Vaata, kuidas võtta iPhone 7 kaamerast maksimum ja pildistada nagu proff
autor: Jürgen Veerme

Alates lettidele jõudmisest on Apple iPhone 7 ja iPhone 7 Plus nutitelefonide kaamerasüsteemid oma suurepärase kvaliteediga pannud ahhetama nii tippfotograafe kui tehnoloogiagurusid.

Nüüd on Apple lagedale tulnud lühivideote seeriaga, mis õpetavad kõiki huvilisi võtma iPhone 7 seeria nutitelefonide pildistamise võimekusest maksimumi. Tegemist on kestvuselt lühikeste videotega, kus vaatluse alla on võetud kõige olulisemad režiimid ja võimalused – kasulikud vaatamised kõigile iPhone 7 nutitelefoni kasutajatele.

Kokku on 16 videot, kuid toome ajaveebis välja meie meelest kõige põnevamad ja kasulikumad õpetused:

Kuidas filmimise ajal pildistada fotosid?

 

Kuidas pildistada ideaalne portreefoto?

 

Kuidas pildistada taimeriga “selfit”?

 

Kuidas eksperimenteerida erinevate võttenurkadega?

 

Kuidas pildistada “kuldse tunni” ajal?

 

Kuidas teha parimat lähivõtet?

 

Kuidas pildistada vertikaalset panoraami?

 

Mida jälgida ilma välguta pildistamisel?

 

Kuidas filmida tegevusi/actionit?

 

Kui nendest Apple poolt toodetud videotest jääb Sinu jaoks väheseks, siis Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad soetada “Nutifotograafia ABC” kursuse. Sellel veebipõhisel kursusel õpid oma nutiseadme kaamerast välja võluma profitasemel fotosid – olenemata, kas tegemist Apple või Android süsteemiga. Alates 29. märtsist 2017 saavad kõik Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast nutitelefoni või tahvelarvuti ostjad “Nutifotograafia ABC” kursuse tasuta kaasa.

 

Ihaldusväärsed Apple iPhone nutitelefonid leiad kiirelt veebikaubamajast ››

 

Vaata lisaks:

Alanud on kevadele pühendatud fotokonkurss – Canoni Kevadfoto 2017
autor: Jürgen Veerme

Sea oma fotokott kõige vajalikuga valmis ja tõtta välja pildistama või otsi digisahtlitest välja parimad jäädvustused kevadhetkedest, sest alanud on Canoni Kevadfoto 2017 konkurss.

Suurele kevadele pühendatud fotokonkursile Snap.ee pildipangas võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just 2017. aasta kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.

Fotokonkursi auhinnafond on tänavu äärmiselt esinduslik – Canon paneb koostöös Photopointiga esikolmikule välja:

I koht: Canon EOS 800D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm IS STM, hõbedane

III koht: Canon PowerShot G9 X Mark II, must

Fotosid saab konkursile esitada kuni 11. juuni südaööni. See järel asub nende hulgast parimaid valima professionaalidest koosnev žürii ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 22. juunil.

Ava kaamera objektiiv ja enda meeled valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2017 konkursil!

 

Vaata konkursi täpsemaid tingimusi ja esita foto – snap.ee ››

Objektiivi ostul tasuta kaasa kingitus 299€ väärtuses 😲
autor: Jürgen Veerme

Kevad on suurepärane aeg, et enda peegelkaamera või hübriidkaamera ette soetada selline objektiiv, millega tehtud pildid ja videod oleks parima kvaliteediga nii paberil kui ekraanil.

Suurel objektiivide ostunädalal anname kõigile Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast objektiivi ostjatele kingituseks Eesti suurima fotograafia-alase õpikeskkonna 15 fotokursusest koosneva kogupaketi. Väärtuses 299€!

Photopointist leiad loomulikult Eesti suurima ning parima objektiivide valiku ning nii meie jaekauplustes kui veebipoes on Sulle abiks professionaalsed müügikonsultandid, kes aitavad kaamerale välja valida kõige õigema objektiivi.

Juhul, kui uue objektiivi eest täissummat rahakotist kohe välja käia ei ole võimalik, siis Photopointi järelmaksu abiga saad objektiivi kohe kätte, aga maksma selles eest hakkad alles septembris.

Loe kindlasti lisaks Silveri poolt kirjutatud sisukat ülevaadet: Milline objektiiv valida?

 

Vii fotograafia teadmised ja pildikvaliteet uuele tasemele 👉

 

Vaata veel:

 

Kampaania kestab 15.05 – 21.05.2017

Suvekampaania: valitud Olympus fototehnika ostul saad Olympuselt kuni 100€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Vii oma fotograafia uuele tasemele ja jäädvusta kõik suvised tegemised võimeka ja kauni disainiga Olympus fototehnikaga, mis on fotograafiahuviliste seas nõutud ja tunnustatud.

Ostes praegu valitud Olympuse objektiivi, OM-D E-M10 Mark II või OM-D E-M5 Mark II hübriidkaamera, siis maksab Olympus Sulle kuni 100€ tagasi. Boonusraha suurus sõltub kampaanias osalevast tootest.

Kampaanias osalevad objektiivid:

Kampaanias osalevad hübriidkaamerad:

Kõik objektiivid peavad olema ostetud eraldiseisva tootena, mitte komplekti osana. E-M10 Mark II/E-M5 Mark II saab osta eraldiseisva tootena (ainult kere) või komplektina – viimasel juhul rakendub boonus vaid kaamerale ja objektiivile see ei rakendu.

Tagasi makstava summa kannab Olympus sinu pangakontole, kui oled Photopointist soetatud kaamera või objektiivi nõuetekohaselt Olympuse veebilehel registreerinud. Kui hetkel ihaldatud Olympuse toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis on võimalus kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles septembris.

Kampaaniatoodete ostuperiood kestab 15. juulini 2017. Ostu saab Olympuse veebilehel registreerida 15. augustini 2017.

Täpsed juhised ja taotlusevormi leiad – Olympuse kampaania veebilehelt

 

Stiilne ja võimekas Olympuse fototehnika Photopointi e-poes ›

Püsivara Pühapäev: Olympus tõi suuremahulised tarkvarauuendused kolmele hübriidkaamerale
autor: Oskari Värä

Olympus teatab, et on välja andnud suuremamahulised tarkvarauuendused hübriidkaameratele E-M1 Mark II, E-M5 Mark II ja PEN-F, lisaks ka kahele objektiivile. Esimene ning suurim uuendus on, et Olympuse kaamerad toetavad nüüdsest Profoto Air Remote TTL-O välgusaatjate süsteemi. Saatja tuleb vaid kinnitada kaamera välgupesasse ning sellega saab kontrollida eemalasuvaid Profoto Air TTL välke nii TTL kui ka HSS režiimides.

Objektiividest said uuenduse 12-100mm f/4 IS Pro ning 300mm f/4 IS Pro. Mainitud objektiividest esimene saab tarkvaraversiooni 1.1, mis parendab vaikset järjestikust pildistamist kui pildistabilisaator on aktiveeritud E-M1 Mark II kaameral. 300mm f/4 IS Pro saab lisaks ka efektiivsema stabilisaatori töö kui objektiiv on E-M5 Mark II ees.

Tarkvarauuendusega kaasnevad uuendused ning parandused lisaks ülalmainitule:

  • “Save Settings and Mysets” funktsioon lubab kaamera seadeid salvestada arvutisse. Funktsiooni saavad E-M5 Mark II and PEN-F. Funktsioon on kasulik sel juhul kui kaameraga midagi juhtub ning on tarvis taastada tehase algseaded või ka igaks juhuks tarkvarauuenduse korral. Salvestatud seaded saab uuesti kaamerasse laadida ning ei pea hakkama keerulisi seadeid uuesti üles otsima.
  • Heledate ja tumedate toonide töötlemisel on nüüd võimalik manipuleerida ka keskmiste toonidega. Uuenduse saab E-M5 Mark II.
  • Erinevate kunstifiltrite lisamine on tehtud lihtsamaks. Nüüdsest on võimalik lisada filter vajutades näidispildile erinevaid filtreid vaadates. Uuenduse saab PEN-F.
  • Nüüdsest on võimalik kontrollida pikimat säriaega PEN-F kaameral. Sel moel hakkab kaamera tõstma ISO-tundlikkust kui etteseatud piir on saavutatud.
  • Pärast tarkvarauuendust saab PEN-F kaameral kasutada ära ekraani puutetundlikkust fookuspunkti määramisel isegi siis kui silm vaatab läbi elektroonilise pildiotsija. Sel puhul ei pea kaamerat silma eest ära liigutama.
  • High Res Shot ja Focus Stacking Mode režiimid on nüüdsest kasutatavad ka kui E-M1 Mark II kaamera on ühendatud Olympuse enda või mõne teise tootja välguga. Varasemalt toimisid need funktsioonid vaid Olympuse originaalvälkudega.
  • Kui E-M1 Mark II kaameraga Rec View režiimis salvestada, taasesitab kaamera salvestatud materjali automaatselt ekraanil kui kaamera liigutada silmast eemale.
  • Varasemalt AF HOME sätted nulliti ära iga kord kui kaamera välja lülitati. Pärast tarkvarauuendust kaamera salvestab need automaatselt.

Vaata uuenduste täielikku nimekirja ning lae Olympus OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M5 Mark II ja PEN-F uued tarkvaraversioonid alla siit

Allikas: Olympus

2 3 4 5 6 7 8 9 10