Paljud populaarsed JOBY käsistatiivid on müügil sügisese soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Joby Gorillapod rent

Joby tõi esimese revolutsioonilise ja nüüdseks kultusliku staatuse omandanud GorillaPod statiivi välja juba enam kui 10 aastat tagasi. Vahepealse aja jooksul on pidevalt juurde lisandunud innovatiivseid kinnitustarvikuid ja paljud neist on nii meie esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil sügisteste soodushindadega.

Joby käsistatiivide valikus on ühtaegu nii fotograafidele, sisuloojatele kui vloggeritele loodud kinnitussüsteeme, mille abil saad luua täiesti uudseid võttenurki. Vaatsime mõned põnevad ja populaarsemad tooted Sulle välja, mille võiksid oma kaamerakotti pista:

 • Joby Gorillapod Rig külge on lisaks peegel- või hübriidkaamerale võimalik kinnitada valgusteid, mikrofone ja muid tarvikuid. Soodushind 199€ (tavahind 249€).
 • Joby GorillaPod 3K Kit statiiv on varustatud alumiiniumist kuulpeaga ning kiirkinnitusplaadiga, mille külge on lisatud ka lood. See suudab enda “kaelas” kanda kõiki seadmeid, mis kaaluvad kuni 3 kg.  Soodushind 89,99€ (tavahind 109€) / Saadaval ka rentimiseks.
 • Joby GorillaPod 5K Kit on paindlik ja mitmekülgne statiiv, mis sobib foto- ja videokaameratele või mis tahes seadmetele, mis on varustatud 1/4″ kinnitusega ning mille kaal ei ületa 5 kg. Komplektis on ka Arca-Swiss süsteemiga ühilduv kiirkinnitusplaat. Soodushind 179€ (tavahind 209€) / Saadaval ka rentimiseks.
 • Joby GorillaPod 1K Kit on käsisstatiiv, mis sobib suurepäraselt hübriidkaamerate ja teiste kuni 1 kg kaaluvate seadmete kandmiseks. Soodushind 54,99€ (tavahind 64,99€) / Saadaval ka rentimiseks.
 • Joby GripTight Gorillapod Pro 2 komplekt koosneb statiivist ja adapterist, mille külge saad kinnitada oma nutitelefoni, et tagada teravad pildid, stabiilsed videod ja on-the-go vlogid. Soodushind 69,99€ (tavahind 84,99€).
Joby statiivid
Joby statiivid

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Telli JOBY statiiv ja avasta uusi võttenurki turvaliselt ››

 

Soodushinnad kehtivad kuni 30.09.2021.

Photopoint on JOBY ametlik partner ja maaletooja nii Eestis, Lätis kui Leedus – photopoint.ee/joby »

(8)

The post Paljud populaarsed JOBY käsistatiivid on müügil sügisese soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR on tõeline tippklassi portreeobjektiiv
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Fujifilm andis teada, et oma X-seeria hübriidkaamerate jaoks turule toomas uue valgusjõulise Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR, mis ettevõtte sõnul on esmaklassiline “järgmise põlvkonna” fiksobjektiiv. 

XF 33mm f/1.4 R LM WR ühendab enda Fujifilmi inseneride poolt läbi aastakümnete arendatud täppistehnika ja tipptasemel tehnoloogia, et tagada Fujifilm hübriidkaameratega pildistajatele parim optiline kvaliteet ning jõudlus. Uue objektiiv fookuskaugus katab laia valiku võimalikke pildistamise situatsioonidest ehk saad seda edukalt kasutada nii portreede kui maastikufotode jäädvustamiseks. Muideks, lähivõtte minimaalseks töökauguseks on 30 sentimeetrit ja maksimaalseks suurenduseks 0,15x.

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Autofookussüsteemi juhitakse lineaarse mootoriga, mis Fujifilmi sõnul annab peaaegu vaikse, kiire ja täpse tulemuse. Automaatteravustamine saavutatakse sisemise teravustamissüsteemiga, mis hoiab teravustavate läätsede grupi liigutuste vahemiku väikese, kontrollides täpselt samas vahemikus vajalikku teravustamist. 

Uus objektiiv kaalub umbes 360 grammi on 73,5 mm pikk ning filtrikeerme suuruseks on 58 mm. See on ilmastiku,- tolmu- ja niiskusekindel ning sellega võib julgelt väljas toimetada ka külmakraadidega (max -10 kraadi).

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR objektiiv jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile septembrikuu jooksul, aga kui soovid olla esimeste hulgas, kes selle endale saab, siis tee eeltellimus kohe meie veebikaubamajast ära. 

 

Eeltelli Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR kohe mugavalt veebist ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Allikas: Fujifilm

(0)

The post Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR on tõeline tippklassi portreeobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid Now+ on kõige laiemate loominguliste võimalustega kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Polaroid Now+ ühendab nutiseadme digimaailmaga Bluetooth® abil, et anda sulle võimalus fantaasiaküllaste fotode tegemiseks. Tänu Polaroidi nutirakendusele ning komplektis oleva viie efektifiltri abil pakub see palju rohkem võimalusi kui tavalised kiirpildikaamerad.

Tegemist on 2020. aastal esitletud Polaroid Now mudeli edasiarendus. Uues korpuses on endiselt alles automaatteravustamine, valgusoludega arvestav välklamp ja viitavaja, kuid lisatud statiivikinnitus võimaldab veelgi loomingulisemat pikkade säriaegade kasutamist.

Kindlasti tasub oma nutiseadmesse alla laadida Polaroid Originals nutirakendus, kus saad valida valgusmaalingu, topeltsärituse, kaamera täieliku seadistusvabaduse ning paljude teiste loominguliste kaameraseadistuste hulgast just Sulle kõige meelepärasema lahenduse. Kahe uue võimalusena toome eelkõige välja avaprioriteedi ja statiivivõtte võimaluse teravusulatuse ja pikkade särituste loominguliseks haldamiseks.

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Uue aja Polaroid Now+ kaameraga on kaasas ka viiest efektifiltrist koosnev komplekt – nende abil saab teha fotol värve erksamateks, tõsta kontrastsust või lisada efekte tähekiirte, punase vinjeti, oranži, sinise või kollase filtriga. Filtrikomplekt tuleb sobiva suurusega kotis, et neid oleks mugav kaasa võtta.

Now+ on juba teine Polaroid’i uue kiirpildikaamera esitlus sellel aastal, sest alles aprillis jõudis meieni pisike Polaroid Go. Olles õigusega Polaroidi kõige mitmekülgsem kaamera, siis kannab Now+ uhkusega edasi Polaroidi missiooni pakkuda loojatele inspireerivaid töövahendeid.

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Polaroid Now+ jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile septembrikuu jooksul, aga juba praegu saad selle meie veebikaubamajast endale eeltellida, et olla esimeste hulgas, kes selle endale Eestis saavad.

 

Eeltelli Polaroid Now+ kohe mugavalt veebist ära »

 

Lisaks on müügil ka klassikaline Polaroid Now kiirpildikaamera roosat, mündirohelist, sinist, musta, rohelist, valget, kollast, punast ja oranži värvi Polaroid Now seeria kiirpildikaamerad. Samuti on saadaval “Star Wars Mandalorian” & “Keith Haring Limited Edition” erikujundusega mudelid ja “Everything box” komplektid.

(2)

The post Polaroid Now+ on kõige laiemate loominguliste võimalustega kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millisteks pildistamiseks ma kõige rohkem statiivi kasutan?
autor: Ardo Kaljuvee

Statiiv on osadele fotograafidele vajalik mõned korrad aastas, kuid teistele on see igapäevane töövahend. לks, on aga kindel – statiiv peab olema korralik, sest väga kerge statiiviga ei ole kodust lahkudes ja väljas liikudes üldjuhul kahjuks midagi teha (vähemalt minu puhul).

Seega kaasa võtmise teeb see küll raskemaks, aga tuule käes pildistades tänad hiljem iseennast selle raskuse kaasa vedamise eest, sest muidu stabiilseid kaadreid saada lihtsalt pole lihtsalt võimalik. Millisteks pildistamiseks mina isiklikult kõige rohkem statiivi kasutan? Vaatame koos järele :)

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

 

Toidupildid

Toidupiltide jaoks on statiiv väga vajalik, sest nii saad kaamera hoida ühe koha peal kuniks ise veel pildil midagi muudad – näiteks paigutust või tahab kokk sinna midagi lisada – kastet või midagi peale raputada.

Samuti on see hea abiline, kui on soov kogu menüü ühe nurga alt ja samasuguse taustaga üles pildistada, et menüü staar oleks roog ise, mitte ei kanduks tähelepanu taustale. Lisaks on toidupildistamisel ava kinnisem, mis omakorda võib pikendada säriaega ja asee faktor teeb samuti pildistamise ilma statiivita keerulisemaks.

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

 

Kinnisvara ja interjööripildid

Samuti tihti kinnisemat ava nõudvamad pildid, milleks on hea kasutada statiivi. Lisaks on olukordi, kus on tihti vaja teha pilte veidi alt või ülevalt poolt, kuhu statiivita on muidu ebamugav ulatuda või liialt madalas asendis mitu tundi ebameeldiv pildistada.

Siseruumides pildistades saab ka kergema ja lihtsama statiiviga hakkama, kuid niipea kui on plaan ka väljas pildistada, näiteks öiseid kaadreid hoonest, siis jällegi tuleb mängu statiivi kaalu tähtsus.

 

Portreepildid

Ma ise ei ole portreede puhul küll peaaegu kunagi statiivi kasutanud, aga selleks võib olla vajadust näiteks kehamaalingu või soengupiltide puhul, kus on kindel nurk pildistamiseks välja vaadatud ja midagi jooksvalt lisatakse või sätitakse.

לldjuhul ma inimeste pildistamisel näen seal liiga palju liikuvust ja jätaksin endale pildistamiseks vabamad käed. Samas tean palju fotograafe, kes just stuudios palju statiivilt pildistavad nii portree- kui moefotosid.

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

Tootepildid

Samuti fotod, mis vajavad pildistamise käigus palju ümber paigutamist või siis on valgus sätitud juba ühele suunale vastvalt ja seetõttu on tooteid lihtsam paigutada kaamera järgi, kui vastupidi.


Kõikideks nendest pildistamise situatsioonideks on minu varustusse ligemale pool aastat kuulunud Manfrotto MT055XPRO3 statiiv koos Manfrotto MHXPRO-BHQ6 kuulpeaga. Tehnilistest näitajatest niipalju, et statiivi maksimaalne kõrgus on 170 cm ja kannatab raskust kuni 9 kg, mis tähendab, et ka kõige pikema ja raskema objektiiviga pildistades ei pea muretsema. Statiivi enda kaal, millest eelnevalt palju juttu oli, on 2,5 kg.

Selle komplekti puhul meeldib Manfrotto kuulpea kiire kinnitus ja mugav viis seda kiirelt ümber sättida, et olla võimalikult mobiilne ja muutust vajavates olukordades saaksin vaid mõne sekundiga kaamera horisontaalist vertikaali keerata või vastupidi. Selline mugav kinnitus muudab töö tegemise väga lihtsaks.

Ja kõigest väikese nutitelefoni hoidiku (nt. Manfrotto MCPIXI või Manfrotto MCLAMP) kinnitamisel statiivile on võimalik sinna paigutada ka telefon, kui on soov sellega filmida näiteks live’ülekannet Facebooki või teha öiseid võtteid, kus nutitelefoni liigutamine pildi muidu untsu keerab.

Nii, et kui ka Sul on igapäevaselt üsna sarnased fotosessioonid käsil, siis eelpool mainitud Manfrotto statiivi ja kuulpea komplekt on minu kindel soovitus – see ei vea Sind alt üheski olukorras ja kvaliteedis võib lõpuni kindel olla.


Ardo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ardokaljuvee.com

(5)

The post Millisteks pildistamiseks ma kõige rohkem statiivi kasutan? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Juba peagi jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-seeria hübriidkaamerate valik on saanud võimeka ja kena välimusega täienduse, sest selle sügise jooksul jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II mudel. 

Fujifilm X-T30 II võimekus

Ka teise generatsiooni Fujifilm X-T30 sisse on põksuma jäätud Fujifilm X-T4 seest tuttav 4. põlvkonna X-Trans CMOS 4 sensor ja protsessor, mis tähendab et X-T30 II autofookus peaks jätkuvalt olema ülikiire (0,02 sek) ja pilte saab edukalt teha ka hämarates valgusoludes (-7.0EV). Fujifilmi sõnul on uus hübriidkaamera väga kerge (378 g), omab nurga alla seatavat puutetundliku 3″ LCD-ekraani (1,62 miljonit pikslit, Tilt-type) ning toetab kiiret, sujuvat ja tonaalsusrikast videosalvestust 4K/30P ja Full-HD/240P režiimides.

fujifilm X-t30 ii
Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-T30 II hübriidkaamerasse eelinstalleeritud 18 filmi simulatsioonirežiimi teevad põnevate ja retro vibe’ga piltide saamise eriti mugavaks. Näiteks on seal tänavafotograafia jaoks ideaalne “Classic Neg” ja ka „ETERNA Bleach Bypass“, mis simuleerib samanimelist filmitöötlemise tehnikat.

Lisaks on uuel mudelil värskendatud ka populaarse “AUTO” režiimi algoritmi, mis tuvastab nüüd pildistamisstseenide tüübi automaatselt, lähtudes sellest, kas kaadris on inimesed ja võtab arvese ka muid andmeid nagu värvinfo ja valgusallika kaugus. Seejärel rakendab algoritm pilditöötlustehnoloogiat, et kohandada sätteid optimaalsete valikutega, et tulemus oleks parim võimalikest.

Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-T30 II jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile oktoobrikuu jooksul, aga kui soovid olla esimeste hulgas, kes selle endale saab, siis tee eeltellimus meie veebikaubamajast juba täna ära. Hinnad algavad 899 eurost.

 

Eeltelli uus Fujifilm X-T30 II kohe mugavalt veebist ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Allikas: Fujifilm

(8)

The post Juba peagi jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Proovi järele – Sony ZV-E10 vlogkaamera on rentimiseks saadaval Tallinnas ja Tartus
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E10

Kui oled mõelnud sukelduda põnevasse videoblogide maailma või oled selles juba tegev, aga soovid vlogide kvaliteeti tõsta, siis astu läbi meie Tallinna või Tartu foto- ja videotehnika rendist, kuhu on laenutamiseks lisandunud Sony ZV-E10 + 16-50mm Kit.  

Sony ZV-E10 on spetsiaalselt vloggeritele loodud hübriidkaamera, mille sees tuksub Sony a6100 mudelist tuttav 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor, mis saab hakkama ka keerulisemates valgusoludes.

Nagu arvata võib, siis ZV-E10 videovõimekus 2021. aasta mudelile kohaselt äärmiselt eeskujulik. See võimaldab kaamerasiseselt salvestada 4K videot (4K UHD 3840 ח 2160 30p) ja Full HD 120p aegluubis. Juurde on lisatud full pixel readout funktsionaalsus, kus loetakse kõikide pildipunktide andmed üles ja saavutatakse suurem lahutusvõime ning detailsus, kui tavalises 4K videos. Eriti prod filmijad saavad ära kasutada ka Sony S-Log3 seadeid, mis pakub suuremat dünaamilist ulatust, mis tuleb kasuks hilisemal monteerimisel.

Sony ZV-E10

ZV-E10 kaalub kaalub kõigest 364 grammi (*kere), mis teeb sellest suurepärase kaaslase igapäevaste hetkede jäädvustamiseks. Küljele avanev kallutatav ja pööratav LCD-puuteekraan teeb selfide ja vlogide tegemise ääretult mugavaks. Kaamera varustatud ZV-1 mudelist tuttava 3 kapsliga suundmikrofoniga ja loomulikult ka Sony kultuslikult kiire autofookuse ja usaldusväärse silmatuvastusega.

Laenutamiseks on saadaval komplekt, kuhu lisaks Sony ZV-E10 kaamerale ja Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 OSS objektiivile kuuluvad ka Sony käepide-ministatiivi Shooting Grip GP-VPT2BT ja Sony NP-FW50 lisaaku. Shooting Grip pakub käest filmides rohkem stabiilsust ning võimaldab tänu kallutatavale disainile muuta kiirelt ja sujuvalt ka võttenurka. See ühildub kaameraga Bluetoothi kaudu ja maksimaalse kasutusmugavuse tagamiseks saab selle lahti pakkida ka ministatiiviks.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sony ZV-E10 vlogkaamera endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(4)

The post Proovi järele – Sony ZV-E10 vlogkaamera on rentimiseks saadaval Tallinnas ja Tartus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega
autor: Ander Iva

Sain taaskord võimaluse läbi Photopointi foto- ja videotehnika rendi tutvuda mind huvitava tootega ning seekord oli katsealuseks Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv SonyleSaadaval on ka Panasonic täiskaader hübriidkaameratele mõeldud mudel.

 

Esmamulje

Mulle hakkas see objektiiv meeldima kohe esimesest silmapilgust ja nagu lootsin, siis tagas antud Sigma stabiilselt hea soorituse terve prooviperioodi vältel. Julgen väita, et see objektiiv sai hakkama iga väljakutsega mis ma talle ette andsin, sest reaalses kasutuses kattis suumvahemik ära kõik vajadused.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

 

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary reaalses kasutuses

Iga objektiiv on oma fookuskaugusega erinev ja eeldab erinevat kasutust, mistõttu sai Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN puhul proovitud mitmeid valdkondi/teemasid: siseruumides ja avaõhuüritustel pildistamine ning ka tänavafotograafia + portreed & loodus.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

See pole küll absoluutne tõde, aga oma kogemusest lähtuvalt saan öelda, et see objektiiv tundis ennast kõige kodusemalt tingimustes, kus sai olla tegevuse/objekti vahetus läheduses ning aeg-ajalt on vaja suumida sisse mingile detailile. Näiteks oli antud objektiiv väga hea abiline muusikavideo võtte pildistamisel (ingl. k. behind the scenes photography) ning pruutneitsipeo jäädvustamisel.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

Kindlasti sooviks ära mainida Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya autofookuse võimekuse, millega võib kiiresti ära harjuda. Kõikidest funktsioonidest, mis mulle selle objektiivi juures meeldis, oli top 1 just autofookuse kiirus ja täpsus. Aeglase või ebatäpse autofookuse puhul võib tihti kogeda seda, kuidas objektiiv hakkab otsima – selle Sigma puhul ei tekkinud kordagi sarnast hetke. Hetkeline, alati täpne, usaldusväärne ning muidugi, kõikide piltide fookused olid alati paigas.

 

Kokkuvõtteks

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya on väga hea kaaslane igapäevaseks pildistamiseks ning testimise ajal jõudsin selle panna kõrvuti ka Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD normaalsuumobjektiiviga. Tamroniga võrreldes on Sigma kergem, väiksem ja parema ehituskvaliteediga, kuid maksab hetkel ka 160€ rohkem.

Samas, kui arvestada kõiki plusse, siis mina isegi otsustaks Sigma kasuks. Lisaks on antud objektiiv hea alternatiiv Sigma Art seeria normaalsuumile, mis maksab hetkel 300€ rohkem kui proovitud Contemporary seeria oma.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(10)

The post Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kaitse oma objektiivi – uued Hoya HD Mk II fotofiltrid on nüüd saadaval
autor: Stephan Redko

Taas on üks Hoya populaarstest filtriseeriatest saanud endale uuenduskuuri ja nimeks on nüüd HD Mk II (eelnevalt HD) – need on müügil Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas. 

Kuigi HD Mk II seeria on ehk rohkem professionaalidele pühendatud, siis on see kahtlemata väärt investeering ka fotohuvilistele. Need filtrid pakuvad võimalikult palju vastupidavust isegi karmides tingimustes, sest sellel filtri seerial on 4 korda tugevam klaas, kui odavamatel versioonidel.

Tänu filtriraamile on võimalus fotofiltri ette kinnitada läätsekork või keerata mõni teine filter, mis teeb HD Mk II seeria kasutamise tohutult mugavaks, kuna jäävad olemata olukorrad, kus oleks tarvis filter objektiivi eest ära võtta. Samuti pakub mugavust filtrite vett ja õli tõrjuvad omadused, mis teevad nende hoolduse imelihtsaks.

Hoya HD Mk II seeria pakub kolme erinevat filtrit – ringpolarisatsioon (CIR-PL), UV ning kaitse (Protector). Hoya ringpolarisatsioon HD Mk II on mõeldud selleks, et eemaldada ebameeldivaid peegeldusi pindadelt näiteks voolavalt veelt või klaasilt. Hoya HD Mk II UV ning Hoya Protector HD Mk II on mõeldud rohkem objektiivi esiklaasi kaitseks ja ei mõjuta väljatulevaid fotosi, kuid tegelikkuses pakub UV filter kaitset ka UV-kiirguse vastu, mis võib olla kahjustav sinu kaamera sensorile.

Kui oled Hoya HD Mk II fotofiltritest huvitatud ja soovid mõne endale soetada, siis enne ostu tegemist tee kindlaks objektiivi filtrikeerme suurus, et soetaksid endale õige läbimõõduga filtri. Suuruse võid leida objektiivi pealt, kuid selle puudumisel võid selle järele vaadata tooteandmetest. Kõik HD Mk II seeria filtrid on müügil suurustes: 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82.

 

Soeta Hoya HD Mk II fotofiltrid mugavalt ja kiirelt veebipoest ››

 

Photopoint on Hoya Filters ametlik ja pikaajaline maaletooja Eestis ja Lätis – photopoint.ee/hoya ››

(2)

The post Kaitse oma objektiivi – uued Hoya HD Mk II fotofiltrid on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks: JOBY GorillaPod käsistatiivide valik
autor: Jürgen Veerme

Joby Gorillapod rent

Tallinna, Rocca al Mare keskuses ja Tartus, Kvartali keskuses asuvasse Photopointi foto- ja videotehnika rendi valikusse on laenutamiseks jõudnud esinduslik assortii JOBY GorillaPod statiivikomplekte.

Gorillapod seeriasse kuuluvad maailma ühed kõige populaarsemad statiivid, sest võrreldes klassikaliste “kolmjalgadega” on neil kummeeritud detailidega painduvad jalad, mis aitavad neid painutada erinevate objektide külge. See funktsioon on need eriti ihaldusväärseks teinud videoblogijate, sisuloojate ja põnevaid võttenurki otsivatete foto- ja videograafide hulgas. Meie rendi valikusse lisandusid:

 • Joby GorillaPod 3K Kit statiiv on varustatud alumiiniumist kuulpeaga ning kiirkinnitusplaadiga, mille külge on lisatud ka lood. See suudab enda “kaelas” kanda kõiki seadmeid, mis kaaluvad kuni 3 kg.
 • Joby GorillaPod 5K Kit on paindlik ja mitmekülgne statiiv, mis sobib foto- ja videokaameratele või mis tahes seadmetele, mis on varustatud 1/4″ kinnitusega ning mille kaal ei ületa 5 kg. Komplektis on ka Arca-Swiss süsteemiga ühilduv kiirkinnitusplaat.
 • Joby GorillaPod 1K Kit on käsisstatiiv, mis sobib suurepäraselt hübriidkaamerate ja teiste kuni 1 kg kaaluvate seadmete kandmiseks.
 • Joby statiiv GripTight One GP Stand telefoniadapteriga ministatiiv on usaldusväärne kaaslane, mis muudab nutitelefoniga videote ja piltide tegemise mugavaks ja eelkõige turvalisemaks.

Ja nagu ikka – kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid objektiivi endale päriseks osta, siis teeme uue kauba kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Vaata valikut ja osta JOBY GorillaPod statiiv endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.

(1)

The post Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks: JOBY GorillaPod käsistatiivide valik appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peagi müügile jõudvad Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltrid pakuvad tippkvaliteeti
autor: Stephan Redko

Tuntud ja tunnustatud fotofiltrite tootja Hoya on uuendamas kõiki oma filtriteseeriaid ning juba 2021. aasta sügise jooksul jõuavad Photopointi müügile II generatisooni Hoya Fusion Antistatic Next filtrid. Need on mõeldud just professionaalidele igapäevaseks kasutuseks, aga loomulikult võivaid neid soetada ka kõik fotohuvilised.

Kui oled kunagi fotograafina väljas pildistamas käinud, siis võid olla teadlik situatsioonidest, kus ilmaolud ei ole pildistamiseks kõige ideaalsemad – olgu selleks tohutu vihm või tolm. Fusion Antistatic Next filtrid on just nendes olukordades sulle tohutult käepärast, sest nimes olev antistatic tähistab filtrite peal olevat antistaatilist katet, mis tõrjub tolmu filtriklaasi pealt. Samuti on nendel ka vetthülgavad ja plekikindlad omadused, mis tõttu on need filtrid sobilikud mistahes ilmastikutingimused ja on kõvasti soovitatud igale fotograafile.

Hoya Fusion Antistatic Next seeria sisaldab kolme erinevat filtrit – UV, ringpolarisatsioon (cir-pl) ning Protector (kaitse). UV filtrid on kõige enama levinud ja neid kasutatakse tüüpiliselt ainult objektiivi eesklaasi kaitseks, kuid tegelikkuses kaitseb see ka kaamera sensorit UV-kiirguse eest. Kui otsid filtrit, mis kaitseb ainult objektiivi eesklaasi, siis on selleks soovitatud pigem Protector seeria ehk kaitsefilter. Ringpolarisatsioon filtrid on mõeldud selleks, et eemaldada ebameeldivaid peegeldusi pindade pealt, milleks on kõige tüüpilisemalt klaas või vesi.

לks teine põhjus, miks valida Fusion Antistatic Next filtriseeria – mugavus. Tänu filtri septesiaalsele esikeermele saab kõigi Hoya Fusion One Next filtrite kasutamisel objektiivi ette keerata ka teisi filtreid või läätsekorki. See teeb nende filtrite kasutuse eriti lihtsaks, kuna seljuhul ei teki palju olukordi, kus filtrit on üldse vaja eest ära võtta.

Kui oled Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltritest huvitatud ja soovid mõne endale soetada, siis enne ostu tee kindlaks, milline filtrikeerme suurus sinu objektiivil sobib. Suuruse võid leida objektiivi pealt, kuid selle puudumisel võid selle järele vaadata tooteandmetest. Kõik Fusion Antistatic Next seeria filtrid tulevad suurustes: 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82.

 

Kogu Hoya fotofiltrite valiku leiad kiirelt veebipoest ››

 

 

Photopoint on Hoya Filters ametlik ja pikaajaline maaletooja Eestis ja Lätis – photopoint.ee/hoya ››

Allikas: Hoya pressiteade

(1)

The post Peagi müügile jõudvad Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltrid pakuvad tippkvaliteeti appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9