Värviline taustapaber fotostuudiosse – telli sooduskoodiga soodsamalt ja toome tasuta kohale
autor: Lauri Veerde

paberfoonid

Valged ja mustad paberfoonid on ka. Aga lisaks neile tavalistele taustadele on Photopointi e-poes olemas veel punast, kollast, helepruuni, rohelist ja päris palju muudes värvitoonides taustu. Kõik need fototaustad on 2.75 m laiad ja 11 m pikad, kerituna tugeva rulli peale nii et neid saaks kas kodu- või päris stuudios horisontaalse toru sisse pista ja üles seada. Kvaliteetne paber on valmistatud Inglise profifoto tarvikute Lastolite poolt.

Sellist üsna pikka ja rasket paberrulli on tülikas poest koju või stuudiosse tassida. Sellepärast soovitame kasutada võimalust tellida üks või mitu Lastolite fooni hoopis e-poest. Kuna Photopointi e-poes on tasuta tarne kõikidele üle 49€ maksvatele toodetele, saad ka kõik Lastolite foonid tellida Omniva kulleriga tasuta otse enda koju või stuudiosse.

Ja et lisaks tellimisele ja kohaletoomisele oleks kergem ka foonide hind, kasuta e-poest foonide ostmisel ostukorvis sooduskoodi “LASTO-XC6”. Kood annab Lastolite paberfoonidelt -10% soodustust. Ehk saad 64,99€ maksva fooni 6,50€ soodsamalt.

Photopointi esinduskauplus Tartu Kvartali keskuses on nüüd avatud
autor: Lauri Veerde

photopoint-kvartal-blog

Photopoint on Tartu kesklinnas tagasi. Uus Photopointi esinduskauplus avas oma uksed üleeile, Vana Kaubamaja asemele kerkinud moodsas Kvartali kaubanduskeskuses. Kui astud Kvartalisse sisse Turu tänava ääres olevast vasakpoolsest sissekäigust, jääb Photopoint sinust kohe paremale poole. Ka teistest sissekäikudest sisenedes jõuad ikka lõpuks Photopointi välja – sel juhul pead aga olema valvas, et Kvartali keskuse uhkete brändipoodide ennenägematud kiusatused ja ninasõõrmeid kõditav lihahõng sind õilsalt Photopointi-teelt kõrvale ei ahvatleks.

kvartal-0-korrus

Kvartali Keskuse Photopointi kaupluses on kesklinna parim valik fotoaparaate ja üldse igasuguseid digitaalseid kaameraid, millega saab pilti teha ja videot salvestada. Vaateaken on täis droone ja riiulitel on ridamisi nii tahvelarvuteid kui ka arvutitarvikuid. Lisaks tehnikakaubale on Kvartali Photopointis muidugi olemas ka võimalus kohapeal paberfotosid tellida, fotomeeneid valida, fototehnikat rentida ja e-poest tellitud kaupa kätte saada.  Lisaks teevad meie kogenud spetsialistid sinust mõne minutiga professionaalsed portree- või dokumendifotod. See kõik on nüüd otse kesklinnas, sinu lähedal.

Viimastel aastatel on Photopoint jõuliselt ja edukalt panustanud e-teenuste arendamisele. Näiteks saab paberfotosid tellida ülimugavalt www.photoexpress.ee keskkonna kaudu. Photopointi e-pood www.photopoint.ee valiti aga käesoleval aastal E-kaubanduse liidu poolt Eesti kõige kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks. Selliste arengute taustal on osad foto- ja tehnikahuvilised avaldanud kartust, et Photopoint varsti ainult veebis toimetabki ja tavakauplused kinni paneb.

Uue esinduskaupluse avamine Kvartali ostukeskuses näitab kindlalt ja selgelt, et ka tavakauplused on jätkuvalt Photopointi fookus. Tavakauplused on Photopointi jaoks olulised, sest need on Photopointi klientide jaoks olulised. Siin saab ostetavat tehnikat vaadata ja katsuda ning klienditeenindajatega silmast-silma suhelda. Muidugi on tavapood ka hea koht, kuhu pöörduda keerulisemate muredega, mida meili teel seletama hakata ei taha või mõnikord ei oskagi.

Photopointi Kvartali esinduskauplus lisandub kahele Tartus olevale senisele kauplusele – üks neist on Eedeni keskuses ja teine Lõunakeskuses. Kolm kauplust on Photopointil ka Tallinnas – לlemiste, Kristiine ja Rocca al Mare keskustes.

Pentax K-1 peegelkaamera plug-in pildistab fotod otse Adobe Lightroomi
autor: Lauri Veerde

k-1-lightroom

Pentax K-1 peegelkaamera toetab nüüd otse arvutisse pildistamist. Ricohi PENTAX Tethered Capture Plug-In uus versioon võimaldab USB kaudu arvutiga ühendatud kaamerast pildistamise ajal faile otse Lightroom fototöötlusprogrammi saata ning ka Lightroomis päästikule vajutada. See võimalus oli eelmise aasta lõpust alates olemas vaid Pentax 645Z keskformaatkaameral – nüüd siis ka uuel täiskaadersensoriga K-1 aparaadil.

Selleks, et otse arvutisse pildistamine toimiks, tuleb alla laadida ja arvutise paigaldada PENTAX Tethered Capture Plug-In uusim versioon. Väga oluline on uuendada viimasele versioonile ka K-1 kaamera enda tarkvara. Kui tarkvarauuendused on tehtud, siis peaks kaamera menüüst valima USB ühenduse tüübiks “MTP”. Seejärel tuleks kaamera ühendada USB abil arvutiga ja valida Lightroom menüüst File > Tethered Capture > Start Tethered Capture.

Lightroom pakub fotograafidele arvutiga ühendatult pildistamiseks hästi lihtsat lahendust. Kes vajab midagi enamat – näiteks seda, et arvutist ka kadreeringut vaadata saaks ning kaamera seadeid muuta võimalik oleks, see peaks endale soetama Pentaxi spetsiaalse tarkvaraprogrammi “Image transmitter 2“. Ka sellele tarkvarale tuli täna välja tarkvarauuendus, mis lisab Pentax K-1 toe, muudetava suurusega fotoakna ning abijoonte kuvamise võimaluse kadreeringuvaatele.

Loo oma isiklik Canon EOS 80D kaamerakomplekt ja saad Canonilt osa raha tagasi
autor: Jürgen Veerme

canon-objektiivid-kampaania-photopoint-blog

Nüüd on Sul erakordne võimalus luua just selline Canon EOS 80D kaamerakomplekt, millest oled alati unistanud. Boonusena saad Canonilt veel osa raha tagasi.

Osta Photopointist Canon EOS 80D kaamera ning sinna juurde valitud Canoni objektiiv ja Canon maksab Sulle objektiivi ostusummast kuni 250€ tagasiLisaks osalevad kampaanias ka Canon EOS 7D Mark II, EOS 6D ja EOS 5D Mark III.

Tagastatav ostusumma sõltub soetatud Canon EF või EF-S seeria objektiivi mudelist ning kampaanias osalevate objektiivide nimekirja leiad siitsamast ajaveebist ›

Hüvitatava ostusumma kannab Canon sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud kaamera ja objektiivi nõuetekohaselt Canoni veebilehel registreerinud. Sealt leiad ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.

 

Canon EOS 80D peegelkaamera ja komplektid e-poes ›

 

Ostuperiood kestab kuni 31. jaanuar 2017. Ostu saab Canoni veebilehel registreerida 28. veebruarini 2017.

Vaata ja loe lisaks:

Vaata seda: Pentax K-1 peegelkaamera Pixel Shift režiim pildistab ülipuhtaid ja detailseid fotosid
autor: Lauri Veerde

pentax-k-1-pixel shift

Fotograafide seas tunnustatud veebileht Dpreview on lähema vaatluse alla võtnud Pentax K-1 peegelkaamera Pixel Shift režiimi. See on selline režiim, kus kaamera pildistab 4 fotot järjest – liigutades pärast iga foto tegemist sensorit ühe piksli võrra – ja paneb need siis üheks, tavaliselt kvaliteetsemaks fotoks kokku.

Dpreview võrdlusfotod paljastavad selgelt, et Pixel Shift režiimis pildistatud foto on tõepoolest tavalisest parema detailsusega. Kuid mis veel olulisem – foto on täiesti puhas ja ilma mingite aliasing-värvusdefektideta. Kontrastsete alade piirjoontel tekivad nii K-1 kaamera tavarežiimis kui ka Nikon D810 kaameraga pildistatud fotol värvilised artefaktid. K-1 Pixel Shift režiimis pildistatud fotol on aga ka kõige peenem tekstirida selge ja terav.

Seega aitab Pentax K-1 peegelkaamera Pixel Shift režiim saada puhtamaid pilte kõikjal olukordades, kus saab pildistada statiivilt staatilist kaadrit ja kus on oluline ülim pildikvaliteet.

Võrdle ka ise Dpreview interaktiivse tööriista abil Pentax K-1 ja konkurentide pildikvaliteeti.

Allikas: Dpreview.com.

1 2 3 4 5 6 7