Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit ja võid võita reisi Amsterdami
autor: Jürgen Veerme

Hiljuti lisandus kõikide Polaroid kiirpildikaamerate ja jõulufännide rõõmuks meie tootevalikusse piduliku, värvilise läikiva pinnaga Polaroid 600 Color Festive Red Edition paber (pakendis 8 lehte).

Lisaks jõuluhõngulisele eridisainile on nende puhul põnev fakt, et tootmise käigus peitis Polaroid Originals just “Festive Red Edition” filmipakkidesse 80 kuldset piletit. Kui oled enda ostetud pakist sellise lehe leidnud, siis tuleb seal peal olev QR-kood ära skaneerida ja see polaroidorginals.com/golden (sellel lehel on ka täpsem info ja tingimused) registreerida.

Auhindade hulka kuuluvad lisaks Polaroid kaameratele ja filmipakkidele ka viis reisi Polaroidi tehasesse Amsterdami!

Polaroid paber

See sama “Festive Red Edition” kiirpildimaterjal kuulub ka punast värvi Polaroid OneStep 2 VF Everything Box komplekti, mis on tõenäoliselt selle aasta kõige lahedam kingiidee.

polaroid-onestep-2-vf-everything-box-punane

 

 

Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit meie veebikaubamajast ››

לllata lähedasi vahva Polaroid kiirpildikaameraga ››

 

“Kuldsed piletid” on peidetud Polaroid 600 Color Festive Red Edition pakkidese, mis on müüdud perioodil 1. oktoober 2019 – 29. veebruar 2020. OR kood tuleb Polaroidi kampaanialehel registreerida hiljemalt 31. märts 2020.

(7)

The post Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit ja võid võita reisi Amsterdami appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: 4:3 küljesuhtega ehk 15x11cm fotodele mõeldud Victoria Collections pildiraamid
autor: Elise Ader

10x15 pildiraam

Rõõm on teatada, et lisaks 11x15cm paberfotodele mõeldud fotoalbumitele on nüüd meie tootevalikusse lisandunud ka 2 kõige populaarsemat Victoria Collections Memory pildiraami

Raami liistud on valmistatud täispuidust ning sellel on olemas mugavad riputusaasad, millega saab foto soovi korral seinale kinnitada. Raami tugijalg see-eest võimaldab pildiraami nii horisontaalses kui ka vertikaalses asendis paigutada lauale. Kvaliteetsed pildiraamid on saadaval kahes erinevas värvitoonis, nii valges kui ka naturaalses puidu toonis.

10x15 pildiraam

Uutesse raamidesse ideaalselt istuva foto 4:3 küljesuhe on valdavalt iseloomulik digiseebikarpidele. Antud küljesuhe sai alguse sellest, et erinevalt tänapäevast polnud esimeste digikaamerate failid piisavalt trükikõlbulikud ning fotosid vaadati seetõttu arvutiekraanilt. 4:3 oli tolleaegsete CRT monitoride ja kineskooptelekate ekraanisuhe, millele ka kompaktkaamera fotode küljesuhe vastavaks kohandati.

Kui ka sinu fotokaamera pildistab selles formaadis pilte, siis telli fotod 11x15cm mõõdus ja kasuta nende presenteerimiseks näiteks uusi Memory pildiraame.

לlemisel fotol on näidatud kui oluline on trükkida oma failid õiges suuruses. Pildil on 4:3 küljesuhtega foto trükitud nii 15x10cm fotopaberile (vasakul ) kui ka 15x11cm fotopaberile (paremal). Nagu näha läheb foto külgedest suur osa trükis kaotsi, kui see vales paberfoto formaadis tellida. Seega veendu, et tellid oma paberfotod õiges suuruses.

10x15 pildiraam

 

Loe selle paberfoto formaadi kohta rohkem:

 

4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile

 

Uued pildiraamid 11x15cm fotodele Photopointi veebikaubamajas »

(0)

The post Nüüd saadaval: 4:3 küljesuhtega ehk 15x11cm fotodele mõeldud Victoria Collections pildiraamid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: GoPro HERO8 Black seikluskaamera komplekt
autor: Jürgen Veerme

GoPro HERO8 Black

Suurepärane uudis –  meie fototehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus on nüüdsest kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval tipptasemel GoPro HERO8 Black seikluskaamera.

HERO8 Black võib esilagu tunduda äravahetamiseni sarnane HERO7 Black mudelile, aga seda karbist välja võttes on kohe näha, et uuel kaameral puudub varem nähtud eemaldatav kinnitusraam. Tarvikute vahetamine toimub nüüd tänu sisseehitatud volditavatele “kõrvadele” ainult hetkega ning uus küljeluuk võimaldab  ka akut lihtsamini vahetada. Samuti on esimene kaitsev lääts nüüd 2ח tugevam kui varem.

Tutvu lähemalt: “Karbist välja: GoPro seikluskaamerate uus lipulaev HERO8 Black ››

GoPro Hero8 Black

Pööraselt sujuv pilt on nüüd veelgi sujuvam, sest HyperSmooth 2.0 elektrooniline stabilisaator töötab kõikides resolutsioonides ja kaadrisagedustel ning pakub kolme erinevat stabilisatsiooni taset – On, High ja Boost. 

Seekord on GoPro kasutusele võtnud uuematest nutitelefonidest tuntud digitaalsed läätsed ehk erinevate hetkede jäädvustamiseks saad ühe nupuvajutusega valida nelja erineva kadreeringu vahel: Narrow, Linear, Wide või SuperView.

Hero8 Black

Rendikomplektis on lisaks kaamerale ka esmased vajalikud lisatarvikud – SanDisk 32GB mälukaart, mini-käsistatiiv, kaks adapterit ning tugev vutlar, mille sisse asjad mahutada. 

Kui sul on kõige-kindlat kaamerat vaja aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid HERO8 endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta GoPro HERO8 Black endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(0)

The post Rentimiseks saadaval: GoPro HERO8 Black seikluskaamera komplekt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Reis Tšornobõli – kaasas Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
autor: Sergei Vertepov

Canon eos R

MTל Vabadussport punt reisis TÅ¡ornobõli (sageli kasutatakse kasutatakse ka venepärast nimekuju TÅ¡ernobõl), kuhu võtsime Photopointi foto- ja videotehnika rendist kaasa Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera. 

 

Miks Canon EOS R?

Meile meeldib pildistada ekstreemsporti unikaalsetes tingimustes ja kuna oleme aegade algusest olnud Canoni usku, siis saigi seekord laenutatud EOS R. Tegelikult on meil hetkel on kasutuses mitu vanemat Canon peegelkaamerat (60D & 70D) ja kuna aastatega on kogunenud ka hulgaliselt Canon objektiive, siis võimalus neid kasutada tänu EF-EOS-R adapterile on suurepärane. Lisaks sellele oleme siiani väga rahul ka Canoni ergonoomikaga.

Canon eos R

EOS R täiskaader hübriidkaamera on uuendusi täis, aga kas need teevad selle kasutamise mugavamaks või pigem keerulisemaks?:

 • Uutel RF-mount objektiividel on lisarõngas objektiivi lõpus, mida saab seadistada muutma ISO, ava, säri vms. See teeb seadete muutmise väga mugavaks.
 • Puutetundlik M-Fn slaider on küll kõige suurem murekoht, sest ei ole küll kuulnud, et keegi seda nuppu üldse kasutab. Kõik lähevad sellele kogemata pihta ja lülitavad lõpuks selle lihtsalt välja.
 • Autofookuse asukohta saab nüüd muuta pildistamise ajal sõrmega puutetundlikul ekraanil. Sellega oli esmalt raske harjuda, sest nina ja põsk läksid vastu, kuid lõpuks tundus üsna mugav lahendus olevat – eriti väljakeeratud ekraaniga.

Canon eos R
Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L 10s F6.3 ISO 100

Kõikide Canoni kaamerate puhul on tunda head kvaliteeti ehituses ja ka EOS R tundub käes tugev ning vastupidav. Meie vanad Canoni peegelkaameraad on käinud läbi tule ja vee ning on sellega suurepäraselt hakkama saanud. See on väga oluline arvestades meie ekstreemseid kasutustingimusi – tihti ronime mahajäetud majade katustele, kus ühes käes kaamera ja teisega hoiame kusagilt kinni. 

Hea, et EOS R hübriidkaameral on kallutatav & pööratav (“flipitav”) LCD puuteekraan, mis välistab ekraani kriimustamise ning eriti geniaalne on see, et objektiive vahetades kaitseb kate sensorit välise mustus eest. 

Canon eos RCanon EOS R + RF 24-105mm f/4L 1/500 F4.0 ISO 100

EOS R’i 30MP sensor ja kvaliteetne RF objektiiv – kombinatsioon, mille tulemuseks on üliteravad pildid. לks näide KIT objektiiviga autosõidu ajal tehtud pildist.

Canon eos R
Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L 1/2500 F4.0 ISO 1600

Sisse cropituna näeb see endiselt välja väga hea:

Canon eos R
Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L 1/2500 F4.0 ISO 1600

 

Canon eos R
Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L 1/250 F4.0 ISO 1600

 

Canon EOS R spordikaameraks?

Paljud kiidavad selle kaamera autofookust hindega 100/100 – seisvaid modelle pildistades tõenäoliselt küll, kuid saltosid pildistades oli lugu teistsugune. Näiteks metsas tagurpidi saltot pildistades trikitas autofookus kõvasti ning mitmed katsed olid fookusest väljas ja seetõttu oli antud olukorras lihtsam kasutada manuaalset fookust. 

Canon EOS RCanon EOS R + EF 50mm f/1.2 1/500 F4.0 ISO 1000

Kuna reis toimus enne, kui Canon avaldas 1.4.0 tarkvara versiooni, siis ei oska hetkel öelda, kui palju see meie jaoks autofookust paremaks tegi, aga vanemas tarkvara versioonis jääb see spordi jaoks üsna nõrgaks. Kahjuks on kaameral ka üsna aeglane sarivõte mistõttu pole see  parim variant spordi pildistamiseks.

 

Kokkuvõtteks

Kui pisemad puudused ja mõned häirivad uuendused kõrvale jätta, siis peab tõdema, et Canon EOS R teeb siiski imeilusaid ja teravaid pilte ning ma juba igatsen sellega pildistamist. Spordi jäädvustamiseks see pigem ei sobi (hinnang vanema tarkvara versiooni pealt), aga  reisile ning portreede ja pulmade pildistamiseks sobib see kindlasti ideaalselt. 

Kuuldavasti tuleb Canon lisaks EOS R, EOS  RP ja uuele EOS Ra turule veel teiste täiskaader hübriidkaameratega, mis loodetavasti on rohkem mõeldud ka spordi pildistamiseks ning tüütu puutetundlik slaider võiks olla asendatud tagasi joysticki vastu.

Igatahes olen väga tänulik, et on olemas võimalus Photopointist erinevat fototehnikat laenutada, sest kasvõi kaamerat on ainult numbriliste näitajate järgi ääretult keeruline valida. Järgmisena tahaks veel proovida Sony a7R III ja Sony a9 hübriidkaameraid.

Canon EOS R

 


MTל Vabadussport tegemistega saab kursis olla nende veebilehel vabadussport.ee ning Sergei tegemistega tema Instagram’i lehel.

 

Vaata, mida teised Eesti fotograafid on EOS R kaamerast arvanud:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(6)

The post Reis TÅ¡ornobõli – kaasas Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ihaldusväärne Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera on hetkel 400€ odavam
autor: Jürgen Veerme

Maailma esimene 61- megapikslise täiskaadersensoriga hübriidkaamera Sony a7R IV (kere) on praegu tavahinnast 400€ allahinnatud ehk müügil soodushinnaga 3599€ (3999€). Lisaks on saadaval väga hea hinnaga a7R IV erikomplektid Tamron RXD objektiividega.

Seda tehniliste andmete tulevärki vaadates ei ole vaja pikalt mõelda, miks Canon, Pentax või Nikon “vanakooli” digipeegel jätta pühapäeva pildistamiseks või hea diiliga uue kaamera vastu vahetada ja tööhoos kätte haarata tulevikku suunatud Sony a7R IV.

Tahad enne ostu a7R IV headuses veenduda? Pole probleemi, sest see on laenutamiseks saadaval ka meie Tallinnas asuvas foto- ja videotehnika rendis.

Sony a7R IV

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Osta fotograafia maailma tippteos Sony a7R IV – sa oled seda väärt ››

 

PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Sony a7R IV, kere soodushind kehtib kuni 30.11.2019.

(5)

The post Ihaldusväärne Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera on hetkel 400€ odavam appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11