 mm F4-5.6 suumobjektiiv pälvis veidi enam kui kuu aja eest EISA 2010 aasta parima suumobjektiivi tiitli. Photokina fotomessil Tamroni stendi ees oli mul võimalus seda objektiivi lähemalt vaadata ning seda isegi oma kaamerale ette keerata ning sellega pildistada. Kuna selle hind on objektiivide maailmas üpris soodne, siis ei oodanud ma sellelt objektiivilt midagi erilist. Seda suurem oli minu üllatus – et mitte öelda jahmatus.

Objektiivi ehituslik pool oli suurepärane, teravustamisrõngas liikus sujuvamalt kui mõnel kaameratootja tippklassi seeria objektiivil, suumirõngas oli mõnusalt suur. Kõige positiivsemalt üllatas mind ilmselt autofookusmootori kiirus (Tamron toob ka oma materjalides välja just 70-300 mm objektiivi uue autofookusmootori tõhusust) ja loomulikult Tamroni värinastabilisaator oma tuntud headuses. Kes iganes soovib omale telesuumi osta – proovige kindlasti ära ka Tamroni objektiivide värinastabilisaator. Kõigi eelduste kohaselt ülistate te seda pärast samamoodi nagu mina, kes ma lahkusin Tamroni objektiivistendi juurest kindla otsusega: ma tahan seda endale osta.

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 70 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 300 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 191 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600 + väline välklamp. Pildistatud käelt

Canon EOS 500D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 300 mm. Säritus: F/5.6, 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Tamroni 70-300 mm F4-5.6 suumobjektiiv on juba valmis Nikoni kaameratele. Canoni aparaatideversioon peaks turule paisatama oktoobrikuus. Photopointi poodidesse ei ole Nikoni mudel veel jõudnud aga kui jõuab, siis kohe siinsamas blogis selle ka karbist välja võtame.

Käed küljes – Manfrotto värvilised statiivid Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Pentax müüb juba tükk aega värvilisi peegelkaameraid ning tundub, et see äri läheb tal päris hästi. Kui tarbija on aga juba endale hankinud punase või helerohelise peegelkaamera, miks ta ei võiks siis sinna juurde osta ka värvilist statiivi? “Võib küll,” ütleb Manfrotto ja seab Photokina fotomessil oma stendile kuus roosa-valge värviga toonitud statiivi: