Pentax toob Euroopasse K-r peegelkaamerad viies uues värvitoonis
autor: Lauri Veerde

Püha müristus mis paraad siin siis nüüd lahti on läinud? Kahjuks või õnneks ei ole siin siiski tegemist geide invasiooniga Photopointi ajaveebi – pigem võiks seda nimetada Jaapani kireva mõttelaadi invasiooniks Vana Maailma kalvinistlikult distsiplineeritud  ja katoliiklikult lihasuretajalikku argipäeva. Pentax müüb oma K-r peegelkaamerat Jaapanis juba algusest peale 120-nes erinevas värvitoonis. Nüüd annab Pentax teada, et on otsustanud proovile panna ka Euroopa turu, paisates siia lisaks praegusele mustale, punasele ja valgele K-r`ile veel sinise, lilla, kollase, roosa ja pruuni K-r peegelkaamera.  Juulikuus jõuavad.

Pentax võõpab S1 kompaktkaamera pärlmutterpunaseks
autor: Lauri Veerde

Pentax Optio S1 on firma enda sõnul olnud üks viimase aja edukamatest kompaktkaameratest. Seda võib ka uskuda, sest lisaks mehaanilisele värinastabilisaatorile ja suurepärasele 5x suumiga objektiivile näeb selle aparaadi metalne korpus ka stiilne välja. Vähemalt nende jaoks, kellele meeldib must, akvamariin või metalne toon sest just sellises kolmes värvivalikus S1 hetkel Photopointi lettidel saadaval on. Nüüd annab aga Pentax teada, et toob peagi välja ka tulisema meelelaadiga fotohuvilistele sobiva veri tume pärlmutterpunase korpusega Optio S1 kompaktkaamera. Päris kena tegelikult – olgugi et minu meelelaadi vaevalt et tuliseks pidada saab.

Kasulikud vidinad 2. BIG hajuti välisele välklambile
autor: Lauri Veerde

Väline välklamp on pildistamise juures suurepärane abimees. Enamikus olukordades on selle valgusvoog aga liiga otsene ja intensiivne, jättes endast maha teravad varjud. Kui pea kohal on valge lagi, saab välklambi püstisesse asendisse tõsta, valge reflektorkaardi välja kergitada na niiviisi ühtlaselt ja ilma välguvarjudeta terve ruumi ära valgustada. Kui see lagi on aga liiga must või kaugel, siis on vaja varjude pehmendamiseks midagi muud välja mõelda.

Erinevad tootjad nagu näiteks Lumiquest või Gary Fong on aretanud igasuguseid välise välklambi külge kinnitatavaid, valguse suunda, kontrastsust ja tonaalsust muutvaid imevidinaid. Siin on aga midagi eriti primaarset, lihtsat ja odavat – BIG hajuti. Tõmba aga kummiga otsa ja pildista. Kui parasjagu fotosessiooni ei tee, saavad lapsed oma nukudele kena vannimütsi. Proovime järgi. 

Selline ongi.

Kummi annab venitada 14 cm diameetriga sõõriks

Tõmba välklambi peale…

… ja läheb pildistamiseks.

Pildistatud ilma BIG hajutita Pildistatud BIG hajutiga

BIG hajuti kompaktsele välklambile. Photopointis: 4,99 € (78,08 kr)

Tarkvarauuendus muudab Metz 58 ja 48 AF-1 välklambid juhtmevabaks
autor: Lauri Veerde

Kui sul on Metz 58 AF-1 või 48 AF-1 välklamp, siis otsi üles või laena kusagilt mini-USB otsaga kaabel. Nüüd läheb sul seda vaja. Nimelt annab Saksamaa legendaarne välklampide meister Metz teada, et on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma eelmise põlvkonna kahele ninamehele Metz 58 AF-1 ja 48 AF-1.

Tarkvarauuendus lisab nendele välklampidele uute mudelite seest (58 AF-2, 50 AF-1, 44 AF-1) tuntud funktsiooni töötada juhtmevabalt ilma kaamera sisseehitatud või välise välgusaatjata. See tähendab, et kaamerast eemal oleva välklambi päästab valla kaamera sisseehitatud välklambi sähvatus mis ise pildile ei jää. Selliselt servorežiimis oleva Metzi välgu võimsus on määratav manuaalselt vahemikus 1/1 – 1/128. Juhtmevaba välklampi saab kasutada Standard/Red-Eye Reduction/Slow/Rear Curtain ja Wireless režiimides.

Lisaks juhtmevaba välgu funktsionaalsusele lisab tarkvarauuendus Metz 58 AF-1 ja 48 AF-1 Canoni mudelitele võime toimimaks Canoni uusima peegelkaameraga EOS 600D.

Point TV – 59. Parima Canoni kompaktkaamera otsinguil
autor: Lauri Veerde