Nikon D7000 peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud põhjalik 8-lehekülje pikkune ülevaade Nikoni uusimast digitaalsest peegelkaamerast D7000. Ülevaate autor Toomas Ili külvab kaamera üle kiidusõnadega, tunnistades selle ideaalseks ning koguni peajagu paremaks kui Canoni EOS 60D. Vähemalt fotode tegemisel. Nende jaoks kellele meeldib piltidele lisaks ka videot teha, on Nikonil aga tilk tõrva sensoril. Mida Toomas täpsemalt sellest videorežiimist ja kaamerast tervikuna arvab, seda saab lugeda nagu ikka Digitesti veebilehelt.

Manfrotto omanikfirma ostis Lastolite`i
autor: Lauri Veerde

Vitec Group – korporatsioon, kellele kuuluvad sellised kaubamärgid nagu Manfrotto, Kata, Gitzo jne, annab teada, et on kogu täiega ära ostnud Lastolite stuudiotarvikuid valmistava firma Henry Holdings Limited. Tehingu maksumuseks oli 11 miljonit eurot.

Vitec kinnitab, et Lastolite jääb toimima autonoomse üksusena ning firma juhtkonnas muudatusi vaja teha ei ole. Lastolite tooted on hädavajalikuks täienduseks Manfrotto valgus- ja fotostatiivide ning LED-valgustusele, tugevdades Vitec`i positsiooni fototarvikute vastavas harus.

Lastolite on Suurbritannia päritolu firma, mille reflektorid, taustad ja muud stuudiotarvikud on müügil ka Photopointi kauplustes.

Ametlik pressiteade Vitec veebilehel

PENTAX Optio S1
autor: Lenno Grünberg

Aprillis peaks lettidele ilmuma Pentaxi uus kompakt Optio S1. Õhuke (20 mm) kaamera tuleb kolmes toonis: kroomitud, must ja akvamariinroheline.


Sensoril on 14 megapikslit, objektiiv on 28 – 140 mm (35 mm ekvivalendina), pildistabilisaator põhineb sensori nihutamisel, tagaküljel on 2.7″ LCD ekraan ning kaamera salvestab 1280 × 720 HD videot. Silmatorkav uuendus on spetsiaalne REC nupp kaamera tagapaneelil, mis võimaldab kiirelt ja mugavalt alustada video salvestamist sõltumata sellest, mis režiimis kaamera hetkel on.

Pressiteate leiab pentax.ee lehelt.
Täna algab Canoni fotokonkurss “Kevade tulek”
autor: Jevgenia Dotsenko

Kevadkuu on alanud, ning seekordne pikk ja iseäranis raske talv on viimaks ometi lõppemas. Praegu on kevadet siiski veel õige raske näha. Siiski on ta juba teel ning annab sellest meile teada tuhandel erineval moel. Tuleb ainult objektiiv valgusele avada, kevade märke märgata ja neid teistelegi näidata. Canoni fotokonkursil „Kevade tulek“.

Oled sa mõelnud, mis tähistab just sinu jaoks kevade tulekut? Kas aasta esimene sõit maakodusse, kevadriiete kapist võtmine või aina pikenev päev? Mis iganes see ka ei oleks, kindlasti on sul pilte hetkedest, mis tähistavad sinu jaoks kevade tulekut. Jagades neid teistega Canoni kevadise fotokonkursi raames on sul hea võimalus võita väärtuslikke auhindu:

Tegu on kolme eksklusiivse kaameraga, mis ei olegi veel Eestis müügil. Osaledes jagad oma kevadist meeleolu ka teistega. Nii saabub kevad kiiremini igasse hoovi.

Tutvuda tingimustega ja osaleda saad Snap.ee fotopanga lehel.

Kodakilt uus Portra 160 negatiiv
autor: Lenno Grünberg

Digi võib küll tänapäeval ruulida kuid film pole veel kuhugi kadunud. Kodak tõi WPPI messil Las Vegases välja oma Professional tootesarja kuuluva Portra 160 värvinegatiivi.

Ettevõtte esindaja Scott DiSabato sõnul seisneb suurim märgatav erinevus filmi struktuuris: tera on vähem kuid teravust oodatust rohkem. Portra 160 jäädvustab märkimisväärselt hästi nahatoone ning sobib ideaalselt skaneerimiseks. Portra 160 värvinegatiivi peenem tera, detailirikkad varjualad ja mõõdukas kontrastsus võimaldavad töötlemist ja värvikülluse tõstmist töötlustarkvara abil.

Kui keegi soovib aga natuke räigemat värviküllust (nagu vanem Portra VC versioon), võib uue Portra asemel kasutada Kodak Ektar 100 filmi.

Uus film on saadaval alates märtsist 35 mm, 120/220, 4×5 ja 8×10 mõõtudes. Portra 160 eelkäijad, Portra 160 VC ja Portra 160 NC, on saadaval kuniks kaupa jätkub.