Ka juunis: Olympus hübriidkaamerate lipulaeva ostul saad kingituseks funktsionaalse akutalla
autor: Jürgen Veerme

olympus-omd-e-m1-mark-ii-hld9-photopoint

Parim aeg fotograafiaga tegelemiseks on alanud, sest valgust ja sündmusi/objekte, mida pildistada jagub rohkelt. Kui tunned, et Sinu vanakooli peegelkaamera hakkab ajale jalgu jääma, siis enne kui tõttad uut digipeeglit ostma, viska pilk peale uue ajastu kaamerastaaridele ehk hübriidkaameratele. Eriti just sellele Olympus’e pakkumisele ðŸ˜

Klientide soovil saab ka juunikuus Olympus OM-D E-M1 Mark II hübriidkaamera ostul tasuta kaasa Olympuse akutalla HLD-9 (väärtus 309€), mis võimaldab kasutada samaaegselt kahte liitiumakut – kahekordistades sellega pildistamise aega ja parendades kasutusmugavust & stabiilsust.

Miks valida just OM-D E-M1 II? See kaamera on käinud ka Digitest.ee veebiportaalis, kus sai testija poolt ülivõrdes kiidusõnu: “Olympus OM-D E-M1 II on korralik tööloom, mille ilmastikukindlate tihenditega magneesiumsulamist kere kasutades ei pea muretsema, kas õues on jahe või sajab. Võimas 5-stopine stabilisaator võimaldab kaameraga pildistada ka väga hämaras selliste säriaegadega, millest teised kaamerakasutajad võivad ainult und näha. Kaamera dünaamiline ulatus on muljetavaldav, fotod on detailsed ja ilusate värvidega.” Täispikk ülevaade ››

olympus-om-d-e-m-1-hybriidkaamera-photopoint-5-small

See on kaamera, mis on disainitud kiirust silmas pidades – 15 kaadrit/sek sarivõte mehhaanilise katikuga ning 60 kaadrit/sek elektroonilise katikuga. 4K videosalvestus, kiire teravustamine, 3-tolline kallutatav ja pööratav puuteekraan ning loomulikult ka keresisene stabilisaator. Lisaks saab kaamera teha 50-megapiksliseid fotosid kasutades High Res Shot režiimi.

Kui puhkusereisiks on kogu raha ära broneeritud ja vabad vahendid hetkel puuduvad, siis kasuta Photopointi järelmaksu kampaania abi – saad kaamera kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles oktoobris. Kui oled professionaalne fotograaf ja omad enda ettevõtet, siis saad selle ka soodsatel tingimustel liisingusse võtta.

 

Võrratud pildid ja videod on ainult mõne kliki kaugusel ››

 

Vaata ja uuri lisaks:

The post Ka juunis: Olympus hübriidkaamerate lipulaeva ostul saad kingituseks funktsionaalse akutalla appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ole esimene – eeltelli Sony uus taskukaamera RX100 VI ja saad kingiks Sony lisagarantii
autor: Jürgen Veerme

sony-rx100-vi-photopoint-eeltellimine

Loetud päevad tagasi tervele maailmale tutvustatud Sony DSC-RX100 VI saab olema maailma parim taskukaamera, sest senise 24-70mm objektiivi asemel on see varustatud 24-200mm objektiiviga ning täiustatud BIONZ X pildiprotsessori ja 1″ tüüpi diagonaaliga 20.1 MP pildisensoriga.

Ole esimene – kui eeltellid uue Sony RX100 VI meie juurest hiljemalt 17.06.2018, siis saad kingituseks 2 aastat Sony lisagarantiid.

Olulisi täiustusi leiab DSC-RX100 VI kompaktkaamera juurest igal sammu – 3″ ekraan on nüüd puutetundlik ja lubab sõrmega näiteks teravustamispunkti valida ning see liigub 180 kraadi ulatuses otse üles, et oleks hea ka kaamera ees seistes kadreeringut jälgida (selfide/vlogimise jaoks). Lisaks on uue kaamera menüü täpselt sama asetusega nagu uuematel A7 seeria hübriidkaameratel.

Eraldi tähelepanu tasub kindlasti pöörata ka videorežiimile, mis on viimase peal, sest RX100 VI filmib 4K mõõtmetega pilti (kogu sensori pinnalt salvestatav 5K video vähendatakse 4K videoks) kuni 100 Mbps andmesagedusega ning soovi korral ka Hybrid Log-Gamma (HLG) pildiprofiiliga. HLG profiil võimaldab videosse salvestada kogu sensori dünaamilise ulatuse võimekuse.

 

Maailma parim taskukaamera on ühe ülekande kaugusel ››

 

Tellimus loetakse kehtivaks ja lisagarantii rakendub, kui osaline või täielik makse on tehtud perioodil 08.06 – 17.06.2018. Kaamera tarne vastavalt saadavusele.

 

Sony RX100 VI tootepildid:

 

The post Ole esimene – eeltelli Sony uus taskukaamera RX100 VI ja saad kingiks Sony lisagarantii appeared first on Photopointi ajaveeb.

Minu teekond pildistades keskformaat filmikaameraga digitaalajastul
autor: Silver Mikiver

Mäletan hästi enda esimest Olympus kaamerat, mis  oli digitaalajastu parim 3,2MP aastal 2005. See aitas mul õppida selgeks fotograafia ABC ning kõik vajalikud režiimid ning see oli aeg, millal sai võrdlemisi kiirelt aru enda tehnilistest vigadest.

Harjutamisaastad said põnevust juurde 2011 – 2013. aasta vahemikus, kus mul õnnestus pildistata mitmete kaamerabrändide tippmudelitega nende hulgas Pentax 645Z keskformaat peegelkaameraga. Nendega oli väga mugav ning kvaliteetne töötada, kuid nad kõik tundusid mulle võrdlemisi sarnased  – omades lihtsalt erinevat resolutsiooni. Pean välja tooma, et parim digitaalkaamera kogemus on mul siiani olnud Pentax 645Z kaamerat kasutades.

silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint
silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint

Samal perioodil hakkasin tundma, et ma teen liiga palju pilte, mille tulemusena hakkas kaduma side modelli, asukoha ning iseendaga. Ma ei nautinud tervet protsessi nii nagu mõni aasta varem ja fotograafia oli minu jaoks muutumas liiga koheseks, pealiskaudseks ning mugavaks – puudus sügavam fookus ja üllatus element. Lisaks tundsin, et minu töödel ei ole oma eripära ning et ma olen välja vahetatav fotograaf. Ma ei tundnud end kui artist ja see ei meeldinud mulle!

silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint
silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint

Vahetult enne Inglismaale ülikooli minemist soetasin endale Flexaret Standard 80mm f3,5 TLR filmikaamera. See oli valmistatud 1960’ndatel TÅ¡ehhoslovakkias ning pildistamine selle vahendiga oli täielik vastand sellele, millega olin varasemalt harjunud. Flexaret’i üles seadmine ning sellega portree tegemine võttis mul alguses aega 5 minutit ja see protsess oli üsnagi kohmetu ning tegin pilte tundmata kõiki aspekte.

Kõik need miinused korvas, aga see sama protsess, mis ajapikku läks aina efektiivsemaks ning kindlamaks – ma tundsin, et olen leidmas enda stiili ning tunnetust läbi selle protsessi. Vana TLR keskformaat filmikaamera kasutamine mõjus minu töödele justkui nagu filter, mis tõi välja minu esteetilised väärtused ning jättis maha kõik üleliigse, mis kaadrisse ei kuulunud. Ma pildistasin Flexaret’iga terve enda ülikooli tee – õppides fotograafiat ning kujundades enda visuaalseid eelistusi. Sellele protsessile kindlaks jäämine lõi minu stiili.

silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint
silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint

Hetkel tehes portreid Mamiya RZ67 kaameraga, siis annan end täielikult üle asukohale ning inimestele kellega olen koos, et tagada maksimaalne side. See on oluline, kuna igas lokatsioonis annan parima, et modell ning asukoht toetaksid üksteist, mis loob sünergia ning visuaalselt tugevama tulemuse. Mitmed modellid on öelnud, et 20ne läbimõeldud foto loomine paneb neid tundma mugavamalt ning usaldus tekib naturaalsemal teel, kuna rohkem on kommunikatsiooni ning paika sättimist.

Ma kasutan “waist level viewfinderit” RZ67 puhul, mis tähendab, et mu nägu pole enamus ajast kaamera taga, mis aitab paremini modellidega sidet luua. See vähendab samuti tunnet, et fotograafi käes on kogu võim ning aeg möödub rohkem koostööd tehes.

silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint
silver-mikiver-filimile-pildistamine-photopoint

Olen väga tänulik Photopointile, kes toetas mind viimasel suuremal projektil ‘’ Paik, mis räägib loo ‘’, mis seisnes selles, et viisin mind inspireerivad inimesed (Jüri Pootsmann, Liis Lemsalu, Ženja Fokin ja Marta Laan) nende jaoks kõige sümboolsemasse paika Eestis, et vestelda valdkondadest, mis on neile olulised jäädvustades neid seal samas keskkonnas.

Kõikide projektis tehtud fotode jaoks kasutasin Kodak Portra sarja kuuluvaid negatiivfilme, mis on olnud mu kindel valik portreede pildistamisel juba paar viimast aastat.


Vaata: behind the scene video Jüri Pootsmanni pildistamiselt.

 

Ma tunnen end enesekindlalt kasutades keskformaat filmi, kuid alati säilib üllatusmoment negatiive nähes ja see meeldib mulle väga. See tunne hoiab fotograafia juures ning toob mind igakord tagasi arendamaks enda töid. Ma tunnen end kui artist, kes loob omal moel. Pildistame rohkem filmile!

 

 

Silveri tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel silvermikiver.com

 


Vaata veel:

The post Minu teekond pildistades keskformaat filmikaameraga digitaalajastul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon esitleb uut objektiivi EF 70-200mm F2.8L IS III USM
autor: Lauri Veerde

Lisaks uuele 70-200mm F4.0 objektiivile on Canon välja toonud ka teise telesuumi. See valgusjõulise läbiva f/2.8 ava ja värinastabilisatoriga EF 70-200mm F2.8L IS III USM profiobjektiiv on veidike täiustatud versioon senisest EF 70-200mm f/2.8L IS II USM objektiivist.

Kasutajate arvates on juba senine 70-200mm F2.8 objektiiv igatpidi perfektse teravuse ja sooritusvõimega. Ilmselt see nii ongi, sest uuel mudelil on vaid kaks edasiarendust:

  1. Air Sphere (ASC) vääristus tagumise läätse pinnal aitab vähendada sisepeegeldusi ja valgushalosid
  2. senisest veidi suurema läbimõõduga (teistele Canoni profiklassi teleobjektiividele sarnane) statiivikrae kinnitus.

Optiline konstruktsioon, stabilisaator, teravustamissüsteem ja kõik muu on kolmanda seeria 70-200mm f/2.8 objektiivi juures jäänud senisega võrreldes identseks.

 

Canon lubab uue EF 70-200mm F2.8L IS III USM objektiivi Euroopas müügile tuua käesoleva aasta augustis. Soovituslikuks jaehinnaks on 2399€.

Allikas: Canon.

 

Canoni USA esindaja räägib mõlemast avalikustatud telesuumobjektiivist lähemalt allolevas videos:

 

 

Objektiiviga komplektis olev päikesevarjuk.

Objektiiviga komplektis olev vutlar.

The post Canon esitleb uut objektiivi EF 70-200mm F2.8L IS III USM appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ära eksi teelt – TomTom Start 20 GPS seadme ostul kaks head kingitust
autor: Jürgen Veerme

tomtom-start-20-europe-puhastuslapid

Usu või ära usu, aga nutiseadmete ajastul ei ole GPS seadmed unustuste hõlma vajanud – need on jätkuvalt äärmiselt vajalikud abimehed turvaliselt ja kiirelt punktist A punkti B liikumiseks. Eriti välismaal olles!

Sellel suvel ei eksi Sa ära ka siis kui roamingu internet osta saab, sest supersoodsa (ainult 119€) TomTom Start 20 Europe naviseadme ostul anname Sulle enda poolt kingituseks universaalne TomTom USB autolaadija (väärtus 29.99€) ning armatuurlaua puhastuslapid.

Tegemist on lihtsasti kasutatava 4,3-tollise ekraaniga GPS’iga, millel on Euroopa kaardid (90 päeva jooksul peale toote soetamist saab tomtom.com veebilehel alla laadida tasuta viimase kaardiversiooni) ja arenenud sõidureajuht. Kindlasti ei saa mainimata jätta TomTom Speed Cameras kiiruskaamerate kuvamist ja duubelkinnitussüsteemi, mis hoiab seadme kindlalt Sinu auto esiklaasil.

 

Reisi julgelt ja soeta endale TomTom Start 20 GPS ››

 

Vaata videost häid nõuandeid ning näpunäiteid, kuidas autosse sobiv navigatsiooniseade valida:

 

Loe veel lisaks:

 

Kampaania kestab kuni kaupa jagub.

The post Ära eksi teelt – TomTom Start 20 GPS seadme ostul kaks head kingitust appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10