Tamrac on tuntud kui fotokottide valmistaja. Nüüd on ta aga valmis saanud millegi täiesti erilise ja huvitavaga. Ülikerge, kompaktse ja sekundiga töövalmis seatava reisistatiiviga ZipShot. Stabiilsuses kaotatu tehakse kuhjaga tasa kasutamismugavusega. Vaadake ise:
Kõik, kes soetavad Photopointist digitaalse peegelkaamera, saavad tasuta Photopointi fotokursuse esimese osa. Seda olenemata digipeegli tootjafirmast või ostmise ajast. Detsembrikuus on aga võimalik veelgi rohkem tasuta tarkust ammutada.
Ainult jõulukuul annab Photopoint kõigile, kes ostavad Canoni algtaseme digipeegli, ära lisaks veebipõhisele kursusele veel ka traditsioonilise, Canoni poolt korraldatava fotokursuse.
Canoni fotokursusele saavad end kirja panna kõik, kes ostavad Photopointist detsembrikuu jooksul Canoni digipeegli EOS 1000D, 450D, 500D või 50D. Vahet pole, kas kere või mõne objektiiviga komplekti. Kursused toimuvad Tartus ja Tallinnas. Täpsem info ja registreerimine Canoni vastaval veebilehel.
Canoni fotokoolitus on suurepäraseks täienduseks Photopointi fotokursuse esimesele osale “Kaamera ja selle juhtimine. Fotograafia baasteadmised“, mis samuti ostetud kaameraga tasuta kaasas.
Kui viimane annab kõik vajalikud teoreetilised fotograafia-alased üldteadmised, siis esimene õpetab kasutama konkreetse kaamera nuppe ja menüüsüsteeme.
Iial ei ole algus nii lihtne olnud, nagu see on detsembris Canoni kaamera ostnutele.
Vaata Canoni digipeegleid Photopointi veebilehel
Canoni fotokursusele registreerimine
Photopointi veebipõhine fotokursus - esimene osa digipeegli ostjale tasuta.
Nikon esitleb täna uut teleobjektiivi ning telekonverterit.
Valgusjõuline AF-S Nikkor 300 MM F/2.8 G ED VR II vahetab välja senise telefiksi Nikkor AF-S 300mm F2,8 D IF-ED VR .
Uuendatud objektiivile on lisatud tõhus VRII värinastabilisaator. Nikoni sõnul kompenseerib see kaamera liikumist, lubades pildistada teravaid kaadreid kuni neli stoppi tavalisest pikema säriajaga.
Uus Nikkor 300 mm f/2,8 lähim teravustamiskaugus AF režiimis on 2,3 m, objektiivil on SilentWawe teravustamismootor ning kolm teravustamisrežiimi: M, M/A ja A/M
Objektiivi konstruktsioonis on 11 elementi jaotatuna 8 grupiks. Esindatud on kolm ED elementi, läätsedele on kantud Nano Crystal Coat vääristus, mis vähendab sisepeegeldusi.
Nikkor 300 mm f/2,8 kaalub 2,9 kg ja on 267,5 mm pikkune. Filtrikeermeks 52 mm. Objektiivi hinnaks saab olema 97 999.-
Koos 300 mm objektiiviga esitleb Nikon ka selle juurde ideaalselt passivat telekonverterit.
AF-S Teleconverter TC-20E III sobib nii täis- kui ka poolkaadersensoritega Nikoni digipeeglitele ning kahekordistab enese ees oleva objektiivi fookuskauguse.
See telekonverter omab esimese telekonverterina maailmas ühte asfäärilise pinnaga läätse. Konverteri konstruktsioon on Nikoni sõnul uuendatud, võimaldamaks parimat kontrastsust ning lahutusvõimet.
AF-S Teleconverter TC-20E III kaalub umbkaudu 330 g, koosneb seitsmest elemendist viies grupis ning saab maksma 8599.-
Pentax`i tootevalikus on kolm makroobjektiivi. 35 mm, 50 mm ja 100 mm. Viimane neist läheb nüüdsest pensionile. Selle asemele astub täna uus makroobjektiiv smc PENTAX D FA MACRO 100mm f/2.8 WR .
Sarnaselt vanemale on ka see D FA tüüpi - see tähendab, et see sobib kasutamiseks nii poolkaadersensoritega (APS-C) kaamerate ees kui ka 35 mm filmi kasutavate kaamerate sees.
Uue 100 mm makroobjektiivi korpus on valmistatud ülenisti alumiiniumist. Sellele on lisatud ilmastikukindlad tihendid - objektiiv kannab sinaka värvusega tähistust “WR” - justnagu K-7 digipeegliga koos müüdavad suumobjektiividki. See on päris kõva sõna. Lisaks veekindlatele tihenditele on objektiivi esilääts kaetud Pentax`i Super Protect vääristusega, mis tõrjub tolmu, vett, mustust, sõrmejälgi jne.
Pehmem sõna ei ole ka see, et uue objektiivi diafragmaava on täielikult ümar. Mitte ühelgi Pentax`i makroobjektiivil ei ole enne sellist omadust olnud. Ümar diafragmaava tähendab seda, et fookusest väljas olevas alad joonistuvad välja huvitavalt ja pehmelt.
Pentax`i APS-C sensoriga digipeeglite ees on selle objektiivi fookuskauguse ekvivalendiks 153 mm. Optiline süsteem on päritud vanalt 100 mm makroobjektiivilt, 1:1 suurendus on saavutatav juba 13 cm kauguselt. Quick Shift süsteem võimaldab kiiret automaatselt manuaalsele teravustamisele ümberlülitumist pärast teravustamist kaamera AF süsteemi poolt.
Paar nädalat veel, ning 2009nda aasta kalendriga pole enam suurt midagi muud peale hakata kui et viska prügikasti. Seda muidugi juhul, kui teil on poest ostetud tehasekalender. Photopointi fotokalendreid ikka niisama lihtsalt ära ei viska, sest seda on ju kaunistamas kalendriomaniku enda tähendusrikkad ja toredad fotod.
Sellise omaenda fotodega kalendri saab aga tellida ka peagi algavaks 2010 aastaks. Photopointi digilabori meenete osakonnas on ühtekokku kaheksa erineva kujunduse ning mõõtmetega kalendrit. On nii 12-lehelisi, kus lisaks fotole kolm kuud või üksainus kuu ühel lehel. On ka selliseid, kus kõik 12 kuud ühel lehel ning nende kohal kõrgumas sinu enese lisatud pilt.
Fotokalendri valmistamine ja tellimine Photopointi fotomeenete lehel on väga lihtne.
Olemasolevate kalendripõhjade seast saab valida enesele meeldivaima, seejärel tuleb oma arvutist leida kalendrile lisatavad fotod ning need kalendripõhjadele asetada. Kui tellimus kinnitatud ning selle eest internetipangas tasutud, on kalendrid juba viie tööpäeva pärast valmis.
Niiviisi enese poolt kujundatud fotokalendril on hoopis suurem tähendus kui poest ostetud kalendritel, kus figureerivad võõrad kassid, inimesed ja kauged värvilised paradiisirannad. Eks need ole ka omamoodi ilusad. Hallsinine taevas või nurgas seisev pisike jonnipundar on aga nendest visuaalsetest peibutistest määratult ilusamad. Seesuguse omase ainesega kalendrid on tähendusrikkad ka aastate pärast, mil tavaline kalender ammu tehases uueks ümber töödeldud on.
Uuri niisama või tee endale kohe kalender või kaart Photopointi fotomeenete veebilehel.
Point TV kolmas osa on telekonverterite päralt. Need pakuvad head ja soodsat võimalust objektiivi fookuskauguse pikendamiseks, samas on neil aga ka omad miinused.
Ardo vaatlebki telekonverterite häid ja halbu omadusi, näitab, kuidas konverterit kaamera ja objektiivi vahele kinnitada ning räägib konverteri kasutamisest erinevat tüüpi objektiividega. Kõike seda Kenko telekonverterite näitel.
Head vaatamist.
Pentax teatab, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma uusimale digitaalsele peegelkaamerale K-x.
Versioon 1.01 lisab aparaati uue efekti “Cross Processing” (Risttöötlus). Seda on soovi korral võimalik aktiveerida ka rohelise nupu abil. Tarkvarauuendus lubab täpsemaks muuta aku laetuse taset kuvava indikaatori poolt edastava info. Samuti parandab see ka kaamera üldist talitlust.
Lisainfo ja Pentax K-x tarkvarauuendus v1.01 Pentaxi veebilehel
Kui jõulukuul pisema digikaamera ostmiseks läheb, tasub vaadata Canoni aparaatide poole. Lisaks sellele, et need hästi pildistavad, kingib Photopoint Canoni digikompakti ostnutele 500-krooniseid kinkekaarte.
500-kroonise Photopointi kinkekaardi saavad kõik, kes ostavad detsembrikuu jooksul Canoni IXUS või PowerShot digitaalse kompaktkaamera väärtusega vähemalt 2990.-. Kaamera võib osta nii ühest Photopointi kaheksast kauplusest kui ka veebipoest - kinkekaardi saab nii siit kui ka sealt.
Digitaalsete peegelkaamerate üheks kasulikumaks lisatarvikuks on kahtlemata aku- ehk patareitallad. Need muudavad kaamera käes hoidmise mugavamaks, nende lisanupud muudavad digipeegli käsitsemise lihtsamaks ning nende sees olevad vooluallikad pikendavad pildistamisaega vähemalt poole võrra.
Kuna erinevatele kaameratele on disainitud ka erinevad akutallad, mis tihtipeale kasutavad lisaks muule ka veel erinevaid vooluallikaid, siis võib taldade funktsioonide osas üpris segadusse sattuda. Point TV teises osas selgitab Anton, miks akutallad vajalikud on ning näitab täpselt ära Pentaxi erinevate akutaldade nupud ning neile sobivad vooluallikad. Head vaatamist.
Photopointi fotokursus täienes täna väga kaaluka ja huvitava teemaga. Äsja lansseeritud viies osa kannab pealkirja: “RAW failid ja nende töötlus Adobe Photoshop CS4 abil”. Viies osa koosneb ühest teoreetilist laadi peatükist ning 17nest õppevideost.
Teoreetilises pooles käsitleb Urmas Ääro RAW failide olemust, vajalikkust ning töötlusvõimalusi. Praktilisemas pooles näitab Urmas videote abil ära kõik RAW faili töötlemiseks vajalikud juhthoovad ja töövõtted. Videoklippide kogukestuseks on 1 tund ja 32 minutit ning nendes leiavad põhjalikult käsitlemist järgmised teemad:
- Adobe Bridge abil RAW failide kaamerast arvutisse importimine
- RAW failide haldamine ja sildistamine
- Adobe Camera Raw programmi käivitamine ja selles navigeerimine
- RAW faili üldise tonaalsuse ja säri korrigeerimine
- RAW faili kontrastsuse, heleduse ja muu korrigeerimine
- Adobe Camera Raw Curves-paleti kasutamine
- erinevate värvitoonide küllasuse muutmine
- objektiivide poolt põhjustatud moonutuste korrigeerimine
- mitme pildi korraga töötlemine
- RAW faili kadreerimine ja sellelt tolmutäppide eemaldamine
- punaste silmade tumendamine ja lokaalsete säriparanduste tegemine
- kiilfiltrite lisamine
- RAW failide salvestamine ja konvertimine
Videoõpetustes kasutab Urmas Ääro RAW-failide töötlemiseks Adobe pilditöötlusprogrammi Photoshop CS4 koosseisus olevat Adobe Camera Raw rakendust. Sesama rakendus on kasutusel ka Adobe Lightroom programmis ning nuditud kujul ka Adobe Photoshop Elements programmis.
Niisiis saavad ka kahe viimase pilditöötlustarkvara omanikud videoõpetustest kasu lõigata. Ülevaatlik käsitlus Photoshop Elements koosseisus oleva Adobe Camera Raw`ga töötamisest on ära toodud ka Photoshopi fotokursuse neljanda osa (17 peatüki) õppevideos nr 33.
Kui Sulle on oluline, et sinu peegel- või kompaktkaameraga pildistatud fotod oleksid parima võimaliku kvaliteediga, siis peaksid pildistama RAW faile. Need ei ole aga valmis digifotod - et nendest foto saaks, tuleb neid töödelda.
Paljud teavad, et töötlemisel tuleks seada paika värvid ja foto heledus ja mõned muud asjad. Aga kuidas seda täpselt tegema peaks? Ja kuidas seda kõige efektiivsemal moel teha? Seda Urmas Photopointi fotokursuse uhiuues - viiendas osas näitabki.
Vataa lähemalt Photopointi fotokursuse veebilehelt