Sony α7r IV – kas see võiks olla Sinu unistuste kaamera?
autor: René Türk

Sony täiskaader hübriidkaamerad on mulle vägagi tuttavad, sest ligi 2 aastat on mind reisidel saatnud a7 III kaamera ja andnud võimaluse sellest välja pigistada maksimumi. Vaieldamatult on terve Alpha 7 seeria Sonyl üks õnnestunumaid viimase dekaadi arendusi. Tänase kangelase a7R IV varasemast versioonist (a7R III) ja üllatavast pikslivoost juba 2 aastat tagasi on juttu ka ühes varasemas postituses siinsamas blogis.

Sony a7R IV

לtlen, siis kohe ära ka vastuse, et Sony a7R IV võiks Sinu unistuste kaamera olla küll! Mitte selle 61 megapiksli pärast, vaid selle pärast, et Sony on kuulanud oma kasutajad ning on mitmeid nende soovitusi uue mudeli loomisel võtnud arvesse.

 • Loomulikult on Sony kasutajad soovinud, et neil oleks kõige võimsam kaamera – tehtud! לkski teine sama hinnaklassi kaamera ei ole selle artikli kirjutamise hetkel võimeline näitama sellist resolutsiooni.
 • Aku kestvus – tehtud! Uus ja suurem aku võimaldab ühe laadimisega (praktikas) 700+ pilti, milleni enamus konkurentidest ei küündi.
 • Kaamera kasutamise tunne! Sellesse on panustatud kohe südamest ja lisandunud või täiustunud on:
  • Särikompensatsiooni lukk – paras nuhtlus, kui see pildistamise ajal “ise” muutub.
  • Kasutajad on soovinud suuremat ja intuitiivsemat joystick’i – tehtud!
  • Suurem AF nupp – voilaa olemas.
  • Pildiotsija realistlik kõrgresolutsiooniline lahendus – tehtud!
  • Mingi imevalem on lisatud C1, C2, C3 nuppudele, sest sõrmed leiavad need nüüd kaameralt pimesi üles.
  • Mõni millimeeter suurem käepide ja võrreldes varasemaga on kaamerat ka suurte objektiividega mõnus käes hoida.
 • Kaamera ON kiire! Mind on alati hübriidkaamerate puhul häirinud nende uimasus ja see on esimene kord tagasi mõeldes, kus ma ei pannud seda tähele.

sony a7r iv

Kui tagasi tulla pikslite juurde, siis neid on ikkagi väga palju. Väga palju tähendab, et suur resolutsioon eeldab ka failide käitlemiseks vahendeid, millega tuleb kindlasti arvestada. Hea uudis on, et kuulujuttude järgi pidavat Sony töötama lahenduse kallal, kus RAW failide resolutsiooni suurust saab ise valida – seda on samuti kasutajad palunud.

Suurel resolutsioonil on loomulikult mitmeid plusse! Esiteks võid hiljem fototöötluses lõigata pildist sellise osa, mida soovid ja ikkagi on foto piisavas suuruses printimiseks ja kasutamiseks. Selline lõikamine võib sobivalt töötada ka zoomina, kui käepäraseid objektiive ei ole kaasas. APS-C seades pildistamisel saab 26 kaunist pixlit ja zoomfaktorit saab sellega tõsta 1,62x – teisisõnu näiteks Tamron 28-75mm f/2.8 RXD objektiiv annab poolkaader seades väärtuseks 45-121mm!

 

Reaalne kogemus

Imeline jutt tehnoloogia ja parameetrite arengust on muidugi põnev, kuid milline on siis ikkagi see päris kasutajakogemus? Sul on kindlasti võimalus Photopointi rendi kaudu ka ise enne ostu a7R IV järele proovida ja soovitan seda kindlasti teha. Minu isiklik Revolution/Resolution IV kogemus sai ristsed Lumiere stuudios “Lisavalguse kasutamime pildistamisel” koolituse praktilisel päeval, kus pildistasime modelli ning lisaks golfiväljakul ja ka mitmes reklaamfoto loomeprojektis.

Sony a7r IV

Kes on harjunud stuudios pildistama otse arvutisse, siis Sonyl on selleks oma lihtsa liidesega Imaging Edge tarkvara, mis on olemas nii Windows kui Mac platvormidele.

Capture ONE tarkvaraga suudab Sony ka otse kaabli abil suhelda, aga Adobe Lightroomis tuleb natuke ringiga minna ja kombineerida Imging Edge‘ga – on väikese viitega, kuid siiski kasutatav. Sony enda Imaging Edge tarkvara kaudu saab kaamerast pikslite nihutamisega välja pigistada suisa 240Mpx, kui kellelgi peaks olema huvi.

Sony a7R iV

Stuudios pildistamisel suurimaks arenguks on muidugi kõrgresolutsiooniline pildiotsija, sest ka hämaramates oludes töötab see suurepäraselt. Autofookus, näotuvastus, silmatuvastus on ülikiired ja selle eest ma ütlen: Aitäh! Lõpuks ometi!

Minu jaoks osa olulisest kvaliteedist on ka see, kuidas kaamera käes istub ja mis tunne on sellega tööd teha. Selles osas on suur hüpe toimunud ja arvesse on võetud ka pikasõrmeliste kasutajate eripärad. Resolutsiooni- ja kvaliteedinäitena lisan originaalkadreeringu ja lõike sellest!

Sony a7r iv

sony a7r iv

Golf availöögi pildistamisel selgus, et 10 kaadrit sekundis ei olnud piisav, et tabada hetk, kus golfipall on just saanud tabamuse. Pilte ja katseid sai palju aga palli lihtsalt pole! Küll aga sain Tamron 17-28 f2.8 objektiiviga pildistamisel ära lõigata lainurgale omase moonutuse servad, muretsemata pildifaili lõppsuuruse pärast.

Suureks boonuseks tuli siin hoopiski sensori dünaamiline ulatus. (15 stoppi). Seadsin säri parameetrid ka taeva suhtes alasärisse ning hiljem järeltöötluses oli rõõm kvaliteetselt varjualad taasesitleda. Mulle isiklkult meeldib ka see, kuidas Sony automaatne valgustasakaal olukordi ära tunneb ja värvid õigeks sätib.

sony a7r iv

Reklaamprojektide pildistamisel, mis sellel korral olid ehk lihtsamad olud mainin vaid, et klient ütles pildi detailsuse kohta “VAU” :)

sony a7r iv

 

Kokkuvõte

Oma kogemuses julgen kindlasti väita, et selles keres sisaldub unistuste kaamera igale edasijõudnud fotograafile. Kuigi uusi mudeleid lisandub igal aastal siis Sony a7R IV sisse on juba täna pakitud suurepärasel hulgal tipptehnoloogiat, millega saab mitu head aastat järjest tööd teha, millestki puudust tundmata. Antud korral ei katsetanud ma kaamera videovõimalusi, kuid juba Sony a7 III teeb seda suurepäraselt ja seetõttu julgen aimata, et R IV siin alla ei jää.

לhesõnaga, tegemist on suurepärase ja ülikiire ning kasutajate soovidega arvesse võetud kaameraga, millesse Sony on panustanud mitmeid õnnestumisi toetavat tehnoloogiat. Täpsed tehnilised parameetrid leiab igaüks ise internetist, kuid vabalt võiks igale tehnilisele küsimusele vasatata – on piisavalt!

* stuudioportreede pildistamisel kasutasin kere ees Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA objektiivi ja golfi ning reklaamfotode jaoks oli kaamera ees Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle. Mõlemad olemas ka Photopoiniti rendis.


Rene Türk on Lumiere fotostuudio asutaja, “Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitusprogrammi looja ning mitmeid kodu- ja välismaiseid tunnustusi pälvinud reklaami-, pulma-ja portreefotograaf. Renש tööde ja tegemistega saab tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebookis või veebilehel www.rene.com.ee

Uuri lisaks:

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(10)

The post Sony α7r IV – kas see võiks olla Sinu unistuste kaamera? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Alustavale fotohuvilisele sobiv Canon EOS 250D on müügil suvehinnaga
autor: Jürgen Veerme

Kui tunned, et nutitelefon piirab Sinu loomingulist võimekust, siis soovitame fotode ja videote tegemiseks soetada Canon EOS 250D peegelkaamera, mille suvehinnad algavad nüüd vaid alates 519 eurost. 

Peeglekaamera kohta pisike EOS 250D on uus ja täiustatud versioon kaks aastat tagasi turule toodud Canon EOS 200D kaamerast. Uusversioonil on samuti 24MP APS-C sensor, Dual AF teravustamine, igapidi nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan, 5 fps sarivõte ja Bluetoothiga toimiv WiFi.

Kõige olulisem uuendus võrreldes eelneva mudeliga on uus Digic 8 pildiprotsessor – see teeb võimalikuks täpsema ja kiirema teravustamise ekraanilt kadreerides. Oluliselt on pikendatud aku kestvust (1070 fotot, võrreldes senise 650 fotoga) ja 4K videorežiimi. 

Oleme Canon EOS 250D peegelkaameraga koostanud mitmeid erikomplekte, mis lihtsustavad koheselt pildistama/filmima asumist:

 

Osta Canon EOS 250D ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 

Uuri lisaks:

Kellel hetkel rahalisi vahendeid puudu jääb, siis järelmaksuga ostes ei pea korraga kogu raha välja käima, vaid saab tasuda osamaksete kaupa.

Soodushinnad kehtivad kuni 31.07.2020.

(3)

The post Alustavale fotohuvilisele sobiv Canon EOS 250D on müügil suvehinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm X-T3 või valitud Fujifilm objektiivi ostul saad Fujifilm’ilt kuni 300€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm X-T3

Fujifilm muudab tänavuse suve Sinu rahakoti jaoks eriti meeldivaks, sest nende populaarse X-T3 hübriidkaamera ostul saad Fujifilm’i käest tagasi küsida 200€ osturaha ning valitud Fujifilm objektiivi ostul on tagastatavaks summaks lausa kuni 300€. Tabeli lõpus täpsem info, kuidas ost registreerida.

 

Kampaanias osalevad kaamerad ja objektiivid  Fujifilmi poolt hüvitatav summa
 Fujifilm X-T3 kere, hõbedane   200€
 Fujifilm X-T3 kere, must   200€
 Fujifilm X-T3 + 18-55mm Kit, hõbedane   200€
 Fujifilm X-T3 + 18-55mm Kit, must   200€
 Fujifilm X-T3 + 18-55mm + 55-200mm Kit, hõbedane   200€
 Fujifilm X-T3 + 18-55mm + 55-200mm Kit, must   200€
 Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS   300€
 Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR   100€
 Fujinon XF 14mm f/2.8 R   100€
 Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR   100€

 

Kuidas tagastatav summa lunastada?

Hüvitatava ostusumma kannab Fujifilm sinu pangakontole, kui lähed Fujifilm Connect veebilehele ja lood endale konto (või kasutad juba olemasolevat). Pärast konto loomist tuleb profiili seadete alt määrta riigiks “Eesti” ning seejärel kampaaniaperioodil Photopointist soetatud kaamera või objektiivi nõuetekohaselt registreerida. Sealt leiab ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.

Kui sul pärast soodustust peaks rahalisi vahendeid siiski puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kauba ostmiseks kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe välja käima, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Kogu Fujifilm toodete valik meie veebikaubamajas ›

 

Uuri lisaks:

Mitte lihtsalt Photopoint – photopoint.ee/avasta ››

Kampaania periood kestab 1. juulist kuni 31. augustini 2020 ning taotlusi saab esitada kuni 30. septembrini 2020. Kampaanias saavad osaleda ainult alates 18. aastased Eesti elanikud (eraisikud).

(4)

The post Fujifilm X-T3 või valitud Fujifilm objektiivi ostul saad Fujifilm’ilt kuni 300€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd müügil: Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD kõik-ühes suumobjektiiv
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD objektiiv Sonyle

Sony täiskaader hübriidkaamerate omanikel on taas põhjust pangakaart rahakotist välja tõmmata, sest meie veebikaubmajja ja esinduskauplustesse on müügile jõudnud Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD. Tegemist on maailma esimese kõik-ühes suumobjektiiviga, millel on 28mm juures maksimaalseks avaks f/2.8!

Uhiuus 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD on mugav ja kompaktne suumobjektiiv, mida on mugav kaasa haarata just linnadÅ¡unglisse, reisile, loodusesse ning ka spordivõistlustele. Objektiiv pakub silmapaistvat pildikvaliteeti kogu suumivahemiku ulatuses ja makrofotograafide rõõmuks on objektiivil ka lühike minimaalne teravustamiskaugus: 28mm juures 19 cm ja 200mm juures 80 cm. Samuti sobib see portreefotograafidele, sest kiire ava abil saavutatud bokeh-efekt tagab sujuva ja pehme ülemineku esiplaanilt taustale. 

Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD objektiiv Sonyle

Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD objektiiv Sonyle

Uus universaalsuum-objektiiv on Tamronile omaselt tolmu- ja niiskuskindel ning sobitub ideaalselt piskesete Sony kaameratega, sest see on ainult 117mm pikk ja kaalub kõigest 575 grammi. Võrdluseks, et  Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD on 117,8 mm pikk ja kaalub 550 g. Sarnaselt teistele Tamroni poolt Sony kaameratele toodetud objektiividele on ka 28-200mm Di III RXD filtrikeermeks 67mm.

 

Telli Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD mugavalt veebist ››

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron f/2.8 objektiivide valik:

Meil on nii eraisikutele kui ettevõttetele olemas mugavad ja paindlikud järelmaksu võimalused – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(11)

The post Nüüd müügil: Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD kõik-ühes suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Välk & pauk – sajad tuhanded tooted on lisaallahinnatud. Ainult täna!
autor: Jürgen Veerme

Välkmüük

Just nii – käimas on tõeline välkmüük, sest ainult tänase, 30. juuni südaööni on www.photopoint.ee veebikaubamaja ligi 400 000 toodet ostukorvis lisaallahinnatud (ka soodushinnast)!

Nii tohutu valiku hulgast leiad kindlasti midagi sobivat nii endale kui lähedastele. Kindlasti tasub pilk peale visata “Lõpumüük -50%” ja “Veebimüük, kõik 1€â€ rubriikidele, sest need on taas saanud juurde väärt täiendust.

Kui Sul kuu lõpus soovitud toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis kasuta Inbank järelmaksu abi – saad kaubad kohe kätte, aga maksma nende eest hakkad alles sügisel.

 

Osta mugavalt ja kiirelt – photopoint.ee »

 

Mitte lihtsalt Photopoint. Meil on ka:

PARFללMID | ILU & TERVIS | SANDAALID | VENTILAATORID | MÄNGUASJAD

 ELEKTRITוUKSID | SPORT & HOBI | KODU & AED | EROOTIKAKAUBAD | ARVUTI & IT

 

Kampaania kestab 30. juunil 2020 kell 00.00 – 23.59, kuid ei kehti fototeenustele (fotomeened.ee, artprint.photopoint.ee, fotoraamatud.ee, pro.photopoint.ee jne). Soodustus ei kehti kinkekaartidele ning kampaania ajal ei saa kasutada teisi sooduskoode. Pakkumine kehtib ainult laos olevale kaubale. Lisagarantiile ja kindlustele kampaania ei kehti. 

(2)

The post Välk & pauk – sajad tuhanded tooted on lisaallahinnatud. Ainult täna! appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10