Sony a7R III täiskaader hübriidkaameraga jäisel meremaastikul
autor: Andrei Reinol

Just siis, kui kevad-talv oli meile mõnusate külmakraadidega ning ida-lääne tuultega mere-äärsed lahesopid jääd täis toonud, pakkus Photopoint mulle võimaluse uue Sony a7R III`ga pilti teha ja see hetk sobis mulle suurepäraselt.

Meri ja jää, muutuvad ilmastikuolud, külm ja sula annavad võimaluse pildistada väga erinevaid loodushetki. Komplekti, mis kaasa pakiti, lisati veel kolm suurepärast Sony objektiivi: FE 24-70mm f/2.8 GM, FE 70-200mm f/2.8 GM OSS ja Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint
Komplekt, millega võib iga fotograaf rahul olla.

Olen pildistanud siiamaani Sony Alpha 7R`ga ning antud kaameraga rahul, sest pildistan põhiliselt maastikke ja seega on see oma funktsionaalsuses mulle väga sobiv. Muidugi nõudis alguses uus kaamera harjumist, aga nüüdseks on kõik vajalikud menüüd ja nipid ka pimesi selged ning käsitlemine kerge.

Alpha 7R suurimaks miinuseks on olnud autofookus – see on aeglane ning pimedas tegelikult lausa kohutav. Kuna aga kasutan pea alati manuaalfookust, siis see suur miinus mind ei sega, aga Sony uue mudeliga Alpha 7R3 oleks justkui sealt pimedusest välja astutud.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_2
Kehvades valgusoludes töötas autofookus laitmatult.

Need kaamerad on võrdluses ikka öö ja päev, sest @7R3 abil avanes minu jaoks täiesti uus maailm. Kiire trackinguga autofookus, väga hea dünaamiline ulatus, kauakestev aku, laitmatu ISO taluvus, silent shoot – selle kaameraga läheks isegi mina kindlustundega pildistama pulma, spordivõistlust või tähistaevast.

Sa ei pea tegema mingeid järelandmisi ning kui siia juurde lisada objektiivid fookusvahemikega 24-70mm, 70-200mm ja 35mm siis olekski justkui unistuste komplekt koos.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_4
Sama motiiv, erinevad fookuskaugused. Sony FE 70-200mm f/2.8 GM

 

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_5Sama motiiv, erinevad fookuskaugused. Sony FE 24-70mm f/2.8 GM

Sony FE 70-200 f/2.8 GM OSS on hea objektiiv looduses ringi liikumiseks, sest fookusvahemik lubab üles võtta üldvaateid ning tabada loodusmustreid kaugemalt. Kõige magusama valguse ajaks keerasin siiski ette vahemiku FE 24-70 f/2.8 GM, et pildistada endale omaseid maastikuvaateid.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_6
Merelt tulnud tõusuvesi ujutas üle juba jäätunud kaldaäärsed.

Kuna minu lemmiktemaatikaks ongi külmad ja jäised talvemaastikud, siis oluline aspekt on aku mahutavus – mida rohkem väljas miinuskraade, seda kiiremini ka akud oma tööjõudu kaotavad. Ja siin on a7R III’ga tehtud suur edasiminek, sest ka talvise ilmaga ei ole aku enam murettekitav koht.

Jah, varuaku võiks muidugi olemas olla, aga enam ei pea tasku neid täis olema, sest Sony a7R III kasutab uut NP-FZ100 akut, mis on veidi rohkem kui kaks korda suurema mahtuvusega kui vanad NP-FW50’d.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopointMõrad jääs andsid hulgaliselt võimalusi kompositsioonide valikuks.

לldiselt meeldib mulle pildistada maastikke väga suure rõhuasetusega esiplaanile ja seega on 16mm minu kõige kasutatavam fookuskaugus.

Seepärast oli hetki, kui tundsin puudust laiemast objektiivist, sest siinkohal ei aita ka reegel, et astu üks samm kaugemale, sest kaovad mustrid ja detailsus. Enamlevinud vahemik 24-70mm on kindlasti hea valik pikemale fotomatkale või reisile.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint
Detailid merejääl.

Sony täiskaader hübriidkaamerate kered istuvad mul hästi käes, kuid probleemiks võib kujuneda nuppude väiksus. Pildistades mere ääres ilmaga, kus temperatuur on -15C ja tuul 10m/s, siis kasutad sa talvekindaid, millega on neid väikeseid nuppe aga raske tabada. Muidugi on see loodusfotograafi kinnaste valiku küsimus, kuid suurel peegelkaameral olid siin omad eelised.

Sony A7R III’le on lisatud Joystick ning suurem valikuratas lihtsustab menüüs seadete muutmist ning a7R3 käepide on pisut suurem eelkäiatest ja  see teeb asja mugavamaks.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint
Kaader, mida tuli teha 3 korda. Tuul oli lihtsalt nii vinge, et väristas statiivi.

Sonyle omaselt liigub ekraan vertikaalsuunas ning külgedele keeramise võimalus puudub. Selles eest lahutusvõime on aga ekraanil superhea nagu ka pildiotsijal.

לldiselt ma pildistades LCD ekraani kallutaja ei ole, kuid kasutades FE 70-200mm GM objektiivi andis kallutatav ekraan hea võimaluse kasutada madalaid võttenurkasid. Oli päevi, kui jää oli kaetud sulaveega, ning kõhuli viskamine oleks olnud välistatud. Kuigi ka siin jäid minu suured kindad ette ning vajadusel ei saanud ma ekraani kere seest välja.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint
Madal võttenurk. Arktiline vaatepilt.

 

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_11
Järgmine õhtu oli siin juba vesi peal.

Veel üks võimalus kallutatava ekraani kasutamiseks – ülevalt alla pildistades. Objekt oli nii laial tasapilnnal. et pidin käed üles sirutama ja ekraani nähtavaks kallutama – alles siis oli näha, mis kaadris on ning sai nupule vajutada.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_12
Pitsid merejääl.

וhtu lähenedes jääb valgust vähemaks ning kaamera läheb siis statiivile ja teravustamine toimub manuaalselt. Siin kasutasin pildiotsija abi, sest sellel on 3 686 400 pikslit. Vau!

Suumides sisse kohale, mida soovid teravustada on pilt kontrastne ja detailirohke ja hiljem pilte vaadates on kindel tunne, et teravus on just seal, kus ta olema peab.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint_13
Siis kui väljas on juba pime.

Kas Sony Alpha 7R3 on oma hinda väärt?

Kõik funktsioonid, mis on kaamerale lisatud leiavad kasutust oma ala tipptegijate seas. Professionaalne tööriist, millest leiavad paljud fotograafid ja videograafid omale sobivad ning pulma ja ürituste pildistajale on silent-shoot kui õnnistus – see loob täiesti uue lehekülje selle ala tegijatele.

Küll tulevad objektiivid järgi ja saab see funktsioon ka linnu-looma pildistajatele hindamatuks väärtuseks. 15 stoppi dünaamiline ulatus, maastiku pildistamisel tohutu eelis. Jah minu “vana raud” @7R on tubli tööriist maastikul, aga uus a7R III laiendaks kindlasti soovi uusi erinevaid žanreid pildistada.

sony-a7R-iii-andrei-reinol-photopoint

 

Aitäh Photopoint võimaluse eest pildistada ühe turul oleva tippkaameraga – kindlasti on see tehnika, mida sooviksin enda fotokotti soetada.

 

 


Andrei Reinol on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maastikufotograaf, kelle tööd on mitmel korral võidutsenud Sony World Photography Awards fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Lisaks on Andrei fotod võite ja kõrgeid kohti noppinud ka kohalikel Eesti fotokonkursitel. Kogu Andrei portfoolio ja saavutustega saad tutvuda tema veebilehel või Facebook’i lehel. Kaadritaguseid hetki näed tema Instagrami kontol.

 

Uuri lisaks:

TIPA 2018 auhinade jagamisel nimetati Sony a7R III parimaks kõrge lahutusvõimega täiskaader hübriidkaameraks.

The post Sony a7R III täiskaader hübriidkaameraga jäisel meremaastikul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Selgunud on konkursi “Tamron Reisifoto 2018” võidutööd + autorite kommentaarid
autor: Jürgen Veerme

tamron-reisifoto-2018-photopoint

Suur reisifotokonkurss „Tamron Reisifoto“ on Snäpi pildipangas selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 700 tööd, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Koostöös Tamroniga saime konkursile välja panna muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jagunes:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2018 võitjad. Žürii koosseisus Martin Dremljuga, Jaak Nilson ja Rait Tuulas on valinud konkursi parimateks:

 

I koht – “Pikk teekond koju”. Autor: Vyacheslav Biryukov

Martin Dremljuga kommentaar: “Perfektselt tabatud hetk ja meeleolu.”

Autori kommentaar: “See oli paar aastat tagasi, kui soomlased tegid Haapsalus mõned episoodid filmile “Igitee“. Ma lihtsalt pildistasin Haapsalu raudteejaama ilusate fotode jaoks, sest juba pikka aega proovin teha ebatavalisi Haapsalu pilte. Raudtee Haapsalus ei tööta juba mitu aastat, aga sel ajal, millal soomlased neid episoode filmisid oli illusioon, et Haapsalusse on saabunud minevik – raudteejaam töötab ja rongid lahkuvad jaamast. See oli ebatavaline ja muidugi tahtsin selle pildile püüda.

Kasutasin Fujifilm X-M1 (muide, ostetud Photopointist ;)) ja objektiivi Fujinon XC 16-50mm.  Tõenäoliselt on see parim kinnitus, et ka tavalise kaameraga saab teha häid pilte. Ja… 2016. aastal ma sain Snäpi konkursil (Sony Talvefoto) teise koha ning seekord mõtlesin, et miks mitte ka nüüd proovida, sest see pilt sobis ideaalselt teemasse “reisimine” või “reis minevikku” ja see meeldis ka mulle ja minu sõpradele.”

 

II koht – “4°47’01.9″S 55°29’58.1″E”. Autor: Rene Türk

Jaak Nilsoni kommentaar: “Tegemist peaks olema droonifotoga. Pildi juures võlub mahedus, võttenurk ja värvide harmoonia. Samas on kõik iseenesest lihtne. Punane vihmavari (vist) annab detailina pildile erksust juurde, ehk siis selline mõnus värviline täpp. Täistabamus!”

Autori kommentaar: “Reisidel pildistamine ja laiemalt reisifoto žanr on üks minu suuri lemmikuid. Parim osa sellest on enneolematud olukorrad, mis võivad ootamatult transformeeruda tohutult fotogeenilisteks hetkedeks. Täpselt nii juhtus ka minu viimasel reisil Vaikse ookeani saartele SeiÅ¡ellidele. Otsustasin teha oma tütrele sünnipäevaks videotervituse ning erilisuse lisamiseks tegin seda uue reisikaamera – DJI Mavic Air drooniga.

Teistsugused perspektiivid on mind alati võlunud ning vaadates läbi droonisilma, kuidas Vaikse ookeani türkiissinised lained murduvad rannale, ning seejärel taganedes tekitavad müstilisi värviseguvorme, otsustasin teha sellest pildi. Punane vihmavari, mille all ma ise olen, ja mis sellel päeval oli vihmakaitseks, ei ole muidugi juhuslik valik (just see, et ta on punane). Fotograafina on mul alati võimalus ning ka soov lisada tervikusse midagi, mis muudab pildi isikupärasemaks ja eristuvaks. Nii ma tegin ka seekord. “

 

III koht – “Have a eggcellent trip”. Autor: Marek Metslaid

Rait Tuulase kommentaar: “Minu jaoks parimad fotod on need, mis imevad su endasse nii, et fotot vaadates ei jõua mõte tööle hakata enne, kui sisse tekib tunne. See foto on ehe stiilinäide. Raske on fotot vaadates ennast mitte sinna hommikusse kujutada. Väga hea töö!”

Autori kommentaar: “Parimad pildid sünnivad tihti siis, kui sa seda ei oota. Olin enda jaoks karge rabahommiku fototripi juba lõppenuks lugenud ja asju kotti ladumas, kui traditsioonilise rabaomleti ja kohvi käigus tähed universumis joondusid ja hommikusöögist sa päeva kõige olulisem eine #foodporn #namaste” Kasutatud tehnika Nikon D750 + Samyang 35mm.

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Kui soovid head reisiobjektiivi, siis vali Tamron supersuum >>

Kõiki II vooru pääsenud fotosid näeb SIIT ››

The post Selgunud on konkursi “Tamron Reisifoto 2018” võidutööd + autorite kommentaarid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony RX-seeria Instagrami fotokonkurss võrgutab esindusliku auhinnafondiga
autor: Jürgen Veerme

Kui oled esmaklassilise Sony RX- seeria kaamera omanik, siis otsi digisahtlitest üles enda parimad jäädvustused või tõtta fotosid tegema, sest neid oodatakse osalema #SonyRXmoments Instagrami fotokonkursile.

Kõik võistlusele esitatavad fotod peavad olema tehtud Sony RX- seeria kaameraga, kuid fotožanr ei ole oluline. Sinu parim fotograafiline saavutus võib olla seotud arhitektuuriga, loodusega, reisimisega, pereüritusega või teiste mälestusväärsete hetkedega, sest konkursitöid hinnatakse loomingulisuse, originaalsuse ja pildi visuaalse/emotsionaalse mõju põhjal.

Tundub põnev? Osalemiseks pead olema vähemalt 18 aastat vana ja omama avalikku Instagrami kontot ning täitma järgmised sammud.

Samm 1: hakka järgima Instagrami kontot “@sonyrxmoments”

Samm 2: lae Instagrami üles enda poolt Sony RX-seeria kaameraga tehtud foto ja lisa sellele järgmised häÅ¡Å¡täägid:
#SonyRX
#SonyRXmoments
#EE_RX
Konkursil võib osaleda piiramatul arvul fotodega, kuid iga üleslaetud foto peab olema ainulaadne ja järgima siin esitatud tingimusi. Fotod ei tohi olla digitaalselt muudetud ega mingil muul meetodil töödeldud, v.a põhiline digitöötlus (nt Instagrami filter või kontrasti, heleduse jms muutmine). Fotodele ei tohi olla lisatud vesimärki ega autori nime.

Tegemist on ülemaailmse konkursiga, mille raames valitakse eraldi välja nii Euroopa kui rahvusvahelised võitjad ja auhinnad on ütlemata ahvatlevad, sest Euroopa parimad pistavad kotti:

  1. koht – 25x optilise suumiga Sony DSC-RX10 IV 
  2. koht – taskukaamerate lipulaev Sony DSC-RX100 V
  3. koht – seikluskaamera Sony DSC-RX0

Fantastiliste auhindadega konkursil saad osaleda kuni 30. juunini 2018 ning juhul kui Sul veel RX kaamerat ei ole, siis on meil käimas üks hea kampaania, mille raames saad RX100 IV või RX100 V soodushinnaga ja kingituseks kaasa nahast vutlari.

 

Tutvu Sony poolt korraldatava konkursi täpsemate tingimuste ››

The post Sony RX-seeria Instagrami fotokonkurss võrgutab esindusliku auhinnafondiga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tippmudelid Sony RX100 IV ja V soodushinnaga + kingituseks nahast vutlar
autor: Jürgen Veerme

photopoint_sony_RX100_1200x268_mai2018

Vana kaamera on väsinud või soovid suure peegelkaamera kõrvale pisikest lisakaamerat? Olenemata uue pildipüüdja otsingu põhjusest soovitame Sul ostukorvi pista Sony taskukaamerate lipulaeva, sest nii RX100 V kui RX100 IV ostul anname maikuus Sulle kingituseks Sony nahast vutlari (väärtus 94,99€). See kaitseb seda kriimude ja löökide eest.

Maailmas palju laineid löönud Sony RX100 seeriat peetakse kompaktkaameratest parimatest parimaks. Miks mitte endale ühte soetada? 4K videokvaliteet, hüper-super kiire autofookus ja palju muud head  – kõik pakitud taskusuurusesse ja stiilsesse digikaamerasse.

Kui soovid kaamerate kohta rohkem teada, siis viska pilk peale Sony RX100 IV karbist välja või Sony RX100 V karbist välja postitusele.

 

Pista Sony RX100 seeria kaamera endale kohe ostukorvi >>

 

Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega ðŸ‘‰ www.photopoint.ee/kampaaniad

Kui Sul on hetkel rahakott natuke õhuke, siis ära muretse – Photopoint järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles septembris.

The post Tippmudelid Sony RX100 IV ja V soodushinnaga + kingituseks nahast vutlar appeared first on Photopointi ajaveeb.

Auhinnatud Canon EOS 6D Mark II täiskaadri ostul meie poolt kingitus 229€ väärtuses
autor: Jürgen Veerme

לkskõik, kas soovid jäädvustada ambitsioonikamaid projekte või hakata tegema professionaalsemaid pilte, siis äsja TIPA 2018 auhindade jagamisel parimaks eksperdi täiskaader peegelkaameraks nimetatud EOS 6D Mark II tagab kõik vajaliku nende põnevate sammude astumiseks.

Maikuus saad uue Canon EOS 6D Mark II ostul meie poolt kingituseks funktsionaalse Canon akutalla (väärtus 229€), mis mahutab kaks LP-E6 liitiumakut – kahekordistades sellega pildistamise aega ja parendades kasutusmugavust & stabiilsust.

Edasiarendatud EOS 6D Mark II oli fotohuviliste seas pikalt oodatud ja on kujunenud seetõttu tõeliseks müügihitiks – eriti nende hulgas, kes on asunud soetama enda esimest täiskaader peegelkaamerat.

 

Kaamera sisse on pandud täiesti uus 26,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor ja varustatud Dual Pixel AF teravustamisega. See tähendab omakorda seda, et antud kaameraga on väga lihtne kasutada automaatset teravustamist Live View ning videosalvestuse ajal. Canon EOS 6D Mark II kasutab ka uusimat DIGiC 7 pildiprotsessorit, mis võimaldab kuni 6,5 kaadrit/sek sarivõtet kuni 21 kaadrit RAW või 150 kaadrit JPEG fotot. Samuti on uue sensori ja pildiprotsessori koostöös sensori tundlikkus ISO 100–40 000 ning laiendatav kuini ISO 50–102 400.

Lisaks suur 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga pööratav ja kallutatav puuteekraan, FullHD video lahutusvõimega kuni 60 kaadrit sekundis ning 4K lahutusvõimega Time-Lapse video + niiskus- ja tolmukindla korpus = ideaalne täiskaader igaks olukorraks.

 

Ilusad pildid ja videod on mõne kliki kaugusel ››

 

Juhul, kui Sul selle Canoni “töölooma” ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis saame Sind aidata:

  • Photopointi järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles septembris.
  • uue kaamera saad võtta enda ettevõtte nimel soodsatel tingimustel liisingusse. Rohkem infot ›

The post Auhinnatud Canon EOS 6D Mark II täiskaadri ostul meie poolt kingitus 229€ väärtuses appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8