Canon SX620 HS kompaktkaamera toob suure suumiulatuse väikses korpuses
autor: Oskari Värä

canon_sx620hs

Canon avalikustas uue täienduse kompaktkaamerate perekonda – PowerShot SX620 HS. Kaamera on suunatud eelkõige neile, kes soovivad tavalisest võimsama suumiga, aga lihtsasti käsitletavat, mugavat ning kergelt kaasaskantavat kaamerat. Näiteks sellist, mis sobiks kaasa võtta reisile.

SX620 HS sees on 20.2 megapiksline CMOS sensor, mis koostöös DIGIC 4+ pildiprotsessoriga tagab kvaliteetsed ning minimaalse müraga fotod ka hämarates oludes. Objektiiv on pika 25x suumiulatusega, mis sellest hoolimata läheb nii kompaktseks kokku, et kaamerat pole probleem libistada taskusse pärast pildistamist. Lisaks aitab alati teravad pildid saada Intelligent Image Stabilizer stabilisaatorisüsteem. Kasutajatele, kes soovivad, et kaamera otsustaks ise pildiparameetrid, on olemas Smart AUTO režiim ning Auto Zoom, mis hoiab subjekti fookuses ning vastavalt vajadusele suumib sisse või välja.

Videopoolelt suudab SX620 HS filmida FullHD 1080p lahutusvõimega.

לhendustest on kaameral nii Wifi kui NFC, läbi mille saab pilte lihtsalt jagada arvutisse või näiteks Canon CS 100 salvestusseadmesse. Kaameral endal on piltide taasesitamiseks 3-tolline LCD ekraan 922 000 pildipunktiga, mida on lihtne vaadata ka nurga alt.

Canon PowerShot SX620 saabub poelettidele 2016. aasta mai lõpus.

Allikas: dpreview.com

Tootefotod:

 

canon_sx620hs_1 canon_sx620hs_2 canon_sx620hs_3 canon_sx620hs_4 canon_sx620hs_5

Meeldib või mitte? Instagram tuunis oma logo ja sisemust
autor: Jürgen Veerme

Maailma üks populaarseimaid foto- ja videojagamise võrgustikke Instagram sai valmis suure uuenduse – uue väljanägemise sai nii logo kui rakenduse sisemus.

Kui algne Instagram’i logo oli inspireeritud legendaarsest Polaroid OneStep Land kiirpildikaamerast, siis uue versiooni puhul on seal olnud “vikerkaarest” saanud värviline taust, mille peal on fotokaamerat meenutav ikoon. Uue logo valmimise loogikat saad vaadata allolevast videost:

 

Lisaks logo uuendamisele võeti suurem visuaalne värskenduskuur ette ka rakenduse sisemuses. Nüüdsest on kõik navigatsiooninupud ning üldine taust must-valget värvi. Instagrami sõnul peaks selline minialistlikum disain paremini esile tooma keskkonda laetavad värvilised fotod ja videod.

instgram-pp500px

 

Uue disainijoonega logo said ka Instagrami lisarakendused nagu Layout, Boomerang ning Hyperlapse.

Instagrami enam kui 400- miljonilises kasutajakonnas suurt vastukaja pälvinud välimuse nägemiseks tuleb oma nutiseadmes olevat rakendust uuendada või see taaspaigaldada.

Kui kasutad samuti Instagram’i, siis viska FOLLOW ka Photopointi kontole – https://instagram.com/photopoint/

 

Allikas: Instagram, PetaPixel

Canoni esimene hübriidkaameratele mõeldud makroobjektiiv tuleb integreeritud valgustusega
autor: Oskari Värä

canon_28_3

Rõõmusõnumid Canoni hübiirdkaamera omanikele. Canon on avalikustanud esimese makroobjektiivi EOS-M seeria hübriidkaameratele – Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Mis uue objektiivi eriliseks teeb, on selle integreeritud LED lambid, mis on lisavalgustuseks makrovõtetel.

Paremate makrovõtete tegemiseks on objektiivi esimese elemendi ümber kaks kaardus valguselementi, mida saab kasutada kas korraga või eraldi vastavalt vajadusele. Lisaks on võimalik reguleerida ka nende valgustugevust. Lisaks lisavalgusele, on objektiivil ka paljukiidetud Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM objektiivilt laenatud stabilisaator, tagamaks alati teravad pildid.

Objektiivi sees on aga üks UD ning kaks asfäärilist elementi, mille ülesandeks on viia kromaatiline ning sfääriline aberratsioon minimaalseks. Lisaks on tänu STM süsteemile fokusseerimine ülivaikne ning kiire.

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM saabub müügile 2016. aasta juunis.

Allikas: dpreview.com

Tootefotod:

 

canon_28 canon_28_1 canon_28_2 canon_28_4

Eesti suurima reisifotokonkurssi võitjad on selgunud
autor: Jürgen Veerme

Eesti suurim reisifotokonkurss „Tamroni Reisifoto“ on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 1000 reisifotot, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2016 võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov ning reisiajakirjanik ja fotograaf Silvia Pärmann on valinud konkursi parimateks:

I koht: “ 37.819332, -122.478243” Autor: Rene Türk

37.819332, -122.478243

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Reisifoto on keeruline žanr ja tihti vaatavad sealt vastu kiirustamisest tulenevalt lohakalt vormistatud heade hetkede ja suursuguste vaadate fotod. Siin on näha, et autor on olnud õigel ajal ja õiges kohas ning võtnud aja, et toomaks esile oma nägemuse palju jäädvustatud vaatamisväärsusest. Kõige raskem ülesanne ongi leida värske viis millegi palju nähtu kujutamiseks. Siin on see autoril suurepäraselt õnnestunud. ”

II koht: ” Marrakesh, Maroko”. Autor: Rait Tuulas

Marrakesh, Maroko

Žürii liikme Silvia Pärmanni kommentaar: „Mitte kõik fotod ei räägi rohkem kui tuhat sõna, aga see foto räägib meile pika loo Marrakechi elust, tekitab emotsioone, lubab meil lähedalt näha maailma, kuhu me ise võibolla ei sattuks. Asi pole valguses, varjudes, huvitavates persoonides – need ainult aitavad edasi anda seda, kuidas töö autor Marokot näeb. Reisifoto teebki huvitavaks see, kuidas autor maailma näeb – ja väiksemat rolli mängib tema oskus absoluutselt kõiki oma kaamera nuppe vajutada ja kruttida.

See on mitmes mõttes väga klassikaline tänavafoto, väga heas mõttes klassikaline, millest on tunda fotograafi huvi ja julgust minna lähedale ja samas ka respekti inimeste suhtes.“

III koht: ” Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia”. Autor: Eva-Liisa Andresson

Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia

Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Kuna ma ise olen suur roadtripi fänn, siis selline pilt tekitab minus väga tugevaid emotsioone. Väga lihtne on ette kujutada kuidas sealsamas kõrbes selle nö kõrbelaevaga ringi seikled. Pildi mõju on täpselt see, mis ühel reisifotol olema peaks, see viib sind mõtetega sinna samasse kohta. Mõnus pehme emotsioon.“

 

Tamron ja Photopoint tänavad kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning läbi selle meie kõigi maailmapilti avardasid.

Veebi lekkis Olympuse veel avalikustamata seikluskaamera tootefoto
autor: Oskari Värä

olympus_actioncam

Kuumad kõlakad räägivad, et seikluskaamerate turg on  peatselt jälle laienemas. Seekord on oma seikluskaameraga turule sisenemas Olympus, kel on juba kogemust tugevate kaamerate tootmises praegu Tough-seeria kompaktkaamerate näol. Veebilehel digicameinfo avaldatud tootefotol on näha, et seikluskaamera hoiab Tough-seeria kompaktkaameratega ühist disainijoont, välja arvatud objektiivi asukoht.

Tehnilisi andmeid momendil veel lekkinud pole, kuid 43rumors räägib, et kaamera hakkab ühilduma GoPro lisavarustusega. Kui see vastab tõele, laiendab see koheselt selle kaamera kasutusvõimalusi tohutult ning hakkab tipptegijatele konkurentsi pakkuma.

Allikas: petapixel.com

1 2 3 4 5 6 7