OM System on lisaks uhiuuele OM-3 hübriidkaamerale ning kahele uue generatsiooni M. Zuiko fiksobjektiivile välja kuulutanud ka järgmise põlvkonna supertelefoto-suumobjektiivi, milleks on M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II.
Arvestades, et OM System on populaarne kaamerabränd just eelkõige seiklushimuliste foto- ja videograafide seas, siis selline objektiiv on antud süsteemi jaoks äärmiselt oluline.
Mida kujutab endast M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II?
Tegu on kvaliteetse M.Zuiko Digital rivistuse objektiiviga, mis pakub Micro Four Thirds hübriidkaamera ees muljetavaldavat 200-800mm fookuskauguse vahemikku. Objektiivi saab kasutada ka 2x telekonverteriga, mille tulemusel kahekordistad fookuskaugused ning saavutad veelgi ulmelisema 400-1600mm vahemiku.
Selliste supertelefoto fookuskauguste jaoks vajad Sa ka otseloomulikult korralikku stabilisatsiooni ning selleks on 100-400mm f/5.0-6.3 varustatud uuendusliku Sync IS tehnoloogiaga.
Tänu sellele saad kombineerida objektiivis peituva optilise pildistabilisaatori koos oma OM System hübriidkaamera keresisese stabilisaatoriga. Nende kahe koostöös saavutad kuni 7-stopi jagu stabiilsema kaadri.
Kuna tegu on objektiiviga, mis on mõeldud ei millegi muu jaoks kui välisfotograafiaks, siis uue põlvkonna mudeli puhul on ilmastikukindlusele veelgi rohkem rõhku pandud.
Nimelt pakub antud M.Zuiko telesuum-objektiiv nüüd IPX1 reitingut, mis kaitseb seda pritsmete kui ka tolmu eest. Samuti lisati objektiivi esiklaasile fluoriidkate, mis aitab seda hoida veest, tolmust ja sõrmejälgedest puhtana.
100-400mm f/5.0-6.3 suudab teravustada alates 1,3 meetri kauguselt kogu suumivahemiku vältel ning pakub kõige pikemal fookuskaugusel muljetavaldavat 0,57-kordset suurendust.
Pikendatud tootjagarantii
Kui Sa oled üks nendest fotograafidest, kes oskab sellise super-telefotoobjektiivi väärtust hinnata, siis eetelli see kindlasti kohe ära.
Nõnda oled Eestis esimeste seas, kes M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II endale saab ning kui see on Sulle saabunud, siis kindlasti registreeri ost MyOMSYSTEM veebilehel, et saada OM System poolt veel 5 aastaks pikendatud tootjagarantii.
Eeltelli OM System M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II »
PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››
Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(1)
The post OM System M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II pakub muljetavaldavat ulatust appeared first on Photopointi ajaveeb.
Filmikaamerad on tagasi ja seda täiega! Ja kui Sinagi soovid sukelduda analoogfotograafia võludesse ilma liigsete tehniliste peavaludeta, siis üheks võimaluseks on endale soetada Kodak S-88 Motorized.
Tegemist on stiilipuhta, kerge ja lihtsasti kasutatava analoogkaameraga, mis käes tundub kindel ja vastupidav. Pildistamine sellega on ülilihtne, sest 31mm f/10 fikseeritud objektiiv tagab, et kõik jääks selgeks ja 1/125s säriaeg on väga hea just igapäevaste hetkede tabamiseks.
Kodak S-88 vajab töötamiseks ühte AA patareid (ei ole kaasas) ja “sööb” klassikalist 35mm filmi ning toetab ISO 200, 400 ja 800 tundlikust. See tähendab, et saad pildistada nii eredas päikesevalguses kui ka hämaramates oludes.
Kõige põnevamaks osaks võrreldes teiste sarnaste mudelitega on asjaolu, et see Kodak kaamera hoolitseb enda eest ise – motoriseeritud filmikerimine viib kaadri automaatselt edasi ja kerib rulli lõpus ise tagasi
Tundub, et Kodak S-88 sobib suurepäraselt just harrastusfotograafidele, kes soovivad jäädvustada igapäevaseid mälestusi ja see toob pildistamise juurde just selle eheda tunde, kus iga kaader loeb.
Haara Kodak S-88 ja alusta filmifotograafia teekonda ››
Millise 35mm fotofilmi võiksid oma uue analoogkaamera sisse torgata? Viimasel ajal on meie klientide eelistused olnud sellised:
Kui fotofilm on täis klõpsinud, siis too filmirullid mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme andmepilve? Vaata videost, kuidas seda teeme👇
(21)
The post Kodak S-88 abil on tee filmifotograafiasse lihtne ja nostalgiline appeared first on Photopointi ajaveeb.
OM System on avalikustanud kaks järgmise põlvkonna fiksobjektiivi, milleks on M.Zuiko Digital ED 17mm f/1.8 II ning M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 II.
Nende kompaktsuse tõttu võiksid antud objektiivid ideaalselt sobida just tuttuue OM System OM-3 hübriidkaamera külge, mis on ilmselt ka põhjus, miks need samaaegselt müügile toob.
Ootame nii objektiive kui ka uut kaameramudelit Photopointi esinduskauplustesse juba veebruarikuu lõpu paiku, kuid seniks saavad kindlad huvilised esitada eeltellimuse juba täna Photopointi veebikaubamajas.
M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 II ja M.Zuiko Digital 25mm f/1.8 II – mida nendest oodata?
Nii nagu ühed tõelised Micro Four Thirds objektiivid olema peaks, siis 17mm f/1.8 II kui ka 25mm f/1.8 II fiksid on mõlemad mõnusalt kompaktse ning kergekaalulise disainiga.
Mõlemad M. Zuiko Digital seeria objektiivid on peaaegu identse ehitusega – olles pikkuse poolest vaid 5-millimeetrise ning kaalu poolest 44-grammise erinevusega. Mõlema ette saad keerata ka samasuuruseid 46mm keermega filtreid.
Tegu on värskendatud versioonidega juba varasemalt olemasolevatest objektiividest ning kuigi II põlvkonna mudelites on säilitatud sama optiline disain, siis nüüdsest on nende korpused metallist konstruktsiooniga.
Ehituskvaliteet on OM System puhul kindlasti üks tugevamaid külgi ning oma uutest objektiividest lubavad nad ka IPX1 ilmastikukindlat disaini, mis pakub kaitset pritsmete ja tolmu vastu.
Objektiivide komplekti kuulub muuhulgas ka käepärane päikesevarjuk, millest leiad kasu ka väljaspool päikselisi päevi, kuna varjuk aitab kaitsta ka Sinu objektiivi maha kukkumise korral.
35mm ekvivalentse fookuskaugusena pakub laiem objektiiv 34mm fookuskaugust ning kitsam objektiiv 50mm fookuskaugust, tehes nendest väga suurepärasteks kandidaatideks näiteks tänavafotograafide jaoks.
Kui Sinu Micro Four Thirds kaamera eest on veel üks või kaks valgusjõulist fiksobjektiivi puudu, siis uued M.Zuiko Digital objektiivid võiks selle augu täita väga hästi.
Eeltelli M.Zuiko Digital ED 17mm f/1.8 II »
Eeltelli M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 II »
PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››
Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(10)
The post OM System toob müügile II põlvkonna M.Zuiko 17mm f/1.8 ja 25mm f/1.8 fiksobjektiivid appeared first on Photopointi ajaveeb.
Suumi ühest linna otsast teise või maa pealt kuuni välja koos Nikon Coolpix P1100 kompaktkaameraga, millel on ainulaadne 125-kordne optiline suum, lainurgast kuni supertelefotoni välja.
Tegu pole tegelikult sugugi uue kaameraga ning selle eelkäija, P1000, tuli müüki juba 2018. aastal. Nüüd on Nikon otsustanud sellele järglase luua, tuues antud Coolpix seeriale mõned hädavajalikud täiustused.
Antud kaamera on juba praegu eeltellimiseks saadaval Photopointi veebikaubamajas ning nii meie pealattu kui ka Photopointi esinduskauplustesse on seda oodata juba eeldatavalt veebruarikuu lõpus.
Peamised “koostisosad” on uue mudeli puhul jäetud praktiliselt samaks. Nikon P1100 sees peitub endiselt 16-megapiksline 1/2.3″ BSI CMOS sensor ning selle ees paikneb legendaarne 24-3000mm f/2.8-8 suumobjektiiv.
Lisaks kvaliteetsetele fotodele on P1100 suuteline loomulikult filmima ka kvaliteetseid 4K videoid ning seda kuni 30p kaadrisagedusega. Pildistamise puhul saab tabada maksimaalselt 7 kaadrit sekundis.
Lisaks kasutab kaamera Dual Detect Optical VR vibratsiooni vähendust, mis annab kaadritele kuni 4-stopi võrra stabilisatsiooni, et tagada stabiilne kaader isegi supertelefoto kaugustel käest pildistades.
Peamine uuendus P1100 puhul on USB-C ühendusele üleliikumine, et olla koosseisus 2022. aastal langetatud otsusele Euroopa Liidus, mis nõuab müüdavatel elektroonikaseadmetel uuemat tüüpi USB-pesa.
Uuenduste hulka kuulub ka uus ilutulestiku stseenirežiim, pika säriaja müra vähendamise funktsioon, linnuvaatlusrežiimis valitav AF-ala ning täiustatud Bluetooth ja Wi-Fi ühenduvus.
Kui vajad üht korraliku super-suumiga kaamerat, siis Nikon Coolpix P1100 mudeliga ei saa Sa kindlasti mööda panna. Tegu on ühe aegade hinnatuima kaameraga, mida nii hobi kui ka professionaalses korras fotograafid armastavad oma ülimalt mitmekülgse suumivahemiku poolest.
Eeltelli uuendatud Nikon P1100 kompaktkaamera kohe ära »
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Nikoni fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(3)
The post Nikon Coolpix P1100 on maailma suurima 125-kordse suumiga kompaktkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
OM System ehk endine Olympus on avalikustanud oma uue retrohõngulise “Micro Four Thirds” hübriidkaamera, mis pärib oma retroka stiili vanakooli OM-1 filmikaameralt. Kuid selle välimuse põhjal ei tasu lasta ennast petta, sest seespool peitub selles siiski tipptasemel tehnoloogia ettevõtte OM-1 Mark II lipulaevast.
Siin see on – OM System OM-3 hübriidkaamera, mis on juba preagu eeltellimiseks saadaval Photopointi veebikaubamajas. Antud kaamera võiks meie lattu ning esinduskaupluste müügilettideni jõuda juba veebruarikuu lõpus, kuid seniks vaatame, mida see endast täpsemalt kujutama hakkab.
Antud kaamera südameks on OM-1 Mark II lipulaevaga jagatud 20,4-megapiksline tagavalgustusega virnastatud (stacked) sensor, mis lisaks kvaliteetsetele fotodele on suuteline filmima ka 4K 60 kaadrit/sek videoid.
Selle sensor on otseloomulikult varustatud ka keresisese stabilisaatoriga, mis on OM System kaamerate puhul alati suureks eeliseks olnud. OM-3 puhul lubab ettevõte kuni 6,5-stoppi stabilisatsiooni ning lausa 7,5-stoppi, kui kombineerida see mõne objektiiviga, milles peitub samuti optiline pildistabilisaator.
Samuti on OM System säilitanud OM-3 mudelisse sisseehitatud ND filtri, mis suudab vähendada sensorini jõudvat valgust kuni 6-stopi võrra, eemaldades vajaduse kanda kaasas objektiivi ettekeeratavat filtrit.
Uude omaduste hulgas on OM-3 mudeli esiküljel “Creative Dial”, mille keeramisel saad liikuda nelja erineva filmisimulatsiooni ning nelja monokroomse värviprofiili vahel, sarnaselt Fujifilm’i tuntud filmisimulatsioonidele. Nii saad sobivad värvid otse kaameras kätte ilma järeltöötluse vajaduseta.
OM System on muuhulgas tuntud ka oma kaamerate vastupidavuse poolest ning OM-3 ei ole siinkohal sugugi erand. Selle kere on loodud magneesiumsulamist ning on IP53 klassifikatsiooniga, mis teeb selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning on võimeline töötama kuni -10°C külmakraadidega – eriti oluline omadus meie jaoks Eestis.
Kaamera küljelt leiad selle UHS-II SD kaardi pesa ning põhjalt BLX-1 liitiumaku, mis võimaldab “Quick Sleep” režiimil OM System sõnul pildistada tervelt 1040 kaadrit enne aku tühjenemist.
OM System OM-3 on valmis Sinu igapäevasteks seiklusteks ning selle stiilse välimuse tõttu võid seda alati uhkelt oma keha ümber kanda koos kaamerarihmaga, mis tuleb koos kaameraga juba kaasa.
Eeltelli OM System OM-3 ja lood peagi täiesti uue kvaliteediga »
Juhul, kui Sul peaks ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on OM System (eelnevalt Olympus) ametlik ja pikaajaline partner Eestis
(2)
The post OM System OM-3 ehk klassikaline disain kohtub tipptasemel tehnoloogiaga appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kui digikaamerate ja nutitelefonidega tehtud pildid tunduvad Su jaoks liiga mainstream, siis on aeg pöörduda tagasi klassika juurde.
Just nimelt – kui ostad Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast mõne vinge analoogkaamera, siis ühe 35mm filmirulli ilmutus ja piltide skaneerimine digifailiks on Sulle tasuta (tavahind 9,99€), sest mis mõtet on filmile klõpsutada, kui sa ei näe tulemusi ja ei saa neid sõprade/jälgijatega jagada.
Miks võiksid kaaluda analoogkaamera soetamist?
- Autentsed värvid ja teralisus – film annab piltidele selle päris “hinge”.
- Igal klõpsul on tähendus – unusta 1000 suvalist digikaadrit, film sunnib iga kaadri üle mõtlema.
- Vintage vibe – tõeline kunstisõprade ja 90ndate austajate unistus, is eristab Sind teistest.
Filmide ilmutamine protsessina on mitmeetapiline, aga kuidas me seda täpsemalt teeme? Vaata videost 👇🍿
TOP 5 kõige enam ostetud analoogkaamerad
Kes jäi nüüd mõtlema, et millise korduvkasutatava filmikaamera võiks endale osta/tellida, siis selline on viimastel kuudel Photopointi klientide poolt kõige enam ostetud mudelite edetabel:
TOP 5 kõige enam ostetud 35mm filmid
Millise 35mm fotofilmi võiksid oma uue analoogkaamera sisse torgata? Viimasel ajal on meie klientide eelistused olnud sellised:
Kas oled valmis sukelduma analoogfotograafia maailma?
Kampaanias ei osale ühekordsed kaamerad ning pakkumine kehtib kuni 28. veebruar 2025. Pildid skännitakse ja laetakse Google Drive pilve suurusega: 10×15cm (-36 kaadrit) 1818×1228 pikslit.
(28)
The post Kas julged filmile pildistada? Proovi ja teeme Su esimesed kaadrid tasuta nähtavaks appeared first on Photopointi ajaveeb.
Ületades taaskord kõigi ootusi on Godox on välja kuulutanud oma järgmise põlvkonna kaamerapealse välklambi, mis on võimekam kui eales varem.
Võrreldes V1 ja V1 Pro mudelite 76Ws väljundiga suudab Godox V100 välk sähvatada kuni 100Ws – võimsus, mida ei oleks varem suutnud sellist tüüpi välgust ette kujutadagi.
Canon ja Sony kaameratele sobivad mudelid on juba Photopointis kohal ning peagi jõuavad valikusse ka Nikon, Fujifilm, Panasonic ja OM System versioonid.
Godox V100 – välklamp, milles täiustusi küll ja veel
Tegelikult pole antud välklambi 100Ws maksimaalne väljund isegi selle põhiline täiustus. Nimelt, tegu on esimese Godox’i välguga, mille taga paikneb nüüd puutetundlik ekraan ning millega pääsed ligi rohkematele seadetele kui eales varem.
Traditsionalistidel ei tasu aga pabistada, sest välgu peal on endiselt säilitatud ka füüsilised nupud, millega saad kiiremas korras põhiseadeid muuta ilma, et peaksid pilgu ekraani poole pöörama.
Seoses “global shutter” turule tulekuga on Godox V100 välgule lisatud nüüd võimekus pildistada kuni 1/80,000s säriajaga – tähendades, et kui kasutad Sony a9 III täiskaader hübriidkaamerat, siis selle maksimaalset säriaega saad ära kasutada just selle välguga.
Sarnaselt Godox V1 Pro mudelile, siis ka V100 välgul on 2W väljundiga LED-modellvalgusti, mis tõttab appi Sinu kaamera autofookusele hämarates valgustingimustes. Lisaks laenab see V1 Pro mudelilt SU-1 täitevalgusti, millega anda teise nurga alt objektile valgustust juurde.
Toidet annab V100 välgule VB-30 liitiumaku, mis võimaldab tänu 2980mAh mahutavusele kuni 400 täisvõimsusega välgatust. Lisaks on akule ehitatud juurde USB-C pesa, mille abil saad seda hõlpsasti laadida ilma eraldiseisva akulaadijata.
Telli sinu kaamerale sobiv Godox V100 välklamp kohe mugavalt ära »
Juhul, kui Sul peaks ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(8)
The post Godox V100 välklamp pakub enneolematut võimsust appeared first on Photopointi ajaveeb.
Auhinnatud ja aastatega lausa ikoonilisse staatusesse tõusnud Peak Design Travel Backpack 45L reisiseljakotile on olemas ka väiksem 30L alternatiiv, mis sobib ideaalselt lühemaks reisimiseks ja igapäevaseks kandmiseks.
Peak Design Travel Backpack 30L seljakott näeb kõigis kolme värvitoonis (midnight, must ja sage) välja tõeliselt stiilne ja kuna selle pealispind on valmistatud ilmastikukindlast 100% taaskasutatud 400D nailonist, siis võib sellega julgelt ka märja ilmaga ringi rännata.
Laiendatuna on selle koti maksimaalseks suuruseks 33L ning kokkusurutuna 27L ehk see sobib kenasti ka lennupagasisse.
Travel Backpack 30L on 360 kraadi ulatuses varustatud käepidemetega ning veel on sellel laiad küljetaskud veepudelite, statiivide ja muu jaoks.
Koti tagaosast leiame eraldi polsterdatud sahtli kuni ligi 16″ sülearvuti + ligi 10″ tahvelarvuti mahutamiseks. Lisaks on seljakoti ülaosas kiirelt ligi pääsetav eraldi lukuga sahtel, kuhu saad panna võtmed, prillid, passi jms.
Peaks Design tarvikud (cubes)
“Travel” seeria kottide eelised tulevad eriliselt esile koos spetsiaalsete Peak Design’i poolt loodud organiseerimis tarvikutele, mida nad ise “mooduliteks/kuubikuteks” nimetavad.
Neid saab kotile lisaks eraldi juurde osta ning need annavad funktsionaalsusele täiesti uue tasandi:
- Camera Cube vultarid on mõeldud kaameravarustuse organiseerimiseks (pigem on neid mõttekam kasutada 45L koti sees).
- Tech Pouch on kompaktne vutlar, kuhu saab mahutada erinevad tarvikud nagu laadijad, juhtmed, mälukaardid jms.
- Packing Cube – need erineva suuruse ja värviga vastupidavast nailonist transpordi kotid sobivad hästi just riiete pakkimiseks.
- Shoe Pouch on tugev, ülikerge ja kena jalatsikott, mis mahutab 1–2 paari jalatseid sõltuvalt nende suurusest.
Juhul, kui kvaliteetse koti ostuks ei pruugi hetkel kõiki rahalisi vahendeid kohe jaguda, siis saab kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Su asjad väärivad parimat kaitset – telli Peak Design Travel Backpack ››
Tutvu sisukate ülevaadetega:
- Fotograaf Hendrik Osula: Minu üks aasta koos Peak Design Mobile telefonitarvikutega ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile Car Vent Mount – maagilise ühendusega telefonihoidik ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile – tõenäoliselt parim telefonitarvikute süsteem ››
- Fotograaf Mikk Otsar: Peak Design telefonihoidik mootorrattale on parim lisatarvik motohuvilistele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Camera Cube – menukas kaameravutlar uuemas kuues ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Travel Tech Pouch – organiseerimise meistriklass ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber ››
Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.
(392)
The post Stiilse Peak Design Travel Backpack 30L seljakotiga on Sinu asjad alati kaitstud appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kui Sa oled seni oma objektiivide ostud Canon täiskaader hübriidkaamera jaoks edasi lükanud, siis ega me ei süüdistaks Sind. Canon on suuremas osas keskendunud oma L-seeria profiobjektiivide tootmisele, mida üks hobi korras fotograaf ei saaks omale tõenäoliselt iial lubada.
Nüüd on aga Canon pööramas pisut rohkem tähelepanu suuremale massile ning eelmisest aastast hakkasid nad pihta oma taskukohase(ma) suumobjektiivide seeriaga, milles esimene mudel oli Canon RF 28-70mm f/2.8 standardsuum.
Selle seeria teiseks mudeliks on nad välja kuulutanud Canon RF 16-28mm f/2.8 IS STM lainurk-suumobjektiivi, mis hakkab maksma 1399€. See on enam kui 2 korda vähem, kui selle L-seeria ekvivalentne objektiiv.
Antud objektiivil on nö. kokkutõmmatav disain nagu ka 28-70mm f/2.8 mudelil, mis hõivab hoiustamise ajal vähem ruumi ning see pole ainus asi, mida need kaks objektiivi omavahel jagavad.
Nii 16-28mm f/2.8 kui ka 28-70mm f/2.8 kasutavad muuhulgas ka ühist 67mm suurust filtrikeeret, eemaldades ühe peavalu nende jaoks, kes otsustavad omale mõlemad objektiivid soetada. Selle taskukohase “holy trinity” objektiivikomplekti teeks täiuslikuks, kui Canon tooks müügile ka f/2.8 telefoto-suumobjektiivi. Loodame parimat!
Vaatamata selle hinnasildile, siis Canon RF 16-28mm f/2.8 on sellegipoolest varustatud optilise pildistabilisaatoriga, mis pakub kuni 5,5-stopi jagu stabilisatsiooni.
See number tõuseb veelgi rohkem, kui kasutad objektiivi koos hübriidkaameraga, millel on ka keresisene stabilisaator – sel juhul ulatub see tervelt kuni 8-stopini.
Muuhulgas on objektiiv varustatud ka STM teravustamismootoriga, mis toob Sinuni loomulikult sujuva, kiire ja täpse automaatse teravustamise. Selle samm-mootor on kusjuures väga sobilik ka videograafiaks, et saavutada sujuvaid üleminekuid ühe objekti pealt teiseni.
Antud objektiiv kaalub vaid 445 grammi ja sissetõmmatud asendis on vaid 9,1 cm pikk. Võrreldes seda taaskord oma L-seeria ekvivalendiga ehk RF 15–35 mm f/2.8 L IS, siis see kaalub 840 grammi ja on 12,7 cm pikk – jällegi, üpris suur vahe.
Canon lubab veel taskukohasest RF 16-28mm f/2.8 objektiivist L-seeria lähedast pildikvaliteeti ning üllataval kombel ka ilmastikukindlat disaini, mis kannatab vihma, niiskust ja tolmu.
Ehk kui Sinu Canon EOS R seeria hübriidkaameralt on veel puudu üks korralik lainurkne objektiiv, siis RF 16-28mm f/2.8 IS STM on paistab olevat igati mõistlik valik.
Eeltelli Canon RF 16-28mm f/2.8 IS STM ja pildistad/filmid varsti uue kvaliteediga »
Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(39)
The post Canon toob müügile taskukohasema RF 16-28mm f/2.8 IS STM lainurk-suumobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.
2024. aasta lõpus lendasime abikaasa ja teiste lohesurfaritega Egiptusesse, et sealsetes oludes (tuule ja valgustingimustes) püüda kaadrisse palju ägedaid pilte lohesurfist ja kohe turule tulevatest uutest toodetest.
Olen lohesurfi nüüdseks pildistanud aastaid ning nende jooksul saanud katsetada palju erinevaid objektiive. Üldiselt eelistan nendest kahte fookuskaugust ehk 35-150mm suumi ning 20mm lainurka.
Seekord oli mul aga soov proovida midagi uut ning panna proovile minu jaoks midagi täitsa uut. Seetõttu astusin läbi Photopointi foto- ja videotehnika rendist ja haarasin sealt nendega kokkuleppel kaasa Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi.
Miks seekord Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS?
Olen muidugi 70-200mm suumobjektiividega palju pildistanud ja selles osas ei olnud minu jaoks midagi uut. Kui üldiselt eelistan spordi- just lohesurfi pildistamisel 35-150mm vahemikku, põhjusel, et lohesurfar võib õhus teha väga ettenägematuid piruette ja järsku olla mulle väga lähedal, siis seekord otsustasime teha suurem osa pilte siiski pika toruga.
Seitsme päeva jooksul tegime kokku 9000 pilti ja saan juba etteruttavalt öelda, et jäin selle Sigma objektiivi tööga super rahule.
Tingimused pildistamiseks on Egiptuse päikese all muidugi ideaalsed. Päike paistab, mis tähendab, et sporti pildistada on imelihtne, kui leiad vaid õige nurga, et päike kogu pilti ära ei sööks.
Mina keerasin Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS objektiivi oma Sony a7 IV ette ning need kaks tehnikajubinat töötasid mu käes nagu valatult.
Olen Sigma objektiivide fänn olnud aastaid ja valin need tihti ka oma igapäevatöö kaaslasteks, kuid seni olen eelistanud pigem fiksobjektiive nagu 20mm, 50mm ja 85mm.
Pean tunnistama, et Sigmade kaal pole mind kunagi häirinud. Antud 70-200mm f/2.8 DG DN Sports kaal on 1335g ning ma ausaltöeldes ei täheldanud mingit vahet raskuse suhtes oma tavapärase Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiviga, mis on 200g kergem.
Sporti pildistades ei vaja ma ka välku ning kogu see kombo mul nädal aega käes polnud sugugi liiga raske.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports tööhoos
Kui ma Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Egiptuses oma Sony ette panin, siis keerasin kõiki rõngaid kohe valepidi. Kohe alguses sain muuhulgas ma muidugi veel aru, et päikesevarjuk peab alati ees olema, sest muidu ei olnud lihtsalt suumirõngast võimalik keerata.
Mind isiklikult see ei häirinud, sest vajasin seal päikese all pildistamisel varjukit nagunii koguaeg. Ja mulle isegi meeldis see süsteem rohkem, kui muidu tavapärane klikitav süsteem – nimelt Sigma 70-200mm Sports mudelil on varjuki kinnitamiseks väike “mutter” mida krutid ja siis kinnitub see obje külge.
Mulle tundus see süsteem pikas perspektiivis objektiivi küljes vastupidavam. Huvitav olukord tekkis aga esimeste minutitega, kui ma lohesurfarit kaadrisse püüdsin püüda ja keerasin suumitoru kõik korrad vales suunas ning ükski pilt ei tulnud välja.
Surfar tegi mingi mega triki ning mina, aastaid pildistanud fotograaf, ei saa midagi kätte. Umbes 15 minutiga harjusin ära, et suumi peab keerama tavapärasest vastas suunas ja alguses tundunud miinus oli hetkega kadunud.
Elav näide päris elust, et inimene on lihtsalt harjunud midagi ühel viisil tegema ja ringi harjumine pole midagi nii raske, kui see algul tundub.
Ilmastikukindlus ja rohkelt lüliteid
Mulle sobis, et see Sigma telesuum-objektiiv on muuhulgas nii tolmu- kui pritsmekindel, sest lohesurfi pildistades võib tihti tekkida olukord, kus pildistad tingimustes, kus niiskust on õhus pigem rohkem.
Parimad tuuled on tavaliselt siis, kui õues on “tava sportija” jaoks kohutav torm. Torm tähendab aga tihti ka vihma ning kui lisada sinna veel mereäärne keskkond ja sellest õhkav niiskus, siis saab juba ette öelda, et kogu see keskkond on tehnika jaoks üks suur surm.
Iga fotograaf hoiab oma fotovarustust nagu oma beebit, siis seda minagi, leiutan pidevalt võimalusi, kuidas tehnika saaks võimalikult vähe kahjustada ning kuidas seda kaitsta soolase vee ja niiskuse eest.
Seetõttu ongi antud objektiivi pritsmekindlus lohesurfi mõttes väga suur pluss. Egiptuses küll selliseid torme, mida eelpool mainisin, ei ole, kuid lohesurfar võib kergesti kogemata fotograafi suunas veidi vett pritsida. Proffidega koos töötades juhtub seda pigem erandina, kuid väikest uduvihma vahel ikka pähe saab.
Muidugi jäi mulle kohe silma objektiivi peal olev ava rõngas. Olen pigem harjunud ava kruttima kaamera menüüs ja mitte kunagi täielikult ära harjunud objektiivi peal olevat rõngast kasutamama, kuid pean tunnistama, et sellel tripil kruttisin ava objektiivi pealt päris palju.
Küll aga kasutasin alati lukustit, et ava paigast ootamatult ära ei läheks, kui peaksin rõngale actioni hetkel vastu minema. Mõnus uuendus, mis mulle väga meeldis!
Lüliteid ise oli objektiivi peal üllatavalt palju, mida kõiki ma tegelikult kasutada ei jõudnudki, kuid silma jäid eriti huvitavad variandid nagu teravustamis piiraja ehk focus limiter ning optilise stabilisaatori (OS) režiimi lüliti. Lahe muidugi neid kõiki võimalusi kasutada, eriti kui nuppudega mängimine on igapäeva töös juba täiesti käe sees.
Objektiivi fookuses ja selle kiiruses ei pidanud ma kordagi pettuma. See, kui teravad ja ilusad tulid pildid on ulme – ma jäin piltide kvaliteedi ja teravusega super rahule.
Arvestades, et subjekt lendab põhiliselt õhus mega kiirusega su nina alt välja, siis objektiiv tegi käes perfektset tööd, kui fookust ei saanud kätte oli see lihtsalt mu enda näpukas, mitte objektiivi süü.
Kui muidu lohesurfi pildistades pead valima pildid, mis on kõigepealt teravad ja seejärel vaatad edasi, siis seekord oli mu elu fotograafina juba eos palju lihtsam. Rõõm oli tööd teha selle objektiiviga!
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports – mis mulje jäi?
Kokkuvõtteks, siis olen proovinud mitmeid erinevaid 70-200mm f/2.8 suumobjektiive ning võin julgelt väita, et Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports teeb oma tööd suurepäraselt.
Pildid on teravad, palju programmeeritavaid nuppe selle peal ning lihtne kasutada. Ja nagu eelnevalt välja tõin, siis objektiivi kaal ega suumi vastupidine rõngas minu jaoks pigem miinus kokkuvõttes ei olnudki.
Olgugi, et reisil oli kaasas kogu mu fotovarustus, siis olin uuest objektiivist niivõrd vaimustuses, et suurem osa ajast oli mul ees vaid Sigma 70-200mm uus Sports versioon.
Objektiivi hinnast ma ei hakka rääkimagi, sest seda ei saa võrreldagi Sony FE 70-200mm f/2.8 GM seeria hinnaga, mis küündib pea topelt summale.
Olen pildistanud ka Sony telesuum-objektiividega ja pean tunnistama, et minu jaoks ei ole see oma hinda väärt, sest Sigma 70-200mm teeb oma töö ära ideaalselt.
Eerinevused, kus Sony on veidi parem tekivad minu jaoks vaid väga keerulistes valgustingimustes, kuid lohesurfi pildistades neid kunagi ei esine, st surfar surfab ikkagi päevasel ajal ja öösel me pilte ei tee.
Kas see on minu fotokotis järgmine objektiiv? Ma arvan küll! Ja kui Sa veel kahtled selle ostus, siis soovitan samuti haarata objektiiv kaasa Rocca al Mare keskuses asuvast Photopointi rendist ja proovi ise järele. Muidugi on oht, et kui sa selle käepäraseks saad, siis armud sellesse tõenäoliselt samamoodi nagu mina!
Kerli on tunnustatud pulma- ja perefotograaf, kelle tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel, Facebooki’i lehel ja kerlihalliste.com
Tutvu lisaks:
- Fotograaf Ander Iva: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports kaasa ja Norra pildistama ››
- Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv ››
- Proovime Photopointi rendist Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi ››
(5)
The post Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiviga lohesurfi pildistamas appeared first on Photopointi ajaveeb.