Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM lausa kutsub välja pildistama
autor: Reimo Kariler

Minnes ise hiljuti täielikult üle Canoni süsteemi peale ning sealhulgas EOS R-seeria täiskaader hübriidkaamerale, siis tekkis soov proovida ka mõnda RF- bajonetile loodud objektiivi.

Üsna kiiresti otsustasin, et selleks võiks olla Canoni enda RF 70-200mm f/2.8 L IS USM, sest varasemalt olen sama EF-seeria objektiiviga kokku puutunud ning seega oli hea võrdlusmoment olemas.

Arvestades, et RF-seeria objektiivid on pigem hinnaklassi kõrgemas otsas, siis oli hea see esialgu Photopointi rendist enda kaamera ette laenutada.

Välimus/ehitus

Kuigi üldiselt on Canoni L-seeria objektiivid ja sealhulgas ka klassikaline 70-200 mm üsna ära tuntavad oma välimuse ja ehituse poolest, siis seekord RF-bajoneti juures tegi Canon mõningad muudatused nii sisemiselt, kui ka välimiselt.

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on väga kompaktne, sest sellel ei ole mitte objektiivi sisene suum, vaid “toru” pikeneb koos suumiga. Sellega seoses on RF-objektiiv algasendis ehk 70 mm juures tunduvalt „lühem“, kui EF-seeria objektiiv, kuid välja suumides jällegi veidikene pikem.

Objektiivi optiliseks konstruktsiooniks on 17 elementi 13 grupis, sealhulgas asfäärilised ja super-UD läätseelemendid ning ka “floating focus” läätselement, mis vähendab focus breathing‘ut (vaatenurga muutumist teravustamise ajal).

Kindlasti tasub ka mainida, et RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on kergem kui EF-seeria 70-200 mm, kaaludes kõigest 1070 g. 

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM autofookus

Canon L-seeria objektiivid on tuntud oma autofookuse poolest ja ka RF-bajoneti mudel ei ole selles osas erandiks.Lisaks on objektiivi küljel kolm nuppu, millega saad reguleerida autofookuse režiime.

Autofookuse mootoriks on objektiivis kasutusel Dual Nano USM ning RF 70-200mm f/2.8 L IS USM oli esimene objektiiv, millel Canon seda süsteemi hakkas kasutama. Autofookus on kiire ning täpne – kasutasin objektiivi nii välistes tingimustes looduse pildistamiseks kui ka kehvas valguses siseruumides ning mõlemaga sai objektiiv hästi hakkama.

Lisaks mainiksin ära, et kuigi tegu on USM autofookus mootoriga, mis on tuntud kui veidi „valjem“ versioon Canoni AF-mootoritest, siis ma isiklikult ei pannud mingisugust häält eriti tähele, kuigi kasutasin ka teisi Canoni objektiive kõrvuti, mille fookusseerimine oli oluliselt valjem.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Miks ma seda mainin on see, et juhuslikult sattusin testperioodil pildistama üht üritust/koolitust, kus oli oluline vaikus ja rahu ning sealses olukorras oli RF 70-200 mm f/2.8 ideaalne kaaslane.

Vaikne mootor, püsiv f/2.8 ava ning 70-200 mm suumivahemik olid omavahel hästi kooskõlas ning tegid inimeste emotsioonide jäädvustamise kergemaks.

 

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM pildikvaliteet & kasutamine

Kes on vähegi antud Canoni seeria objektiivi/objektiividega kokku puutunud, siis teab et Canoni L-seerial on väga hea profiklassi pildikvaliteet. Kõige teravam pilt on umbes f/4.0 ava vahemikus, kuid see ei tähenda, et f/2.8 juures ei oleks pilt terav.

Objektiivi universaalne 70-200 mm suumivahemik teeb sellest hea kaaslase igale fotograafile. Ka töökindlus ja ehituse kvaliteet annavad aimu, et selline objektiiv on mõeldud kõigile ehk ei ole vahet kas oled väljas loodust pildistamas või siseruumis mõnd üritust jäädvustamas.

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on muuhulgas ka ilmastikukindel nii et välistes tingimustes pildistamisel või filmimisel probleeme ei teki.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Minu kasutusperioodil olid vaikne autofookus ning kiire teravustamine kindlasti selle kõige tugevamateks plussideks. Küll aga olenemata sellest, et RF-seeria objektiiv on väiksem ja kergem, kui EF objektiiv, siis andis selle suurus ja kaal ennast tunda pikematel sessioonidel.

Suumise ja manuaalse fookuse rõngad on samuti mugavalt kasutatavad. Kasutuskogemusele annab juurde võimalus panna objektiiv lukku 70 mm asendisse – see tundub väike lisa, kuid just pikematel sessioonidel muutub see tegelikult väga oluliseks. Lisaks on objektiiviga kaasas ka korralik päikesevarjuk, millele on sisse ehitatud ava, et filtrite kasutamine oleks lihtsam.

Kokkuvõte

Kõike eelnevat arvesse võttes, siis arvan, et Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM puhul on tegemist tõsise tööriistaga professionaalidele, kellel on vaja universaalset, kuid vastupidavat ja hea kvaliteediga objektiivi.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Arvan, et Canoni kasutajana võiks fotokotis ikkagi 70-200 mm objektiiv alati olla – kas see on EF- seeria või RF- seeria ning f/4.0 või f/2.8, see oleneb juba täpsematest vajadustest ja kasutamisest. Kuid hoolimata valikust saavad mõlemad versioonid kõigi ülesannetega hakkama ning lausa kutsuvad välja pildistama.

 


Reimo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Photopointi foto-ja videotehnika rent on ideaalne lahendus, kui vajad tehnikat lühiajaliseks kasutamiseks või erinevate projektide tarbeks.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

 

(37)

The post Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM lausa kutsub välja pildistama appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli Samyang AF 75mm f/1.8 X ja saad funktsionaalse kingituse
autor: Jürgen Veerme

Samyang AF 75 mm f/1.8 X

Kui kasutad Fujifilm hübriidkaamerat ning vajad uut portreeobjektiivi, siis soovitame Samyang AF 75 mm f/1.8 mudelit, mille eeltellimisel saad muuhulgas kingituseks ka funktsionaalse Samyangi objektiividoki (väärtus 74,99€).

See uus Samyangi objektiiv kaalub kõigest 257 gr ja on vaid 69,3 mm pikk ehk seda on kaamerakotis väga mugav kaasas kanda ja tänu ilmastikukindlusele võid julgelt selle igal ajahetkel kotist haarata.

Objektiivis kasutatakse Samyangi kiiret ja täpset lineaar-STM teravustamismootorit, mis on ühtviisi kasulik foto- ja videotöös. Selle küljel asuv muudetava funktsiooniga lüliti võimaldab muuta teravustamisrõnga funktsiooni ning edaspidiste tarkvarauuendustega saab lülitile lisada rohkem võimalusi.

UMC (Ultra Multi Coating) katted läätsedel vähendavad häirivaid peegeldusi ning suurendavad objektiivi valguse läbilaskvust ning tõstavad kujutise kontrastsust. Üheksa lamelliga diafragma muudab fookusest väljas oleva tausta meeldivalt pehmeks, toob fookuses oleva objekti esile ning lisab pildile sügavust.

SAMYANG AF 75MM F/1.8 FUJI X

Samyang Fuji X objektiividokk

Objektiivi ostul tasuta kaasa saadava Samyang Fuji X dokk puhul on tegemist on ääretult funktsionaalse lisatarvikuga, sest see ühildub just Samyangi objektiividega, millel on Fuji X-bajonett. Doki abil saad muuta mitmeid parameetreid, peenhäälesta teravustamist ja uuendada objektiivi püsivara.

 

Eeltelli Samyang AF 75mm f/1.8 X ja saa väärt kingitus ››

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kampaania kestab kuni 31.03.2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(7)

The post Eeltelli Samyang AF 75mm f/1.8 X ja saad funktsionaalse kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro on multifunktsionaalne ja rahakotisõbralik
autor: Keiu Simm

Maailma suurimal tehnikamess CES 2023 tutvustatud rahakotisõbralik Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro lainurk-suumobjektiiv on saadaval nii Photopointi esinduskauplustest kui veebikaubamajas.

Uue Lumix S objektiivi 14–28 mm fookuskaugus muudab selle ideaalseks tänava-, pulma-, ja maastikufotograafiaks. Lisaks sellele saab antud objektiivi tänu 0,15m lähimale teravustamiskaugusele ja poole makro (0,5x) suurendusele kasutada ka makrovõteteks.

Samas ei ole see üksnes hea fotoobjektiiv – minimaalne focus breathing, täpne automaatteravustamine ja ava sujuv muutmine teevad sellest suurepärase videoobjektiivi. Oma fookuskaugust arvesse võttes on see heaks kaaslaseks reisivideote tegemisel või vlogimisel. 

Rääkides Panasonic Lumix S 14-28mm ehitusest – optimeeritud konfiguratsioonil on 14 elementi 10 rühmas, sealhulgas 1 ASPH/ED, 1 ASPH, 1 UHR ja 3 ED läätse. Palju lühendeid ja numbreid, aga maakeeli öeldes aitavad need vähendada moonutusi ja tagada suurepärase lahutusvõime.

Tolmu-, pritsme- aga ka külmakindel konstruktsioon garanteerib sujuva töö ka -10°C kraadise temperatuuri juures. Objektiiv on mõnusalt kompaktne ja kerge konstruktsiooniga.

Eespool sai juba mainitud täpset automaatteravustamist, aga kuna Panasonic on varasemalt teistest tootjatest selles vallas sammukese tagapool olnud, siis tasub mainida, et Lumix S 14-28mm objektiivil on uus ülitäpne autofookuse süsteem, mis töötab üheskäes Hybrid Phrase Detection Auto-Focus’sega, millega Panasonicu äsja tutvustatud Lumix S5II ja Lumix S5IIX kaamerad on varustatud. 

 

Telli Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro endale kohe ära ››

 

Juhul kui parasjagu vabu vahendeid uue objektiivi ostmiseks piisavalt ei ole, saad kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(64)

The post Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro on multifunktsionaalne ja rahakotisõbralik appeared first on Photopointi ajaveeb.

VLOG: Sony ZV-1 vlogkaamera x Martin Himma
autor: Jürgen Veerme

Eesti murdmaasuusataja Martin Himma võttis 2023. aasta põhja suusaalade maailmameistrivõistlustele meie foto- ja videotehnika rendist kaasa Sony ZV-1 vlogkaamera, et oma tegemised ja mõtted parema kvaliteediga üles filmida –  vaata kindlasti 🍿👇

 

Sony ZV-1

EISA ja TIPA poolt juba 2021. aastal parimaks vlogging kaameraks valitud ZV-1 on spetsiaalselt suunatud just videoblogijate vajadusi rahuldama.

Selleks on kaamerale disainitud spetsiaalsed funktsioonid nagu Product Showcase Setting, millega on mugav filmida tooteesitlusvideoid ja olemas on eraldi “Bokeh nupp”, mille abil saab filmimise ajal valida kahe erineva bokeh efekti vahel.

Sony ZV-1
Sony ZV-1

Lisaks on sellel küljele avanev muudetava nurgaga puutetundlik LED ekraan ja heli püüdmiseks uus sisseehitatud 3 kapsliga suundmikrofoniga.

 

Sony ZV-1 vlogkaamera komplekt on huvilistele rentimiseks saadaval nii Tallinnas, Rocca al Mare keskuse kui ka Tartus, Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses!

 

Soeta Sony ZV-1 ja filmi vlogi nagu proff ››

 

Vaata lisaks:

(12)

The post VLOG: Sony ZV-1 vlogkaamera x Martin Himma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Universaalne Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on müügil soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary

Kui oled Fujifilmi, Sony või Panasonicu hübriidkaamera kasutaja ja vajad mitmekülgset reisiobjektiivi, siis soovitame osta mitmekülgse Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary, mis on hetkel müügil soodushinnaga 499€ (549€).

Oma kompaktsuse ja kerge kaalu (vaid 285 g) tõttu sobib see objektiiv lisaks reisile kaasa võtmisele suurepäraselt ka igapäevaseks “on the go” kaaslaseks, millega saad ühtaegu pildistada arhitektuuri, inimesi, maastike ning harrastada ka tänavafotograafiat. 

Objektiivil on läbivalt valgusjõuline f/2.8 ava, mis aitab kõrge kvaliteediga jäädvustusi tabada ka nigelates valgusoludes ning loomulikult tuleb see väga abiks, kui on vaja portreede puhul ilus bokeh saavutada.

Tänu kiirele ja vaiksele autofookusele ning minimaalsele teravustamis kaugusele vaid 12,1 cm, sobib Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary ka videote jäädvustamiseks.

SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN Fuji X

Contemporary-seeria märgistus objektiivi küljel tähistab, et see on mitmeotstarbeline ning võimekas, kuid selle juures ka kompaktne ja kerge kaaluga. 

 

Telli Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary endale kohe ära ››

 

Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

Soodushind kehtib kuni 31.03.2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(15)

The post Universaalne Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on müügil soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9