Sigma 24 – 35mm f/2 DG HSM Art on kolm objektiivi ühes
autor: Oskari Värä

Sigma_24-35_lrg

Sigma on avalikustanud uue objektiivi väga hinnatud Art-seeriast: 24 – 35mm f/2 DG HSM Art. Ettevõtte sõnul on tegemist maailma suurima püsiavaga lainurkobjektiiviga, mis mõeldud täiskaadersensorile.

Kuigi esmapilgul võib fookuskauguste vahemik 24 – 35mm tunduda imelik, siis Sigma sõnul on eesmärgiks asendada ühe objektiiviga kolme populaarset fiksobjektiivi: 24mm, 28mm ja 35mm. Püsiavaga ja Art-seeria teravusega on kindlasti tegemist mugavama variandiga kui vahetada objektiive, samas andmata järele kvaliteedis.

Objektiivil on Sigma optimeeritud autofookussüsteem, et fokusseerimine oleks võimalikult sujuv, täpne ja vaikne. Objektiiv on valmistatud erilisest materjalist, mis on temperatuurimuudatustele vähem vastuvõtlik ja tavalisest kergem. Optika on kaetud Sigma mitmekihilise vääristusega vähendamaks helke ning peegeldusi objektiivi sees – isegi vastuvalgusega.

 

sigma_24-35

Ka videograafidele on see objektiiv ahvatlev. Fokusseerimisel ei pöörle ükski element, mis tagab sujuvamad videokaadrid ning teeb võimalikuks ringpolarisatsioonifiltri kasutamise.

Uue objektiivi tutvustamisega liigub Sigma sinna poole, et nad hakkavad pakkuma universaalset suumikolmikut: juba olemasolev 24 – 105mm f/4, kuulujuttude tasandil olev 24-70mm f/2.8 ja uus 24 – 35mm f/2.

Sigma 24 – 35mm F2 DG HSM Art tuleb Canon EF, Nikon F ja Sigma SA bajonettidega. Poelettidele jõudmise aega Sigma pole veel täpsustanud.

Allikas: Sigma pressiteade

Point TV 148. Pentax Limited seeria objektiivid
autor: Photopoint

 

On viimane aeg visata enda Pentax peegelkaamera 18-55mm komplektobjektiiv nurka ja proovida midagi erilist.

Iga tõsine fotohuviline teab, et ilusate fotode saladus ei peitu mitte niivõrd fotokaameras kuivõrd selle ees olevas objektiivis. Selles Point TV videos näitab Ardo-Jako viit Pentax objektiivi. Neid on nimetatud optikapärliteks, eliitoptikaks, kvaliteetobjektiivideks ja milleks kõigeks veel.

Metallist korpuste, esmaklassilise pildikvaliteedi ja terava joonisega Pentax Limited seeria objektiivid on juba aastakümneid olnud põhjuseks, miks tõsisemad fotohuvilised Pentax peegelkaameraid armastavad. Selles Point TV videos näitab Ardo-jako täpsemalt viit uuemat Pentax Limited seeria objektiivi:

Kõiki neid Limited objektiive saab rentida Photopointi fototehnika rendist. Ja kui peale rentimist otsustad uue Limited objektiivi endale soetada, siis saad uue objektiivi renditasu võrra soodsamalt.

Valged ööd Photopointi e-poes: kõik -8%
autor: Jürgen Veerme

photopoint-valgedood-1200x628

Suvi on ametlikult kohe-kohe algamas ning jaanipäeva ettevalmistused käivad hoogsalt. Kui sul suurest pühade möllust peaks villand saama, siis mine kiika Photopointi e-kaubamajja – seal on praegu aasta kõige valgemate ööde puhul hinnad maas nagu maha tallatud hein.

Järgneval 8. ööl (21.06 – 28.06) on Photopointi e-poes kogu kaup õhtul kella kahekast kuni hommikul kella kaheksani (20.00 – 08.00) 8% soodsam (ka soodushindadest).

Valgete ööde soodustus (-8%) rakendub ostukorvis ka juba olemasolevatele soodushindadele. See tähendab, et kui Tamron SP 150-600mm objektiivi saab praegu kätte 29% tavahinnast soodsamalt, siis kampaania ajal rakendub praegusele soodushinnale veel täiendav 8% allahindlus. Seega võid olla kindel, et see, mida sul parasjagu vaja, on jaaninädalal tavalisest märksa odavam. Kui mitte enam, siis 8% soodsam kindlasti!

Suvisest soodusaktioonist võtavad loomulikult osa ka veebipoe soodusrubriigid – veebimüük, kõik 1€, lõpumüük -50% ja päevapakkumised. Nendes kategooriates olevatele toodetele rakendub samuti ostukorvis 8% lisaallahindlust.

Oluline info kokkuvõtvalt:

  • Valgete ööde soodusmüük e-poes kestab 21.06.2015 – 28.06.2015 igal ööl kella 20:00-08.00;
  • Kampaania kehtib ainult veebipoes www.photopoint.ee. Photopointi kauplustes soodusmüüki ei toimu;
  • 8% lisasoodustus kehtib kõikidele kaupadele (v.a kinkekaardid). Ka soodushinnaga ja soodusrubriikides asuvatele toodetele;
  • 8% täiendav soodustus lisandub ostukorvis!
  • Järelmaksu taotlused vormistatakse järgmisel päeval. Pühade ajal tehtud järlemaksu taotlused pärast pühi.
  • Photopointi e-kaubamajast leiad üle 75 000 toote – tippklassi fototehnikast kuni orginaalparfüümideni.

 

Kogu vajaliku kauba suveks leiad – www.photopoint.ee ›

Canon G3 X: kompaktkaamera suure sensori ning peegelkaamera kasutajaliidesega
autor: Oskari Värä

1

Canon avalikustas oma kauaoodatud tippklassi kompaktkaamera G3 X. Canon on ning tolmu- ja pritsmekindlasse kesta pannud väga kvaliteetse sisu eesotsas 1-tollise 20.2 megapikslise CMOS sensoriga. Suur sensor koos DIGIC 6 pildiprotsessoriga lubab tundlikkust seada ISO 125 – 12800 ja saab suurepäraselt hakkama ka kehvemates valgusoludes.

Objektiiv on 25x suumiga (ekvivalent 24 – 600mm) f/2.8 – 5.6, mis on suurepärane variant reisile minnes. Lisaks on loomulikult olemas ka Canoni Intelligent Image Stabilization (IS) stabilisaatorisüsteem. Kaameral on 31 autofookuspunkti, mis on paigutatud hõredamalt, et fokusseerimine toimuks kiiremalt. Sarivõte suudab teha 5,9 kaadrit sekundis ning Canon lubab, et kaadrite arv sarivõttel pole piiratud ja puhvriviivitust ei ole.

PowerShot G3 X on seni füüsiliselt kõige tugevam G-seeria kompaktkaamera Canonil. Kere on tugevdatud ning tihendatud, et vältida tolmu ja vee sattumist seadmesse. Lisaks on nuppude asetamisel ning menüü ülesehitamisel võetud eeskuju EOS peegelkaameratelt, mugavamaks ja intuitiivsemaks kasutamiseks. Kasulikud uued nupud on näiteks AE (särilukustuse nupp), võimalus lülitada autofookus välja otse kere pealt ning saab ka sarivõtet sisse lülitada.

3

Videot suudab G3 X filmida FullHD reolutsiooniga 24, 30 ja 60 kaadrit sekundis. Sisse on ehitatud mikrofonisisend, kõrvaklapisisend ning ise saab muuta nii säritust kui ka helitugevust. HDMI väljundi kaudu saab salvestada otse välisele mälukandjale.

Ühendustest on olemas WiFi ja NFC, millega saab laadida pilte ja videos üles kas läbi rakenduse otse Facebooki, Twitterisse ja YouTube-i või jagada nutiseadmete vahel.

Kuigi G3 X sees on võimas riistvara ning kaamera on kahtlemata võimekas, oodati sellelt palju rohkemat. Seadmega ei tulnud piisavalt uuendusi, 4K võimekust pole, vaid 5,9 kaadrit sekundis sarivõte ning elektroonilise pildiotsija puudumine (saab küll juurde osta) on paljudele pettumus ning selge on see, et vähemalt kompakt- ning hübriidkaamerate võidujooksus on Canon selgelt Sonyst maha jäänud.

Canon PowerShot G3 X tuleb turule 2015. aasta juulis.

Allikas: Canoni pressiteade

Tootefotod:

2 4 5

Ricoh GR II kompaktkaamera lisab WiFi ühenduse
autor: Lauri Veerde

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-2

Ricoh esitleb täna uut kompaktkaamerat nimega Ricoh GR II. See on täiustatud mudel kahe aasta eest müügile tulnud Ricoh GR kaamerast – suure APS-C mõõdus sensori ja fikseeritud fookuskaugusega objektiiviga kompaktsest aparaadist, mis tõsiste fotohuviliste poolt palju kiita sai ja ka Dpreview põhjalikus ülevaates kõige kõrgema auraha pälvis.

Uus kaamera kannab endas pigem minimaalseid edasiarendusi – suurimateks lisandusteks on WiFi ühenduvus, kiirem säriaeg ja suurem puhver RAW failide sarivõttel. Videorežiim, mis minu jaoks oli Ricoh GR ainuke vajakajäämine, ei ole uue kaamera juures kahjuks paremaks muutunud. Seega on Ricoh GR jätkuvalt suurepärane valik juhul, kui tegeled ainult pildistamisega. Kui tahad suure sensori ja kompaktse korpusega ka head videot teha, soovitan vaadata näiteks Panasonic Lumix LX100 poole.

Ricoh GR II uued omadused võrreldes Ricoh GR kaameraga

  • WiFi ühendus
  • Maksimaalne säriaeg on nüüd senisest kiirem: 1/2500 sek
  • RAW failide salvestamine sarivõttel on nüüd järlestikuse 4 asemel 10 kaadrit
  • Videorežiimil toimib nupule vajutades automaatne teravustamine
  • Intervallvõtte režiimis saab salvestada lisaks tavalisele RAW failile ka mitmest RAW failist kokku pandud pilti
  • Lisatud on 7 digifiltrit: Portrait, Color Temperature Extension, Clarity, Brilliance, Vibrant, CTE ja  Bright.

Ricoh GR II olulisemad tehnilised andmed

  • 16.2 MP APS-C mõõdus ilma madalpääsfiltrita CMOS sensor
  • 28 mm fookuskaugusega (35mm ekvivalent)  f/2.8-f/16 objektiiv
  • 35 mm ja 45 mm režiimid
  • ISO 100 – 25600
  • Kontrasttuvastusega autofookus, teravustamiskaugus 10 cm kuni lõpmatuseni
  • Kamaera on välja lülitatud seisundist töövalmis 1 sekundiga. Katiku viivitus umbes 0,03 sekundit
  • 3.0″ diagonaaliga 1230000 pikslit mahutav LCD – väga hea lahutusvõime (terav ja selge pilt)
  • Sarivõttekiirus kuni 4 kaadrit sekundis kuni 999 JPG kaadrit või 10 RAW kaadrit.
  • 1080p filmirežiim 24, 25 või 30 kaadrit sekundis. Kahjuks ei saa seada filmirežiimis käsitsi säritust ega ka kompensatsiooni. Samuti ei ole pesa välise mikrofoni ühendamiseks.
  • 12-bit RAW failide salvestamine DNG formaadis
  • WiFi ühendus
  • Sisseehitatud ND filter võimaldab vähendada sensorini jõudvat valgust 2 stopi võrra
  • Magneesiumsulamist korpus mõõtmetega 11,7 x 6,3 x 3,4 cm

Vasakul “tavaliste” kompaktkaamerate sees pilti salvestav sensor. Paremal Ricoh GR II sees olev APS-C mõõdus sensor:

ricoh-gr-fotokaamera-photopoint-101

Ricoh GR digikaamera tootefotod

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-1

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-6

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-7

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-3

ricoh-gr-fotokaamera-photopoint-105

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-8

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-4

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-5

Ricoh GR-2-kompaktkaamera-photopoint-9

fea02_art3_01

fea04_art1_02_r

1 2 3 4 5 6