Karbist välja: uuenduskuuri läbinud Panasonic Lumix S5II
autor: Mikk Otsar

2023. aasta alguses tutvustatud Panasonic Lumix S5II on Photopointis kohal ning üks komplekt leidis tee ka minuni. Selles artiklis võtame karbist välja Panasonic Lumix DC-S5 II + 20-60mm komplekti ja vaatame, mis sealt leiame ja teeme veidi lähemalt tutvust ka kaamera uute funktsioonide ja selle võimekusega. 

Panasonic S5II näol on tegemist 2020. aastal tutvustatud Panasonic Lumix S5 uuendatud versiooniga. Peamisteks uuendusteks on uus 24-megapiksline CMOS sensor koos faasituvastusega hübriidse autofookusega, võimekam stabilsiaator, kiirem sarivõte ning uus protsessor, mis loodud koostöös Leicaga.

Kuid enne kaamera tehnilisele poolele keskendumist vaatame üle mida leiame karbist ja milline näeb uus hübriidkaamera välja.

Panasonic Lumix DC-S5 II + 20-60mm komplekti karbist palju huvitavat just vastu ei vaata. Kuid see tundub olevat ka viimase aja trend, kus pannakse erinevate tehnikavidinatega järjest vähem lisatarvikuid kaasa. Sellest hoolimata on kõik vajalik olemas, kuigi eelistan isiklikult kui komplektis on kaasas ka eraldiseisev akulaadija.

Panasonic Lumix S5II kere

Võrreldes uue kaamera kere eelmise versiooniga, siis siit palju uuendusi ei leia. Kaamerad on välimuselt peaaegu identsed ning nuppude asetus on sarnane. Ehk fotograafid, kes tulevad juba S5 platvormilt leiavad eest tuttava kere. Kuid foto- ja videograafid kes on harjunud mõne teise tootja disainiga leiavad eest küllaltki teistsuguse asetusega kaamera.

Piltidelt tundub Panasonic Lumix S5II kogukas ja suurem kui teised kaamerad, kuid käes hoides on see mugav ning koos objektiiviga tundub olevat hästi balanseeritud.

Isiklikult meeldisid mulle kaamera ülemisel plaadil olevad eraldiseisvad ISO, WB ja särikompensatsiooni nupud mis võimaldavad kiiret ligipääsu valitud seadetele. Lisaks on S5II valikurattad küllaltki kerge käiguga kuid pakuvad samas piisavalt tagasisidet. 

Uutest hübriidkaameratest rääkides ei saa me mööda vaadata ka ekraanist ning pildiotsijast. Panasonic Lumix S5II on küll vana mudeliga sama pööratav ja kallutatav 1,84-miljoni punktiga ekraan, kuid tegelikult on see jätkuvalt veidi parem kui Panasonicu suurimal rivaalil Sony a7 IV kaameral.

Uuendatud on aga kaamera pildiotsijat, mis on nüüd kõrgema (3,68-miljoni punktiga) lahutusvõimega ja pakub kuni 0,78x suurendust.

Suuremad muudatused leiame aga pisikeste luugikeste tagant mis peidavad erinevaid ühenduspesasid. Mõlemad mälukaardipesad aktsepteerivad nüüd UHS-II kaarte (originaalis oli ainult üks selline), eemaldades kitsaskohad, mis piirasid seda, mida saate teisele kaardile salvestada.

Kere vasakult küljelt leiame standardsed 3,5 mm mikrofoni- ja kõrvaklapipesad. Lisaks on seal täissuuruses HDMI ja USB-C pesa. 

Läbi USB-C pesa on võimalik kaamerat laadida nii töötamise ajal kui ka väljalülitatuna. Täissuuruses HDMI pesa asendab varasemalt mudelilt leitud microHDMI pordi, mis hõlpsustab väliste monitoride ja -salvestite kasutust.

24-megapiksline sensor ning uus autofookus

Tõenäoliselt kõige tähelepanuväärsem S5II uuendus on selle uus 24,4-megapiksline CMOS sensor, millel on esimest korda Panasonicu ajaloos faasituvastustusega autofookus. Uus automaatse teravustamise meetod on niivõrd suur uuendus Panasonicu kaameratele, et väärib eraldi peatükki.

Aastaid on Panasonicu GH-seeria kaameraid peetud ühtedeks parimateks videotootmises, kuid iroonilisel kombel on neil pidevalt olnud probleeme autofookusega.

Eriti tõi selle probleemi välja teiste tootjate hübriidkaamerate autofookuse kiire areng. Selle põhjuseks oli DFD (Depth from Defocus) süsteem, mis toetus tugevalt kontrastituvastusega katse-ekstius meetodil töötavale süsteemile. Sellest tuli ka varasemate kaameratele nii-öelda saagiv autofookus.

Lumix S5II kasutab nüüdsest lisaks kontrastituvastusele ka faasituvastustehnoloogiat, ning viib Panasonicu samale tasemele kus on teised hübriidkaamerte tootjad. Tänu sellele on kaameral oluliselt parem subjekti tuvastus, jälgiv teravustamine ning ka silma teravustamine töötab laitmatult.

Panasonic Lumix S5II tutvustab ka hulgaliselt uusi videovorminguid ja -funktsioone. “Open Gate” 6K lahutusvõimega saab videot jäädvustada kuni 30 kaadrit/sek. See valik kasutab video salvestamiseks kogu sensorit 3:2 kuvasuhtega videofaili loomiseks, mis võimaldab kasutajatel seda uuesti kärpida mis tahes kuvasuhtele.

Eriti kasulik on see videosalvestusel kus on hiljem vaja erinevate küljesuhetega materjali. Nii on võimalik ühest 6K 3:2 suhtes videost välja lõigata näiteks 9:16 vertikaalne video, 1:1 ruudukujuline või 16:9 standardne videoklipp. Lisaks toetab 6K 3:2 videosalvestus anamorphic objektiivide kasutamist.

Lisaks on Panasonicu kaamerad tuntud oma heade pildistabilisaatorite poolest. Ka uuel kaameral on ülimalt võimekas optiline pildistabilisaator mis ühildub ka Lumix S seeria objektiivide stabilisaatoritega. Nii on võimalik kasutada kuni 6,5-stopist pildi stabiliseerimist. Lisaks pakub Panasonic ka Boost IS režiimi, mis stabiliseerib pildi niivõrd hästi, et statiivi võid lihtsamate kaadrite jaoks koju jätta.

Kui üks kaamera suudab niivõrd kõrge lahutusvõimega videot salvestada, siis tekib paratamatult küsimus, et kui pikalt seda ka teha saab. Panasonic Lumix S5II puhul kaamerasisesed piirangud praktiliselt puuduvad. Seda kõike tänu aktiivsele jahutusele.

Nimelt leiab bajoneti kohal oleva pildiotsija serva alt pisikesed ventilatsiooni avad. Läbi nende suunab keresisene ventilaator korpuses tekkinud kuumuse välja ja tänu sellele on võimalik kaameraga salvestada videot nii kaua kui akut jagub.

Kokkuvõte

Panasonic Lumix S5II liitub ennast juba tõestanud Panasonicu täiskaaderkaamerate sarjaga kus leiame vaid kallimad ja rohkem kitsastele sihtgruppidele fokuseeritud kaamerad.

Uus kaamera teeb tegelikult silamad ette nii mõnelegi samas seerias olevale vanemale kaamerale, ehk siitkohalt tuleks kindel ostusoovitus juba Panasonic Lumix S-seeria kaamerat omavale foto- või videograafile. Lisaks tõstab uus autofookussüsteem kaamera samale tasemele teiste tootjate hübriidkaameratega. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et uus Lumix S5II sobib hästi foto- ja videograafile kes on liikumas täiskaader kaamerate maailma ning soovib ühest kaamerast saada maksimumi. Uus kaamera on Photopintis saadaval ainult kerena või ka erinevate komplektidena.

 

Telli uus Panasonic Lumix S5II juba täna ››

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmis

(81)

The post Karbist välja: uuenduskuuri läbinud Panasonic Lumix S5II appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Pentax KF – Sinu loodusfotograafia teekond algab siit
autor: Jürgen Veerme

Pentax KF

Digitest.ee veebiportaalis võimalik läbi väga sisuka ja mitmete näidispiltidega ülevaate tutvuda Pentax KF peegelkaameraga.

Üle kuu aja Pentaxi uut kaamerat kasutanud ja testinud Rivo sõnul on see potentsiaalne esimene (peegel)kaamera alustavale loodusfotograafile. Sellel on suurepärane ilmastikukindlus, hea mürataluvus ja varrukast võtta trikid nagu Pixel Shift ResolutionHDR jne – peaagu kõik, mida üks loodusfotograaf oodata võiks.

 

Tutvu täispika Pentax KF ülevaatega digitest.ee lehel ››

Soeta Pentax KF endale päriseks Photopointi veebipoest »

 

Muide, Pentax KF on kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis.

Vaata ka:

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(16)

The post Digitest.ee: Pentax KF – Sinu loodusfotograafia teekond algab siit appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7 IV lausa kuni 230€ soodsam ja kingituseks saad Sony lisaaku
autor: Jürgen Veerme

Sony a7 IV

Kui oled endale ihaldanud 2022. aasta ühte kõige populaarsemat täiskaader hübriidkaamerat, siis nüüd on aeg tegutseda, sest Sony a7 IV on müügil kuni 230€ soodsamalt. Lisaks saad ostul kingituseks kaasa särtsu täis Sony NP-FZ100 lisaaku (väärtus 89,99€).

Nii foto- kui videograafide südame vallutanud a7 IV enda sees “põksub” 33-megapiksline sensor ja BIONZ XR pilditöötlus protsessor. Nende kahe koostöö pakub see kasutajale tervelt 15-stoppist dünaamilist ulatust, mis omakorda tähendab elutruusid pilte ja suurt paindlikust järeltöötluses.

Sony a7 iv

Tippklassi tehnoloogiast pungil a7 IV suudab muuhulgas jäädvustada 4K 60p 10-bit 4:2:2 All-I videot. See on küll võimalik ainult Super35 formaadis, kuid selles režiimis kasutatakse full pixel readout süsteemi ehk reaalselt loetakse iga pildipunkti andmed eraldi üles.

Kombineerides seda pixel binning vaba andmetöötlusega ehk erinevate pikslite andmeid ei kombineerita ega tuletata üksteisest pildiprotsessori tasemel on tulemuseks on moonutustevaba ja detailne videoklipp.

Tutvu lisaks:

Muide, nüüd müügil ka sellised sooduskomplektid nagu Sony a7 IV + Tamron 17-28mm f/2.8, Sony a7 IV + Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 ja Sony a7 IV + Tamron 28-75mm f/2.8 G2.

 

Aeg on edasi liikuda  – telli Sony a7 IV täiskaader kohe ära ››

 

Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Pakumine kestab kuni 15.02 – 28.02.2023. Sony a7 IV on kenasti kõigile laenutamiseks saadaval ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluse fototehnika rendis

(113)

The post Sony a7 IV lausa kuni 230€ soodsam ja kingituseks saad Sony lisaaku appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 24mm f/2.8 ja Tamron 35mm f/2.8 on nii odavad, et osta või mõlemad
autor: Jürgen Veerme

Tamron 24mm ja Tamron 35mm f/2.8

Spetsiaalselt Sony täiskaader hübriidkaameratele valmistatud valgusjõulised fiksobjektiivid Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD on müügil sõgeda soodushinnaga 199€ (429€). See on nii odav, et tasub lausa mõlemad endale fotokotti soetada!

Lisaks saad ostul muuhulgas kingituseks ka Tamroni UV filtri (väärtus 24,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad.

Mõlemad fiksid on samas suuruses ja kaalus (umbes 215g) ning kasutavad sama 67mm filtrikeeret. Objektiividega on võimalik teravustada üsna lähedalt: minimaalsed teravustamiskaugused on 11-15cm ja nende maksimaalne suurendus on 0.5x. 

Neid objektiive on proovinud ka Eesti üks populaarsemaid sisuloojaid Martti Hallik, kelle arvamust saad näha ja kuulata allolevast videost 🍿

 

Tamron 24mm f/2.8 OSD ja Tamron 35mm f/2.8 OSD optilises ehituses on nii asfäärilisi kui ka madala dispersiooniga läätseelemente ning samuti omavad nad kõik BBAR-vääristust, et vähendada päikesehelkide ja varjutontide teket fotodele.

Need objektiivid kasutavad teravustamiseks DC-mootorit ning Tamroni sõnul on need täielikult ühilduvad Sony viimaste autofookussüsteemidega. Objektiivid on muuhulgas vääristatud tolmu- ja ilmastikukindlaks.

Sony hübriidkaameratele loodud Tamron fiksobjektiivide perekonda kuulub ka Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD, mis on müügil soodushinnaga 249€ (429€).

 

Telli sõgedalt odava hinnaga Tamron fiksobjektiiv kohe ära ››

 

Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Vaata lisaks:

Kampaania kehtib kuni 28.02.2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(191)

The post Tamron 24mm f/2.8 ja Tamron 35mm f/2.8 on nii odavad, et osta või mõlemad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Godox V1 välklamp Sony hübriidkaameratele on nüüd laenutamiseks saadaval
autor: Jürgen Veerme

Godox V1 Sonyle

Meil on tõeline rõõmusõnum kõigile Sony hübriidkaamerate kasutajatele, sest meie foto- ja videotehnika rendis on nüüd laenutamiseks saadaval Godox V1 välklamp.

Selle ümmargune pea annab valgust, mis sarnaneb rohkem stuudiovälkudele ja kauakestev laetav aku tähendab, et te ei pea enam patareide kallal askeldama. Välgul on hea jõudlus ja seda saab kasutada väljaspool kaamerat koos juurde ostetava juhtmevaba päästikuga.

Godox V1

Godoxi välklambil on olemas ka HSS ehk High speed sync, mis tähendab, et kaamera säriaeg pole välku kasutades enam piiratud 1/160 või 1/250 kiirusega. Eriti suureks eeliseks tuleb see päikselisel päeval pildistades, kus soovid kasutada lahtist ava. Muuhulgas on see välklamp varustatud ka lihtsalt loetava LCD-ekraaniga.

Kui see välklamp hakkas rohkem huvitama, siis tule proovi see ise järele või tutvu põhjalikuma ülevaatega: 

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Godox V1 välklamp endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.

(15)

The post Godox V1 välklamp Sony hübriidkaameratele on nüüd laenutamiseks saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11