Lekkisid esimesed tootefotod Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamerast
autor: Lauri Veerde

real

Fujifilmi esimese hübriidkaamera, 4 aastat tagasi esitletud X-Pro1 järeltulijat on oodatud juba vähemalt 2 aastat. Paistab, et nüüd on see lõpuks silmapiiril, sest veebi on lekkinud väidetavad tootefotod uuest kaamerast nimega Fujifilm X-Pro2.

Fujirumours.com veebilehel avalikustatud piltidelt vaatab vastu algse mudeliga väliselt sarnane aparaat, mille väliskuju erinevustest olulisematena paistab silma esiküljele lisatud valikuketas ning tagaküljele ilmunud joystick teravustamispunkti lihtsamaks liigutamiseks. X-Pro1 erines teistest Fujifilm hübriidkaamerad kahefunktsioonilise (nii optiline kui ka elektrooniline) pildiotsija poolest ning paistab, et seda erinevust kannab endas ka X-Pro2. Paljude X-Pro ootajate meelehärmiks pole uuel kaameral jätkuvalt nurga alla seatavat LCD-ekraani.

 

back

Algne Fujifilm X-Pro1 hübriidkaamera, mis on Photopointis müügil tänaseni, tõi endaga esmaklassilise pildikvaliteedi, käsitlemismugavuse ja pildiotsija. Selle autofookuse kiirus oli aga konkurentidega võrreldes aeglasem, videorežiim algelisem ja nuppude seadistamise võimalused piiratud. Loodetavasti parandab uus versioon just need kolm peamist puudust.

 

up

Allikas: Fujirumours.com

Need on 2015. aasta parimad videokaadrid, mis tehtud GoPro kaameraga
autor: Jürgen Veerme

Maailmakuulsate GoPro seikluskaamerate jaos oli lõppenud aasta äärmiselt põnev ja edukas. Ilmavalgust nägi seni väikseim GoPro perekonna liige Session ning aasta lõpus kuulutati ametlikult, et tuleval aastal näeme GoPro esimest drooni nimega Karma. Lisaks avati uus teenus GoPro Licencing, mille kaudu saab iga Jüri või Mari müüa GoPro seikluskaameratega tehtud videomaterjali.

Just tänu GoPro Licencing teenusele on GoPro meeskond pannud kokku eepilise teekonna, kus näeb parimaid GoPro HERO 4 seikluskaamerate abil 2015. aastal jäädvustatud hetki – kõrgelt taevast kuni sügavasse ookeani.

 

 

Kõik GoPro seikluskaamerad Photopointi veebikaubamajas ›

Seikluskaamerate lisatarvikud Photopointi e-poes ›

Droonifotograaf Kaupo Kalda: hübriidkaamera on mugav ja kvaliteetne sõber jalutuskäikudel
autor: Kaupo Kalda

P1020150

Hübriidkaamerad on maailmas tegemas võidukäiku, sest on tihti oluliselt kompaktsemad, samas vahetatavate objektiiviga ning reeglina suure sensoriga. Minu põhikirg on küll droonifotode tegemine, aga meeldib ka maapinnal jalutamas käia ja avastasin hiljuti, kui mugav on pisike hübriidkaamera oma jalutuskäikudele ja reisidele kaasa võtta.

Konkreetsel juhul kasutan Panasonic Lumix GM1 hübriidkaamerat, mis on imeväike, kaardipaki suurune, Micro Four Thirds standardile vastava suure sensori ja vahetatavate objektiividega. Selle uuem sõsarmudel on näiteks Panasonic Lumix GM5, soodsam ja lihtsam versioon aga Panasonic Lumix GF7.

 

panasonic-lumix-gm1-tootefotod-2-6

Panasonic Lumix GM1 kaamera kõrval on (vasakult) Olympuse 45mm f/1.8 fiksobjektiiv ja Panasonicu 12-32mm komplektobjektiiv

Mis eriti hea – selle Panasonicu hübriidkaamera ette saan kinnitada samu objektiive, nagu enda drooni  DJI Inspire 1 Pro Zenmuse X5 kaamera ette. Nõelteravad Olympus 25mm ja 45mm fiksobjektiivid olid mul olemas enne hübriidkaamera ostmist.

Mina hämmastas tõsiselt väikese kaamera suutlikkus – hämaras vanalinnas sai pilte teha käest, statiivita ja pildid on teravad, seda ka kaasasoleva kit 12-32mm objektiiviga (ekvivalent 24-64mm). Muidugi on fotodel kõrge ISO tõttu teatav müratase, aga see ei sega sugugi ning pildid on nauditavad, artistlikud. Pilditase ekstreemsetes valgusoludes võrreldes kompaktkaameratega, millel on tavaliselt umbes 8x väiksem sensor, on tohutu.

 

P1020143

Lisades siia RAW formaadi kasutusvõimaluse ja mõnusa fototöötluse, saab efektseid pilte ka rasketes oludes. Samuti vedas kaamera hästi välja jõulupildid tubastes hämarustes, nii välguga kui välguta tegi kaamera väga häid tulemusi.

Kuna kaamera on pisike ja kerge (paarsada grammi), on sellega ka tänaval mõnus jalutada: ripub kõhul, jope all ning pilti tehes ei vaadata sind privaatsustrikkuvalt, mis on tihti emotsioon peegelkaamerat kasutades vaid kui “suvalist turisti, kes klõpsib mingi pisiasjaga”. Samas on nende kaamerate pildikvaliteet võrreldav laiatarbepeeglitega, mille hinnaklass on 1000€ kanti.

Kõik allolevad fotod pildistasin sellesama Panasonicu hübriidkaameraga üheainsa jalutuskäigu jooksul:

 

P1020137

 

P1020239

 

P1020244

 

P1020232

 

P1020231

 

P1020220

 

P1020211

 

P1020194 P1020193

 

P1020182

 

P1020172

 

P1020167

 

P1020157

 

P1020147

Jätkan oma fotojalutuskäikude jagamist ning neid albumeid hakkab ajas juurde tekkima minu veebilehele – kausta “Fotojalutused”.

Suur 2015 lõpu müük Photopointi veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopoint-aastalopumuuk-blog-ee

Peagi saabuva aastavahetuse puhul toimub Photopointi veebikaubamajas suur 2015 lõpu müük.

See on Photopointi e-poe aasta viimane sooduskampaania, kus enamus tooteid on tavapärastest soodus- ja tavahindadest veelgi soodsamalt saadaval.

Kampaania kestab 25.12 – 31.12.2015

 

Vaata kohe Photopointi e-poodi – seal on üle 100 000 toote ›

 

Allpool saad vaid ühe klikiga suunduda ostlema Photopoint.ee veebikaubamaja uutesse ja kõige populaarsematesse tootekategooriatesse:

TÖÖRIISTAD | AUTOKAUABAD | MÄNGUASJAD | PARFÜÜMID | KÄEKELLAD | KODUKAUBAD

 

Lekkinud on tulevase Nikon D5 tehnilisi andmeid ning pilte
autor: Oskari Värä

nikond5_3

Nikon D5 kohta on erinevaid kõlakaid mõnda aega ringi käinud ning nüüd on lekkinud rohkem andmeid ja lõpuks ka fotosid. Nikonrumors teatab suure enesekindlusega, et D5 tuleb 153 autofookuspunktiga, mis on hajutatud kaadril laiemalt täpsema autofookuse tarvis. Sensor on 20,7 megapiksline täiskaader, mis võimaldab ISO tundlikkust seada kuni 102 400. Näiteks D4S mudelil on see näitaja “vaid” 25 600. Kõlakad räägivad ka 15 kaadrit sekundis sarivõttest ning võimalusest filmida 4K lahutusvõimega videot 60 kaadrit sekundis, kuid need väited pole kinnitust leidnud.

nikond5

nikond5_2

Kaamera konstruktsiooni kohta võrreldes eelmise mudeliga näeme, et ISO nupp on uus ning MODE nupp on asendatud. Suurema muutusena märkasid prantsuse fotofoorumi Chasseur d’Images teravsilmsed kasutajad, et pildiotsijal on küljes lukustusnupud ning neil oli õigus. Pildiotsija esimene osa on eemaldatav ning seal all on eraldi katik, mida saab kinni vajutada. Selle eesmärk on pika säriga pildistades vältida valguse lekkimist pildiotsija kaudu.

nikond5_1

nikond5_4

Nikon D5 peegelkaamerat on oodata 2016. aasta esimeses pooles.

Allikas: nikonrumors.com

1 2 3 4 5 6