Pentaxi veekindel kompaktkaamera W90 tuleb oranžina
autor: Lauri Veerde

Pentax annab teada, et paiskab peagi müüki uudse Pentax Optio W90 veekindla kompaktkaamera. Kui seni oli Optio W90 poelettidel mustas ning rohelises kuues, siis nüüd on seniste kõrvale oodata ka veidi särtsakamat tooni oranži mudelit.

Kui välja arvata oranžilt küütlev harjatud pinnaga alumiiniumplaat, siis on tegemist sama heade omaduste ja funktsioonidega kaameraga nagu senised W90 aparaadid. Ka uus on veekindel kuni 6 meetrit, külmakindel kuni -10°C ja kukkumiskindel kuni 1,2 m. Sel on 12 MP CCD sensor, 2.7″ LCD ning 5x suumiga, fookuskauguste vahemikuga 28-140 mm (35 mm ekvivalendina) objektiiv. Lisaks veel HD video salvestamine ja otse loomulikult objektiivi ümber olevad kolm makrolampi. Kõik need ja kümned muud omadused teevad Pentax W90-st kaamera, mida paljud ülevaated nimetavad hetkel parimaks veekindlaks digikompaktiks maailmas.

Oranži värvi Pentax Optio W90 kaamerat on Photopointi poodidesse oodata Juuli lõpus. Maksma saab see sama palju, nagu senised W90 mudelid: 4499.-

Point TV – 31. Kata Bumblebee Ultra Light 222 fotokott
autor: Lauri Veerde

Bumblebee Ultra Light 222 on Kata fotokottide lipulaev. Selle valmistamiseks on valitud ja välja töötatud uued materjalid ning disainilahendused – sellised, mis annaksid tulemuseks ühest küljest võimalikult kerge ning teisest küljest võimalikult vastupidava fotokoti. Kata on endale seatud ülesandega suurepäraselt hakkama saanud. Bumblebee Ultra Light 222 läbimõeldus igas pisimasgi detailis on imetlusväärne. Seda tunnistas ka 30-liikmeline rahvusvaheline žürii 2010 aasta Red Dot disainiauhindade jagamisel. Selle tunnistajaks või ümberlükkajaks saad tänase Point TV video abil olla ka sina.

Head vaatamist.Tamroni makrofoto konkurss
autor: Kettrud Pai

Kuni 11. juulini on kõigil harrastajatel ning professionaalidel võimalus osaleda Tamroni makrofoto konkursil. Konkursi auhinnafondi väärtus on 52 000 krooni.

Osalema on oodatud kõik fotohuvilised, kellele meeldib uurida ümbritseva maailma pisidetaile ning neid ka piltidele jäädvustada. Makrofotograafia ei ole ainult putukate pildistamine tagaaias. Lähikaadreid võib teha põlevast tuletikust, taimedest, abstraktsetest mustritest seinal… Kõike seda nii peegel- kui ka kompaktkaameraga. Võistlustööd tuleb üles laadida www.snap.ee pildikeskkonda. Konkursil osalemine on tasuta.

Fotosid hindab 3-liikmeline žürii, kes valib välja kolm võidutööd, mis jaotuvad: I, II ja III koht. Valitakse ka publiku lemmik, mis selgub snap.ee keskkonnas hääletamise tulemusena. Publiku lemmiku hääletus 12 – 18. juuli 2010. Võidutööd kuulutatakse välja 19. juuli 2010.

Tutvu konkursi tingimustega siin.

Lähemalt on huvitavam, suuremalt on ilusam. Vähemasti makrofotograafias.

Uus fotomeene – sinu pildiga hiirematt
autor: Lauri Veerde

Photopointi fotomeenete osakonnas saab meisterdada oma pildiga kruuse, puslesid, T-särke, võtmehoidjaid ja palju muud põnevat. Äsja lõppenud nädalal lisandus valikusse uus ning õige huvitav meene – oma pildiga hiirematt.

Tegemist on 12,7 x 19 cm suuruse ja 5 mm paksuse matiga, mis on valmistatud pehmest kummisegust. Laual libisemise vältimiseks on mati alumine pool on kaetud struktuurse pinnaga kummeeritud kihiga. Hiiremati pealispinnale on kantud tugev tekstiilikiht, millele trükitakse foto. See spetsiaalselt töödeldud pind toob kirkalt ja kontrastselt esile foto värvid ning säilitab samal ajal oma ilusa tekstiilja reljeefi – tänu sellele libiseb ka hiir matil vaikselt ja sujuvalt.

Kui kõvemate mattide või lauapinna peal võib randmekont pika hiirelibistamise järel valusaks jääda ja külmuda, siis fotohiiremati puhul seda ei juhtu. Selle pehme struktuur hoiab kasutaja rannet oma pehmes ja soojas süleluses. Matile kantud pilt hoolitseb aga selle eest, et soojust oleks ka kalgilt veikleva monitori taga istuva inimese südames.

Suuremad pildid:

Fotohiirematt Photopointi fotomeenete osakonnas


Karbist välja: Canoni soodsaim kompaktkaamera PowerShot A495
autor: Lauri Veerde

PowerShot A495 on Canoni 2010 aasta digikompaktide kõige soodsaim esindaja. Ta on kuulsa A480 järglane ning üks vähestest uuematest kaameratest, mis töötab AA mõõdus patareide/akudega.  Oma hinnaklassi konkurentidest tõuseb see aparaat esile eelkõige kiire automaatse teravustamise poolest. Tehnilised omadused on mõõdukalt askeetlikud – 10 MP sensor,  3,3 x suumiga objektiiv, 2,5″ LCD-ekraan, ISO 80-1600.  Vaatame lähemalt:

Karbis on: PowerShot A495digikaamera, kaks Panasonicu AA leelispatareid, randmepael, A/V kaabel, USB kaabel, kasutusjuhendid ja tarkvara-CD.

A495 kere on valmistatud plastikust ning tundub sellisena ka pihus. Oma hinnaklassile iseloomulikku seebikarbivälimust on Canon kavalalt ja tõhusalt varjanud disainielementidega nagu peegeljas kroomitud ala objektiivi ümber ning käepide vasakul pool. Nii ei näegi A495 kallimate IXUS-seeria mudelite kõrval väga odav välja.

Eestvaates paremal küljel on kõlar. Vasakul pool, kummist katte all on ühenduspesad.

Kõige ülemisse auku saab ühendada toiteadapteri (ei ole kaasas), keskel on audio/video pesa ning kõige all mini USB pesa.

Nupud tagaküljel – Kõige ülemine nupupaar suumimiseks ning taasesitusrežiimis pisipiltide kuvamiseks ja suurendamiseks. Ülevalt teine nupp taasesitusrežiimi käivitamiseks, standardne Canoni funktsiooninuppude kogum selle all. Kõige alumisest vasakpoolsest nupust saab valida pildiprogramme ja režiime, parempoolne alumine toob ekraanile menüüvalikud.

Kaamera peal on sisse-välja lülitamisnupp ning suur päästik. Midagi halba nende toimimise ega kasutusmugavuse kohta öelda ei ole.

Kaamera taga olev ekraan on üheks PowerShot A495 miinuseks. Seda mitte niivõrd isegi oma mõõtmete poolest (2.5″), kuivõrd oma väikse lahutusvõime poolest. See kuvab fotosid 115 000 piksli abil – seda on isegi selles hinnaklassis liiga vähe.

Kaamera all olevasse pessa mahuvad kaks AA suuruses energiapulka ning SD mälukaart.

Akukambrist vasakul pool on veel üks pesa, millele on kirjutatud CR1220. Kui see kate lahti kangutada, tuleb selle alt nähtavale pisike lapik patarei (CR1220), mis aitab kaameral meeles pidada kuupäeva, kellaaega ja muid seadistusi.