Zenit lubab järgmine aasta turule tulla täiskaader hübriidkaameraga
autor: Tõnis Sestverk

Zeniti filmikaamerad on endiselt au sees ja aina rohkem inimesi leiab kapi otsast tolmuse rauakolaka, millega on endiselt võimalik nostalgiahõngulisi pildistamisretki ette võtta. Nüüd on Zenit teada andnud, et 2018. aastal on tulemas nende poolt täiskaader hübriidkaamera.

Zenit hakkas kuulsaid 35 mm filmikaameraid müüma Nõukogude Liidus juba 1952. aastal ja 70-ndatel eksporditi neid juba 74 riiki. Digiajastu tulekuga hääbuti kiiresti ja viimane kaamera, mis veel ilmavalgust nägi oli Zenit KM Plus 2005. aastal, pärast mida sulges tehas oma uksed. Nüüd, üle kümne aasta hiljem, on Zenit lubanud digiajastu Zeniti tootma hakata.

Loomulikult on kaasajastatud kõiki kaamera aspekte, kuid siiski lubatakse klassikaliseks kujunenud disaini. Kahjuks ei ole teada, millised hakkavad olema tehnilised andmed Zeniti uuel hübriidil, kuid hinnaklass pidavat jääma alla 1000 €. Lisaks kasutatakse viimistlemisel nahka ja uue kaamera leiab tumedas ja heledas rüüs.

Julge samm Zeniti poolt, arvestades, et Sony ja Fujifilmi hübriidkaamera on endale koha turul kindlustanud, kuid siiski on mida oodata. Kes teab, ehk on võimalik uuele Zenitile ka M42 keermega objektiive ette keerata.

Allikas: Petapixel

The post Zenit lubab järgmine aasta turule tulla täiskaader hübriidkaameraga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony domineeris EISA 2017 auhindadega kaamerate kategoorias
autor: Silver Pik

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) kuulutas eile välja 2017-2018 aasta parimad tooted fototehnika vallas. Auhindu jagus kõikidele suurematele fototehnika tootjatele ning edukam neist oli Sony, noppides fotovaldkonnas lausa 6 kategooria auhinnad.

Nendeks kuueks auhinnaks olid: aasta parim kaamera – Sony α9; aasta parim hübriidkaamera edasijõudnutele – Sony α6500; aasta parim supersuumkaamera – Sony DSC-RX10 III; aasta parim kompaktkaamera – Sony DSC-RX100 V; aasta parim professionaalne hübriidkaamera objektiiv – Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS; ning aasta parim hübriidkaamera objektiiv – Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS.

Parim kaamera:

Sony α9

Parim hübriidkaamera edasijõudnule:

Sony α6500

Parim supersuumkaamera:

Sony DSC-RX10 III

Parim kompaktkaamera:

Sony DSC-RX100 V

Parim professionaalne hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS 

Parim hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast Euroopa riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Vaata siitsamast meie blogist, millised kaamerad tunnistati tänavu parimateks >>

Vaata lähemalt: www.eisa.eu

 

Allikas: Sony pressiteade

Sony võitis EISA 2017. aasta auhindade jagamisel rekordilised seitse auhinda

 

Euroopa Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsioon (EISA) tunnustas Sony sel aastal rekordilise seitsme auhinnaga, mis on rohkem kui ükski teine tootja.

EISA on tarbijaelektroonika maailmas suurim meediaväljaannete ühendus, mis esindab 53 erialaajakirja 25 riigist üle terve maailma ja on parimaid tooteid tunnustanud juba üle 35 aasta.

EISA AASTA KAAMERA 2017–2018: Sony a9

  Sony a9 on murranguline peeglita kaamera, mis on mitmel viisil tavapärastest digitaalsetest peegelkaameratest ees. Tänu uuenduslikule kujundusele jäädvustab 24,2-megapiksline täiskaader-pildisensor täieliku eraldusvõimega kuni 20 kaadrit sekundis ning võimaldab jäädvustada täiesti vaikselt ja vibratsioonivabalt kuni 1 / 32 000 sekundi juures. Uus ülikiire automaatse teravustamise süsteem koos faasi tabamise automaatse teravustamise 693 punktiga katab kogu pildialast 93%, tänu millele on isegi kiiresti liikuvad objektid fookuses. 5-teljeline pildistabilisaator pakub viieastmelist pikema säriaja võimalust. לlediskreetimise protsess ja täiskaadervormingus pikslite täielik väljalugemine tagab erakordse 4K-videokvaliteedi.

 EISA PARIM HלBRIIDKAAMERA 2017–2018: Sony a6500

 a6500 on väga väike hübriidkaamera, mis pakub professionaalsel tasemel jõudlust. Olenemata sellest, kas soovite jäädvustada 4K-videot või fotosid, pakub a6500 tänu oma 24,2-megapikslisele Exmor CMOS APS-C sensorile, suurele kiirusele ja objektiivide suurepärasele valikule võrreldamatut pildikvaliteeti. 5-teljeline pildistabilisaator sobib adapterite abil kokku nii E- kui ka A-kinnitusega Sony objektiividega. 425 faasi tabamise automaatse teravustamise punkti katavad peaaegu kogu pildi ja 3-tolline kallutatav puuteekraan võimaldab teravustamise punkte valida sõrmega. Kaamera toetab jäädvustamist kiirusel kuni 11 kaadrit sekundis koos pideva automaatse teravustamisega ja mõõtmist puhvriga, mis tagab kuni 269 pilti ühes seerias.

 

EISA PARIM KOMPAKTKAAMERA 2017–2018: Sony RX100 V

Sony RX100 V on kõrgtehnoloogiline meistriteos väga kompaktses korpuses. Nii nagu eelkäija puhul on sellel 1,0-tüüpi sensor ja suurepärane sissetõmmatav OLED elektrooniline pildiotsija. Uus 20,1-megapiksline Exmor RS CMOSi pildisensor koos kiire BIONZ Xi pildiprotsessori ja uue LSI-kiibiga võimaldasid vähendada automaatse teravustamise reageerimisaega 0,05 sekundini ja kiirendada pidevat võtterežiimi 24 kaadrini sekundis koos automaatse teravustamise / automaatsärituse jälgimisega, nii et liikuva objekti jäädvustamise seerias on iga pilt fookuses ja säriaeg õige. Peale 4K-videote jäädvustamise võimaluse pakub RX100 V üliaegluubis jäädvustamist kiirusel kuni 1000 kaadrit sekundis ning see on varustatud vaikse pildistamisrežiimi ja multifunktsionaalse reguleerimisrõngaga.

 

EISA PARIM SUPERSUUMIGA KAAMERA 2017–2018: Sony RX10 III

Vaid 1095 g kaaluv Sony RX10 III on ideaalne valik spordi, looduse ja loomariigi jäädvustamiseks fotograafidele, kes soovivad kerget ja kõik ühes lahendust. Suurepärane ZEISS Vario-Sonnar T* 24–600 mm objektiiv pakub 25-kordset suumivahemikku kiire f/2.4–4 suurima avaga. Exmor RSi 1,0-tüüpi sensor, ülikiire automaatne teravustamine ja pildistabilisaator Optical SteadyShot tagavad teravad pildid, mida ei mõjuta kaamera värisemine. Peale suurepärase fokaalvahemiku suudab RX10 III jäädvustada lähivõtteid objektiivist kuni 3 cm kaugusel ja vaikne katik võimaldab jäädvustada ilma tundlikke loodusobjekte häirimata. RX10 III sobib lisaks suurepäraste fotode jäädvustamisele hästi ka 4K-videote salvestamiseks. Samuti on sel võimalus jäädvustada kiirusel 1000 kaadrit sekundis, et saavutada teatraalne 40-kordne aegluubi efekt.

 

EISA PARIM HלBRIIDKAAMERA OBJEKTIIV 2017–2018: Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS

  See 100 mm fikseeritud fookuskaugusega telefoto-objektiiv pakub G Masteri seeria erakordset eraldusvõimet koos STFi (Smooth Trans Focus) optikaga hämmastava bokeh-efekti loomiseks. See objektiiv on loodud jäädvustama erakordselt sujuvat ja loomulikku bokeh-efekti ilma vinjetiefektita. Sellel on ka kiire, täpne ja vaikne DDSSMi automaatne teravustamine ning see võimaldab jäädvustada 0,25-kordse suurendusega lähivõtteid. Sisseehitatud pildistabilisaator Optical SteadyShot vähendab kaamera liikumisest tingitud ebaselgust pikkade säriaegade kasutamisel. Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS vastab igas aspektis tippkvaliteetse G Masteri seeria kontseptsioonile.

 

EISA PARIM PROFESSIONAALNE HלBRIIDKAAMERA OBJEKTIIV 2017–2018: Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS

  Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS on muljetavaldav objektiiv, mis katab spordi- ja tegevusfotograafia kõige populaarsemaid nurki. Selle teravus on erakordselt suur ja ühtlaselt jaotatud, nii et servade juures vinjetiefekt peaaegu puudub. Teravust säilitatakse kogu suumiulatuses, isegi telekonverteritega. Sellel on a-suumobjektiivide seas esimest korda ujuv teravustamise süsteem, mis teeb minimaalseks fookuskauguseks vaid 0,96 m. 11 kumerat ava tera tagavad kauni bokeh-efekti ja automaatse teravustamise kiirus on ülisuur, eriti koos väga kiire Sony a9-ga. FE 70-200mm F2.8 GM OSS on mõeldud sagedaseks kasutamiseks kõigis ilmastikutingimustes.

 

EISA PARIM KODUKINO TELER 2017–2018: Sony KD-65ZD9

Sony 4K lipulaev pakub erakordset vaatamiselamust värvide suurepärase taasesituse ja oma klassis parima kontrastiga. Lisaks toetab see kõiki peamisi HDR-vorminguid (kaasa arvatud Dolby Visioni plaanitud uuendust). Rabava pildikvaliteedi taga Ultra HD Blu-ray ja 4K HDRi voogesitatava sisu vaatamisel, isegi eredas ruumis, on Sony 4K HDRi protsessor, X1 Extreme ja kohaliku tuhmistamise täisjada-LED-tehnoloogia Backlight Master Drive, mis tagab suurepärase pildikvaliteedi. KD-65ZD9 on tippkvaliteetne kodukino teler, mille võimsus võimaldab nautida ülimat 4K HDRi visuaalset kogemust erakordse kirkuse, kontrastsuse ja elavate värvidega.

 

Ettevõttest Sony Corporation

Sony Corporation on tarbe- ja erialaseadmete turgudel heli-, video-, fotograafia-, mängu-, side-, võtmeseadmete ning infotehnoloogia juhttootja. Muusika-, filmi- ja interaktiivse meelelahutuse ning internetipõhise äritegevuse valdkonnas on Sonyl ainulaadne positsioon: ta on maailma juhtiv elektroonika- ja meelelahutusseadmete ettevõte. Sony konsolideeritud aastane müük oli 31. märtsil 2017 lõppenud majandusaastal umbes 76 miljardit USA dollarit. Sony ülemaailmne veebisait: http://www.sony.net/

The post Sony domineeris EISA 2017 auhindadega kaamerate kategoorias appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikon D850 – tõsine tööriist ka nõudlikumale fotograafile
autor: Silver Pik

Nikoni uusim professionaalidele suunatud täiskaader peegelkaamera nägi eile ilmavalgust ning sellega astutakse tõsiselt C logoga konkurendile kandadele – või jäetakse lausa selja taha maha. Nii ongi – Nikon D850 täiskaader peegelkaamera on tõsine edasiarendus varasemast, populaarsest D810 täiskaader peegelkaamerast ning erinevalt Canonist pani Nikon sellesse kaamerasse müriaadi uusi innovaatilisi ning vanu ennast tõestanud lahendusi, mis kõik kokku annab ühe kaamera, mis sobib väga erinevate stiilide ning kasutusotstarvete jaoks. Suurimaks miinuseks võib aga lugeda lipulaevale omast hinnasilti – kere hind saab olema 3899 €.

Mis siis on Nikoni arvates 2017. aasta lipulaeva kirjeldus? Lipulaev? Jah Nikonil on olemas ka D5 täiskaader peegelkaamera, kuid see on rohkem spordifotograafiale spetsialiseerunud ning kõikide teiste fotograafide vaatevinklist vaadates – ei ole isegi lühikeses valikunimekirjas. Seega, lihtsuse mõttes ning suuremat pilti vaadates võib D850 peegelkaamerat nimetada praeguse seisuga parimaks, mida Nikon mitte-spordifotograafidele pakub. Niisiis – Nikoni nägemus ühest väga heast kaamerast? Selleks on kombinatsioon suurest lahutusvõimest ning kiirusest. Nimelt on D850 südameks täiesti uus Nikoni enda disainitud 45,7-megapiksline täiskaader BSI-CMOS sensor (1: Nikoni puhul siis FX tähistusega; 2: varasemalt on Nikon kasutanud Sony sensoreid; 3: madalpääsfiltrita disain), mis võimaldab 7 kaadrit/sek sarivõtet tavatingimustel. Lisades MB-D18 akutalla ning sarivõtte kiirus tõuseb kuni 9 kaadrini sekundis. Tegelikult sobib see kaamera ka spordifotograafidele, kuna kaamera puhver on kuni 51 kaadrit kui salvestada 14-bit kadudeta pakitud RAW failidena ning 12-bit failide puhul kuni 170 kaadrit. Kogu selle suure kiiruse juures on kaameral ka väga täpne teravustamissüsteem, mis esmakordselt just Nikon D5 sees ilmavalgust nägi. 153 teravustamispunktiga autofookus (99 neist rist-tüüpi ja 15 töötavad ka f/8 juures), mis on seotud 180 000 punktiga särimõõtmisega – tulemuseks on täpne ja kiire teravustamine ning särimõõtmine. Seega sobib ka spordifotograafidele, rääkimata kõikidest muudest valdkondadest. Sensorist edasi rääkides – tundlikkus antud sensoril on ISO 64–25 600 ning laiendatav ISO 32–102 400.

לha enam fotograafe teeb ka videotööd, mistõttu on väga oluline pakkuda peegelkaameras ka korralikku videosalvestuse võimalust. Erinevalt Canonist ei ole Nikonil mugavat Dual Pixel sensorit, kuid videosalvestus on täiesti arvestataval tasemel kaasa pandud. 4K UHD videosalvestus 24 või 30 kaadrit sekundis koos lameda värviprofiiliga annab piisavalt palju paindlikkust. Kahjuks pakkimata video ega Log-profiilid mälukaardile salvestades selle kaamera arsenalis pole. Samas on sel 4:2:2 8-bit pakkimata video väljund üle HDMI ning mis veel parem – videosalvestuseks kasutatakse sensori täit laiust. Videosalvestuse ajal saab täie kontrolli ka särituse üle, lisaks on mikrofoni sisend ja kõrvaklappide väljund, et töö võimalikult paindlik oleks. Ahjaa, Focus Peaking ning Zebra on samuti toetatud. FullHD video puhul saab kasutada ka 120 kaadrit/sek slow-motion videosalvestust.

Kasutusmugavust on samuti oluliselt parendatud. 3,2-tolline ekraan on kallutatav ning puutetundlik, tagamaks võimalikult paindliku lähenemise. Lisa sinna juurde 0,75ח suurendusega ereda pildiotsija, tagantvalgustusega nupud ning aku mis peab vastu kuni 1840 kaadrit (akutallaga koos 5140 kaadrit) – selle kaameraga on lausa lust tööd teha. Kaamera korpus on ilmastikukindel ning raam on valmistatud magneesiumsulamist.

Piltide salvestamiseks on D850 kaamera varustatud kahe mälukaardipesaga: üks XQD ning üks SD. Juhtmevabadest ühendustest on olemas Bluetooth ja WiFi Nikon Snapbridge jaoks. Soovid paremat ühendust, pead juurde ostma eraldi WIFi adapteri. Kui aus olla, siis SnapBridge ei toiminud Nikon D500 peal ega ka vahepealsete odavkaamerate peal, mistõttu on natuke arusaamatu miks see D850 juurde üldse lisati. Kui juba norimiseks läks – Nikon D850 on paberil väga hea ning võimekas kaamera ning annab võimaluse anda Canonile ninanipsu. Seda just kontekstis, et Canon läbi aegade on keeldunud oma sama taseme kaameratesse panemast paremat tehnoloogiat et õigustada teiste tooteliinide kaameraid. Kõrge lahutusvõime jaoks vaata 5Ds seeria poole, kiiruse jaoks aga EOS-1D X seeria suunas ning videosalvestuseks Cinema EOS poole – eales ei ole need ühes koos. Samas, Nikonil on olnud komme rikkuda hea riistvara halva tarkvara ning kasutajaliidesega. Nende praegune lähenemine oli minuarust juba 5 aastat tagasi iganenud ning need väikesed kosmeetilised uuendused ei tee seda paremaks ka tänasel päeval. Samas kere disain ning ergonoomika on samal ajal oluliselt paranenud ning pakub väga head kasutusmugavust.

Tehnilised andmed:

  • 45,7 megapiksline täiskaader BSICMOS sensor
    Sensori tundlikkus ISO 64– 25 600; laiendatav ISO 32 – 102 400
  • EXPEED 5 pildiprotsessor
  • 151 teravustamispunktiga autofookus
    99 rist-tüüpi teravustamispunkti
  • 4K UHD 24p/25p videosalvestus
    4:2:2 8-bit pakkimata videoväljund
  • 7 kaadrit/sek sarivõte kuni 51 kaadrit (14-bit RAW fail)
  • Integreeritud WiFi, Bluetooth – Nikon SnapBridge
  • Puutetundlik 3,2-tolline 2,35 miljoni pildipunktiga puutetundlik LCD ekraan
  • Optiline pentaprismaga pildiotsija, 100% kaadri kattuvus & 0,75ח suurendus
  • Katiku säriajad 1/8000–30 sek; 1/250 sek välgusünkro
    Vaikse katiku režiim
  • Mikrofoni sisend, kõrvaklapi väljund, miniHDMI väljund, USB 3.0 ühendus
  • EN-EL15a liitiumaku, vastupidavus kuni 1840 kaadrit (CIPA)
  • Mõõtmed 146 ח 124 ח 79 mm
  • Kaal 1005 g (koos akuga)
  • Ilmastikukindel mageneesiumsulamist korpus

Nikon D850 peegelkaamera saabub müügile tänavu septembris ning hinnaks saab sel olema 3899 €.

 

Allikas: Nikon

The post Nikon D850 – tõsine tööriist ka nõudlikumale fotograafile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera nüüd ka hõbedases kuues
autor: Silver Pik

Ricoh tutvustas äsja Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera hõbedast versiooni: Pentax K-1 Limited Silver. Sellise teatega jätkab Pentax varasemas rütmis eelmiste põlvkondade kaameratega – nii Pentax K-7 kui K-5 seeria hõbedase korpusega peegelkaamerad olid ka Photopointis saadaval. Nüüd on siis järg K-1 täiskaader peegelkaamera käes.

Uus Limited Silver seeria kaamera ei too kaasa tehnilisi uuendusi – sisu jääb täpselt samaks. Ainsateks muudatusteks ongi see, et musta plastiku asemel kasutatakse stiilset, võiks öelda et lausa aegumatult klassikalist hõbedast värviskeemi. Samas nahast pinnad, kust kaamerat kinni hoitakse – need jäävad jätkuvalt musta värvi. Lisaks on kaameraga komplektis ka Limited Silver seeria hõbedane D-BG6 akutald ning lisaaku. Kokku toodetakse 2000 eriseeria Pentax K-1 mudelit.

  • Kvaliteetne hõbedase värviga värvitud kaamera korpus, mis sobib ideaalselt kokku hõbedaste FA Limited seeria objektiividega
  • Metallist hõbedane ning poleeritud välgukinga kate, mil PENTAX K-1 Limited Silver logo
  • Limited Silver komplektis on kaamera, akutald ning kaks akut
  • Toote karp on disainitud spetsiaalselt sellele mudelile
  • Kaamera tuleb tehasest eelpaigaldatud uusima ver. 1.41 püsivaraversiooniga
  • NB: kaamera põhifunktsioonid on samad, mis tavamudelil, v.a. uuem püsivara versioon

Pentax K-1 Limited Silver seeria kaamerakomplekte pannakse üle maailma müüki ainult 2000 tk ning soovituslik jaehind komplektile on 2399 €.

Allikas: Pentax

The post Pentax K-1 täiskaader peegelkaamera nüüd ka hõbedases kuues appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canon Selphy CP-1300 fotoprinter
autor: Silver Pik

Fotode trükkimiseks või ilmutamiseks ei pea enam ammu fotopoodi kohapeale minema või filmirulle teisele poole lahte saatma – 21. sajand on teinud need teenused kordi lihtsamaks ning toonud need kasutaja juurde koju kätte. Näiteks Photopointis saab juba viimased 15 aastat üle interneti pilte tellida ning fotod tuuakse ka koju kätte. See küll on võtnud omajagu aega – postiteenuste kiirus alles nüüd hakkab meie elutempole järele jõudma. Jah, saab ka kolme tunniga kätte, aga siis pead ise Photopointi esinduskauplusesse piltidele järele minema. Mida teha aga siis, kui soovid veel kiiremini fotod kätte saada? Siis ei jää muud üle, kui ka endale koju üks fotoprinter soetada. Tahad fotosid ka kodust eemal kvaliteetselt paberkandjale panna – nutiseadmest või kaamerast otse? Tegelikult on ka see täiesti võimalik – abikäe ulatab kompaktne Canon Selphy CP-1300 fotoprinter, mis nüüd saadaval ka Photopointi esinduskauplustes ning veebikaubamajas.

Mis selle fotoprinteri siis niivõrd eriliseks teeb? Esiteks, Selphy CP-1300 kasutab fotode trükkimiseks värvisublimatsiooni meetodit, mis tagab 300 dpi trükitiheduse ning 16,8 miljoni värvi eristamise ehk väga ilusad gradatsioonid. Samuti tähendab see, et sa ei pea jändama tintide ega paberitega eraldi – kulumaterjal lihtsalt printerisse ja ongi kõik. See teeb omakorda printeri ka mobiilseks, mida tootja kohe eos taotleski. Nimelt saab seda printerit kasutada ka akutoitel (ei ole vaja eraldi juurde otsta) – täislaetud akuga saab printida kuni 54 paberfotot.

Mobiilsust annab juurde ka see, et lisaks USB ühendusele saab see fotoprinter otse USB mälupulgalt või PictBridge toega kaamerast andmeid vastu võtta või üle WiFi ühenduse nutiseadmest. Sedasi ka metsas olles. Sisuliselt on tegu kui sinu mobiilse fotolaboriga.

Canon Selphy CP-1300 fotoprinter  Photopointis »

 

 

The post Nüüd saadaval: Canon Selphy CP-1300 fotoprinter appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8