Photopointi on jõudnud revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-r-photopoint

Saa osa revolutsioonist, sest alles septembri alguses tervele maailmale tutvustatud ja koheselt ihaldusväärseks muutunud Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera on ka meile müügile jõudnud.

Esialgu saabusid piiratud koguses Canon EOS R kere + objektiivi adapter EF-EOS-R ja Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L IS USM – esimesed RF-bajonetiga objektiivid jõuavad aja jooksul järele.

EOS R tehnilised andmed on vägevad — 30,3-megapiksline CMOS pildisensor ning DIGIC 8 protsessor ja autofookussüsteemiks Canoni teada-tuntud Dual Pixel muljetavaldava 5655 fookuspunktiga. ISO tundlikkust saab seada 100-40 000, kuid seda saab laiendada 50-102 400. Kaamera suudab pildistada nii Canoni 14-bitist CRW Raw formaati kui ka üpris uut C-Raw formaati, mis pakub oluliselt väiksema mahuga pildifaile.

Pildistamisvõimekuselt on kaamera muidugi kõik, mida võiks oodata. Sarivõtet saab teha 8 kaadrit sekundis kui kasutada kõige kiiremat režiimi. Kui soovida, et kaamera samal ajal suudaks ka fokusseerida, langeb see kolmele kaadrile sekundis. Vahemälu on üpris mahukas — 47 Raw, 78 C-Raw ning 100 JPG faili saab järjest teha kui pildistada UHS-II kiirusega kaardile.

Videopoolelt aga ei ole EOS R nii muljetavaldav — 4K lahutusvõimega videot saab filmida 30 kaadrit sekundis, kuid see tuleb 1,7x cropiga, mis tähendab väiksemat pinda kui poolkaader sensor kasutab. Kasutajad saavad valida nii ALL-i kui ka IPB vahel, mis on vastavalt 420 Mbps ning 120 Mbps. Kui lahutusvõimet vähendada Full HD peale, saab teha videot 60 kaadrit sekundis.

Kere on tehtud magneesiumsulamist, mis on ilmastikukindel ning kuju poolest on väga sarnane Canoni varasematele hübriidkaameratele. Sellel on elektrooniline pildiotsija 3,69 miljoni pildipunktiga ning igatepidi pööratav 3,2-tolline LCD-ekraan, mis on samuti ka puutetundlik. Pildiotsija kõrval on ka täielikult kasutaja poolt seadistatav väike puutetundlik ala, millelt saab kiiresti muuta näiteks ISO, valgetasakaalu jne. Mälukaardipesasid on vaid üks ning see toetab UHS-II formaati ning ühendusvõimalustest on olemas HDMI, USB-C, kaabliga juhtimispuldi ja eraldi mikrofonisisend. Samuti saab ühendada ka kõrvaklappe. Juhtmevabadest võimalustest on olemas Wifi ja Bluetooth.

Kui soovid revolutsioonist osa saada, siis soovitame EOS R kaamera kiirelt ära tellida meie veebikaubamajast, sest esinduskaupluste lettidele ei pruugi esimene partii üldse jõudagi. Veebist tellides toome selle sulle 1-3 tööpäeva jooksul tasuta kulleriga koju/stuudiosse/kontorisse kätte või saadame Sinu lemmik pakiautomaati.

 

Aeg on edasi liikuda – osta Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera ››

The post Photopointi on jõudnud revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 15-30mm f/2.8 G2 ülilainurk profiobjektiiv Canoni peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

Kui Tamron augusti lõpul uue 15-30mm f/2.8 objektiivi tulekust teatas, olid kõik üllatunud. Mis mõttes? Alles see oli kui me Ardoga Jaapanis esimese generatsiooni 15-30mm lainurka näppisime ja nüüd juba uus väljas? Pealegi olid ju kõik profifotograafid selle esimese versiooni pilditeravuse, autofookuse ja üldise optilise kvaliteediga väga ja väga rahul. Nüüd aga on meil Photopointis sellesama objektiivi täiustatud G2 Nikoni versioon olemas ja täna jõudsid poodidesse veel ka Canoni versioonid. Mille poolest need siis senisest veel paremad on?

Mina saan vastata sellele küsimusele teoreetiliselt. Ja siit kohe tulebki see teoreetiline vastus: Uue Tamron SP 15-30mm  f/2.8 G2 täiustused (võrreldes senise versiooniga) on….

  • Senise ühe tavalise asfäärilise läätse asemel on objektiivi optilises konstruktsioonis kaks XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfäärilist läätse, 4 tavalisemat asfäärilist läätse. Need peaksid Tamroni sõnul viima geomeetrilised moonutused miinimumini
  • Uus AX (Anti-reflection eXpand) vääristus vähendab sisepeegeldusi ja parandab valguse üle kandumist
  • Senise ühe mikroprotsessori asemel on objektiivis kasutusel kaks. Kaks mikroprotsessorit aitavad muuta autofookust kiiremaks ja värinastabilisaatorit tõhusamaks
  • Uued, 2x protsessoriga toimivad autofookuse algoritmid (täiustatud tarkvara) aitavad autofookust kiiremaks muuta
  • Integreeritud värinastabilisaator on nüüd senisest tõhusam (CIPA poolt testitud 4.5 EV astet tõhususastmega). Eelmise objektiivi kohta CIPA tõhususreitingut pole, nii et peame siin Tamroni väidet usaldama
  • Oluliselt tõhusam fluoriidvääristus esiläätsel – lihtsam puhastada
  • Sarnane disain teistele G2 objektiividele toob mugavamalt kasutatavad lülitid, ja tihedama mustri kummist katetel.

Kas need teoreetilised hüved ka praktikas paika peavad, seda saab nüüd igaüks ise proovida, kui endale uue lainurga ära ostab. Enne ostmist saab neid uusi objektiive muidugi testida enda kaamera ees Photopointi kauplustes ja kes teab – ehk tulevad need peagi ka Photopointi fototehnika renti.

The post Nüüd saadaval: Tamron 15-30mm f/2.8 G2 ülilainurk profiobjektiiv Canoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint soovitab: FeiyuTech Vimble 2 on soodne videostabilisaator nutitelefonile
autor: Jürgen Veerme

feiyutech-vimble-2-photopoint

Nutitelefonide videosalvestuse kvaliteet on tänasel päeval väga hea, aga käest filmides ei jää video sageli nii sujuv nagu sooviks. Stabiilsete kaadrite saavutamiseks tuleb appi võtta eraldi vidin, milleks on stabilisaator ehk gimbal.

לheks selliseks on populaarne FeiyuTech Vimble 2, mille külge saad kinnitada nutiseadme (laius 5,5-8 cm) ja hakata koheselt salvestama professionaalseid videoid. Selle juhtkang annab 320-kraadise kontrolli stabilisaatori pöörleva ja kallutava telje üle. Vimble 2 on varustatud uudse pikeneva teleskoopvarrega, mille horisontaal- ja vertikaalasendit saad kiirelt vahetada –  nii on lihtsam teha selfie’sid või Instagram & Facebook live videoid.

 

Seade on varustatud integreeritud akuga, mis kestab kuni 5 tundi järjest ning tänu Bluetooth ühendusele on telefoni kontrollimine imelihtne ja Vicool rakendus pakub mitmeid foto- ja videofunktsioone nagu näo või objekti jälgimine. Saadaval nii musta kui space grey värvi versioonid.

 

Soodne FeiyuTech Vimble 2 gimbal ootab Sind meie veebikaubamajas ››

The post Photopoint soovitab: FeiyuTech Vimble 2 on soodne videostabilisaator nutitelefonile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: FeiyuTech SPG 2 – videostabilisaator nutitelefonile
autor: Jürgen Veerme

feiyutech-spg2-photopoint_2

Elu on täis spontaanseid hetki, mida oleks vinge lisaks mälupiltidele ka videole jäädvustada. Tänu igapäevaselt kaasas olevale nutitelefonile ja selle kaamerale on meil võimalus need tabamused kätte saada, aga sageli on salvestatud klipid hüplevad – sujuva pildi loomiseks võiks kasutusele võtta FeiyuTech SPG2 stabilisaatori, mis äsja meile müügile jõudis.

FeiyuTech SPG2 on kolmeteljeline videostabilisaator (nimetatakse ka gimbaliks), mille külge saab kinnitada nutitelefoni maksimaalse laiusega 57 mm kuni 95 mm. Seadmel on multifunktsionaalne valikuratas, millega saab suumida videosse sisse või välja, jälgida ja muuta fookust ning kohandada gimbali peal asetseva seadme parameetreid.

 

Lisaks on käepidemel vähese energiatarbega OLED-ekraaniga, mis kuvab gimbali seadeid, töörežiime, aku laetuse taset ja palju muud ja tänu pritsme- ja tolmukindlale disainile saad videoklippe filmida ka vihmastel päevadel.

feiyutech-spg2-photopoint-vlog-instagram

Kui vajad seadet, mis aitaks videoblogide, otseülekannete või Instagram & Facebook stooride jaoks nutitelefoniga filmida ülisujuvaid ja värinate vabasid videoid, siis SPG2 näol on tegemist ühe kõige mugavama seadmega, mis on hetkel turul saadaval.

 

Aitab värisemisest – osta FeiyuTech SPG2 stabilisaator ››

 

Photopoint on FeiyuTech ametlik partner ja maaletooja Eestis – photopoint.ee/feiyutech ››

The post Nüüd saadaval: FeiyuTech SPG 2 – videostabilisaator nutitelefonile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7 III ja A7R III tarkvarauuendus v2.0 parandab adapteriga kasutatavate objektiivide autofookust
autor: Lauri Veerde

Sony annab teada, et on valmis saanud tarkvarauuenduse v2.0 oma kõige uuematele täiskaadersensoriga hübriidkaameratele A7R III ja A7 III. See uuendus teeb võimalikuks Zone, Expanded Flexible Spot ja Lock-on AF teravustamisrežiimide kasutamise ka siis, kui nimetatud kaamerate ette on kinnitatud Sony LA-EA3 adapteri abil Sony A-bajoneti objektiivid.

Tarkvarauuendust juba katsetada jõudnud fotograafide sõnul on Sony A7R III ja Sony A7 III autofookuse toimimine paranenud ka teisi adaptereid – nagu näiteks Sigma MC-11 ja Metabones IV – kasutades. Mõne sõnul on aga Metabones adapter lakanud üleüldse töötamast. Nii et tarkvarauuenduse paigaldamisel tasub ka pisut ettevaatlik olla – nagu alati, kui kasutusel on kolmandate tootjate riistvara.

Lisaks adapteri ja autofookuse vahelise toimimise täiustustele on v2.0 tarkvarauuendusega tulnud ka muud parandused, täiustused ja muudatused:

  • [AF Track Sens] valiku saab nüüd programmeerida Fn nupu alla
  • Täiustatud on veelgi vaikse pildistamise režiimi (silent shooting) särikompensatsiooni sarivõttel. Loodetavasti parandab see ära vea, mis eelmise tarkavarauuenduse puhul avaldus värvilistes mustrijoontes, mis särikahvliga pildistamise korral vaikse pildistamise režiimis fotod ära rikkusid
  • Kaamera üldise toimimise täiustamine – mõned kasutajad on teada andnud, et v2.0 tarkvarauuendusega on menüüd ja seadistused tuntavalt kiiremad
  • Senisest paremini interpreteeeritud gradatsioonid RAW failide puhul
  • Särituse stabiilsust on parandatud olukordades, kus valgusallikateks on välklamp + halbadel sagedustel veiklevad püsivalgustid
  • Sarivõttel grupeeritud fotode vaatamist, kustutamist jne on muudetud mugavamaks
  • Kolmanda tootja akude kasutamisel kuvatakse nüüd kaamerat sisse lülitades hoiatus. Loodetavasti ühekordne…

 

The post Sony a7 III ja A7R III tarkvarauuendus v2.0 parandab adapteriga kasutatavate objektiivide autofookust appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8