See Pentax 645Z keskformaatkaamera võib olla just sinu kasutuses
autor: Silver Pik

Pentax 645Z keskformaat peegelkaamera on suurepärane kaaslane nii stuudiofotograafidele, maastikufotograafidele ning ka teistele, kes vajavad suurt detailsust ning veel suuremat paindlikkust. Just seetõttu on Photopointil fotograafidele kaks väga head uudist.

Esiteks – nii Pentax 645Z keskformaatkaamera kere kui ka 55 mm objektiiviga komplekt on saanud endale külge soodushinna. 1000 eurot hinnasula kevade saabumise puhul ning see kehtib kuni aprilli lõpuni. Teisisõnu – sa saad suurepärase keskformaatkaamera endale soetada tublisti soodsamalt.

Teine hea uudis on aga see, et kui sul on soov Pentax 645Z keskformaat sensoriga kaameraga lähemalt tutvust teha, siis sa ei pea selleks kohe suure investeeringu tegema või panustama ainult internetis olevate ülevaadetele ja arvustustele. Nimelt on Photopointi ajaveebi toimetuses olemas ka üks Pentax 645Z peegelkaamera koos smc PENTAX-D FA 645 55mm f/2.8 AL [IF] SDM AW fiksobjektiiviga, mida on võimalik fotograafidel testimise eesmärgil teenustasuta rentida. Kui sa oled huvitatud suuremast sensorist, kõrgemast lahutusvõimest ning tahad näha, kas ja kuidas saaksid enda igapäevases töös seda ära kasutada, siis saada vastavasisuline e-kiri aadressil silver@photopoint.ee ning lepime juba üksikasjad kokku.

Pentax 645Z on unikaalne kaamera, sest selles on ühendatud keskformaatkaamerate pildikvaliteet ja tavalise peegelkaamera kasutamismugavus. Kui tavaliselt on keskformaatkaamerad suured, aeglased ja kohmakad – mõeldud kasutamiseks ainult stuudios, siis 645Z sobib pildistamiseks ka näiteks maastikufotograafile. Tänu kaamera ilmastikukindlale korpusele saab sellega pildistada vihmas ning külmema ilmaga. Lisaks filmib kaamera Full HD videot.

• Pentax 645Z keskformaat peegelkaamerad Photopointis »

 

Antud testkomplekt on olnud selliste tuntud Eesti fotograafide rüppes:

Talleta erilised hetked kaante vahele – Rose fotoalbum -30%
autor: Jürgen Veerme

Kogu kõik siiani sahtlites ja kappides lebanud paberfotod kaunisse fotoalbumisse, et nende sirvimist saaksid nautida nii järeltulevad põlved kui ka Sa ise.

Hetkel on Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes Victoria Collection sarja kuuluv fotoalbum Rose müügil soodushinnaga 6,99 € (tavahind 9,99 €).

Selle roosimotiivi ja nahkse materjaliga kaetud raamatköites pildialbumi sisse mahub 200 10x15cm mõõdus fotot ning lisaks on albumiga kaasas memoribad, kuhu saad juurde kirjutada lisainfot, nagu kus ning millal on foto tehtud, kes on pildi peal jne. Albumit on saadaval kolmes värvis: pruun, valge ja beež.

Kui sa oma digipiltidest pole veel lasknud kvaliteetseid paberfotosid trükkida, siis Eesti kõige mugavama ja kiirema fotode tellimise veebilehe PhotoExpress.ee kaudu on see imelihtne. Telli fotosid kodus diivanil olles või köögis toimetades.

 

Organiseeri oma kaunid mälestused stiilselt kasvõi kohe ›

 

 

Eesti suurim valik fotoalbumeid – www.photopoint.ee/albumid›

Kampaania kestab kuni 9. aprillini 2017

Püsivara pühapäev: Fujifilm X-T2 ning X-Pro2 saavad põhjalikud tarkvarauuendused
autor: Oskari Värä

Fujifilm teatab, et nende kaks tippklassi hübriidkaamerat X-T2 ning X-Pro2 saavad mõlemad kaks tarkvarauuendust. Esimene, mis tuleb juba käesoleva kuu lõpus, toob 27 suuremat ning väiksemat uuendust ning teine, mis tuleb mais, toob samuti põhjalikumaid uuendusi. Tähele tasub panna, et osad uuendused tulevad vaid ühele kahest kaamerast. Enamasti on põhjuseks, et teisel kaameral on vastav funktsioon juba olemas. 

X-T2 versiooni 2.00 ja X-Pro2 versiooni 3.00 uuenduste nimekiri:

 • Pärast uuendamist on võimalik pildistada RAW-vormingus mitte vaid AE bracketing režiimil, vaid ka teistes bracketing režiimides (ISO, Dynamic Range, White Balance ja Film Simulations) ning ka Advanced Filter režiimil.
 • ISO-tundlikkust on võimalik laiendada ka ISO 125 või ISO 160.
 • Pikim säriaeg T režiimil on hetkel 30 sekundit. See aeg laieneb 15 minutini.
 • Vältimaks tahtmatuid seadete muutmist, saab X-T2 võimaluse keelata valikukettaga säriaja muutmise. X-Pro2 kaameral on funktsioon juba olemas.
 • X-T2 saab ka võimaluse muuta ISO-tundlikkust täies ulatuses eesoleva valikukettaga.
 • Lisandub säriaja automaatseadistus ISO Auto režiimis, mis lubab kaameral valida minimaalse säriaja võttes arvesse fookuskaugust.
 • Uuendamise järel kasutab kaamera ka näotuvastusega autofookuse režiimil faasituvastust, mis teeb fokusseerimise kiiremaks.
 • Samuti saab autofookus pärast uuendust subjekti jälgimisega paremini hakkama AF-C režiimil.
 • לhepunkti autoofokusrežiimil saab fookuspunkti seadistada veelgi väiksemaks, mis tähendab täpsemat fokusseerimist.
 • X-Pro2 kaameral on võimalik töös olevat fookuspunkti kuvada konstantselt, tehes liikuvate subjektide jälgimise lihtsamaks.
 • Samuti saab X-Pro 2 kasutaja poolt seadistatava AF-C režiimi, mis võimaldab täpsustada jälgiva autofookuse käitumist vastavalt subjekti liikumisviisile.
 • X-T2 saab võimaluse muuta autofookuse seadeid vastavalt sellele, kas kaamera on horistontaalses või vertikaalses asendis.
 • Fokusseerimisala asukohta on võimalik muuta samal ajal kui kasutaja seda suurendab.
 • X-T2 võimaldab kasutada silmasensorit nüüd ka videorežiimis vahetamaks pildi kuvamist elektroonilise pildiotsija ja ekraani vahel.
 • Samuti on võimalik X-T2 kaameral video tegemise ajal muuta ISO-tundlikkust.
 • Video tegemise ajal on võimalik uuesti fokusseerida.
 • Samuti saab kuvada video tegemise ajal reaalajas histogrammi.
 • X-T2 võimaldab seadistada välise mikrofoni sisendheli, vähendamaks valget müra.
 • Mõlemad kaamerad saavad võimaluse pildistades vaadata läbi pildiotsija ning seejärel koheselt pilte taasesitada ekraanil nagu on harjumuspärane peegelkaameraga pildistajatele.
 • X-Pro2 elektrooniline pildiotsija reageerib kiiremini, tagades et selletõttu ei jääks hetk püüdmata.
 • X-T2 Dual režiimil pildistades jäävad mõlemad ekraanid konstantselt ette, ka siis kui vajutada päästik poole peale.
 • X-T2 graafiline kasutajaliides muudab orientatsiooni vastavalt sellele, mis asendis kaamera on.
 • Kasutaja poolt muudetavaid seadistusi 1–7 on võimalik ümber nimetada.
 • Fotograafi nime ning autoriõigusi on võimalik juba kaameras pildiinfole lisada.
 • Lisandub võimalus lindistada 30 sekundi pikkuseid meeldetuletusi.
 • Särikahveldamise astmed laienevad kolmelt kaadrilt üheksa kaadrini.
 • Tuleb ka võimalus lülitada välja pildistamine kui mälukaarti pole kaameras.

Mai lõpus tulev uuendus toob järgneva:

 • X-T2 saab võimaluse pildistada otse arvutisse läbi Wifi ühenduvuse.
 • Samuti vaid X-T2 kaamerale lisandub võimalus muuta autofookuse ala ning režiimi vaid tagumise valikukettaga.
 • Taaskord vaid X-T2 kaamerale tuleb uuendusega võimalus täpsustada AF-S ning AF-C seadistusi Shutter AF režiimil ning AF-S / MF ja AF-C seadistusi Shutter AE režiimil.
 • Mõlemad kaamerad saavad võimaluse muuta elektroonilise pildiotsija heledust veelgi tumedamaks.
 • Dual Display režiimil saab vahetada peamise ning teise vaate vahel.
 • Pärast uuendamist saab lisada ka kasutaja poolt seadistatava funktsiooni, mis aktiveerub kui vajutada tagumist valikuketast.

Allikas: Fujifilm

 

Manfrotto uued kotid reisifotograafile
autor: Tõnis Sestverk

Manfrotto fotokotid on oma tuntud headuses saanud juurde uue tooteseeria. Manfrotto National Geographic Australia kollektsioon. Uued hallikassinisest kangast ja ookrikarva detalidega fotokotid on inspireeritud Austraalia kõrbete ja sinise ookeani sümbioosist. Valikust leiab viie erineva suurusega kotti.

Uued Australia Collection fotokotid on loodud silmas pidades rändavaid fotograafe, kes soovivad peale funktsionaalsuse ka stiilsed välja näha. Kõigil kottidel on eukalüptilehtede mustriga vooderdus ja loomulikult mitmed vaheseinad, et mahutada kõik vajaminev fototehnika.

Kõige suurem neist mahutab peegelkaamera koos 70-200mm objektiiviga ja peale selle veel 5 lisaobjektiivi või muud varustust. Kaameratasku tõmblukk on peidetud keha lähedale, et reisides oleks kaamera turvaliselt paigutatud. See tagab ka kiire kaamera kättesaamise, et ükski pilt ei jääks tegemata.  Lisaks mahutab seljakott ka 15″ sülearvuti ja vajadusel on võimalik ka statiiv koti külge monteerida.

Suuruselt teine kott on nii selja-, käe- kui ka õlakott. Kõik need sangad ja rihmad on selleks koti küljes olemas. Sarnaselt eelmisele, mahub sinna peegelkaamera 70-200mm objektiiviga ja 3 lisaobjektiivi. Mugavad lisataskud isiklike asjade jaoks ja sülearvutitasku kuni 13″ rüperaalile.

 

וlakotid on saadaval S ja M suuruses. Sobivad kaasa võtmiseks kanjonisse ronima või parki jalutama minnes. Mõlemad mahutavad kuni 70mm objektiiviga peegelkaamera ja kaks lisaobjektiivi. Suurem kott võtab vastu kuni 11″ süleri ning väiksemasse kotti mahub tahvelarvuti. Reguleeritav õlarihm ja mugavad lukud teevad selle heaks kaaslaseks ükskõik millisele fotoretkele.

Kõige väiksem vutlar sobib kandmiseks ka kõhukotina ja mahutab hübriidkaamera kuni kahe objektiiviga. Kaasasoleva rihmaga on võimalik seda kinnitada kõhule või kanda kotti õlapeal.

 

Allikas: Manfrotto

 

 

Sony Digital Filter rakendus lubab sulatada kolm erinevat pilti üheks
autor: Oskari Värä

Sony hübriid– ning kompaktkaamerad on saanud uue rakenduse Digital Filter, mis lubab fotograafidel liita kokku kaks või kolm erineva säritusega pilti. Põhimõte on sama, mis eksisteerival rakendusel Sky HDR kuid lubab liita suurema arvu pilte. Sony sõnul pakub uus rakendus laiemat funktsionaalsust, lihtsamat kasutamiskogemust ning paremat pildikvaliteeti kui Sky HDR.

Digital Filter rakendust toetavate kaamerate nimekiri:

Sony Digital Filter rakendust tutvustav video:

 

Sky HDR kasuks räägib fakt, et see toetab ka Sony a5100 kaamerat ning mõningaid vanemaid NEX-mudeleid.

Allikas: Sony

1 2 3 4