Canoni suure sensoriga PowerShot G1 X sülitab hübriidkaameraile
autor: Lauri Veerde

Canon hübriidkaameraid tegema ei hakka. Vähemalt mitte lähiajal. Selle asemel esitleb Jaapani kaamerameister täna uut PowerShot kompaktkaamerat nimega G1 X. Selle aparaadi 1,5″ sensor on vaid 20% väiksem kui enamikus Canoni peegelkaamerais, 16% suurem kui Micro Four Thirds hübriidkaamerais ja enam kui 6x suurem võrrelduna Canoni seniste G-seeria kompaktidega. Võib kindel olla, et sellisena on G1 X hoobilt kõikide kompaktset lisakaamerat otsivate profifotograafire ihalusobjekt.

Canon on suutnud küllaltki kompaktsesse korpusesse mahutada välklambi, pildiotsija, keeratava ja pööratava LCD-ekraani ning ekvivalentse fookuskaugusega 28-112mm, avaga F2.8-5.8 suumobjektiivi. LCD-ekraan on parematele peegelkameratele omase hea lahutusvõimega mahutades 922 000 pikslit, loomulikult on olemas RAW-salvestamine, optiline värinastabilisaator ja kõik muu G-seeria juurde kuuluv. Olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod: 

Canon PowerShot G1 X olulisemad omadused

 • 14.3 MP, 1.5″ (18.7 x 14.0 mm) “suure tundlikkusega” CMOS sensor
 • DIGIC 5 pildiprotsessor
 • Pisut suurem kui PowerShot G12; välgukinga asukoht on muudetud, ISO ketas on vahetatud valikunupu vastu
 • F2.8-5.8, 4X optilise suumiga objektiiv, 28 – 112 mm ekv
  • Ava F2.8 – F16 – märksa laiem kui tavalisel kompaktkaameral
 • Optiline värinastabilisaator, Intelligent IS
 • 3.0, keeratav ja pööratav LCD, 922,000 px
 • Optiline pildiotsija
 • 14-bit RAW failid
  • ISO ulatus: 100 – 12800
 • Smart Auto režiim valib automaatselt ühe pildiprogrammi 32-hest
 • Pildistab kuni 6 fotot (JPG või RAW)  4.5 kaadrit sekundis kiirusega
 • Full HD video: 1920 x 1080 (24p) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega
 • Välguking
 • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
 • NB-10L liitiumaku, 250 säritust ühe laadimiskorraga
 • Veebruarikuus
Küsitluses osalemiseks külastege palun Photopointi ajaveebi

Canoni ametlik pressiteade:

Pressiteade
9. jaanuar 2012

Canon esitleb uut revolutsioonilist kompaktkaameramudelit PowerShot G1 X

Canon tutvustab täna uut revolutsioonilist kompaktkaamerat PowerShot G1 X, millel on suur CMOS sensor ning vastupidav metallkorpus. Profifotograafidele ja tõelistele asjaarmastajatele loodud PowerShot G1 X loob Canoni legendaarse G-sarja tootevalikusse täiesti uue kategooria, tõstes kompaktkaameraga saavutatava pildikvaliteedi uuele tasemele.

PowerShot G1 X kaameras on kombineeritud EOSi sensoritehnoloogia ning DIGIC 5 protsessori võimsus Canoni uue täppisobjektiivi ning laialdase käsijuhtimisega. Tänu sellele võib PowerShot G1 X mudelit pidada Canoni kõigi aegade üheks parimaks kompaktkaameraks.

Profitasemel pildikvaliteet

Canoni hinnatud tehnoloogiaid ning professionaalide poolt jagatud teadmisi hõlmav PowerShot G1 X pakub digipeegelkaamera tasemel pildikvaliteeti. See on Canoni esimene kompaktkaamera, millel on suur, küljesuhtega 4:3, 14,3-megapiksline CMOS sensor mõõtudega 18,7 x 14 mm, mille kõrgus vastab peaaegu EOS-sarja digipeegelkaamerates kasutusel oleva APS-C sensori omale. Kaameraga EOS 600D sama pikslisuuruse ja struktuuriga ning mudelis PowerShot G12 oleva sensoriga võrreldes umbes 6,3 korda suurema pinnaga sensor pakub digipeegelkaamerale omast pildikvaliteeti, ja seda kõikjal kaasaskandmiseks sobiva suurusega metallkorpuses.

Suurem sensorisuurus pakub fotograafidele teravussügavuse üle suuremat kontrolli, parandades võimalust pildistamisobjekti selle taustast paremalt esile tuua. Täiustatud dünaamiline ulatus võimaldab kasutajatel jäädvustada ühes kaadris nii varje kui ka heledaid alasid, samas kui 14,3-megapiksline resolutsioon võimaldab kaadritest teha suuremõõdulisi fotosid või kärpida parema kompositsiooni saamise nimel pilte.

PowerShot G1 X võimaldab kasutajatel saada osa ka mitmetest Canoni EOS-sarja raames välja arendatud CMOS-sensoritehnoloogia eelistest. Kiibipõhine müravähendus tagab selged pildid isegi suurte ISO väärtuste juures, samas kui 4-kanaline väljund pakub kiiret pildi jäädvustamist, tagades kiire reageerimisaja kõikides tingimustes.

Kaameras PowerShot G1 X peituv HS-süsteem seab uued standardid hämaras saavutatavatele tulemustele, kombineerides suure sensori, DIGIC 5 pildiprotsessori ning maksimaalse täisresolutsiooniga ISO väärtuste vahemiku 100 kuni 12 800, mis on Canoni kompaktkaamera puhul enneolematu tase. Fotograafid saavad isegi väga hämarates tingimustes pildistades ümbritsevat valgust ära kasutada, jäädvustades detailseid ja vähese müraga loomulikke võtteid.

Täppisobjektiivi tehnoloogia

Kaamera PowerShot G1 X objektiiv on maailmakuulsa EF-objektiivisarjaga sama kujundus-, tootmis- ja kvaliteediprotsessi raames välja arendatud, olles loodud pakkuma professionaalsel tasemel pildikvaliteeti. Tänu UA elementidele ja täpsele klaasivormimistehnoloogiale on objektiiv kompaktses suuruses ja pakub nõelteravat detailsust ka kõige nõudlikemale fotograafidele. Objektiiv tõmbub kompaktselt kaamera korpuse sisse, pakkudes samas paindlikku 4x optilist suumi vahemikus 28–112 mm ning andes fotograafidele võimaluse võtte kadreeringu ja perspektiivi muutmise läbi suumi veelgi loomingulisemalt kasutada.

Fotode ja täis-HD-video parima võimaliku selguse tagamiseks on objektiivil 4-astmeline optiline pildistabilisaator, mis võimaldab fotograafidel ka vähese valgusega oludes pildistada ning kasutada kuni neli astet pikemat säriaega kui see ilma pildistabilisaatorita võimalik oleks. Optilist pildistabilisaatorit toetab nutikas pildistabilisaator, mis analüüsib fookuskaugust ja kaamera liikumisviisi ning rakendab ise sobivaima pildistabiliseerimisrežiimi[i].

Objektiiv sisaldab sisseehitatud 3-astmelist neutraalfiltrit, võimaldades eredas valguses väiksema teravussügavuse saavutamiseks kasutada laiemat ava või liikumise sihipäraseks hägustamiseks pikemaid säriaegu.

Väga hea käsitsetavus

Täiendades PowerShot G-sarjas kasutusel olnud käsitsemisvõimalusi, pakub PowerShot G1 X täismanuaalset juhtimist pildistamisrežiimi ja särikompensatsiooni juhtketaste abil, mis võimaldavad kiiret ja intuitiivset juurdepääsu paljudele erinevatele sätetele. Lõpptulemuse üle parima võimaliku kontrolli saavutamiseks sobitub PowerShot G1 X sujuvalt fotograafi EOSi töövoogu, toetades 14-bitist RAW-formaadis jäädvustamist sujuvate üleminekute ja loomulike värvide edastamiseks, mida saab kaasasoleva tarkvara Digital Photo Professional (DPP) abil veelgi täpsemalt reguleerida.

Sekundi murdosa jooksul toimuva tegevuse jäädvustamiseks pakub PowerShot G1 X kvaliteetset ja kiiret sarivõtterežiimi, mis salvestab kiire tegevuse seiskamiseks järjest kuus täisresolutsiooniga võtet kiirusel 4,5 kaadrit sekundis. Lisaks saavad kasutajad teha JPEG-formaadis sarivõtteid kiirusel 1,9 kaadrit sekundis kuni mälukaardi täitumiseni, võimaldades sellega tegevust pikemaajaliselt jäädvustada.

Kvaliteetsed täis-HD-videod

PowerShot G1 X toetab spetsiaalse videonupu abil täis-HD-video (1080 p) jäädvustamist kaadrisagedusel 24 kaadrit sekundis. Tänu kaamera suurele CMOS sensorile saavad kasutajad isegi kehvades valgusoludes kvaliteetseid  ja väikese teravussügavusega videoid filmida. Lisaks saab filmimisel kasutada ka mitmekülgsust võimaldavat 4x optilist suumi ning salvestada stereoheli.

Professionaalne käsitsemine

Tugeva roostevabast terasest korpuse ja kompaktse disainiga PowerShot G1 X pakub profitasemel käsitsemisvõimalusi. Suur muudetava nurgaga 7,5 cm (3,0”) PureColor II VA LCD-ekraan võimaldab fotograafidel soovitud kompositsiooni saavutamiseks põhimõtteliselt iga nurga alt ja igast asendist pildistada. Ere kõrgresolutsiooni ja 920 000 punktiga LCD-ekraan pakub teravat ja detailset võimalust piltide kadreerimiseks ja vaatamiseks, samas kui dioptri regulaatoriga optiline pildiotsija võimaldab fotograafidel just oma stiilis pildistada. Sisseehitatud manuaalne hüpikvälk pakub stseenile lisavalguse andmise võimalust ning välgutalla abil saab selleks ka Canoni väliseid Speedlite välklampe kasutada.

Veelgi rohkem võimalusi tänu lisatarvikutele

PowerShot G1 X sobib ideaalselt EOS-sarja digipeegelkaamera kasutajatele, kuna see ühildub paljude erinevate EOS-süsteemi lisatarvikutega, võimaldades fotograafidel koheselt oma kaamera potentsiaali suurendada.

PowerShot G1 X – põhiomadused:

 • Suur 14,3 MP CMOS sensor, DIGIC 5, HS-süsteem
 • Kompaktne 4x suum, nutikas pildistabilisaator
 • 7,5 cm (3,0″) muudetava nurgaga LCD-ekraan, optiline pildiotsija
 • Täismanuaalne, RAW, DPP
 • Täis-HD, HDMI
 • Kiire ja kvaliteetne sarivõtterežiim
 • Nutikas automaatrežiim
 • Laialdane lisatarvikute valik
 • Suure dünaamilise ulatusega režiim ja neutraalfilter
 • Lisavarustusena on saadaval veekindel ümbris (40 m)

[i] Seitse võimalikku sätet: tavaline, makro-, panoraam-, võimendusega (ainult videorežiimis), dünaamiline, dünaamiline makro- ning statiivi pildistabilisaator.

2011. aasta enim müüdud fototooted Photopointis
autor: Anni Proosa

Ostetuim peegelkaamera: Pentax K-r

Suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe on sellele Pentaxi algtaseme peegelkaamerale toonud Photopointi 2011. aasta populaarseima digipeegli tiitli. K-r on kiire sarivõttega ning täpse automaatse teravustamisega. Pentax on K-r kaamerale andnud ka vägagi atraktiivse välimuse – kokku on kaheksa erinevas värvitoonis kere. Lisaks tavapärasele mustale ning vähem tavapärasele punasele kerele on K-r ka valge, sinise, roosa, lilla, kollase ning pruuni kerega. Loe Pentax K-r kaamera kohta lähemalt.

Ostetuim kompaktkaamera: Pentax Optio WG-1

WG-1 on iga reisihuvilise inimese unistus. Selle vastupidava kompaktkaameraga võib minna nii Egiptusesse sukelduma kui Šveitsi suusatama, sest WG-1 ei karda külma, märga ega põrutusi. WG-1 on tõeline seiklejahingega kaamera ja aitab Sul muretult oma elu eredamaid hetki nautida ja jäädvustada.

Ostetuim objektiiv: Tamron 18-270mm PZD

Tamron 18-270mm PZD on kõrgelt hinnatud kõik-ühes-objektiiv, mis muudab fotograafia tõeliselt lihtsaks ja nauditavaks. Tegemist on maailma kergeima ja väikseima suumobjektiiviga. Tänu oma innovaatilisele teravustamismootorile on 18-270mm PZD kiire ja vaikne. Loe Tamron 18-270mm PZD kohta lähemalt.

Ostetuim statiiv: Velbon CX 888

Velbon CX 888 statiiv sobib nii pildistamise kui filmimise jaoks. Tugevad ja stabiilsed alumiiniumist jalad on kolme jätkega, mistõttu on statiiv kokkupanduna vaid 48cm pikkune. Vända abil keeratav kesksammas võimaldab kaamerat video filmimisel sujuvalt üles-alla liigutada.

Ostetuim fotokott: Kata DC-441

Kata soliidne kaamerakott DC-441 on ideaalne kaitsmaks Sinu esimest peegelkaamerat. Samas on selles piisavalt ruumi ka tulevikus fotoaparaadi juurde soetatud lisatarvikute jaoks. DC-441 mahutab algtaseme peegelkaaera koos kahe lisaobjektiiviga. Veel mahuvad kotti välklamp ja pisemad lisatarvikud.

Möödunud aasta populaarseimad fototooted on selgunud. Järgmine kord kiikame arvutimaailma aastahittide poole.

Nikon esitleb AF-S Nikkor 85mm f/1,8 G portreeobjektiivi
autor: Lauri Veerde

Koos 4D peegelkaameraga esitleb Nikon täna uut fikseeritud fookuskaugusega objektiivi AF-S Nikkor 85mm f/1.8 G. Uue optilise konstruktsiooniga valgusjõuline portreeobjektiiv on autofookusmootori ja sisemise teravustamisega, 7 nõgusa servaga diafragmalaba lubavad ilusat bokeh`d. Lähim teravustamiskaugus on sellise klassi objektiivile omaselt üpris kauge – 80 cm. Objektiiv jõuab turule märtsis.Fookuskaugus: 85 mm
Maks ava: f/1.8
Min ava: f/16
Konstruktsioon: 9 elementi 9 grupis
Vaatenurk: 28°30′ (18°50′ DX poolkaadri puhul)
Min teravustamiskaugus: 0.8 m
Maks suurendus: 0.124x
Diafragmalabade arv: 7 (ümarad)
Filtrikeere: 67 mm
Mõõtmed: umbes 80 x 73 mm
Kaal: umbes 350 g
Komplektis: päikesevarjuk HB-62; objektiivivutlar CL-1015

Sony esitleb esimesi XQD mälukaarte
autor: Lauri Veerde

Detsembri alguses CFA poolt tutvustatud XQD mälukaardid tulevad koos Nikon D4 peegelkaameraga. Sony teatab täna, et plaanib veebruaris poelettidele paisata kaks XQD mälukaarti. Mõlema maksimaalseks lugemis – ja kirjutamiskiiruseks nimetab Sony 125MB/s. Sellise näitajaga saavad hoobelda vaid kõige kallimad CF ja SD mälukaardid.

Esmalt on plaanis valmis teha 16GB ja 32GB mahutavusega mäluliistakad, mille hinnaks kaugel Ameerikamaal saab olema vastavalt 129,99$ ja 229,99$. (eurodeks konverteerimisel töötab tavaliselt lihtsalt dollarisümbuli euro vastu vahetamine).  Lisaks lubatakse veebruariks valmis teha mälukaardilugeja ja adapter sülearvuti Expresskaardi lugejasse.

Allikas: Canonrumours.com

Nikon D4 profikaamera: suurepärane videovõimekus, võimekas autofookus, hea hind
autor: Lauri Veerde

Olümpiale uue peegelkaameraga? Igatahes. Nikon esitleb täna pressi- ja spordifotograafidele suunatud täiskaadersensoriga profikaamerat nimega D4.

Väiksed täiustused

Samamoodi nagu kaks aastat tagasi esitletud D3s oli pisut täiustatud D3, on tänane D4 pisut täiustatud D3s. Nikon D4 toob pisut kiirema sarivõtte, pisut suurema lahutusvõimega sensori, uuendatud autofookussüsteemi mis töötab paremini telekonverteritega pildistades (loe: pimedama ava korral), kõrgema ISO ja digitaalse loodi mis näitab kaamera kaldenurka nii horisontaal- kui ka vertikaalsihis. Kaameral on kaks mälukaardipesa – üks vana hea CompactFlash ja teine uhiuute XQD kaartide jaoks. Kaamera väliskujus ja ergonoomikas olulisi muutusi ei ole.

Videosalvestus

Seega on D4 fotograafide jaoks korralik uuendus, mida sponsorilt olümpiamängude eel kindlasti sisse nõuda tasub. Kui raha ega sponsoreid uksest-aknast sisse ei voola, teeb D3s oma töö ka hästi ära. Teine lugu on aga siis, kui lisaks pildistamisele ka videot filmida soovid. Selles osas on D4 teinud võrreldes oma eellasega tohutu hüppe ning teeb ilmselt silmad ette koguni Canoni hiljuti esitletud 1Dx profipeeglile.

Full HD videot (1920 × 1080) salvestatakse nii 29,97, 25 kui ka 23,976 kaadrit sekundis kiirustega. D4 on minu andmetel esimene peegelkaamera, millel on 3,5mm kõrvaklappide väljund audio jälgimiseks videosalvestuse ajal. Samuti väljastab kaamera HDMI kaudu pakkimata videot. Need kaks omadust on videomaailmas kõva sõna. Nikon teatab ka, et filmimise ajal töötab kontrasttuvastusega autofookus – selle korralik toimimine on aga küsitav, kuna Nikoni objektiivid on siiski valmistatud faasituvastusega autofookuse jaoks.

Olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod:

 • 16.2 MP, FX-formaadis (täiskaader) CMOS sensor
 • Uus Expeed 3 pildiprotsessor
 • 3.2″ LCD-ekraan, 921 000 px, live view
 • Pildiotsija kaadri katvus 100% (97% DX-formaadi objektiividega), suurendus 0.7X
 • Vastupidav, ilmastikukindlate tihenditega korpus; Katiku eluiga: 400 000 laks
 • ISO ulatus of 100 – 12 800, võimendusega ISO 204 800
 • Säriajad 30 – 1/8000 sek
 • RAW formaat – erinevad suurused
 • 51-punktiga autofookus, 15 punkti tuvastavad kontrastsust nii horisontaal- kui ka vertikaalsihis (cross-type); Näotuvastus – kuni 16 larfi, näotuvastus töötab ka optilise pildiotsijaga pildistades
 • Uus 91 000 px 3D color matrix särimõõtesüsteem
 • Sarivõte: 10 kaadrit sekundis (autofookusega), 11 fps ilma autofookuseta
 • Välku sünkroaeg: 1/250 sek
 • Neli kahveldusvõimalust (säritus,. välk, värvustasakaal ja D-lighting)
 • HDR ja intervallvõtte valikud
 • Taustvalgustusega nupud (profid nagunii nuppe eriti ei vaata)
 • Salvestab Full HD videot 29.97, 25 ja 23.976 kiirustega. Pakib kokku H.264 koodekiga
  • Manuaalne säri seadmine videorežiimis
  • 720p 60 fps režiim
  • Kaamera lubab filmida 1.5X või 2.7X suurendusega kaadrit (lõikab kaadri digitaalselt suuremaks.
 • 3,5 mikrofoni- ja kõrvaklappide pesa, LAN port
 • HDMI pesa väljastab muuhulgas pakkimata videot väliseks salvestamiseks.
 • Kaks kaardipesa – üks CompactFlash, teine XQD mälukaartide jaoks
 • EN-EL18 liitiumaku
 • Turule tuleku aeg: veebruaris
 • Hind: USAs 801$ soodsam kui Canon EOS 1DX

Nikoni ametlik pressiteade