Manfrotto XPRO seeria statiivipeade ülevaated Digitestis
autor: Silver Pik

Manfrotto-MHXPRO-3W-DT-003-Sissejuhatus2

Maakeelseid digi- ja fototehnika ülevaateid avaldaval veebilehel www.digitest.ee on ilmunud terve ülevaadete seeria Manfrotto XPRO seeria statiivipeadest. Statiivipeadest, mis sobivad nii professionaalidele kasutamiseks, kuid esmalt sümpatiseerivad siiski algajaid-edasijõudnud kasutajaid, kes hindavad töökindlust, kvaliteeti ning kasutusmugavust. Manfrotto XPRO seeria statiivipead on:

 

Manfrotto MHXPRO-BHQ6 kuulpea

MHXPRO-BHQ6-009-kokkuvote-DT

Mugav ja funktsionaalne kuulpea, mida saab kasutada nii looduses kui stuudios, tootepildistuslaua taga kui mägimatkadel. Paindlik, töökindel ning samal ajal ka kompaktne ja kerge – lihtsalt ei oska kohe rohkemat soovidagi.

 

Manfrotto MHXPRO-3W 3-suunaline pea

Manfrotto-MHXPRO-3W-DT-016-DT-soovitab

Manfrotto MHXPRO-3W 3-suunaline statiivipea peaks sümpatiseerima sisuliselt kõiki fotograafe – see on paindlik, mugav kasutada ning väga läbimõeldud disainiga. See omakorda teeb statiivipea kasutamise sobilikuks vaat et igas situatsioonis.

 

Manfrotto MHXPRO-3WG Geared statiivipea

Manfrotto-MHXPRO-3WG-DT-003-DT-soovitab

Manfrotto MHXPRO-3WG Geared on statiivimaailma varjatud pärl – see kombineerib kruvimehhanismidega statiivipeade täpsuse ning XPRO seeria kasutusmugavuse ning kerguse. Tulemuseks on suure kasutusmugavusega kerge statiivipea, mis sobib perfektselt nii hübriid- kui peegelkaamerate alla.

 

Manfrotto MHXPRO-2W videopea

Manfrotto-MHXPRO-2W-DT-015-DT-soovitab

Kerge, mugav, paindlik ning väga sujuva liikumisega videopea, mis on sobilik nii algajale kui edasijõudnud videograafile kes sooviks sama pead ka fotorakendustes kasutada. Samamoodi on see väga mugav kaaslane ka kõikidele neile, kel suure suurendusega binokkel või vaatetoru igapäevaselt kasutusel.

Sünnipäevapidu peame ka tunnustatud Photopointi veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopointi-veebikaubamaja-synnipaev

Ligemale kuu aega tagasi pälvis Photopointi veebikauplus Eesti kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiilti kaubamajade kategoorias.

See auhind omistati meile just veebikaubamajade kategooria, sest ei ole ju Photopointi e-pood enam ammu üksnes fotokaamerate ja arvutite päralt. Sealt leiab tohutul hulgal tooteid – mänguasju, tuntud brändide orginaalparfüüme, autokaupasid, tööriistu, luksulikke käekellasid ja palju muud põnevat.

Sünnipäevanädalal on e-poes samuti soodne ostelda, sest Photopointi veebikaupluses olevale kaubale lisandub ostukorvis kuni 24% lisaallahindlust!

AUHINNALOOS – kõigi www.photopoint.ee veebikaubamajast sünnipäevanädalal ostnud klientide vahel loosime välja 5×50€ väärtuses Photopointi veebipoe kinkekaarti. Võitjate nimed avalikustame siinsamas postituse all 14. märtsil 2016.

 

Külasta Photopointi veebikaubamaja ja avasta sooduspakkumised

 

Sünnipäevakampaania kestab kuni 13.03.2016

Metsakutsu proovis järele: Fujifilm X-T10 hübriidkaameraga Eesti laulul
autor: Metsakutsu

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-5

Hübriidkaamera ei ole asjatundlikuma Photopointi kliendi jaoks mingi uudistoode, aga normaalsele inimesele, kelle mälu kestab Facebooki postitusest järgmise postituseni, on see kaameraliik peegelkaamera ja kompaktkaamera vahepeal. Natukene ühte ja natuke teist.

Fujifilm hübriidkaamerad on fotograafide keskel märgatavalt pead tõstnud. Käisin aparaadiga Fujifilm X-T10 ühe nädala jooksul läbi tule ja vee ning siin on kokkuvõte.

 

Thuglife with #FujiFilm #HooligansWithFuji #EestiLaul2016 Foto: @bykalkar

A photo posted by metsakutsu (@koerakari) on

 

Ma olen see Instagrami aff. Kõik mu fotod on tehtud iPhone‘iga. לhel hetkel aga tajusin, et kurat, tahaks ikka rohkem heat’i oma fotogame’ile. Tuleb levelit tõsta. Mingi aeg jooksin mööda linna ringi Olloclip objektiiv iPhone‘i küljes – sain laia nurka ja sain makrot. Veits aega oli lahe.

 

Hinnaklassilt odav, mõõdult väike ja lihtne kasutada

Processed with VSCOcam with e7 preset

Mõistsin peale pisemat uurimist internetis, et kõik minu lemmikfotograafid pildistavad erinevate hübriidkaameratega. Need ei ole need fotograafid, kes saavad kell 13.00 kliendiga stuudios kokku, vaid need, kes elavad elu! Londonis, Pariisis, Hong Kongis, tänaval, räpipidudel, NBA mängudel, sneakerstore’ides, metsikus looduses, luksusautodes…

Hübriidkaamera on sellistes kohtades parim sõber. Peegelkaamerast hinnaklassilt odavam, mõõtudelt väiksem, kaasaskantavam ning maasikas koogi katusel – lihtsam kasutada. Digikaamerast parem, sest hübriidil saab objektiive vahetada.

 

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-7

Kõnealune Fujifilm hübriidkaamera X-T10 on oma 699€ hinnaga võib-olla naaatukene krõbedam kui ootaks. 700€ (+ objektiivid) ei ole just summa, mis taskust välja hüppab. Kui ma aus olen, siis pildistasin seitsmest päevast viis teadmisega, et see kaamera maksab umbes 300-400€. Hübriidkaamera hinnad on vahemikus 250-2000€ (kui jätame välja 3000+ eurot maksvad Sony A7S 2 ja A7R 2). Kui nii vaadata, siis jääb X-T10 hinnalt tugevalt skaala esimese otsa lähedusse.

 

Fuji – meil on vist probleem

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-6

Aparaat on tõesti mugavalt väike ja hõlpsasti kaasaskantav. לritusel “Eesti Laul”, kus olid igalpool üleval fotoaparaati keelavad märgid, ei peetud seda vist isegi fotoaparaadiks. Päris telefon ta muidugi ei ole, aga õhtul linnapeale jurrama minnes seda kaelas kanda ei ole ka mitte mingi tähelepanuväärne pingutus. Kerge, õhuke ja väike.

 

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-12

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-14

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-13

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-15

Sellel on muidugi ka väike miinuspool – nimelt on kaamera “käepide” ka väga pisike. Et mitte öelda, et seda pole. Minu keskmisest väiksemate kätega oli kohati raske kaamerat stabiilselt käes hoida. Lisaks on Fuji T-X10-le täpselt käe alla sätitud ka hunnik kõikvõimalikke nuppe. Täpselt siis, kui sul on vaja äge foto kiirelt teha, avanevad erinevad menüüd ja aktiveeruvad täiesti ebavajalikud funktsioonid. See oli X-T10 kasutajakogemuse juures minu jaoks kõige suurem probleem.

 

Säti ainult kompa paika – ülejäänu teeb kaamera ise

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-17

Fuji X-T10 objektiivide valik on korralike killast. Minuga olid selle nädala jooksul 16-50mm KIT, 18mm F2 R, 35mm F1,4 R ja 60mm F2,4 R.

Esimestel päevadel kujunes kiirelt minu lemmikuks laia nurga ja suure avaga 18mm F2 ning 90% piltidest sai just selle objektiiviga tehtud. Kõik need objektiivid maksavad 600-700€. Tavaelus ilmselt valid nendest ühe ja elad sellega. 18mm poiss tegi oma tööd ülima usinusega ja tulemus jäi väga efektne. See oleks minu kindel nr 1 soovitus X-T10-le objektiivi valides – portreed jäävad ägedad ja suurem maastik samamoodi.

18mm poiss tegi oma tööd ülima usinusega ja tulemus jäi väga efektne. See oleks minu kindel nr 1 soovitus X-T10-le objektiivi valides

 

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-16

לldse olin ülimalt positiivselt üllatunud kui “päris” minu tehtud fotod jäid. Selles pisikeses masinas on jõudu ja auahnust küll ja veel. Ta hindas täpselt olukorda, sättis ennast paika ja sinul jäi ainult kompa paika vaadata ning nuppu vajutada. Nagu telefoniga noh.

 

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-9

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-10

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-11

Ma absoluutselt ei mõista, miks peaks üks normaalne tänavafotograaf endale peegelkaamerat ihkama. Kui sul ei ole lähitulevikus vajadust kesklinna 6ח3 m billboard‘ide jaoks fotosid pildistada, siis seesama Fuji on täpselt sinu masin. Pildista kodus tosse või uut rinnahoidjat, pildista peol sõbrannasid või loodust, lähedalt või kaugelt. Erakordne teravus piltidel säilib ja vibe saab autentne.

 

Väljast retro, seest techno

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-18

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-20

Kõik inimesed, keda ma aparaadiga pildistasin, olid veendunud, et tegemist on retrokaameraga ning küsisid, kas viin fotod ilumutamisse sellel aastal. See Fuji on hunt lamba kostüümis noh. Minusugusele telefonifotograafile võib-olla kõige suuremaks plussiks ongi tema supervõime saata fotod Wi-Figa Instagrami sekunditega. Täitsa hull! Hops pilt, hops telefoni, hops fototöötlusäpiga värvid cool’iks ja BOOM “Publish on Instagram”.

See on ebareaalne, kuidas sa saad nii kvaliteetset manti põhimõtteliselt reaalajas oma follower’itega jagada. Keda kotib esmaspäeval, et sa olid Genka kontserdil laupäeval. Fotod on turundusmaterjal ja see peab töötama kohe.

 

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-22

Processed with VSCOcam with e3 preset

fujifilm-x-t10-hybriidkaamera-photopoint-metsakutsu-3

Kokkuvõttes miinustest tooks välja probleemid, mis kaasnesid käeshoidmisega ning pildistamiskiirusega. Metsas jooksvat jack russell’i terjerit ikka nii lihtsalt pildile ei saa. Nupu vajutamise ja klõpsu vahel on arvestatav viide. Aga põhiliselt ikkagi väga hea masin fotograafile, kes hindab pildistamisel vahetut emotsiooni, lihtsust ja pisikest mõõtu. Miks ma ütlen “fotograafile” ja mitte “hobifotograafile”? Sest ülipaljud Eesti professionaalsed fotograafid, keda ma tunnen, kalpsavad töövabal ajal selle sama X-T10-ga ringi.

Kaamera ja kogu varustus on müügil Photopoint esindustes üle Eesti. 
Uuri lähemalt www.photopoint.ee ja Photopointi Facebookist.

Aitäh kõikidele modellidele:

Anton Hlemnitski @ahlemnitski
Jüri Pootsmann @jyripootsmann
Teele-Viira @teeleviisor
Grete Paia @gretepaia
Laura @paulamustikas
Arop @a.r.o.p
Beebilõust @andruselbing

Droonifotograaf Kaupo Kalda: droonilennutamine külmaga – varustus ja nipid
autor: Kaupo Kalda

dji-phantom-vision-droon-photopoint-200-web-2

Kui ma eelmisel aastal sombuse talvega sisuliselt drooni ei lennutanud, siis tänavu olen seda teinud üsna palju, enamasti küll tellimustöödena. Selle käigus olen tasapisi õppinud külmaga lendamist mõistma, hankinud natuke varustust. Kõik kindlasti veel ei tea, aga jagan seda mida tean.

לldiselt külmaga lennata saab, lendasin mina ja ka paljud teised -18’C juures ka. Sellega kaasneb aga hulga “sümptomeid”, millest enamus on “ravitavad”.

Isekülmetamine

medium_large.1457103985

Foto: didriksons.com

Kere. Esiteks hankisin Didriksonsi parka, pika jope. Hawaii Expressist. See oli küll ca 300€ mälu järgi, aga see on pikaajaline asi. Võibolla 10 aastat. Jope on tõesti uskumatult soe võrreldes tavalise sulejope või mantliga.

 

Jalad. Kui jalad on külmad, siis on kogu kere külm. Hästi soojad saapad on muidugi üks võimalus. Aga kas teadsite, et on olemas ka akudega töötavad soojendusega sisetallad (otsi “heated insoles”)? Puldiga. Või äpiga. Lahe. Mul on umbes sellised, puldiga ja need peaks hoidma päkad 4-5 tundi ca 40-kraadises soojas.

medium_large.1457104079

Laetakse USB kaabliga. Kuna praegu pole suurt külma olnud, siis pole veel testinud, aga kodus töötas. Need saab parajaks lõigata, aga natuke peab ruumi saapas olema, sest nad on tallast ca 1 cm paksused.

Sõrmed. Siin on erinevaid variante. Kui pole megapakane, siis mul on üsna õhukesed villased nutikindad mis on piisavalt õhukesed, et suudad drooniäpis nuppudele pihta saada, aga liiga õhukesed, kui on -20’C. Siis kasutan paksemaid nahkkindaid, mille mökerdasin kokku Nanotips möglaga (must küünelakilaadne vedelik) ning mis tegid mu nahkkinnaste sõrmeotstest nutitundlikud.

Lisaks on olemas ka soojad muhvid drooni pultidele. Ma ühe tellisin endale, aga kahjuks Dji pult sinna sisse siiski ei mahtunud. Tean, et mitmed profid Eestis ja eriti Soomes kasutavad muhve.

medium_large.1457104210

Ning lõpuks jalas suusapüksid, all meriinovillane soe pesu. Kah Hawaii Expressist hangitud.

 

Droon ja vibra

Vähemasti Dji Phantom ja Inspire 1 hakkavad suure külmaga vibreerima ning see kandub kaamerasse, mistõttu pildid lähevad uduseks. Seda näed kohe sellest, et kui droon hõljub su ees, siis kaamera tudiseb kõvasti.

Arvasin, et sellega peabki leppima, et droon läheb jäigaks vms, aga ei pea. Tuleb välja, et peab muutma “Gain” seadeid äpi seadete kaudu, 100 pealt 80-90 peale, välja arvatud “vertical”.

medium_large.1457102488

Siiski võid täheldada, et pikemaajaliselt võib kaamera/gimbal siiski natuke trikitama kukkuda, ilmselt optika ja liikuvad osad lähevad “kangeks”.

 

Droon ja akud

Jällegi räägin Dji toodete kogemusest. Esiteks DJI droonid ei kipu lendama kui akud on alla teatud temperatuuri. Juba alla 15’C hakkab äpp hädaldama, aga mingist temperatuurist alates keeldub droon käivitumast. See on selleks, et ei juhtuks halvimat, kus aku lõpetab külmumise tõttu lennu ajal töötamise. Dji on seda tarkvaralist piirangut just viimasel ajal tõhustanud, lisaks keerab ta külmaga drooni “tuimemaks”, et liigselt akule ei hakkaks ja pinge ei kukuks alla kriitilise. Aku peab soojaks minema käimise ajal, et toimiks vajalik protsess.

Seega hoia akud soojas. Mina hoian tihti automootori käimas, et akud salongis püsiksid soojad. Kui autot pole lähedal, siis pakin nad oma fotokotti kanga vms. Lühiajaliselt see toimib. Lisaks kasutan spetsiaalseid pehmeid soojenduskleepse oma Inspire drooni akudel. Phantomi puhul pole neid vaja eriti, kuna aku on suletud korpuses, Inspire akud on aga vastu õhku. See hoiab ära selle, et aku liigselt jahtub ja külmumise tõttu end näiteks lausa välja lülitab (see oht on ka).

Arvesta ka, et külmaga on akude kestvus väiksem, lennuaega vähem. Paarkümmend % vast.

Muide just tulin selle peale, et ülalmainitud akudega sisetallad vastu drooni asetatuna ja keeratud millegi sooja sisse võiksid anda ka arvestatava vastupidavuse, kui enne lendu akud muidu jahtuma kipuvad. Hea mõte.

 

Droon, niiskus, jää

Eestis on juhtunud olukord, kus droonilennutaja läks lendu natuke üle 0-kraadisel temperatuuril niiskes rabas ning droon kukkus alla, sest samal ajal temperatuur langes alla nulli ja propelleritele tekkisid rohked jääkristallid, mis võtsid neilt ära kandevõime.

See võib nulli lähedal juhtuda ka niisama, kuna kiiresti liikuv õhk propellerite ümber hõreneb ja jahtub. וnneks maandus koper laperdades rabajärve jääkihil ning osaliselt sai kannatada nii kaamera kui droon.

Loo moraal on: ole ekstra ettevaatlik 0-kraadi lähedastes tingimustes, kus on palju niiskust, mis võib kohe jäätuma hakata. Näiteks udu mere kohal külmaga. Siis võib ära kaduda kandevõime. Lenda ettevaatlikult ja ära roni kaugele. Väidetavalt on olemas ka mingi sprei või õlilaadne vedelik, millega propellereid määritakse, aga mul pole selle kohta täpsemat infot.

 

Mobiiltelefon

See pole küll vist kõigi telefonide probleem, aga iPhone nutitelefonid oma alumiiniumist korpuses kipuvad käredama pakasega veerandtunniga pildi taskusse panema. Aku lihtsalt läheb nii külmaks, et kaitsemehhanism lülitab telefoni välja. See ei ole meeldiv, kui sul droon õhus on ja ekraanilt seda juhtida püüad. Kusjuures hiljem soojenedes ärkab telefon jälle üles ning aku polegi tühi.

Selle mure vastu on mul seksikas telefonimuhv. Ma pole kestvustesti teinud veel, aga kindlasti pikeneb oluliselt vastupidavus külmale. Hoiatan, eriti meesterahvaid, et sellise “kristallide ja südametega” muhviga ringikäimine tekitab nokkivaid küsimusi :)

medium_large.1457103719

Lõpetuseks tasub ka seda klippi vaadata:

 

Photopointi sünnipäevanädal kõikides esinduskauplustes ja veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopoint-24aastat-blog

Photopoint on nüüdseks olnud kvaliteetsete paberfotode ja fototehnika hälliks juba 24 aastat. Kogu selle aja jooksul on sajad tuhanded eestimaalsed tellinud Photopointist kümneid miljoneid paberfotosid, tuhandeid fotomeeneid ja fotoraamatuid ning soetanud tipptasemel fototehnikat ja digitooteid. Tahame, head sõbrad, teid selle eest tänada.

Kuni 13. märtsini on absoluutselt kõik Photopointi fototeenused 24% soodsamad! Soodustus kehtib kõikidele teenustele nii veebis kui kauplustes kohapeal.

Sünnipäevahinnaga saab tellida internetist kõigis mõõtudes ja valmistamise kiirusega paberfotosid, suuri fotosid seinale, fotomeeneid, fotoraamatuid ja soetada fotokursuseid. Fotomeenete ja suurte fotode veebilehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad. Paberfotode ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Sünnipäevapidustuste ajal saab muidugi end soodsamalt jäädvustada Eedeni Photopointi fotostuudios, teha dokumendifotosid, rentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja VHS kassette, tuua filmi ilmutamiseks või kaamerat sensori puhastusse – ühesõnaga kõiki teenuseid, mida meie valikust leiad. Kauplustes olevates hinnakirjades on teenuste hinnad tavahinnad ja 24% soodustus arvestatakse teenuse eest tasudes kaupluse kassas.

 

Sünnipäevpidu peame ka tunnustatud Photopointi veebikaubamajas

Ligemale kuu aega tagasi pälvis Photopointi veebikauplus Eesti kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiilti kaubamajade kategoorias. Auhind omistati meile just veebikaubamajade kategooria, sest ei ole ju Photopointi e-pood enam ammu üksnes fotokaamerate ja arvutite päralt. Sealt leiab tohutul hulgal tooteid – mänguasju, tuntud brändide orginaalparfüüme, autokaupasid, tööriistu, luksulikke käekellasid ja palju muud põnevat.

Alanud sünnipäevanädalal on e-poes samuti soodne ostelda, sest Photopointi veebikaupluses olevale kaubale lisandub ostukorvis kuni 24% lisaallahindlust!

 

AUHINNALOOSID! 

  1. Kõigi www.photopoint.ee veebikaubamajast sünnipäevanädalal ostnud klientide vahel loosime välja 5x 50€ väärtuses Photopointi veebipoe kinkekaarti.
  2. Kõigi sünnipäevanädalal PhotoExpress Online’st fotosid tellinud klientide vahel loosime välja 5x 50 tasuta paberfoto tellimise kupongi.

 

Sünnipäevad on toredad, nii et otsi üles oma parimad fotoÅ¡edöövrid ja loo neist uhked fotomeened või fotoraamatud. Välja trükitud paberfotod saad e-poest soodsalt soetatud albumi vahele või pildiraami panna – sünnipäevameeleolus on inspiratsioon piiritu.

 

Külasta Photopointi esinduskauplusi või veebikaubamaja ning pidutseme koos!

2 3 4 5 6 7 8 9 10