Nüüd saadaval: Täiskaadersensoriga profiklassi hübriidkaamera Sony A7R II
autor: Lauri Veerde

maxresdefault

Canoni 50 MP sensoriga 5DS peegelkaamera tundub ju päris vanakooli värk, kas pole? Eriti, kui hoiad käes Sony uusimat profiklassi täiskaadersensoriga hübriidkaamerat A7R II. Sellel on küll pisut vähem megapiksleid, kuid kes suudaks vastu panna kompaktse korpuse sees peituvatele ahvatlustele nagu 5-teljeline värinastabilisaator, kiire autofookus ja muidugi 4K 100Mbit/s videosalvestus.  See on kaamera, mis suudab teha kõike – kiirest teravustamisest superdetailsete stuudiofotodeni.

Esimene saadetis Sony A7R II superkaameraid jõudis eile Photopointi kauplustesse. Vaata veebipoest järele – tootefotode ja kirjelduse vahel olevast “Saadavus” vahelehelt saad vaadata, millises kaupluses neid veel alles on.

 

Kui tahad peegelkaameraga soodsalt suumida – Tamroni uus 18-200mm objektiiv toob parema pildikvaliteedi ja värinastabilisaatori
autor: Lauri Veerde

Tamron-18-200mm-vc

Jaapani optikatootja Tamron on täna esitlemas uut objektiivi 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC. See on uusversioon Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD Aspherical [IF] MACRO objektiivist – 10 aastat tagasi turule tulnud supersuumist, mis on oma soodsa hinna ning võimsa suumiga tänaseni üks populaarsemaid peegelkamaeraobjektiive Photopointi kauplustes.

Uue 18-200mm supersuumi juures on kardinaalselt muutunud nii objektiivi välimus kui ka sisemus – vanemast versioonist pole siin alles muud kui suumi- ja avavahemiku numbrid. Vast kõige olulisema täiustusena on aga objektiivil nüüd olemas ka värinastabilisaator, mis teeb lihtsamaks teravate fotode pildistamise – iseäranis võimsa suumi või hämaramate valgustingimuste korral.

Uus modernne väline disain muudab objektiivi kasutamise mõnusamaks. Täiustatud optiline konstruktsioon lubab senisest paremat pildikvaliteeti ja konstruktsiooni lisatud eriti madala dispersiooniastmega lääts võitleb soodsate teleobjektiivide surmavaenlase – kromaatilise aberratsiooni vastu.

Objektiivi kõige nõrgemaks kohaks on ilmselt DC-tüüpi teravustamismootor. Seda tüüpi autofookussüsteem ei luba teatavasti käsitsi teravustamist autofookuse ajal ja on ka tavalisest lärmakam. Tamroni sõnul on aga selle uue objektiivi DC moodul “uuendatud disainiga ja teravustab kiiremini ja tasem kui tavalised DC-tüüpi aotofookusmootorid”.

Tamroni uue 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC oodatavaks soovituslikuks jaehinnaks Eestis saab olema 249€. Seega saab see olema kõige soodsam värinastabilisaatoriga varustatud Tamroni objektiiv. Canoni sarnane mudel EF-S 18-200mm f/2.5-5,6 maksab hetkel 499€ ja Nikoni kõige soodsam sarnane mudel (on muidugi juba ka aste kõrgemast klassist) AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6 G ED VR II maksab hetkel 849€.

Just värinastabilisaatori lisamine, optiliste täiustuste tõttu oodatav pildikvaliteedi tõus ja soodne hind on selle objektiivi kolm tugevaimat omadust. Paistab, et Tamron on siin tabanud kümnesse, luues algajatele fotohuvilistele väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega supersuumobjektiivi. Vähemalt teoorias peaks see nii olema. Lõplikult leiab see teooria kinnitust siis, kui saame objektiivi teravust ja pildikvaliteeti reaalselt järele proovida. See peaks juhtuma juba augusti lõpul, mil Tamron lubab esimesed objektiivid Euroopa poole teele panna.

Allikas: Tamroni pressiteade

 

Laomüük Eedeni Photopointis kuni pühapäevani
autor: Jürgen Veerme

eedeni-laomyyk

Saabunud kuumalaine on eriti agaralt enda valdusesse haaranud Eedeni keskuse Tartus – toimumas on “Laomüügi” kampaania. Selle raames on üle terve maja palju hullumeelselt palavaid lõpumüügi pakkumisi.

Aktsiooni on kaasatud ka Photopointi Eedeni esinduskauplus, kus Photopoint Outlet’is on hulga erinevaid lõpumüügi tooteid lausa 60% soodsamad.

Kampaania kestab kuni 09. augustini 2015

 

Hüppa Eedeni Photopointist läbi ning leia endale vajalik!

 

Vaata lisaks Photopointi veebikaupluses lõpumüügis olevaid tooted (-50%) →

Point TV 151. Kuidas pildistada maastikufotot nii, et kõik oleks terav?
autor: Lauri Veerde

Klassikaliste maastikufotode ühiseks iseloomustajaks on teravus. Sellised maastikufotod koosnevad tavaliselt esiplaanist (näiteks kivid) ja tagaplaanist (näiteks taamal olev metsatukk ja silmapiir). Ning oluline on, et nii kaamerale väga lähedal olevad kui ka päris kaugel olevad objektid oleks pildil teravad. Ehk teisisõnu – pildistama peaks hästi suure teravusulatusega.

Kes fotograafiaga natuke tuttav on, see teab, et suure teravusulatuse jaoks on vaja objektiivi ava keerata kinni ehk väiksemaks. Siin varitseb pildistajat aga teine oht. Päris väikeste avade korral – f/18, f/22 ja eriti veel f/32 – hakkab pildi üldine teravus kannatama, sest väikeste avadega tekib selline nähtus nagu difraktsioon.

Seetõttu peaks maastikufotograaf mitte ava kohe maksimaalselt kinni keerama vaid leidma sellise avaarvu, mis antud kaadri puhul on võimalikult lahtine – ja et samas ka kaader esiplaanist kuni lõpmatuseni terav oleks.

Seda avaarvu saab leidateravusulatuse kalkulaatorite abil, millest üks populaarsemaid asub siin: http://www.dofmaster.com/dofjs.html. Ardo näitab aga, kuidas seda leida praktilisel teel kaamera ekraanilt kadreerides.

 

DJI Phantom 3 Standard toob kvaliteetsed aerofotod ja videod veelgi soodsamas vormis
autor: Lauri Veerde

dji-

DJI on täna täiendamas oma tavakasutajale mõeldud kaameradroonide valikut. Uus lennumasin kannab nime Phantom 3 Standard ning asetub DJI tootevalikus nii hinna kui ka omaduste poolest kõige madalamale pulgale – otse Phantom 3 Professional ja Phantom 3 Advanced droonide alla. DJI ise reklaamib Phantom 3 Standard drooni kui algajatele ja noortele valmistatud versiooni. Vaadake näiteks promovideost:

 

Kui Phantom 3 Professional maksab praegu Photopointi veebipoes 1399€ ja Phantom 3 Advanced drooni saab kätte 1099€ eest, siis täna esitletava drooni hind peaks tulema viimatimainitust umbes 180€ võrra soodsam. Selle soodushinna ohvriks on toodud võimekas juhtpult, mis kujutab endast täiustatud Phantom 2 juhtpulti. See tähendab, et tahvelarvutihoidja asemel on puldil lihtne nutitelefonihoidja, juhtnuppe on vähem ja videopildi edastamiseks on appi võetud vana hea WiFi ühendus. Samuti ei ole drooni põhja all lähedussensorit, mis muudaks lennumasina juhtimise lihtsamaks siseruumides.

Hea uudis on aga see, et Phantom 3 Standard drooni küljes olev gimbal ja kaamera on väga sarnased kallimate Phantom kolmede kaameratele. Objektiiv on kalasilmmoonutuseta, 20mm fookuskauguse ja f/2.8 avaga, Sensorgi on praktiliselt samade andmetega, kuid tootjaks pole seekord enam märgitud Sony. Videokaadreid saab filmida Full HD lahutusvõimega, kiirustega 24/25/30 fps (Phantom 3 Advanced filmib Full HD kaadreid kiirusega kuni 60 fps). Huvitaval kombel saab uue Phatom 3 Standard`iga aga filmida ka 2,7K videot kuni 25 fps samas kui Phantom 3 Advanced laeks on Full HD.

Kõiki Phantom 3 droone saab nüüdsest juhtida uue rakenduse “DJI GO” abil. iOS kasutajad on ehk seda juba märganud, kuna senine “DJI Pilot” rakendus on Apple seadmetel juba automaatselt uuenenud “DJI GO” rakenduseks. Hea uudis on aga see, et kaua oodatud režiimid, nagu Point Of Interest, Follow Me ja Ground Station, lubab DJI tuua ka Phantom 3 Standard droonile. Enamgi veel – ilmselt saab Standard olema esimene droon, millega neid uusi lahendusi kasutada saab. Kuidas need toimivad – seda saad vaadata ülalt videost.

DJI lubab Phantom 3 Standard drooni turule paisata juba 10 augustil.

 

Capture-1

 

Capture2

 

 

 

2 3 4 5 6 7 8 9 10