Nüüd saadaval: Canon RF 15-35mm ja 24-70mm (F2,8) objektiivid EOS R-sarja hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Canon’i kaks uut  täiskaader hübriidkaamerate suumobjektiivi:  RF 15-35mm F2.8L IS USM ja RF 24-70mm F2.8L IS USM on jõudnud Photopointi. Kui jätta kõrvale erinev fookuskauguste vahemik, võib öelda, et objektiivid on nii välimuselt kui ka sisult üsna sarnased. Uurime lähemalt. 

Mõlemat valgustundlikku f/2.8 püsiavaga objektiivi iseloomustab ilmastikukindlus, 5-stopiga pildistabiliseerimine ning Nano USM teravustamismootor, mis tagab vaikse autofookuse. Uued objektiivid on umbes samas suuruses ning RF 15-35mm kaalub 840g ja RF 24-70mm pisut rohkem – 900g. Objektiivide läätseraami külge on kinnitatud programmeeritav juhtrõngas, mille abil saab kiiresti muuta säritust. 

Kasutusalalt on mõlemad fototorud täiesti universaalsed, sobides hästi näiteks igapäevaelu dokumenteerimiseks või reisifotograafiaks. Laiema nurgaga RF 15-35 on aga kindlasti suurepärane valik neile, kes tahavad pildistada arhitektuuri ning maastike ja RF 24-70mm võiks sobida hästi portreede ning sündmuste jäädvustamiseks. RF 15-35 minimaalseks teravustamiskauguseks on 28 cm ning  RF 24-70-l 21 cm.

 

Optiline ehitus

  • RF 15-35mm optilises ehituses on 16 läätseelementi 12-s grupis, sealhulgas 3 asfäärilist ja 2 UD-elementi, mis aitavad likvideerida optilisi kõrvalekaldeid. 
  • RF 24-70mm ehituses on aga seevastu 21 elementi 15-s grupis, koos kolme asfäärilise ja 3 UD-elemendiga. 

 

 

 

Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM objektiiv Photopointi veebipoes👉 

Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM objektiiv Photopointi veebipoes 👉

(3)

The post Nüüd saadaval: Canon RF 15-35mm ja 24-70mm (F2,8) objektiivid EOS R-sarja hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

GoPro MAX – jäädvusta 360° materjalina kõike enda ümber
autor: Jürgen Veerme

Arvasid, et tervele maailmale tutvustati eile (01.10.2019) ainult uut HERO8 Black kaamerat? Ooo ei, sest püünele astus ka GoPro MAX, mille kahe sfäärilise läätse abil saad salvestada 360- kraadi fotosid & videoid. Soovi korral saab koguda ka traditsioonilist HERO-stiilis materjali. Vaat lähemalt 👇

 

Esmapilgul võib tunduda, et MAX on justkui GoPro Fusion mudeli järgmine generatsioon, aga tegelikult on tegemist täiesti uue tootega, millel on uus disain ja sisu. Võrreldes Fusioniga on Max väliselt tunduvalt kompaktsem ja sarnaselt HERO8 Black kaamerale on sellel “kõhu” all kokkuvolditavad “kõrvad”, mis teevad GoPro tarvikute kasutamise ja vahetamise mugavaks.

MAX’i suureks väliseks uuenduseks on kindlasti ka intuitiivne puutetundlik ekraan, mis Fusionil puudus. Puutetundliku ekraaniga on lihtne kaamerat juhtida ning see teeb ka materjali läbi vaatamise protsessi kiiremaks. Oluline lisa, mis kindlasti meeldib videoblogijatele. 

GoPro Max

Eriti suured muutused on toimunud Max’i tarkvaras, sest kui Fusioniga filmides vajasid hiljem failide töötlemiseks NASA superarvutit, siis nüüd töödeldakse kogu 360° materjal kokku kaameras sees. See teeb failide allalaadimise super lihtsaks ning GoPro rakendus annab järeltöötluseks juurde lisavõimalusi.

GoPro Max

Pildi stabiliseerimine on viimaste GoPro mudelite puhul olnud kõige olulisem ja seetõttu edastab MAX HyperSmooth kõigi aegade kõige sujuvamat GoPro videot. Lisaks pakub HERO režiim automaatset horisondi loodi panekut, mis jätab ülisujuva ja kinoliku ilme isegi kui oled külg ees, saltot tegemas või jooksmas oma lastele järele.

Kokkuvõtlikult veel mõned olulisemad uuendused:

  • PowerPano – sügav ja moonutuste vaba 270° pilt ilma, et peaksid horisonti skaneerima. Lisaks ka liikumisega kaadrid ning eepilised selfied.
  • לlim 360° + Stereo Audio – kuus mikrofoni salvestavad elutruud 360° heli ja annavad parima stereo, mis kunagi ühestki GoPro’st on saadud.
  • Suunatud audio – see laseb Sul HERO režiimis valida, mis suunast heli soovid – olenemata kumba läätse kasutad. Ideaalne näiteks vlogimiseks.
  • Digitaalsed läätsed – HERO režiimis saad valida nelja erineva läätse vahel – Narrow, Linear, Wide või MAX SuperView. Vimane on kõige laiem vaateväli, mida GoPro kunagi on pakkunud.
  • MAX TimeWarpHERO režiimis muudab TimeWarp automaatselt video kiirust vastavalt liikumisele, valgusele ja stseenile. Saad olulistes kohtades lülitada tavavideole ning seejärel uuesti kiire TimeWarp’ga edasi liikuda.

Uus GoPro MAX tundub olevat hea kaaslane kõigile, kes soovivad saada unikaalseid vaatenurki, mis klassikaliste GoPro kaameratega pole võimalikud või on raskemini kättesaadavad. See maksab 529 eurot ja jõuab nii meie esinduskauplustesse kui veebikaubamajja müügile arvatavasti oktoobrikuu lõpus. 

 

Ole esimene ja eeltelli eriline GoPro MAX endale ära ››

(17)

The post GoPro MAX – jäädvusta 360° materjalina kõike enda ümber appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lubage tutvustada – GoPro HERO8 Black on uus seikluskaamerate kuningas!
autor: Jürgen Veerme

GoPro HERO8 Black

Saage tuttavaks – see on GoPro HERO8 Black! Uus seikluskaamerate lipulaev, mis tundub esialgu äravahetamiseni sarnane HERO7 Black mudelile, aga efektiivsem disain muudab kasutamise mugavamaks ja tarvikute vahetamine toimub tänu sisseehitatud volditavatele “kõrvadele” ainult hetkega.

HERO8 Black rõõmustab kindlasti paljusid influencereid/sisuloojaid, sest kaamerale saab nüüdsest juurde osta ja külge kinnitada erinevaid “mooduleid” (expansion mods). Nende abil saab juurde lisada professionaalsema valgustuse & audio ning eraldi ekraani paremaks kadreerimiseks. Loomulikult ei puudu kaameralt Hypersmooth 2.0 stabilisatsioon, mis on nüüd ka aegluubis!

 

Mis veel põnevat? Pööraselt sujuv pilt on nüüd lausa sõgedalt sujuv, sest HyperSmooth 2.0 elektrooniline stabilisaator töötab kõikides resolutsioonides ja kaadrisagedustel ning pakub kolme erinevat stabilissatsiooni taset – On, High ja Boost. 

Seekord on GoPro kasutusele võtnud uuematest nutitelefonidest tuntud digitaalsed läätsed ehk erinevate hetkede jäädvustamiseks saad ühe nupuvajutusega valida nelja erineva kadreeringu vahel: Narrow, Linear, Wide või SuperView.

TimeWarp 2.0 abil saab nüüd ülistabiilseid timelapse-stiilis videoid salvestada nii et funktsioon ise muudab automaatselt kiirust vastavalt Sinu liikumisele, valgusele ja stseenile. Sa saad timewarpi tehes video isegi aeglustada tavapäraseks – parimate hetkede talletamiseks – ja siis selle tagasi kiirendada.

Hero8 Black

Muidugi jäid uuele HERO8 Black kaamerale peale HERO7 Black isendist tuttavad võimalused nagu näiteks veekindlus kuni 10m sügavusele, portrait mode Instagram/Facebook storyde tegemiseks, 8x aegluup, GPS + liikumisandurid, häälkäsklused ja otseülekanne 1080p kvaliteedis jne.

Äsja esitletud GoPro HERO8 Black hakkab maksma 429 eurot ja jõuab nii meie esinduskauplustesse kui veebikaubamajja müügile juba mõne nädala pärast. 

 

Ole esimene – eeltelli seiklusi ihkav GoPro HERO8 Black ››

(2)

The post Lubage tutvustada – GoPro HERO8 Black on uus seikluskaamerate kuningas! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Koos on soodsam – valitud Sony täiskaadri ja GM objektiivi ostul saad 200€ allahindlust
autor: Jürgen Veerme

Sony G Master seeria

Sony täiskaader hübriidkaamerad on jõuliselt tõusnud fotokaamerate maailma valitsejateks. Eriti ilmekalt väljendub see faktis, et paljud elupõlised Canon, Nikon ja Pentax peegelkaamerate kasutajad nii Eestis kui välismaal on jätnud need pühapäeva pildistamiseks või maha müünud ja kätte haaranud Sony täiskaadrid.

Kui Sa veel ei ole Sony tehnika peale üle liikunud, aga plaanid seda teha, siis nüüd võib selle teostamiseks olla ideaalne hetk – osta Sony a7R II, a7R III või a7R IV ja kohe juurde Sony G Master objektiiv ning saad 200€ allahindlust!

Kampaanias osalevad tippkvaliteediga objektiivid:

Sony FE 16-35mm f/2.8 GM – EISA sõnul on see 2018-2019. aasta parim hübriidkaameratele sobiv lainurkobjektiiv. Ideaalne valik mistahes žanrite pildistamiseks ning instagrammerite/sisuloojate nr. 1 valik.

Sony FE 24-70mm f/2.8 GM – klassika, mille kõige suuremaks plussiks on universaalne suumiulatus. Laiemas otsas 24 mm peal saab teha väga lummavaid maastikufotosid, aga kaugema otsa 50 mm – 70 mm vahemik on sobiv inimeste pildistamiseks või maastikult mõne detaili välja toomiseks.

Sony FE 85mm f/1.4 GM – perfektne portreeobjektiiv, mille sees on kasutusel tehnoloogia viimane sõna.

Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS – objektiiv pakub silmapaistvat pildi kvaliteeti ja kiiret autofookust ja seetõttu valis EISA selle 2018-2019. aasta parimaks hübriidkaameratele sobivaks teleobjektiiviks.

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS – tänu 11-labalisele avale ja unikaalsele optilisele disainile jäävad pildil üleminekud taustale pehmemad kui kunagi varem ja udustatud taust on veelgi pehmem.

Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS – universaalne klassika, mis pakub silmapaistvat pildi kvaliteeti ja kiiret autofookust.

 

Aeg on õige – osta Sony a7 täiskaader hübriidkaamera ››

 

Kampaania kestab kuni 17.10.2019. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel tÅ¡ekil/arvel. Veebikaubamajas rakendub soodustus automaatselt, kui ostukorvis on õiged tooted.

(9)

The post Koos on soodsam – valitud Sony täiskaadri ja GM objektiivi ostul saad 200€ allahindlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile
autor: Elise Ader

Paberfotode trükkimise standardiks on saanud postkaardimõõt 15x10cm. Selline formaat on mõeldud 3:2 küljesuhtega piltide trükkimiseks. 3:2 küljesuhtega on tehtud näiteks enamik peegelkaamerate ja hübriidkaamerate fotosid, mistõttu fotograafi juures tehtud pildid enamasti 15x10cm fotopaberile välja trükkides ideaalselt ka esimese katsega õnnestuvad.

Probleemid formaadiga hakkavad tavaliselt kompaktkaamera või telefoniga tehtud fotode väljatrükkimisel, kui kaamera sätetes on automaatne seadistus pildistada näiteks 4:3 formaadis fotosid, mis ei vasta 15x10cm fotopaberile.

4:3 küljesuhe, mis on kasutusel valdavalt digiseebikarpides on tulnud sellest, et erinevalt tänapäevast polnud esimeste digikaamerate failid piisavalt trükikõlbulikud ning fotosid vaadati valdavalt arvutiekraanilt. 4:3 oli tolleaegsete CRT monitoride ja kineskooptelekate ekraanisuhe, millele ka kompaktkaamera fotode küljesuhe vastavaks kohandati. Samas jäid paberimõõt, albumid ning pildiraamid samasse mõõtu.

 

Mida teha, kui kaamera pildistab teistsuguse küljesuhtega faile?

 

Esimese asjana tasukski kaamera sätetest järgi uurida, millise küljesuhtega faile see jäädvustab. Paberfotode trükkimisel pead lihtsalt sellega arvestama ning tellima õige formaadiga fotod. Kui Sinu kaamera pildistab 4:3 küljesuhet, siis fotode kadudeta trükkimiseks sobivad mõõdud on 13x10cm (13,6cm x 10,2cm) ning äsja valikusse lisandunud 15x11cm (15,2cm x 11,4cm).

 

15×10 formaati paberfotosid on harjutud ilmselt pimesi tellima ka seetõttu, et varasemalt on teistsugust formaati mahutavate fotoalbumite valik olnud kesine. See probleem on aga nüüdseks jäänud minevikku, sest näiteks Photopointis saad valida nii tavaliste kiletaskutega 15x11cm fotodele mõeldud fotoalbumite kui ka erinevas formaadis piltide mahutamiseks sobilike pärgamentlehtedega ja iseliimuvate lehtedega fotoalbumite vahel.

 

Pea silmas:

  • Kui teie fotode külgede suhe on 3:2, siis on õige paberfotomõõt 15x10cm.
  • Kui teie fotode külgede suhe on 4:3, siis on õige paberfotomõõt 13×10 või 15x11cm.

 

Oma silm on kuningas. Vaatame lähemalt, mis juhtub kui tellida 4:3 küljesuhtega faile 15x10cm või  15x11cm mõõdus paberfotona. 

 

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15x10cm paberfotol ning paremal 15x11cm paberfotol.

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15×11(11×15)cm paberfotol ning paremal 15×10(10×15)cm paberfotol. Nagu näha, siis 15×10 fotol on pool inimesest vale formaadi tõttu pildilt automaatselt välja lõigatud.

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15x11cm paberfotol ning paremal 15x10cm paberfotol.

 

Mõndade fotode puhul valest formaadist tingitud “kadu” pilti ei riku. Teisel juhul võib väljatrükk raiuda otsast portreteeritava pea ning teha meele mõrudaks. Kui tahad ikkagi 4:3 fotosid 15×10 mõõdus tellida, siis tasub kontroll enda kätte haarata ning fotod enne tellimist õigesse küljesuhtesse ära kärpida. 

 

Kuidas küljesuhet kontrollida ja parandada?

Enamustes kõige algelisemas fotode vaatamise programmides, mida arvuti oma algseadistuses juba pakub, on olemas ka fotode lõikamise tööriist. See näitab Sulle muuhulgas ka lõikamise valikutena erinevaid küljesuhteid. Kui avad 4:3 küljesuhtega pildi ning valid kärpimise juures 3:2 küljesuhte, siis tekitab süsteem sulle õige suurusega kasti, mille abil saad foto sobivaks kadreerida. 

 

 

Kui see kõik tundub liiga keeruline, on võimalusi muidugi veel. Näiteks kui tellitud paber on 15x10cm (3:2 suhe) mõõdus, kuid sinna prinditavad fotod on teistsuguses suhtes nt 4:3, siis saad teha valiku, et fotod mahutatakse paberile, aga paberile jäävad valged servad. Kui seda valikut mitte teha, lõigatakse pildid automaatselt õigesse formaati ning kaotatakse seeläbi osa pildist.

Kui otsustada ikkagi lõikamise kasuks, siis tasub endal pildid enne trükki saatmist õigesse proportsiooni lõigata. לksnes nii saate olla kindel, et jääte lõpptulemusega rahule. Veelgi lihtsam variant on muidugi külgede suhe kaameras võimaluse korral 2:3 küljesuhtele ümber seadistada ning sellisel juhul ei pea enam fotode trükkimisel sellega tulevikus üldse pead vaevama. 

Kui küljesuhte järgi fotopaberi valimine ikka veel keeruliseks jäi, siis suhtle enne fotode tellimist meie fotolaborantidega ning loe lisaks:

 

 

15x11cm fotodele mõeldud fotoalbumid Photopointi veebipoes>>

(8)

The post 4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10