Pentax K-x ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitesti veebilehel ilmus täna ülevaade Pentax`i uusimast digipeeglist nimega K-x. Tegemist on algajaile suunatud digitaalse peegelkaameraga, mis suudab filmida HD videot ning kasutada kadreerimiseks LCD-ekraani.

Margus Männik kirjutab vastvalminud ülevaates K-x`i omadustest, pildikvaliteedist, ning probleemidest AA akude kasutamisel. Loe ülevaadet Digitesti veebilehel.

Canon lisab oma profikaameratele uute WiFi seadete toe
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Canon on oma veebilehele allalaadimiseks seadnud tarkvarauuendused oma profiklassi digipeeglitele 1D Mark III, 1Ds Mark III ja 5D Mark II. Uuendused võimaldavad mainitud kaameratega kasutada Canoni WiFi seadmeid.

1D seeria kaamerate tarkvarauuendus lisab aparaatidele WiFi liidese WFT-E2 II toe, 5D Mark II tarkvarauuendus võimaldab WiFi liidese WFT-E4 II kasutamist ning vähendab samas digimüra taset Bulb-režiimil pildistatud fotodel.

Tarkvarauuendus on saadaval ka WFT-E2 seadmele, mis saab pärast uuenduskuuri toimima ka uue 1D Mark IV kaameraga.

EOS 1D Mark III tarkvarauuendus V1.3.0
EOS 1DS Mark III tarkvarauuendus V1.2.0
EOS 5D Mark II tarkvarauuendus V1.2.4
WFT-E2/E2A tarkvarauuendus V2.0.0

Pentax K-x pälvis Dpreview kõrgeima auraha
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõikide tõsiste fotohuviliste veebimeka Dpreview.com on valmis saanud põhjaliku ülevaate Pentax`i digipeeglist K-x.

30-lehelise testi kokkuvõttes kiidetakse K-x kaamerat eelkõige selle rikkalike omaduste ning pildikvaliteedi poolest.

Kuigi K-x on välispidiselt peaaegu identne oma eelkäijale (K-m), on see seespidiselt vägagi sarnane hoopiski Pentaxi paljuülistatud lipulaevale K-7.

K-x omab täpselt samasugust teravustamissüsteemi ja pildiprotsessorit, olemas on HD videosalvestus, kiire sarivõte, HDR-funktsioon ja muidugi kõrge ISO-tase 12800.

Ülevaate autori Lars Rehm`i väitel on kõrgetel ISO väärtustel pildistatud K-x fotod digimürast imekspandavalt puhtad. Hämaras valguses andvat K-x silmad ette isegi K-7 kaamerale. Enamgi veel - Dpreview sõnul on K-x kõrge ISOga pildistatud JPG pildid ilmselt puhtamad ükskõik millise praegu turul oleva APS-C sensoriga digipeegli omadest.

Olulisi negatiivseid aspekte ei leia Mr Rehm Pentax K-x kaameral olevat rohkem kui pildiotsijas puuduvad teravustamispunktide indikaatorid.

Kõike arvesse võttes pärjatakse Pentaxi uusim, algajaile suunatud digipeegel K-x Dpreview kõrgeima aurahaga “Highly Recommended”

Loe K-x põhjalikku ülevaadet Dpreview veebilehel

Karbist välja: Panasonic Lumix GH1
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Panasonic esitles oma kolmandat hübriidkaamerat - Lumix GF1 - septembri alguses. Nüüd on see lõpuks ka Eestisse jõudnud - alates tänasest saab GF1 hübriidi imetleda kõigis Photopointi kauplustes.

Praeguseks on turul ühtekokku neli suurte sensoritega ja vahetatavate objektiividega kompaktset digikaamerat. Panasonicu G1, GH1, GF1 ning Olympuse EP-1.  G1 kaamerale on ette heidetuid suuri mõõtmeid ja videosalvestamise võimaluse puudumist.  GH1 kaameraga saab filmida päris ilusat videot, aga suur on ta ikka. Olympuse E-P1 on kere poolest täpselt see, mida Micro Four Thirds süsteemilt oodati. Sellel isendil puudub aga jällegi sisseehitatud välklamp ja pildiotsija kasutamise võimalus. Samuti on E-P1 teravustamiskiirust liiga aeglaseks peetud.

Selle kõige valguses tundub Panasonic Lumix GF1 kui lusikas silmaauku. Tal on 720p videorežiim, sarnaselt senistele Pana hübriididele väga hea kiirusega teravustamisvõime ning loomulikult sisseehitatud välklamp. Kõik see vaid vaksa võrra suuremas keres kui kompaktne EP-1.

Aitab patramisest. Võtame karbist välja ja vaatame.

Karbis on: Panasonic Lumix GF1 Micro Four Thirds süsteemi hübriidkaamera, LUMIX G 20mm F1,7 ASPH. objektiiv, objektiivivutlar,  kaamerarihm, aku ja akulaadija ja toitejuhe, mimi-USB kaabel, AV kaabel, tarkvara CD-ROM ja hunnik kasutusjuhendeid. Need mahukad teosed moodustavad küll vähemalt kolmandiku kinnise karbi raskusest.

Välimuselt meenutab GF1 Lumic LX3 digikompakti, sisemuselt on tegemist Lumix G1 kaameraga, millele on lisatud mõned GH1 featuurid. Pildil on kaamera bajoneti ette keeratud kerekork. Objektiivi kaameral siin veel küljes pole.

Lumix GH1 kaamerat on lisaks musta värvi kerele Photopointis saadaval ka punases ja valges värvitoonis.

Objektiivikott. Üheainsa objektiiviga seda vaevalt vaja läheb, kuid kui teil juhtub olema 4:3 objektiive või ostate mõne Micro 4:3 objektiivi juurde, siis osutub see ilmselt päris vajalikuks lisaks.

Ilma objektiivita kere. Kui digipeegli sensorit kaitseb selle ees olev peegel, siis hübriidkaamera sensor on objektiivi eest ära keerates kohe tolmule valla. Seetõttu tuleb objektiivide vahetamisel olla eriti hoolikas.

GF1 20 mm objektiiviga ja ilma.

Objektiivist vasakul, ülal on AF-abivalguse lamp. See abistab kaamerat teravustamisel hämarates valgusoludes (süttib siis ise vajalikul hetkel põlema).

GF1 LCD-ekraan on tehniliste parameetrite poolest täpselt sama, nagu G1 kaameral - 3,0″, 460 000 pikslit. Ekraan on - erinevalt sensorist - 3:2 külgede suhtega. Veebiruumis kirjutatud ülevaadete põhjal on tegemist igati hea ekraaniga, millel olevat näeb ka päikeselisel suvepäeval.

Kaamera nuppude asetud on peaaegu identne G1/GH1 nuppude asetusega.

Vasakul olev tühi ala markeerib välklambi asukohta, keskel on pesa, kuhu saab kinnitada välklambi/pildiotsija. Režiimiketta ees on hoob, millest saab valida fotode tegemise kiirust (sari- ja aegvõte), Paremas nurgas on veel päästik, sisse-väljalülitamisnupp ja nupp video salvestamise alustamiseks.

Päris märkimisväärne on see, et Panasonic on suutnud nii kompaktsesse keresse mahutada veel välklambi (tähele tuleb siin panna muidugi seda, et GH1 ei oma keresisest värinastabilisaatorit selle puudumine on andnud veidi lisaruumi).

Välklamp on üpris erilise konstruktsiooniga, vastupidiselt fotodel nähtuga väga kipakas ei tundu, aga väga hooletult ei tasuks sellega siiski ringi käia.

Sarnaselt G1 kaameratele on ka GF1 aparaaduil ainult tagumine valikuketas. See toimib aga ka nupuna (nagu näiteks paljude arvutihiirte peal olev keskmine ratas). Nuppu alla vajutades saab ratta funktsiooni muuta. Sedasi on võimalik selle ühe ratta abil muuta näiteks nii avaarvu kui ka säriaega.

GF1 kaameraga kaasas oleva valgusjõulise objektiivi maksimaalne ava on 1,7. Fookuskaugus on 20 mm, 35 mm ekvivalendina 40 mm.

Objektiivi konstruktsioonis on esindatud kaks asfäärilist läätse, lähim teravustamiskaugus on 0,2 m, stabilisaatorit selle kompaktse objektiivi sees ei ole.

Välklamp voltumas kaamera peale.

Kaamera paremal küljel on kombineeritud microUSB/AV port, HDMI port ja pistik kaugjuhtimispuldi ühendamiseks. Välise mikrofoni sisendit kaameral ei ole.

Muljetavaldavalt suurte mõõtmetega aku - ID-kiibiga 7,2 V 1250 mAh liitiumaku (CIPA standardse testi kohaselt 380 võtet).

Aku all olevasse pilusse saab lükata mälukaardi - sobivad SD, SDHC ja MMC liistakad.

Panasonic Lumix GF1 Photopointis must

Panasonic Lumix GF1 Photopointis punane

Panasonic Lumix GF1 Photopointis valge

Point TV - 5. Milliste mõõtmetega paberile digipildid trükkida?
autor: Lauri

Digitaalsete fotokaamerate buum on endaga kaasa toonud senisest enam segadust erinevate fotopaberite mõõtude osas. Traditsioonilise 10×15 cm, fotopaberi kõrvale on nüüd ilmunud veel ka 10×13 cm suurune fotopaber.

See ruudukujulisem formaat vastab väikeste digifotokate tehtud piltide külgede suhtele. Kuna sellise, ruudukujulisema formaadi jaoks ei ole aga pildiraame ega albumeid, siis võib tekkida soov 10×13 cm paberile passivat fotot hoopis 10×15 cm paberile panna.

Siin tuleb aga arvestada mõningate kitsensustega. Nendest Anton Point TV viiendas osas lahti räägib ja näitabki. Lisaks tutvustab ta veel teisi Photopointi laborites tehtavaid paberfotode mõõtmeid. Head vaatamist.





Vaata kõiki seni ilmunud Point TV osi

Objektiivi- ja statiivikatted poole odavamalt
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Mingit nippi siin ei olegi. Mitte midagi selleks ostma ei pea, maha müüma ka mitte. Lenscoati objektiivide jaoks ja Legcoati statiivide jaoks valmistatud kaitse- ja maskeerimiskatted on Photopointis lihtsalt -50 % odavamad. Kõigile.

Pikk musta värvi objektiiv äsja maha sadanud säravvalgel lumel ei ole metsloomade pildistamise juures just kõige parem kaaslane. Canoni valged teleobjektiivide kered on siin muidugi eelisseisus. Abinõu on olemas aga ka musta värvi objektiividega looduspiltnikele.

LensCoat objektiivikatted on valmistatud neopreenmaterjalist ning neile on kantud maskeeriv muster. Talve jaoks talvine, teiste aastaaegade jaoks - mil Canon oma eelisseisundi kaotab - tumedamat sorti. Lisaks maskeerimisele kaitseb neopreen külma eest nii objektiivi kui ka fotograafi sõrmi. Kuna tegemist on poolpehme materjaliga, aitab see objektiivi kaitsta ka löökide ja kriimustuste eest.

Iga objektiivi jaoks on valmistatud spetsiaalsete mõõtmetega kattekomplekt, kus sees on konkreetsele kerele vajalikud avaused sellel olevate nuppude ja skaalade jaoks. Photopointi valikus on Canoni, Nikoni ja Sigma objektiivide maskeerimiskatted.

Poole odavamad on ka statiivide maskeerimiseks mõeldud katted. Ka need on valmistatud neopreenist, kaitsevad külmal talvepäeval fotograafi käsi külma statiivi eest ning statiivi jalgu kriimustuste eest. Statiivikatteid on tänu Velcro kinnitustele lihtne paigaldada ja eemaldada. Poole odavamaid statiivikatteid on Photopointis alles vaid neli - kõik Gitzo statiividele.

Lenscoat objektiivikatted Photopointis
Legcoat statiivikatted Photopointis

Postitusse lisatud videot saad vaadata Photopointi Ajaveebis

Suur fotoseljakottide võrdlustest Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kui sul peegelkaamera on, aga korralikku fotokotti pole, siis peaksid kiikama Digitesti veebilehele. Seal nädalavahetusel ilmunud ülevaates võtavad teineteiselt mõõtu koguni seitse fotoseljakotti.

Suurepärase fotomaterjaliga ja 3D vaadetega palistatud testis osalevad Crumpleri, Kata, Lowepro, Natonal Geographic`u ja Tamraci fotokotid. Testi autoriks on ennegi suurepäraste ülevaadetega silma paistnud mr Digistoop, kelle valvsa fotosilma all eraldatakse terad sõkaldest.

Loe suurt fotoseljakottide koondtesti Digitesti veebilehel.

Pentaxi digikaamera landi asemel - kaladele meeldib
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Venelased on kõvad kalamehed - ja mitte ainult need, kes Peipsi läänekaldal elavad. Emakesel Venemaal on kalapüük juba digitaliseeritud. Selleks kasutatakse digitaalseid kompaktkaameraid.

Idee poolest ei pea selline digilant üldse mitte veekindel olema - peaasi et kuldselt sillerdav. Sellegipoolest oleks ju tore, kui saaks sellesama landiga ka kinnipüütud kalast ühe kena foto klõpsata. Pentax Optio WS80 digikompaktil on need mõlemad omadused - kuldsus ja veekindlus. Seetõttu see digikalapüügi juures asendamatuks abivahendiks ongi.

Pentax K-x omadusi tutvustav video
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax`i uusim kaamera K-x on komeedina taevasse tõusnud. Jaapanis tõusis K-x novembris neljandaks enammüüdud digipeegliks, mida edestasid vaid Canon EOS 500D ning Nikoni D5000 ja D90. See on ülimalt tähelepanuväärne saavutus.

Amazon.com veebipoes on Pentax K-x küll alles 24 kohal, kuid tasub tähele panna, et tegemist on kõige esimese digipeegliga, mis ei kanna Canoni või Nikoni firmamärki.

Photopointi poodides on K-x  nõudlus olnud sedavõrd suur, et nii mõnigi kord on tekkinud raskused selle rahuldamisega.  Just täna jõudsid meie poodidesse K-x komplektid, mille koosseisus nii 18-55 mm kui ka 55-300 mm objektiivid. Kuna nende vastu on juba kaua aega elavat huvi üles näidatud, tasub sellise komplekti ihalejail tegutseda kibekiirelt.

Pentax teab, et K-x on hea. Et see teadmine veel rohkemate inimesteni jõuaks, otsustati vändata K-x omadusi tutvustav videoklipp. Selllse au osaliseks ei saa Pentax`i kaamerad just väga tihti.




Pentax K-x kere must
Pentax K-x + 18-55 mm must
Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must
Pentax K-x + 18-55 + 55-300mm must
Pentax K-x + 18-55mm punane
Pentax K-x + 18-55mm sinine
Pentax K-x + 18-55mm valge

Olympus PEN E-P1 hübriidkaameraga tasuta välklamp
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõik, kes on salamisi mõelnud endale soetada Olympuse uhke PEN E-P1 kaamera, peaksid nüüd tegutsema.  E-P1 aparaadil ju välklampi küljes ei ole - see tuleb eraldi osta. Aasta pimedaimal ajal aga on välklampi vahest lausa hädasti vaja. Maksab see aga päris kena kopika - koguni ligi 3000 krooni.

Alates tänasest aga annab Olympus sellesama FL-14 välklambi ära tasuta - kõigile, kes ostavad 15 detsember 2009 kuni 31 jaanuar 2010 sellesama uhke PEN E-P1 hübriidkaamera.

Märgitud perioodil Olympus PEN E-P1 kaamera ostnutel tuleb tasuta välklambi saamiseks:

1. Sooritatud ost Olympuse veebilehel registreerida.
2. Ostukviitungi koopia, internetis täidetud registreerumisvormi väljatrükk ja PEN kaamera karbi triipkood Olympuse aadressile saata

Olympuse aadress:
Olympus E-P1 Promotion
Postfach 1420
32773 Lage
Germany

Registreerimistaotlus ja nõuded peavad nimetatud aadressile jõudma hiljemalt 28. veebruariks 2010. Seejärel saadetakse neile Olympus FL-14 välk tasuta koju. Kindlasti tuleb kirja märkida ka aadress, kuhu välklamp toimetada tuleb.

Lisainfo Olympuse veebilehel