Digitest.ee: Tamroni kvaliteetobjektiiv SP 45mm f/1.8 Di VC USD
autor: Jürgen Veerme

IMG_9572-964x448

Kui jaanuari alguses käis foto- ja digitehnika ülevaateid avalikustavas www.digitest.ee veebilehel ennast näitamas Tamron SP 35mm fiksobjektiiv, siis nüüd läbis fotograaf Hannu Liivääre käe all testimise Tamron SP 45mm F/1.8 fiksobjektiiv.

Tegemist on Tamroni tippklassi ehk SP (Super Performance) seeriasse kuuluva 45mm f/1.8 DI VC USD fiksobjektiiviga ning etteruttavalt võib öelda, et testitud objektiiv jättis testijale väga positiivse mulje.

 

Loe Digitestist lähemalt Hannu muljeid Tamron SP 45mm fiksobjektiivist >>

Nikonilt kaks soodsat kompaktkaamerat: õhuke Coolpix A100 ja patareidega Coolpix A10
autor: Lauri Veerde

nikon_coolpix_a100_a10-photopoint-front

Hiljuti esitletud Nikon D5 oli enam kui 6000€ maksev profikaamera, millest paremat Nikonil hetkel pole. Selle aparaadi varju ja totaalselt teise äärmusesse jäävad aga kaks uut kompaktkaamerat Coolpix A10 ja Coolpix A100. Need on Nikoni 2015. aasta kaameraseeria kõige soodsamad esindajad – mõeldud tavalistele inimestele, kes soovivad võimalikult lihtsat fotokaamerat, millega aeg-ajalt elusündmusi jäädvustada.

Need kaks kaamerat erinevad teineteisest eelkõige kahe iseloomustaja – korpuse ja sensori poolest. Esiteks korpus. Nikon Coolpix A100 toiteallikaks on õhuke spetsiaalaku ja seetõttu on ka selle kaamera korpus hästi õhuke, pisike ja kerge. Nikon Coolpix A10 toiteallikana kasutatavad AA akud/patareid muudavad küll akude laadimise ja varuvooluallikate hankimise mugavamaks, kuid teevad samas kaamera korpuse matsakamaks. Pildisensorina kasutavad mõlemad kaamerad vanemat tüüpi CCD kiipi – A100 kaamera sensor on 20MP, A10 jääb 16MP tasemega pisut alla.

nikon_coolpix_a100_a-10-photopoint

Väiksematest tarkvaralistest erisustest tuleks ära märkida näiteks viitpäästiku valikud – kui A10 saab seada pildistama vaid 10 sekundi pärast, siis A100 kaameral on valikus nii 2 sek kui ka 10 sek. Selliseid väiksemaid tarkvaralisi erisusi on neil kahel kaameral veelgi nii et aparaati valides tasub tehnilised andmed igaks juhuks korralikult läbi vaadata.

Allikas: Nikoni pressiteade; Nikon A100 tooteleht: Nikon A10 tooteleht

See teleobjektiiv Panasonicu ja Olympuse hübriidkaameratele on nüüd ülisoodsa hinnaga
autor: Lauri Veerde

olympus-objektiiv-40-150mm-1

2015. aasta suvest on meil Photopointi lattu paras ports Olympus 40-150mm objektiive. Need on sellised objektiivid, mis sobivad nii Olympuse kui ka Panasonicu hübriidkaameratele ja millega saab kaugeid asju lähedale suumida. Nad olid ennast Photopointi e-poe enam kui 100 000 toote sisse nii oskuslikult ära peitnud, et fotohuvilised ei leidnud neid hästi üles.

“Mis nad seal ikka niisama vedelevad. Ehk tahaks mõni fotohuviline neid oma kaamera ette keerata.” Nii me siin Photopointis mõtlesime ja tegime hinna – mis juba seni oli päris soodne – veel soodsamaks. Tavalise 349€ asemel maksab see objektiiv nüüd vaid 149€. Teist nii soodsat objektiivi Panasonicu või Olympuse kaameratele praegu Photopointis polegi.

olympus-objektiiv-40-150mm-3
olympus-objektiiv-40-150mm-2

Sellise hinnaga võivad selle objektiivi endale soetada ka need, kes suve kõige kuumema hübriidkaameradiili maha päevitasid (see kahe objektiiviga kaamerakomplekt on saadaval veel praegugi). Või siis need, kellel juba Olympuse või Panasonicu kaamera olemas on, aga telesuumobjektiivi pole.

Miks sul peaks olema fotokotis selline telesuumobjektiiv?

  • Muidugi selleks, et saaks kaugemaid asju lähemale suumida. Eriti hea näiteks reisil olles
  • Mida suurem fookskaugus, seda väiksem teravusulatus: telesuumobjektiiviga on hea pildistada udusema taustaga portreid
  • 40-150mm objektiiviga saad sealt edasi suumida, kust 14-42mm komplektobjektiivi suum lõpeb. Need kaks objektiivi koos katavad laia vahemiku hästi avaratest vaadetest kuni päris võimsa suumini. Saad paindlikult pildistada vastavalt olukorrale erinevaid pilte
  • Hübriidkaamerate üks peamisi plusse kompaktkaamerate ees on objektiivide vahetamise võimalus. Kui jäädki ainult ühe komplektobjektiiviga pildistama, jääb suur osa hübriidkaamera võimekusest (sellest, mille eest kaamerat ostes oled maksnud) kasutamata

Fujifilm XP90 toob mugavama käsitlemise rasketes oludes
autor: Oskari Värä

FinePix_XP90_Presse1-avang

Fujifilm on Fujikina ajal välja andnud ka oma kõvade XP-seeria kaamerate uue liikme – XP90. Kaamera, mis on ideaalne puhkusele kaasa võtmiseks või matkale, kus on raskemad ilmastikuolud, ei too olulisi muudatusi võrreldes eelmise mudeliga. Kaaludes vaid 203 grammi koos aku ning mälukaardiga, on kaamera siiski väga vastupidav uputamisele, külmutamisele, põrutustele või tolmule.

Olulisemad tehnilised andmed:

IP68 standardile vastav
Põrutuskindel 1,8 meetri kõrguselt, veekindel kuni 15m, külmumiskindel kuni -10C ning tolmukindel
16.4-megapiksline BSI CMOS sensor
5× optiline suum, 28 – 140mm
Optiline pildistabilisaator
FullHD 1920 x 1080 video 60 kaadrit sekundis
480 kaadrit sekundis video aegluup-režiimis
Peegeldumisvastase vääristusega 3″ LCD ekraan
Wifi ühenduvus

Nagu sai mainitud, kaamera sisus mingeid olulisi muutuseid toimunud pole. Sees on 16.4 megapiksline sensor, mis on veidi suurema lahutusvõimega, kui eelkäijal. Objektiiv on optilise pildistabilisaatoriga 28 – 140mm f/3.9-4.9, mis kordajates teeb kokku 5× suumi. Sarivõtet suudab tänu võimsale protsessorile XP90 teha 10 kaadrit sekundis täisresolutsiooniga ning kui pildistada 2 megapikslise lahutusvõimega, tõuseb see number 60 kaadrini sekundis. Eriti kiireks pildistamiseks on kaamera tagaküljel ka selle jaoks eraldi nupp, et ei peaks hakkama kaamera menüüst otsima mingeid seadistusi.

Videot filmib XP90 FullHD 1920 x 1080 lahutusvõimega 60 kaadrit sekundis. Suurimaks kaadrisageduseks on 480 kaadrit sekundis madalamate resolutsioonidega aegluup video jaoks. Tuulemüra vähendamiseks, mis on tihti suureks probleemiks õues filmimisel, on kaamerasse pandud Wind Filter režiim. Kaamera siseselt saab ka videotest välja lõigata vaid neid kohti, mis soovitakse alles jätta. Samamoodi saab videolõike ka kokku liita.

Suurim uuendus XP90 juures on selle 3-tolline peegeldumisvastase kattega LCD ekraan, mis teeb kadreerimise ning piltide taasesitamise lihtsamaks nii päikese käes kui ka vee all. Kaamera seadistab ekraani heledust automaatselt vastavalt hetkel valitsevatele valgustingimustele ning pikendamaks aku vastupidavust. Lisaks kaamerat disainides arvestati ka külmades oludes kinnaste kandjatega ning nupud on piisavalt suured ning mugavalt asetatud kindlustamaks, et kinnastega mööda ei vajutaks.

Kaamera tuleb wifi ühendusega, mis võimaldab kasutada nutirakendust kaamera juhtimiseks. Selleks on eraldi Wifi nupp, mida vajutades saab lihtsalt ka pilte ja videosid jagada läbi rakenduse nutiseadmega.

Poelettidele on Fujifilm XP90 kõigekindlat kaamera oodata juba veebruari esimeses pooles hinnaga 219€.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Tootefotod:

FinePix_XP90_Presse1 FinePix_XP90_back__Lime FinePix_XP90_front_Blue FinePix_XP90_front_Lime FinePix_XP90_front_Yellow

Fujifilmi arendusjärgus välklamp EF-X500 on võimas, kiire ja juhtmevaba ühenduvusega profivälk
autor: Oskari Värä

fujifilm-x500-flashgun-slide

Fujifilmi uute ning üha professionaalsemate kaameratega seoses on ka vajalik uuendada lisavarustuse valikut. Sellega seoses on Fujifilm teatanud, et neil on arendusjärgus uus ilmastikukindel tippklassi välk – EF-X500. Uus mudel võimaldab sünkroniseerimist eriti kiirete säriaegadega – kini 1/8000 sekundit. Lisaks on võimalik kontrollida mitut välku korraga TTL-režiimis ning need kaamerast eemale viia ka kõige keerulisemate valgusskeemide jaoks.

Juhtarv on välgul 50 ning suumivahemik 24-105mm (35mm ekvivalent) kuid välgul on ka integreeritud hajuti kasutamiseks lainurkobjektiividega. Välgupead on võimalik pöörata alla 10 kraadi ning üles 90 kraadi. Horisontaalselt pöörab pea aga 135 kraadi vasakule ning 180 kraadi paremale. Välgu tagaküljel on tagantvalgustusega ekraan ning valikuketas, mis teeb seadete muutmise eriti lihtsaks.

Arendusjärgus olev völklamp plaanitakse turule paisata maikuus. Seda näidati jaanuari algul toimunud CES elektroonikamessil – fotosid sellest, milline see välklamp välja nägema hakkab, saad vaadata dpreview veebilehelt.

Olulisemad tehnilised andmed:

Juhtarv: 50
Suum: 24-105mm
Värvustemperatuur: 5600K
Välgurežiimid: TTL/Manual/Multi (korduv välk)
Välgukompensatsioon: -5.0 – +5.0, 1/3 astme kaupa (sõltuv kaameramudelist)
Manuaalrežiim: 1/1 – 1/512, 1/3 astme kaupa
Korduv välk: 1/4 – 1/512, 1/3 astme kaupa, 1-500Hz, 2 – 100 sähvatust
Toide: 4 AA patareid või akut
Mõõdud: 67.5 x 123.9 x 106

Allikas: Fujifilm

1 2 3 4 5 6 7 8 9