Pentax K-5 tarkvarauuendus v1.12 GPS-mooduli parema toimimise jaoks
autor: Lauri Veerde

Pentax on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma peegelkaamerate lipulaevale K-5. Uuendus kannab numbrimärki 1.12 ning parandab harvaesineva vea 0-GPS GPS-mooduli ja kaamera omavahelises töös. Viga esines tähistaevast pika säriaja ja ASTROTRACER funktsiooniga pildistades ning avaldus pildistatud fotol helerohelise digimüratriibuna.

Digitaliseeri oma vanad fotod Photopointi ja Zizu abiga
autor: Anni Proosa

Photopoint on alustanud koostööd sooduskuponge vahendava portaaliga Zizu.ee. Avapakkumiseks oleme valinud paberfotode digitaliseerimise. Zizu.ee kaudu on selle teenuse hind poole soodsam ehk tavapärase 7.50 € asemel maksad 50 paberfoto skaneerimise eest 3,75 €. Paberile talletatud mälestused on kordumatud ja armsad, seega ära lase ajahambal oma vanadele fotodele liiga teha ja anna neile uus elu. Digitaliseeritud piltide kasutamist piirab vaid Sinu fantaasia – võid neid talletada näiteks Snap.ee või mõne muu pildipanga albumites, tekitada elevust Facebookis, tellida vahvaid fotomeeneid või trükkida vanad pildid parandatud kvaliteediga uuesti välja. Igal juhul oled tulevikus endale tänulik.

Pakkumine

Paberfotode digitaliseerimine 3,75 € (Tavahind 7,5 €)

 • Kupong kehtib 10. jaanuar – 10. märts 2012
 • Korraga võid osta ja kasutada soovitud arvu kuponge
 • Kupong sisaldab: 50 paberfoto skaneerimist (mõõtmetega 6×6 cm kuni 21×30 cm), esmast järeltöötlust (korrigeeritakse pildi heledust/tumedust, kontrastust, värvustasakaalu ja teravust) ning skaneeritud fotode kirjutamist Sinu enda valikul kas CD või DVD plaadile
 • Kupong ei sisalda digitaliseeritud fotode põhjalikku järeltöötlust (plekkide eemaldamine, katkiste nurkade ja pragude eemaldamine jne)
 • Kui skaneeritud pildifailide järjekord on Sulle oluline, siis sea fotod pakis sellisesse järjekorda, kus kõige esimene foto on kõige peal ja kõige viimane kõige all.
 • Fotod skaneeritakse 300 ppi lahutusvõimega.
 • Tellimuse täitmise tähtaeg on 7 päeva.

Lisaks superhinnaga fotode skaneerimisele annab Zizu kupong veel ühe boonuse. Nimelt on kõigile kupongiomanikele digitaalsed fotoraamid -10% soodsamad. Digitaalne fotoraam võimaldab eksponeerida kõiki oma lemmikfotosid nii, et kodus olevad pinnad ei ole raame täis kuhjatud. Slaidiesitluse funktsioon võimaldab ühes pildiraamis näidata arvukalt fotosid. Digiraami kasutamine on lisaks mugavusele ka väga lihtne. Pead vaid raami vooluvõrku ühendama, sisestama mälukaardi või -pulga ning raami käivitama.

Fujifilm X-Pro1 lubab tuule alla teha Canon 5D Mark II kaamerale
autor: Lauri Veerde

Teatavasti on veebis viimasel ajal hakanud ringlema kuulujutt, mille kohaselt kardab Canon oma rivaalidest kõige enam just Fujifilm`i. Vähe usutav? See 80-aastase staažiga Jaapani fotofirma esitles äsja lõppenud pressikonverentsil Las Vegases vahetatavate objektiividega hübriidkaamerat X-Pro1. Muuhulgas ütles Fuji esindaja, et selle uue aparaadi sensor teeb lahutusvõime (detailsus ja teravus pildistatud fotol) poolest silmad ette 21 MP täiskaadersensoriga Canon 5D Mark II peegelkaamerale. Muidugi võib see vabalt olla ainult turundusdemagoogia. Aga ei pruugi.

Fujifilm X-Pro1 on suure APS-C mõõdus sensoriga kaamera, disainitud sarnaselt X100 ja X10 kompaktidele klassikaliste rangefinder-kaamerate stiilis. Selgelt profifotograafidele valmistatud X-Pro1 tuleb koos kolme valgusjõulise fiksobjektiiviga: XF 18mm F2 R, XF 35mm F1.4 R, ja XF 60mm F2.4 R Macro. Objektiivide ekvivalentseteks fookuskaugusteks on vastavalt 28, 50 ja 90 mm.

Canon kartvat Fujifilmi peamiselt viimase ekspertiisi ja hunniku patentide pärast sensoritehnoloogia vallas. X-Pro1 sensor iseloomustab seda väidet ülimalt hästi. Tegemist on Fujifilmi enda välja arendatud Fuji X-Trans CMOS sensoriga. Selle 16 miljonit pikslit ei asetse üksteise kõrval tavalise 2×2 Bayeri mustri järgi vaid märksa ebaühtlasema 6×6 skeemi alusel (vaata lähemalt siit). Selline asetus vähendab oluliselt nn aliasing ja moiré teket (vaata tähendust siit). Nende nähtuste vastu võitlemiseks on Bayeri mustrit kasutavate sensorite ette (põhimõtteliselt kõik peegelkaamerate sensorid) asetatud madalpääsfilter, mis alisaing/moire efekti vähendab kuid samas pildi üldiselt pehmemaks muudab. Fujifilm X-Pro1 kaameral seda filtrit ei ole ning seega suutvat see detaile pildile jäädvustada suurema lahutusvõimega. Sensori puhastamisel tuleb olla ekstrahoolikas, kuid proffidele suunatud kaamera võib endale ehk seda luksust lubada.

Fujifilm X-Pro1 pildiotsija on sarnaselt X100 kaamerale kahefunktsiooniline. Fotograaf saab kadreerida läbi fikseeritud optilise pildiotsija, kusjuures nii 18 kui ka 35 mm objektiivi jaoks on kaameral erinevad suurendusastmed. Teiste objektiivide pildistusvälju näidatakse pildiotsijasse elektrooniliselt kuvatavate valgete raamide abil. Elektrooniline pildiotsija näitab 1.44 MP sensori abil läbi objektiivi paistvat vaadet. Tagaküljel asuv 3″ LCD-ekraan on Fujifilmi sõnul suurepäraselt selge nii päikese kui ka väikeste vaatenurkade korral ning piksleid on sellel muljetavaldavad 1 230 000.

Kaamera korpus on valmistatud magneesiumsulamist ja kaetud sünteetilise nahaga. Alumine ja ülemine osa on veelgi suurema vastupidavuse saavutamiseks valmistatud alumiiniumist. Juhtnuppude süsteem on võrreldes X100 kaamera läbimõeldum ja kasutajasõbralikum. Ühe nupuvajutusega kuvatakse ekraanile nn Q-menüü, kust saab seadistada kõiki olulisemaid parameetreid. Stuudiopildistajate rõõmuks on kaameral standardne PC-sünkropesa. Tarkvaras on digifiltrid, mis imiteerivad Fuji kuulsate filmide Velvia, Astia ja Provia ilmet

Tänu X-Pro1 sensori ja bajoneti lühikesele vahemaale saab selle jaoks valmistada adaptereid paljude erinevate objektiivide kasutamiseks. Fujifilm lubas esmalt valmis teha adapteri Leica objektiivide kinnitamiseks X-Pro1 ette. Lisaks adapterile lubab firma, et järgmise kolme aasta jooksul saab uues kaamerasüsteemis olema kokku 9 XF objektiivi. Hetkel teadaolevalt on töös 14 mm ülilainurk ja suumobjektiivid.

Kõik see tundub hea – peaaegu nii hea, et hakkab tunduma, et mul on seda aparaati vaja. X-Pro1 on kaamera, mille puhul pole parima tulemuse saavutamiseks kompromisse tehtud. Kompromisse mille nimel? Eks ikka hinna. Hind tõotab tõepoolest tulla veel kõrgem kui kesktaseme peegelkaamerail D7000, EOS 60D jne. Kinnitamata andmetel saab kaamera kere USAs maksma ligi 1700$. Võrreldes 5D Mark II-ga pole see ju väga palju, kuid veel ei ole selge, kas neid kahte siiski Fujifilmi kombel võrrelda tasub. Eks aeg näitab.

Fuji X-Pro1 olulisemad tehnilised andmed:

 • 16.3 MP, APS-C-mõõdus X-Trans CMOS sensor
  • Ultrasonic tolmueemaldussüsteem
 • Uus EXR  Processor Pro pildiprotsessor
 • Uus Fuji X-bajonett, 17.7 mm vahemaa pildisensorist bajonetini; fookuskauguse kordaja: 1.5
 • Magneesiumsulamis kere; valikurattad särikompensatsiooni ja säriaja jaoks
 • Hübriid-pildiotsija – võib olla elektrooniline või optiline
  • Optiline pildiotsija:  90% kaadri katvus ja suurendus 0.37X või 0.6X (suurendus muutub automaatselt 18 mm ja 35 mm objektiivide puhul)
  • Elektrooniline pildiotsija: 1.44 MP sensor, 100% kaadri katvus
 • 3.0″ LCD-ekraan 1 230 000 px
 • Manuaalne särijuhtimine, RAW formaat
  • ISO ulatus: 200 – 6400, võimendusega 100 – 25600
  • Säriajad: 30 – 1/4000 sek, BULB-režiim
 • Sarivõte @ 6 fps
 • Enhanced Film Simulation” režiimis saab valida “Pro Color Negative” ja “monochrome” filtrite vahel
 • Neli tüüpi kahveldust: säritus, fotofilmi filtrid, dünaamiline ulatus, ISO
 • Välguking
 • Full HD video (1920 x 1080 @ 24 fps) stereoheli ja H.264 koodekiga
 • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
 • NP-W126 liitiumaku, 300 säritust ühe laadimiskorraga
 • Juurde ostetavad tarvikud: käepide, avarõngas, metalne päikesevarjuk, filtrid ja nahast vutlar
 • Turule tuleku aeg: veebruar.

Canoni uued kompaktkaamerad IXUS 500 HS ja 125 HS tuvastavad magavaid beebisid ning teravustavad kõige nooremale näole
autor: Lauri Veerde

Canon hoiab tänavusel CES elektroonikamessil kompaktkaameratega madalat joont. Suuresensorilisele GX 1 aparaadile lisaks tõi firma välja kaks keskmise klassi kompaktkaamerat IXUS 125 HS ja 500 HS. Need on uuendatud versioonid vastavalt IXUS 220 HS ja IXUS 310 HS aparaatidest.  IXUS 125 HS on 16 MP sensori ja 5X suumiga optilise värinastabilisaatoriga objektiiviga kaamera. IXUS 500 HS erineb oma kaaslasest võimsa 12x suumiga objektiivi poolest. Selline suum on mahutatud vaid 19 mm paksusesse korpusesse ning ruumi säästmise eesmärgil salvestab see esimesena Canoni kompaktkaameratest pilte microSD mälukaardile.

Mõlema kompaktkaamera seest leiab kõigele muule lisaks kaks huvitavat funktsiooni. Esimene tuvastab kaadris kuni 12 nägu, suudab määrata nägude ligikaudse vanuse ning teravustab seejärel automaatselt kõige nooremale näole. Teine funktsioon lülitab magava näo vaatevälja sattudes välja kõik kaamera hääled ja valgused inkognito-pildistamise jaoks. Canoni sõnul on see kasulik eelkõige magava beebi pildistamiseks, kuid karta on, et erinevate huvialade harrastajad sellele funktsioonile ka muid väljundeid leiavad. Olulisemad tehnilised andmed, tootefotod ja eestikeelne pressiteade:

Canon IXUS 125 HS kompaktkaamera olulisemad tehnilised andmed

 • 16 MP CMOS sensor
 • DIGIC 5 pildiprotsessor
 • F2.7-5.9, 5X optilise suumiga objektiiv, 24 – 120 mm fookuskaugus (35mm ekvivalendina)
 • Intelligent IS optiline värinastabilisaator
 • Kompaktne korpus kuues värvitoonis:  Must, hõbedane, punane, sinine, roheline, roosa
 • 3.0″ LCD-ekraan,  461 000 px
 • Advanced Smart Auto režiim valib automaatselt sobiva pildiprogrammi (58 erineva seast)
 • Uuendatud näotuvastusfunktsioon “Face ID” registreerib 12 nägu, määrab igale näole vanusevahemiku ja teravustab… kõige nooremale näole?!?
 • Spetsiaalsel naeratusetuvastusrežiimil pildistab kaamera kolm fotot ja valib ise neist kõige parema; uus “Sleeping Face Recognition” ehk “Magava Näo Tuvastus” lülitab välja kõik kaamera valgustused ja helid et saaks pildistada magavaid beebisid.
 • Sarivõte: 5.8 fps (täissuuruses kaadrid)
 • Full HD video (1920 x 1080 @ 24p) stereoheli ning optilise suumi võimalusega
 • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
 • NB-11L liitiumaku, 170 säritust ühe laadimiskorraga
 • Turul alates veebruarist

Canon IXUS 500 HS kompaktkaamera olulisemad tehnilised andmed

Erinevused võrreldes IXUS 125 HS kaameraga

 • 10.1 MP CMOS sensor
 • F3.4-5.6, 12X Optilise suumiga objektiiv, 28 – 336 mm fookuskaugus (35mm ekvivalendina)
 • Õhuke ja nurgeline disain. Must, hõbedane, sinine ja punane värvitoon
 • Sarivõte:  6.8 fps
 • microSD/microSDHC kaardipesa (!)
 • 190 säritust ühe laadimiskorraga
 • Turul alates märtsikuust

Pressiteade
10. jaanuar 2012

Canon toob turule õhukesed ja stiilsed mudelid IXUS 500 HS ja IXUS 125 HS

Canon teatas eile kahe uue IXUS-sarja mudeli IXUS 500 HS ja IXUS 125 HS turuletoomisest. Need mudelid, milles on kombineeritud täiustatud funktsioonid, kompaktne disain ja Canoni juhtiv objektiivitehnoloogia, muudavad kvaliteetsete fotode ja täis-HD-videote jäädvustamise lihtsaks.

Canoni täiustatud objektiiviuuendusi esitlev IXUS 500 HS sisaldab 12x optilist suumi väikses, 19,2 mm korpuses, mis muudab selle omas klassis maailma kõige õhemaks kaameraks[i]. Neljas klassikalises värvitoonis – punase, sinise, musta ja hõbedasena – saadaolev IXUS 500 HS on futuristliku, metalse ja minimalistliku disainiga. IXUS 125 HS on saadaval mitmetes erinevates erksates ja põnevates värvitoonides – roosa, punane, hõbedane, roheline ja sinine, mis võimaldavad kasutajatel oma isikupära väljendada ning teiste seast välja paista.

Canoni kvaliteet iga võttega

Uued IXUS-sarja mudelid pakuvad Canoni täiustatud pildindustehnoloogiaid, et aidata kõigis tingimustes parimaid tulemusi saavutada. Mõlemas mudelis on olemas Canoni HS-süsteem, mis kombineerib kaamera IXUS 500 HS 10,1 MP sensori või kaamera IXUS 125 HS 16,1 MP sensori uusima DIGIC 5 pildiprotsessoriga, et jäädvustada detailseid ja kauneid võtteid ilma välgu kasutamise vajaduseta, ja seda isegi vähese valguse korral.

Tegevuse lähemalt jäädvustamine on nüüd veelgi lihtsam tänu mudeli IXUS 500 HS 12x optilise suumiga lainurkobjektiivile, mis mahub läikiva ja futuristliku metallkorpuse sisse, tehes au IXUS-sarja minimalistlikule kujundusele. Canoni ZoomPlus tehnoloogia võimaldab kasutajatel veelgi enam sisse suumida, pakkudes palju selgemaid detaile ja teravust kui tavaline digitaalne suum, ning pikendades kaamera suumiulatust üle objektiivi maksimaalse fookuskauguse. Funktsiooniga ZoomPlus suudab IXUS 500 HS suurendada kuni 21x, ületades sellega oma 12x optilist suumi, ning IXUS 125 HS suudab suurendada kuni 10x, mis ületab selle 5x optilist suumi.

Mudeli IXUS 125 HS 5x optilise suumiga 24 mm ülilainurkobjektiiv võimaldab kasutajatel nähtavast stseenist veelgi rohkem jäädvustada. Lisaks on mõlemal kaameramudelil olemas 3,5-astmeline optiline pildistabilisaator teravate ja selgete piltide ning sujuvate täis-HD-videote jäädvustamiseks.  Uus nutikas pildistabiliseerimistehnoloogia pakub ühtlaseid ja selgeid tulemusi nii fotode kui videote puhul, analüüsides objekti ning rakendades automaatselt parimad pildistabiliseerimissätted seitsme [ii] erineva režiimi seast.

Head tulemused hõlpsalt

Tänu Canoni täiustatud nutikale automaatrežiimile, mis tuvastab automaatselt 58 erinevat stseeni ning rakendab parima pildi saavutamiseks sobiva kaamerasätete kombinatsiooni, on kvaliteetsete piltide tegemine nüüd veelgi lihtsam.

Uus näotuvastuse funktsioon töötab koos nutika automaatrežiimiga tagamaks, et inimesed näeksid piltidel alati head välja. Registreerides isiku ja tema vanuse kaamera mälus, tuvastatakse tema nägu ning automaatrežiim rakendab parima tulemuse saavutamiseks automaatselt sobivad sätted, lähtudes selle isiku vanusest ja tegevusest, aga ka taustastseenist. Näiteks kui tuvastada pildistamisobjektina magav väikelaps, lülitab kaamera välgu ja kõik helid välja ning muudab pildi kaunima tulemuse saamiseks heledamaks. Kui pildistamisobjektideks on ereda päevavalguse käes mängivad üle kahe aasta vanused lapsed, valmistub kaamera liikumise jäädvustamiseks ning rakendab sarivõtterežiimi ja Servo AF-i, et aidata teravaid ja detailseid võtteid teha.

Lisaks sildistatakse kaamera mälus registreeritud isikud kõikidel piltidel, mis muudab pere- ja sõbrapiltide organiseerimise ning nimelise otsimise väga lihtsaks.

Mitme ala valge tasakaal tagab, et mitme valgusallikaga võtte puhul – näiteks välguga pildistatud portree, mille taustal on volframvalgus – jäävad pildid loomulikud ning kõik inetud värvimoonutused kõrvaldatakse.

Muljetavaldavad funktsioonid

Kiirvõtterežiimid võimaldavad kasutajatel hetke erineval viisil jäädvustada. Peatage hoogne tegevus kiire sarivõtterežiimiga või jäädvustage ideaalne vettehüpe või pingelise võistluse finišiületus aegluubis videorežiimiga.

Videole ideaalselt sobivate aktiivsete hetkede jäädvustamiseks on mõlemal mudelil optilise suumiga täis-HD-video (1080 p) salvestamise võimalus ning IXUS 500 HS salvestab ka stereoheli. Tänu sisseehitatud HDMI-CEC pordile saab videoid ka suuremalt ekraanilt nautida. Täiustatud on ka Canoni Movie Digest funktsiooni. Kui see funktsioon on valitud, jäädvustatakse automaatselt igale fotokaadrile eelnenud neli sekundit 720 p HD-videoklipina. Seejärel liidetakse kõik ühe päeva klipid ühtseks videoks, mis pajatab sellel päeval või õhtul tehtud fotode taga oleva loo.

IXUS 125 HS ja IXUS 500 HS kätkevad endas mitmeid lõbusaid efekte, mille abil saavad kasutajad pildistamisele loomingulisemalt läheneda ning igale võttele uue efekti lisada. Andke maastikele miniatuuriefektiga väikesemõõdulise mudeli ilme või jäljendage kalasilmaobjektiivi efekti ainulaadsete portreede tegemiseks. Nende kahe mudeli puhul on lisatud veelgi rohkem loomingulisi võimalusi: nahatooni ühtlustuse funktsioon tasandab nahatekstuuri kaunimate portreede saamiseks ning pehme fookuse funktsioon jäljendab pehme fookusega objektiivi efekti, millel on kolm tugevusastet portreedele romantilise või retroliku stiili lisamiseks.

Ka piltide kadreerimine ja vaatamine on muudetud lihtsaks, kuna kõrgresolutsiooniga (460 000 punktiga) 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD-ekraanid edastavad detailset, säravat ja erksate värvide ning laia vaatenurgaga pilti. Karastatud välisklaas annab suurepärase nähtavuse ning kaitse igapäevase kasutusega kaasnevate kriimustuste eest.

IXUS 500 HS – põhiomadused:

 • 12x suum väikeses ja oivalises metallkorpuses
 • HS-süsteem: 10.1 MP CMOS ja DIGIC 5
 • Nutikas pildistabilisaator
 • 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD-ekraan
 • Täis-HD-videod
 • Nutikas automaatrežiim (58 stseeni)
 • Näotuvastus
 • Kiire sarivõte
 • Movie Digest (720 p)
 • Lisavarustusena on saadaval veekindel ümbris (3 m)

IXUS 125 HS – põhiomadused:

 • Kaunis ja õhuke metallkorpus 24 mm 5x suumiga
 • HS-süsteem: 16,1 MP CMOS ja DIGIC 5
 • Nutikas pildistabilisaator
 • 7,5 cm (3,0”) PureColor II G LCD-ekraan
 • Täis-HD-videod
 • Nutikas automaatrežiim (58 stseeni)
 • Näotuvastus
 • Kiire sarivõte
 • Movie Digest (720 p)
 • Lisavarustusena on saadaval veekindel ümbris

[i] 2011. aasta detsembri seisuga.

[ii] Tavaline, dünaamiline, võimendusega, panoraam- ja makro-pildistabilisaator, statiivi režiim, dünaamiline makro-pildistabilisaator.

Canoni suure sensoriga PowerShot G1 X sülitab hübriidkaameraile
autor: Lauri Veerde

Canon hübriidkaameraid tegema ei hakka. Vähemalt mitte lähiajal. Selle asemel esitleb Jaapani kaamerameister täna uut PowerShot kompaktkaamerat nimega G1 X. Selle aparaadi 1,5″ sensor on vaid 20% väiksem kui enamikus Canoni peegelkaamerais, 16% suurem kui Micro Four Thirds hübriidkaamerais ja enam kui 6x suurem võrrelduna Canoni seniste G-seeria kompaktidega. Võib kindel olla, et sellisena on G1 X hoobilt kõikide kompaktset lisakaamerat otsivate profifotograafire ihalusobjekt.

Canon on suutnud küllaltki kompaktsesse korpusesse mahutada välklambi, pildiotsija, keeratava ja pööratava LCD-ekraani ning ekvivalentse fookuskaugusega 28-112mm, avaga F2.8-5.8 suumobjektiivi. LCD-ekraan on parematele peegelkameratele omase hea lahutusvõimega mahutades 922 000 pikslit, loomulikult on olemas RAW-salvestamine, optiline värinastabilisaator ja kõik muu G-seeria juurde kuuluv. Olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod: 

Canon PowerShot G1 X olulisemad omadused

 • 14.3 MP, 1.5″ (18.7 x 14.0 mm) “suure tundlikkusega” CMOS sensor
 • DIGIC 5 pildiprotsessor
 • Pisut suurem kui PowerShot G12; välgukinga asukoht on muudetud, ISO ketas on vahetatud valikunupu vastu
 • F2.8-5.8, 4X optilise suumiga objektiiv, 28 – 112 mm ekv
  • Ava F2.8 – F16 – märksa laiem kui tavalisel kompaktkaameral
 • Optiline värinastabilisaator, Intelligent IS
 • 3.0, keeratav ja pööratav LCD, 922,000 px
 • Optiline pildiotsija
 • 14-bit RAW failid
  • ISO ulatus: 100 – 12800
 • Smart Auto režiim valib automaatselt ühe pildiprogrammi 32-hest
 • Pildistab kuni 6 fotot (JPG või RAW)  4.5 kaadrit sekundis kiirusega
 • Full HD video: 1920 x 1080 (24p) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega
 • Välguking
 • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
 • NB-10L liitiumaku, 250 säritust ühe laadimiskorraga
 • Veebruarikuus
Küsitluses osalemiseks külastege palun Photopointi ajaveebi

Canoni ametlik pressiteade:

Pressiteade
9. jaanuar 2012

Canon esitleb uut revolutsioonilist kompaktkaameramudelit PowerShot G1 X

Canon tutvustab täna uut revolutsioonilist kompaktkaamerat PowerShot G1 X, millel on suur CMOS sensor ning vastupidav metallkorpus. Profifotograafidele ja tõelistele asjaarmastajatele loodud PowerShot G1 X loob Canoni legendaarse G-sarja tootevalikusse täiesti uue kategooria, tõstes kompaktkaameraga saavutatava pildikvaliteedi uuele tasemele.

PowerShot G1 X kaameras on kombineeritud EOSi sensoritehnoloogia ning DIGIC 5 protsessori võimsus Canoni uue täppisobjektiivi ning laialdase käsijuhtimisega. Tänu sellele võib PowerShot G1 X mudelit pidada Canoni kõigi aegade üheks parimaks kompaktkaameraks.

Profitasemel pildikvaliteet

Canoni hinnatud tehnoloogiaid ning professionaalide poolt jagatud teadmisi hõlmav PowerShot G1 X pakub digipeegelkaamera tasemel pildikvaliteeti. See on Canoni esimene kompaktkaamera, millel on suur, küljesuhtega 4:3, 14,3-megapiksline CMOS sensor mõõtudega 18,7 x 14 mm, mille kõrgus vastab peaaegu EOS-sarja digipeegelkaamerates kasutusel oleva APS-C sensori omale. Kaameraga EOS 600D sama pikslisuuruse ja struktuuriga ning mudelis PowerShot G12 oleva sensoriga võrreldes umbes 6,3 korda suurema pinnaga sensor pakub digipeegelkaamerale omast pildikvaliteeti, ja seda kõikjal kaasaskandmiseks sobiva suurusega metallkorpuses.

Suurem sensorisuurus pakub fotograafidele teravussügavuse üle suuremat kontrolli, parandades võimalust pildistamisobjekti selle taustast paremalt esile tuua. Täiustatud dünaamiline ulatus võimaldab kasutajatel jäädvustada ühes kaadris nii varje kui ka heledaid alasid, samas kui 14,3-megapiksline resolutsioon võimaldab kaadritest teha suuremõõdulisi fotosid või kärpida parema kompositsiooni saamise nimel pilte.

PowerShot G1 X võimaldab kasutajatel saada osa ka mitmetest Canoni EOS-sarja raames välja arendatud CMOS-sensoritehnoloogia eelistest. Kiibipõhine müravähendus tagab selged pildid isegi suurte ISO väärtuste juures, samas kui 4-kanaline väljund pakub kiiret pildi jäädvustamist, tagades kiire reageerimisaja kõikides tingimustes.

Kaameras PowerShot G1 X peituv HS-süsteem seab uued standardid hämaras saavutatavatele tulemustele, kombineerides suure sensori, DIGIC 5 pildiprotsessori ning maksimaalse täisresolutsiooniga ISO väärtuste vahemiku 100 kuni 12 800, mis on Canoni kompaktkaamera puhul enneolematu tase. Fotograafid saavad isegi väga hämarates tingimustes pildistades ümbritsevat valgust ära kasutada, jäädvustades detailseid ja vähese müraga loomulikke võtteid.

Täppisobjektiivi tehnoloogia

Kaamera PowerShot G1 X objektiiv on maailmakuulsa EF-objektiivisarjaga sama kujundus-, tootmis- ja kvaliteediprotsessi raames välja arendatud, olles loodud pakkuma professionaalsel tasemel pildikvaliteeti. Tänu UA elementidele ja täpsele klaasivormimistehnoloogiale on objektiiv kompaktses suuruses ja pakub nõelteravat detailsust ka kõige nõudlikemale fotograafidele. Objektiiv tõmbub kompaktselt kaamera korpuse sisse, pakkudes samas paindlikku 4x optilist suumi vahemikus 28–112 mm ning andes fotograafidele võimaluse võtte kadreeringu ja perspektiivi muutmise läbi suumi veelgi loomingulisemalt kasutada.

Fotode ja täis-HD-video parima võimaliku selguse tagamiseks on objektiivil 4-astmeline optiline pildistabilisaator, mis võimaldab fotograafidel ka vähese valgusega oludes pildistada ning kasutada kuni neli astet pikemat säriaega kui see ilma pildistabilisaatorita võimalik oleks. Optilist pildistabilisaatorit toetab nutikas pildistabilisaator, mis analüüsib fookuskaugust ja kaamera liikumisviisi ning rakendab ise sobivaima pildistabiliseerimisrežiimi[i].

Objektiiv sisaldab sisseehitatud 3-astmelist neutraalfiltrit, võimaldades eredas valguses väiksema teravussügavuse saavutamiseks kasutada laiemat ava või liikumise sihipäraseks hägustamiseks pikemaid säriaegu.

Väga hea käsitsetavus

Täiendades PowerShot G-sarjas kasutusel olnud käsitsemisvõimalusi, pakub PowerShot G1 X täismanuaalset juhtimist pildistamisrežiimi ja särikompensatsiooni juhtketaste abil, mis võimaldavad kiiret ja intuitiivset juurdepääsu paljudele erinevatele sätetele. Lõpptulemuse üle parima võimaliku kontrolli saavutamiseks sobitub PowerShot G1 X sujuvalt fotograafi EOSi töövoogu, toetades 14-bitist RAW-formaadis jäädvustamist sujuvate üleminekute ja loomulike värvide edastamiseks, mida saab kaasasoleva tarkvara Digital Photo Professional (DPP) abil veelgi täpsemalt reguleerida.

Sekundi murdosa jooksul toimuva tegevuse jäädvustamiseks pakub PowerShot G1 X kvaliteetset ja kiiret sarivõtterežiimi, mis salvestab kiire tegevuse seiskamiseks järjest kuus täisresolutsiooniga võtet kiirusel 4,5 kaadrit sekundis. Lisaks saavad kasutajad teha JPEG-formaadis sarivõtteid kiirusel 1,9 kaadrit sekundis kuni mälukaardi täitumiseni, võimaldades sellega tegevust pikemaajaliselt jäädvustada.

Kvaliteetsed täis-HD-videod

PowerShot G1 X toetab spetsiaalse videonupu abil täis-HD-video (1080 p) jäädvustamist kaadrisagedusel 24 kaadrit sekundis. Tänu kaamera suurele CMOS sensorile saavad kasutajad isegi kehvades valgusoludes kvaliteetseid  ja väikese teravussügavusega videoid filmida. Lisaks saab filmimisel kasutada ka mitmekülgsust võimaldavat 4x optilist suumi ning salvestada stereoheli.

Professionaalne käsitsemine

Tugeva roostevabast terasest korpuse ja kompaktse disainiga PowerShot G1 X pakub profitasemel käsitsemisvõimalusi. Suur muudetava nurgaga 7,5 cm (3,0”) PureColor II VA LCD-ekraan võimaldab fotograafidel soovitud kompositsiooni saavutamiseks põhimõtteliselt iga nurga alt ja igast asendist pildistada. Ere kõrgresolutsiooni ja 920 000 punktiga LCD-ekraan pakub teravat ja detailset võimalust piltide kadreerimiseks ja vaatamiseks, samas kui dioptri regulaatoriga optiline pildiotsija võimaldab fotograafidel just oma stiilis pildistada. Sisseehitatud manuaalne hüpikvälk pakub stseenile lisavalguse andmise võimalust ning välgutalla abil saab selleks ka Canoni väliseid Speedlite välklampe kasutada.

Veelgi rohkem võimalusi tänu lisatarvikutele

PowerShot G1 X sobib ideaalselt EOS-sarja digipeegelkaamera kasutajatele, kuna see ühildub paljude erinevate EOS-süsteemi lisatarvikutega, võimaldades fotograafidel koheselt oma kaamera potentsiaali suurendada.

PowerShot G1 X – põhiomadused:

 • Suur 14,3 MP CMOS sensor, DIGIC 5, HS-süsteem
 • Kompaktne 4x suum, nutikas pildistabilisaator
 • 7,5 cm (3,0″) muudetava nurgaga LCD-ekraan, optiline pildiotsija
 • Täismanuaalne, RAW, DPP
 • Täis-HD, HDMI
 • Kiire ja kvaliteetne sarivõtterežiim
 • Nutikas automaatrežiim
 • Laialdane lisatarvikute valik
 • Suure dünaamilise ulatusega režiim ja neutraalfilter
 • Lisavarustusena on saadaval veekindel ümbris (40 m)

[i] Seitse võimalikku sätet: tavaline, makro-, panoraam-, võimendusega (ainult videorežiimis), dünaamiline, dünaamiline makro- ning statiivi pildistabilisaator.