Photopoint TOP 10: enim ostetud objektiivid hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Natuke aega tagasi seadsime siinsamas Photopointi ajaveebis ritta 2019. aastal Photopointist enim ostetud hübriidkaamerad. Nüüd on järg objektiivide käes. Selles artiklis vaatame, milliseid objektiive fotohuvilised enda hübriidkaameratele Photopointist 2019. aasta jooksul kõige rohkem ostnud on. 

Nagu teiste sama sarja artiklite juures, ei saa ka siin märkimata jätta et tegu ei ole mitte parimate vaid enim ostetud objektiividega. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Ja just sellepärast ei figureeri all mitte ainult ülimusliku pildikvaliteediga optikajuveelid vaid pigem universaalsemad ja praktilised objektiivid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas. Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma hübriidkaamera juurde osta eelistab 👇

 

1. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sonyle

Eelmise aasta esimene ja teine koht on sel aastal kohad vahetanud. Suure edumaaga on tabelit juhtima läinud Tamron 28-75mm. Lisaks poolkaadersensoriga kaameratele on Sony viimastel aastatel palju panustanud täiskaadersensoriga hübriididele. 

Siin tulebki mängu Tamroni 28-75mm f/2.8 standardsuum. Fotograafid kiidavad, et selle objektiivi pildikvaliteet ja teravustamiskiirus pole sugugi kehvemad koguni Sony enda superobjektiiviks peetud G Master 24-70mm f/2.8 objektiivist. Enam kui kaks korda soodsama hinna eest võib need mõned millimeetrid laiemast otsast ehk ohverdada küll?

Tamron 28-75mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

2. Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary Sonyle

Sony kaamerad on head, aga objektiivid kole kallid. Eks sellepärast ongi Sony hübriidkaamera esimesed kolm objektiivi mitte Sony, vaid hoopis kolmandate objektiivitootjate tehtud. Enim ostetud objektiivide teise koha teenib sel aastal endale välja Sigma 30mm f/1.4.

Täiskaadri ette see ei sobi, kuid seda mõnusam on seda kompaktset objektiivi kasutada mõne Sony poolkaadersensoriga hübriidkaameraga. Mõõduka 35mm lainurgaga sobib see poolkaadri ees tavalise eluolu pildistamiseks – eriti pimedamal ajal, kus vähest ambientvalgust kompenseerib objektiivi suur 1.4 ava. Sama objektiiv on saadaval ka Micro Four Thirds hübriidkaameratele.

Sigma 30mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

sigma-16mm-f-14-dc-dn-contemporary-objektiiv-sonyle

3. Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary Sonyle

Kolmandale kohale tulnud Sigma 16mm f/1.4 on disaini, optilise kvaliteetsuse, ava ja hinnaklassi poolest sarnane teisel kohal oleva 30mm objektiiviga. Laiema nurga tõttu (vaatenurk on sama nagu 24mm objektiivil täiskaadri ees) on 16mm objektiiv aga sobilik laiemate vaadete pildistamiseks ja kitsamates tingimustes võimalikult suure vaatevälja katmiseks. Ka seda objektiivi toodetakse lisaks ka Micro Four Thirds hübriidkaameratele.

Sigma 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

tamron-17-28mm-f-28-di-iii-rxd-objektiiv-sonyle

4. Tamron 17-28/2,8 Di III RXD Sony E-bajonetile 

Seda võiski arvata, et ka see selleaastane uustulnuk nõnda populaarseks saab, et selles edetabelis endale koha leiab.

Tegemist on ju väga kerge ja kompaktse objektiiviga, mille kaasaskandmine on kahtlemata väga mugav.

Objektiivil on palju muljetavaldavaid omadusi, näiteks vaikne, kiire ja täpne RXD AF teravustamismootor, valgusjõuline ava, ilmastikukindlus jne. Pole kahtlustki et selle raha eest saab objektiivi rohkem kui küllaga. Muuhulgas on uus objektiiv väga lühikese aja jooksul võitnud ka mitmeid erinevaid väärikaid auhindu. Näiteks selleaastasel EISA auhindade jagamisel valiti see parimaks laianurk suumobjektiiviks. 

Tamron 17-28/2,8 Di III RXD Sony E Photopointi e-poes

 

 

sony-e-35mm-f-18-oss-objektiiv

5. Sony 35/F1,8 OSS

Viiendal kohal on Sony enda toodetud objektiiv.  35mm f/1.8 objektiiviga suumida ei saa. Ei lähemale, ega kaugemale. See on mõõdukalt laia nurgaga fiksobjektiiv, mis sobib Sony poolkaadersensoriga hübriidkaamera ette ja võib sinna jääda nii päevaks kui ka ööks – sest tänu valgusjõulisele f/1.8 avale pildistab see objektiiv ilusaid pilte ka hämaruse saabudes. Siis, kui 55-210 suumiomanikud, silmad häbi täis, oma objektiivid kotti ära peidavad.

Sony 35/F1,8 OSS Photopointi e-poes

 

 

6. Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH.

Teist aastat järjest on kõige populaarsem Panasonicu hübriidkaamerate objektiiv 25mm f/1.7 ASPH. See on soodsa hinna ja valgusjõulise avaga fiksobjektiiv, mis sobib vabalt ka ainsaks objektiiviks sinu Panasonicu hübriidkaamera ette, sest saad sellega pildistada ära enamiku tavaelus ettetulevaid stseene. Kui peaksin soovitama tavalise komplektobjektiivi kõrvale veel mingit muud objektiivi, siis soovitaksingi just seda.

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. Photopointi e-poes

 

 

7. Sigma 35mm F/1,4 DG HSM Art Sony-E

Sigma 35mm f/1.4 objektiiv on erakordselt valgusjõuline objektiiv, mis on disainitud küll täiskaadersensoriga kasutamiseks, kuid sobib ka poolkaaderkaamera ette. Objektiiv on varustatud kiire ning täpse teravustamismootoriga. Nagu kõikide Sigma uute E bajonetiga objektiivide puhul, nii toimib ka 35mm F1.4 DG HSM Art objektiiviga Sony hübriidkaamerate keresisene värinastabilisaator.
Sigma 35mm f/1.4 objektiiv sobib sulle siis, kui otsid enda Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerale hea hinnaga võimalikult kvaliteetset valgusjõulist fiksobjektiivi. Sellist universaalse, inimsilma perspektiivist veidi laiema fookuskaugusega, millega saaks pildistada tavalist elu-olu.

Sigma 35mm F/1,4 DG HSM Art Sony-E Photopointi e-poes

 

 

8. Fujinon XF-35mm f/2 R WR

XF 35mm f/2 R WR on kõige enam müüdud objektiiv Fujifilmi hübriidkaameratele aastal 2019. See tuli müügile kolm aastat tagasi. Sarnaselt vanemale XF-35mm f/1.4 R versioonile, on ka see pisem 35mm varustatud avarõngaga, sobides nõnda ülihästi kasutamiseks nende Fujifilmi hübriidkaameratega, mis on varustatud säriajakettaga. Näiteks Fujifilm X-T20 või Fujifilm X-T2.

Selle 35mm f/2 eelisteks valgusjõulisema 35mm f/1.4 objektiivi ees on ilmastikukindlus, kompaktsem korpus ja kiirem teravustamine.

Fujinon XF-35mm f/2 R WR Photopointi e-poes

 

 

Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle

9. Samyang AF 35mm F2.8 Sony FE 

Selle objektiivi suurepärane sooritusvõime ning kompaktne disain teeb sellest kahtlemata ideaalse kaaslase igapäevaseks kasutamiseks. Samyang AF 35mm f/2.8 on valgusjõuline fiksobjektiiv, mille maksimaalne ava on f/2.8. See võimaldab pildistada nõrkades valgusoludes, saavutada hea kontrolli teravussügavuse üle ning eraldada pildistatav subjekt taustast. Lisaks sellele on see muidugi ka erakordselt soodne.

Samyang AF 35mm F2.8 Sony FE Photopointi e-poes

 

 

panasonic-lumix-g-x-vario-12-35mm-f-28-ii-asph-power-ois-objektiiv

10. Panasonic Lumix G X VARIO 12-35mm f/2.8 POWER O.I.S.

2019. aasta edetabelisse mahub teine Panasonicu hübriidkaameratele mõeldud objektiiv. See on profiklassi valgusjõuline standardsuum 12-35mm f/2.8 – kvaliteetse pildiloomega ja läbiva valgusjõulise avaga alternatiiv soodsale ja kesise esitlusvõimega standardsele komplektobjektiivile. Hinnalt kallis, aga lausa suurepärane lisa kallimatele Panasonicu hübriidkaameratele nagu GH5 või G9.

Panasonic 12-35mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

2019. aastal ei möödunud ühtegi kuud ilma, et mõni uus hübriidkaamera objektiiv turule poleks tulnud. Hübriidkaamerad on juba mõnda aega nii müügi kui ka käibe poolest peegelkaameratest kõvasti ees olnud. Ka objektiivide valik on järjest suurem ja parem, rahuldades ka kõige nõudlikuma fotohuvilise vajadused. Kui ka sina pildistad hübriidkaameraga, siis said ehk sellest artiklist mõned vihjed, millist objektiivi lisaks juba olemasolevatele juurde hankida võiks.

 

Vaata kõiki 2019 TOP nimekirju siit »

(10)

The post Photopoint TOP 10: enim ostetud objektiivid hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

JÕULUMÜÜK: Osta DJI Mavic 2 Pro – hetkel säästad 150€
autor: Jürgen Veerme

DJI mavic Pro 2

DJI tehnoloogiliselt kõige arenenum fotodroon Mavic 2 Pro on praegu 150€ odavam ehk müügil jõuluhinnaga 1349€ (tavahind 1499€).

See droon pildistab ja filmib Hasselblad’iga koostöös välja töötatud kaameraga. Sellel on 1″ diagonaali ja 20 MP lahutusvõimega sensor ning 28mm fookuskaugusega ja f/2.8-f/11 avaga objektiiv. Tänu sellisele kaamerale on Mavic 2 Pro võimeline salvestama puhtamaid, teravamaid ja suurema dünaamilise ulatusega fotosid kui ükski teine Mavic või väiksesensoriline Phantom. Panoraamide pildistajatele tuleb kasuks, et uus kaamera liigub nüüd Mavic 1 drooniga võrreldes kõrgemale ja võimaldab nii haarata panoraampildile senisest enam taevast.

 

Lähedussensorid on drooni igas neljas küljes ja hoiavad nii kokkupõrgete eest ka tagurdamisel ja küljega lendamise korral. Uued mootorid, propellerid, akud, abivalgused maandumiseks jne – kõige selle tulemusena lendavad Mavic 2 droonid vaiksemalt, kaugemale ja kauem – ametlik maksimaalne lennuaeg on koguni üle poole tunni ehk täpsemalt 31 minutit.

DJI Mavic 2 Pro

Esmapilgul ehk triviaalne kuid praktikas väga oluline on droonide võimekus vahetada automaatselt 2.4 / 5.5 GHZ sageduste vahel – et ühendus drooni ja puldi vahel ka raadiosignaale täis linnakeskkonnas paremini püsiks. Samuti lubab Ocu Sync 2 standardil toimiv raadioside nüüd droonist nutiseadmesse laadida kuni 1080p lahutusvõimega videot (seni 720p video).

Nii pisikeses korpuses teist sellise kvaliteediga drooni maailmas ei leia – see on kindel.

 

Osta DJI Mavic 2 Pro ja jäädvusta maailma parima kvaliteediga ››

 

Soodushind kehtib kuni 29.12.2019.

(5)

The post JוULUMללK: Osta DJI Mavic 2 Pro – hetkel säästad 150€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera
autor: Elise Ader

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Photopointi on kohale jõudnud uhiuus Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera. Kaamera on märgatavalt kompaktsem kui tema eelkäija (Mark II) ning sisaldab tehnoloogiat, mida oleme näinud varasemalt kõrgemasse hinnaklassi kuuluva E-M1 Mark II juures. Kaamera on saadaval nii hõbedases kui ka mustas korpuses ning seejuures on võimalik valida mitme erineva kaamera-objektiivi komplekti vahel.

E-M5 Mark III helitugevuse minimeerimiseks on Olympus teinud kaamera mitmed osad võrreldes eelkäijaga väiksemaks. Kõige märgatavamalt on väiksem selle stabilisaator. Kuid vaatamata väiksemale suurusele suudab kaamera endiselt stabiliseerida värinaid 5.5 stopi jagu ning tervelt 6.5 stoppi kasutades kaamerakerega ka ühilduvaid objektiive. Need näitajad lubavad lausa poole stopi võrra suuremat võimekust kui Mark II-l.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Ka hübriidkaamera aku on kompaktsem. Olympus on vahetanud vana BLS-1 aku välja uue pisema BLS-50 vastu. Uus aku lubab vaatamata oma väiksemale suurusele vana akuga sama kestust (310 kaadrit). 

Kui jätta kõrvale kaamerakere suurus, võib öelda, et Olympus OM-D E-M5 Mark III on siiski üsna sarnane oma eelkäijaga. Kõige suuremateks muudatusteks on kaamera ülemine plaat, täiustatud ilmastikukindlus (kaamera on nüüd IPX1-märgistusega) ning uus elektrooniline pildiotsija. Uus pildiotsija on väiksem kui Mark II oma, kuid selle LCD on asendatud OLED-iga, mis lubab rohkem loomutruud ja suurema kontrastsusega vaadet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Tehnilisi andmeid vaadates on Olympuse E-M5 III põhimõtteliselt miniversioon E-M1 II-st. See kasutab sama 20 MP 4/3 (Four Thirds) tüüpi sensorit ning 121-punktiga faasi & kontrastituvastusega autofookust. Muuhulgas iseloomustab kaamerat veel 59 MP kõrge resolutsiooniga võtterežiim, 30 kaadrit/sekundis sarivõte (10 kaadrit/s koos pideva autofookusega), anti-flicker režiim (virvendust vähendav režiim) ja UHD/DCI 4K videovõimekus. Mark III-ga saab kasutada ka erinevaid filtreid ja Bluetoothi. 

  

Näidispildid:

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

 

Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera Photopointi veebikaubamajas » 

(2)

The post Nüüd saadaval: Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sony a7R IV hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Siin on maailma suurima sensoritootja jõudemonstratsioon. Kaamera, mis nokauteerib tehniliste andmete surmaheitluses nii Nikon Z7 kui ka Panasonic S1R aparaadid. Hübriidkaamera, mis kannab endas sedasama universaalset täiust, mille poolest kunagi ülistati nüüdseks arengupeetuses vaevlevat Canoni 5D seeriat.

See on Sony a7R IV. Täiustatud mudel kaks aastat tagasi turule tulnud Sony a7R III hübriidkaamerast. Uue aparaadi juures on kahtlemata kõige olulisemaks edasiarenduseks täiskaadersensori lahutusvõime tõus senise 42,4 MP pealt 61 MP tasemeni. Sellise tulemusega on Sony a7R IV suurima lahutusvõimega täiskaaderkaamera maailmas. Arvestades fotofailide oluliselt suuremat mahtu on muljetavaldav, et 10 fps sarivõtte kiirus ja puhver on jäänud a7R III mudeliga võrreldes praktiliselt samaks. 32% rohkem megapiksleid sama kiiruse juures on ju päris hea tulemus, või kuidas? 

Lisaks uuele sensorile on Sony a7R IV juures ka muid väiksemaid täiustusi – paljud neist on sellised, mis esmapilgul tunduvad üsna triviaalsed, kuid praktilises kasutuses pildistamise või video filmimise oluliselt mugavamaks ja tulemuslikumaks muudavad. Selles karbist- välja pildiartiklis seletan need uuendused lahti ja võrdlen a7R IV kaamerat ka olulisemate rivaalidega Panasonic S1R ja Nikon Z7. 

 

Et kaamera alles karbi sees on, siis vaatame kõigepealt üle olulisemad tehnilised andmed, võrreldes Sony a7R IV kaamerat aste vanema mudeli ja konkurentidega.

Sony ise kuulutab, et tavatult kõrge lahutusvõime tõttu pakub a7R IV kõva konkurentsi ka keskformaatkaameratele. Võib-olla teatud vanemate sensoritega mudelitele nagu Fujifilm GFX 50R ja Pentax 645Z mingil määral pakubki. Fujifilm GFX 100 keskformaadiga oleks aga võrdlus muidugi üsna kohatu. Seega ma keskformaate siin all võrdlusesse ei lisa. 

Sony a7R III, Sony a7R IV, Panasonic S1R ja Nikon Z1 olulisemate omaduste võrdlus

   Sony a7R III Sony a7R IV  Panasonic S1R Nikon Z1
 
 Sensor  42 MP 61 MP  47 MP 46 MP
 ISO ulatus  100-32000
Võimendusega 50-102400
100-32000
Võimendusega 50-102800
100-25600
Võimendusega 50-51200
64-25600
Võimendusega 32-102400
Värinastabilisaator Sensoripõhine, 5,5 EV astet Sensoripõhine, 5,5 EV astet Sensoripõhine, 6 EV astet Sensoripõhine, 5 EV astet
Teravustamispunktid 399 faasituvastusega
Katavad 68% kaadrist
567 faasituvastusega
Katavad 86,5% kaadrist
225 kontrasttuvastusega 
Katavad 100% kaadrist
493 faasituvastusega
Katavad 90% kaadrist
Sarivõte Maksimaalselt 10 fps
76 compressed RAW faili järjest
Maksimaalselt 10 fps
68 compressed RAW faili järjest
Maksimaalselt 9 fps
40 RAW faili järjest
Maksimaalselt 9 fps
23 12-bit RAW faili järjest
 Elektrooniline pildiotsija 3.7M lahutusvõimega 5.7M lahutusvõimega 5.7M lahutusvõimega 3.7M lahutusvõimega
 LCD ekraan  3″, 1 440 000 px 3″, 1 440 000 px 3.2″, 2 100 000 px 3.2″, 2 100 000 px
 Videorežiim 4K 30fps 100 Mbps
Full HD 120fps 100 Mbps
4K 30fps 100 Mbps
Full HD 120fps 100 Mbps
4K 60fps 150 Mbps
Full HD 60fps 28 Mbps
4K 30fps 144 Mbps
Full HD 120fps 144 Mbps ilma helita
Juhtmevaba ühenduvus 802.11b/g/n + NFC + Bluetooth 802.11ac + Bluetooth 4.1 + NFC 802.11ac + Bluetooth 802.11ac + Bluetooth
USB ühenduvus USB 3.1 ja Micro USB USB 3.1 ja Micro USB USB 3.1 USB 3.1
Mälukaardid Kaks SD kaardipesa, UHS I + UHS II Kaks SD kaardipesa, UHS II + UHS II לks XQD ja üks SD (UHS II) kaardipesa לks XQD kaardipesa
Aku vastupidavus 650 670 360 330
Kere hind (17.12.2019) 2799€ 3599€ 3299€ 2669€

 

Olulisemate tehniliste andmete tabelist tõuseb esile Sony megapikslite arv, aku vastupidavus ja muljetavaldav mälupuhver, mis lubab sarivõtet pildistada päris pikalt: lausa 68 RAW faili järjest. Video poolest ei saa ükski teine tabelis olev kaamera Panasonic S1R vastu, sest viimane salvestab ju 4K videot ihaldusväärse 60 fps kaadrisagedusega.

 

Karbis on: akulaadija, NP-FZ100 aku, Sony A7R IV hübriidkaamera, USB 3.1 kaabel, kaablifikseerija, kaamerarihm, Euroopa pistikuga toitekaabel ja Suurbritannia pistikuga toitekaabel. Garantiitalongid, kasutusjuhend ja ülejäänud paberimaterjal jäid kaadri taha. 

 

Väliselt Sony a7R IV oma eelkäijatest suurt ei erinegi. Vähemalt mitte esmapilgul. Siiski on siin päris palju muudatusi ja täiustusi.

Sony a7R IV seesmised täiustused võrrelduna Sony a7R III kaameraga

 • Pildisensori lahutusvõime on senise 42.4 MP asemel 61 MP
 • a7R III suurepärast autofookust on lihvitud veelgi paremaks. Faasituvastusega autofookuspunkte on senisest rohkem (567 vs 399) ja need katavad nüüd senise 68% asemel suurema ala – 86,5%. Lisaks kiirematele faasituvastusega pikslitele kaadri keskosas kasutab sensor paremal ja vasakul äärealadel teravustamiseks ka mõnevõrra aeglasemaid kontrasttuvastusega piksleid. Seega on tegelikult kogu kaadri pind teravustamispunktidega kaetud – jälgiv teravustamine toimib kogu kaadri ulatuses. 
 • Lisaks on täiustatud teravustamistarkvara, mistõttu peaks autofookus toimima erinevates olukordades kindlamalt ja kiiremalt
 • Elektrooniline pildiotsija on nüüd täpselt sama 57 000 000 piksliga nagu Panasonicu S1/S1R kaameratel. See peaks olema parim elektroonilise pildiotsija paneel, mida kaameratootjad praegu kasutada saavad
 • 35mm crop režiim on a7R IV puhul üsna kasulik ka täiskaadrile mõeldud objektiividega. Tänu sensori üldisele lahutusvõime tõusule saab crop režiimil pildistada 26.2 MP lahutusvõimega fotosid. Võttes arvesse Crop režiimi väiksemat vaatenurka ja RAW kaadrite suuremat puhvrit (68 asemel 204!), on seda režiimi tõhus kasutada näiteks lindude-loomade või spordi pildistamisel
 • Videorežiimis ei ole esmapilgul üldse mingeid muudatusi toimunud. Palavalt oodatud 4K 60fps salvestust Sony a7R IV kaameral ju ei ole. Sellest ei tasu aga heituda, sest Sony on lisanud vireorežiimile midagi kaadrisagedusest hoopis olulisemat. Nimelt saab nüüd ka videorežiimis kasutada lisaks Object Tracking ja Face Recognition valikutele Eye AF funktsiooni. Videot filmides leiab kaamera automaatselt kaadrist silma, teravustab sellele ja hoiab selle teravana
 • Videorežiimis peaks kõige kvaliteetsema tulemuse saama, kui filmida 35mm crop reziimis 4K videot. Crop režiimis salvestab kaamera nimelt 6K videoklipi ja vähendab selle siis – ilma piksleid või ridu välja jätmata – väiksemaks 4K videoks (full pixel readout). Sony sõnul on selliselt salvestatav video detailsem ja artefaktidest (eelkõige moirש) puhtam.  
 • Pixel Shift režiimis on olemas võimalus panna foto kokku nelja asemel 16st kaadrist. Tulemus peaks teoreetiliselt olema senisest veelgi detailsem ja “keskformaatkaameralikum”
 • Välguking ühildub uute digitaalsete mikrofonidega nagu näiteks uus ECM-B1M mikrofon
 • a7R IV kaamera mõlemad mälukaardipesad toimivad kiirete UHS-II tüüpi mälukaartidega (a7R III kaameral ühildus UHS-II kaartidega ainult alumine pesa)
 • Parem juhtmevaba ühendus tänu kiiremale WiFi standardile.

 

Lisaks seesmistele täiustustele on Sony hoolega üle vaadanud kõik kaamera korpuse detailid. Kardinaalseid muudatusi kaamera korpuse juures läbi viidud ei ole – a7R IV välimus ja juhtimisloogika on hästi sarnane ülejäänud a7 seeria aparaatidega. Küll aga peab ütlema, et kõik need pisikesed täiustused muudavad kaamera kasutamise tuntavalt ergonoomilisemaks ja mugavamaks.

Sony a7R IV välised täiustused võrrelduna Sony a7R III kaameraga

 • Kaamera ilmastikukindlus on paranenud – uued tihendid on näiteks nii mälukaardi katetel kui ka akukambri luugil
 • Mälukaardi luugi avamine toimub nüüd pisikese heebli liigutamise asemel kaant tahapoole tõmmates. Mugavam ja lihtsam 
 • Kaamera käepide on suurem ja bajonetist veidi eemal – nii on kaamerat mugavam hoida
 • Päästik on rohkem viltu – mugavam vajutada
 • Ka eesmine valikuketas pole enam otse vaid veidi ülespoole kaldus – nii et seda oleks nimetissõrmega ergonoomilisem keerutada
 • Tagumine valikuketas on hoopis kaamera peale välja tõstetud, nii et selle keeramiseks ei peaks pöialt ülemäära kõverdama
 • Särikompensatsiooni ketas ülal nurgas on varustatud lukustusnupuga
 • Kõik juhtnupud on saanud uue konstruktsiooni. Nupud on suuremad, ulatuvad kaamera korpusest rohkem välja ja alla vajutades on käik pikem. Kui Sony a7R III kaamera juhtnupud olid pisikesed, lamedad ja vaevutuntava vajutusega, siis a7R IV nuppude toimimine on sarnane profiklassi peegelkaamerale. See on väga oluline edasiminek Sony hübriidkamerate kesises ergonoomilises esitlusvõimes!
 • Ka joystick on suurem ja mugavam
 • Paljud fototehnikahuvilised kurdavad, miks pole Sony ikka veel lisanud oma kaamerale taustvalgustusega juhtnuppe. Võib-olla tõesti kõva külmaga kinnastatud kätega pimedas pildistamisel oleks taustvalgustus vajalik. Tavaliselt aga ei pea profifotograaf – kellele see kaamera ju suunatud ongi – nuppude vajutamiseks üldse kaamerat vaatamagi. Ta oskab oma kaamerat pimesi käsitleda.

 

Palju megapiksleid annab detailirohke foto, mis sobib hästi suurteks väljatrükkideks ja ilma kvaliteedikaota croppimiseks. Samas tuleb ka arvestada, et üks täissuuruses compressed RAW pildifail mõõtmetega 9504 x 6336 px võtab SSD kettal või pilves ruumi 58,9 MB. See tähendab et 100 RAW pildifaili on peaaegu 6 GB andmeid. Kui JPG faile pildistades saab valida erinevate failisuuruste vahel (L, M ja S), siis RAW faili pildistades on olemas vaid “File type” valikud “Compressed” ja “Uncompressed”. Loodetavasti lisandub tulevikus võimalus pildistada ka näiteks 30 MP suurusi RAW faile. 

61 MP sensori tõttu on Sony a7R IV seega üsna spetsiifiline kaamera. Eriti sobilik näiteks maastiku- või stuudiofotograafidele, kes oma töid ka tihti suureformaadiliselt välja prindivad ja kel seepärast hädasti maksimaalse lahutusvõimega pilti vaja on. Fotograafid, kellel nii palju piksleid tarvis pole, saavad endale lubada vabadust osta soodsam kaamera – nagu näiteks 42 MP a7R III või 24 MP a7 III

 

לhenduspesad on pisut loogilisemaks tõstetud (mikrofoni- ja kõrvaklappide pesad ühe katte all). Samuti on ühenduspesade luugid hoopis teistsugused: mugavamalt avatavad-suletavad ning korraliku tihendiga. Mälukaardipesa avamine (ülemine parempoolne foto) on muudetud lihtsamaks ja mõlemad pesad toetavad nüüd kiireid UHS-II mälukaarte. 

 

Kaablifikseerija paigaldamine on a7R III kaameraga võrreldes oluliselt mugavam ja lihtsam. Oluliselt! See on üsna suur pluss juhul, kui kasutad väliseid monitore, pildistad otse arvutisse vms. 

 

LCD-ekraani suurus, lahutusvõime, puutetundlikkuse tase ja kõik muu on jäänud samaks nagu a7R III kaamera puhul. Ekraani puutetundlikkus on jätkuvalt üks hübriidkaamerate kehvemaid, sest näpuga ei saa teha valikuid isegi mitte kiirmenüüst, rääkimata siis peamenüüst. 

 

See, kuidas väikesed muudatused mõjutavad kaamera kasutamismugavust, on täiesti fenomenaalne. Minu põhikaamera on Sony a7R III – olen harjunud selle nuppude, ketaste ja käepidemega. a7R IV kaamerat kätte võttes üllatusin korduvalt, sest visuaalselt minu kaamerale sarnane aparaat oli järsku peos oluliselt mugavam, nuppudele vajutamine lausa mõnus. Ergonoomiliselt on a7R IV seega oluline edasiminek, kuigi arenguruumi veel jagub. 

 

Vasakpoolsel fotol on näha Olympuse stiilis tagumist valikuketast, mis on viidud kaamera seest ülespoole kaamera peale.  Samuti on seal nurgas särikompensatsiooni ketas, mille keskele on lisatud lukustusnupp. Kui režiimiketta lukustusnuppu tuleb keeramiseks all hoida, siis särikompensatsiooni lukustus toimib teistmoodi: üks vajutus lukustab, teine vajutus avab. 

 

Parema ergonoomilisuse jaoks on päästik suurema nurga all ettepoole kaldu. Kõik juhtnupud – kaasa arvanud C1 ja C2 – ulatuvad korpusest rohkem välja ja on peegelkaameralikult mugavad vajutada. 

 

a7R seeria kaamerate kogu olemasolu mõte on algusest peale olnud maksimaalne lahutusvõime. Just sellepärast ei peaks olema ka mingi ime, et Sony a7R IV ainsaks päriselt oluliseks uuenduseks ongi 61 MP sensor. Sellise sensori ja hulgaliste pisitäiustustega kindlustab Sony enda liidripositsiooni täiskaadersensoriga hübriidide seas ja püüab – kui mitte tehnilises vallas siis vähemalt turunduslikus propagandas – kanna peale astuda ka Fujifilmi ja Pentaxi soodsamatele keskformaatsensoriga kaameratele.

Muidugi on a7R IV kaamera juures sensorile lisaks ka palju muid täiustusi, kõik need on aga pigem mugavustäiustused kui pildistamist või video salvestamist tõeliselt avardavad muudatused. a7R III omanikud seetõttu ilmselt oma kaamerat välja vahetama ei torma. Paljud fotograafid, kes otsivad endale uut kvaliteetse pildiga täiskaaderkaamerat, on aga endale saanud uue suurepärase valikuvariandi. 

Sony a7R IV on hetkel tõenäoliselt parim täiskaadersensoriga fotokaamera. See sobib ühtviisi hästi loodus- ja pulmafotograafile ning rahuldab isegi keskmiselt nõudlikuma spordifotograafi vajadused. Video poolest jääb a7R IV kahjuks Panasonic S1R kaamerale alla, kuid objektiivide valik ja suurepärane autofookus on praegu Sony kaamerate unikaalseteks trumpideks, millele ükski teine täiskaadersensoriga hübriidkaamera vastu seista ei suuda. 

Sony a7R IV hübriidkaamera Photopointis

Sony a7R IV hübriidkaamera Photopointi fototehnika rendis

 

 

(4)

The post Karbist välja: Sony a7R IV hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd on rentimiseks saadaval Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Sony a9 II

Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis, on nüüd kõigile soovijatele laenutamiseks saadaval Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerate lipulaev Sony a9 II.

Jah, sa lugesid õigesti – kõigil huvilistel on nüüd võimalik endale proovimiseks rentida alles hiljuti tervele maailmale tutvustatud tippude-tipp a9 II. Tegemist on kaameraga, mis on disainitud eesmärgiga teha elukutseliste fotograafide töövoog efektiivsemaks, võimaldades jäädvustada kiiresti suurel hulgal materjali – seetõttu sobib see ideaalselt näiteks spordifotograafide või fotoajakirjanikele- 

Sony a9 II

Kaamera on võimeline pildistama kiirusel 20 kaadrit sekundis ja seda kuni 362 kaadrit järjest. Kombineerides sensori kiiret andmeedastust ja elektroonilist katikut ka uue teravustamissüsteemiga, saab tulemuseks teravustamise, mis kontrollib 60 korda sekundis säritust ja subjekti jälgivat teravustamist. Kaameral on ka uus väreluseta (virvendust minimeeriv) pildistamiserežiim, mis rakendub kasutades mehaanilist katikut. Süsteem teeb kaamera kasutamise kunstlikus valguses lihtsamaks.

Sony a9 II

Uutest omadustest võiks veel välja tuua näiteks sisseehitatud 1000BASE-T Etherneti terminali, mis võimaldab luua gigabitise ühenduse andmete kiireks ja stabiilseks edastamiseks. Lisaks toetatakse andmeturvalisuse suurendamiseks failide ülekannet SSL- või TLS-krüptimisega (FTPS).

Võrredles eelkäijaga on a9 II kaameral suurem käepide ning aku ja mälukaardipesade tihendid on tehtud sarnaselt a7R IV mudelile ilmastikukindlaks. Kaamera tagumine valikuratas on viidud nüüd kaamera ülemisele osale, kaamera särinuppu saab ka lukustada ning AF-on nupp ja joystick on pisut suuremad kui a9-l. Samuti on suurem kaamera akukestus ning a9 II-le saab toidet anda ka läbi USB 3.2 Type C. Sony on lisanud uuele mudelile ka teise UHS-II toega mälukaardipesa, suurendades andmete mahutavust ja lugemise/kirjutamise kiirust. 

Rocca al Mare keskuse Photopointi rendis on olemas väga esinduslik valik kvaliteetseid Sony orginaalobjektiive ja Samyang FE fiksobjektiive – näiteks universaalne Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS või portreefotograafide unistus Samyang AF 85mm f/1.4 FE. Lisaks veel Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD & Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD .

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.
 

(0)

The post Nüüd on rentimiseks saadaval Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11