Nüüd saadaval: uued Tamron SP seeria objektiivid Sonyle
autor: Silver Pik

sp-seeria-objektiivid-sonyle-avang

Tamronist tuleb uusi objektiive rohkem kui Vändrast saelaudu ning see on ainult hea uudis – kvaliteetoptikat ei ole kunagi liiga palju. Seekordseks uueks saabujaks ei ole täiesti uued mudelid, vaid hoopis viimaste ülipopulaarsete SP seeria objektiivide Sony versioonid – Tamron SP 45mm f/1.8 Di USDTamron SP 35mm f/1.8 Di USD ning Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di USD. Ei ei, need ei ole disainitud Sony E bajonetiga vaid hoopis Î±-bajonetiga peegelkaameratele.

Neid kolme objektiivi oleme tegelikult varasemalt põhjalikult lähemalt vaadanud nii Canoni kui Nikoni kaamerate ees, mistõttu teame neist nii mõndagi rääkida ja kirjutada. Siinkohal ei ole vaja jalgratast uuesti leiutama hakata – tuleb meeles pidada, et Sony Î± versiooniga objektiividel on lihtsalt puudu stabilisaator, kuna see on juba kaameral keresisene. Optiliselt ning teravustamismootori seisukohalt on objektiivid samad, mistõttu saamegi Sony bajonetiga objektiividest rääkida ka Canoni kaamera ees tehtud ülevaate kontekstis:

 

Tamron SP 45mm f/1.8 Di USD objektiiv

Tamron-SP-45mm-Di-VC-USD-DT-10-dt-soovitab

“Sarnaselt SP 35mm f/1.8 objektiivi loomisele on lähtutud Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD disainimisel loogikast, et minimaalne pildikvaliteedi kasv ei kaalu üles igapäevast kasutusmugavust või universaalsust. Tulemuseks ongi mõistlike kompromissidega objektiiv, kus on olemas nii suurepärane optika, eriti võimekas stabilisaator kuid ka töökindel teravustamismootor – kõik see pakitud kvaliteetsesse ilmastikukindlasse korpusesse.”
Loe lähemalt Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD objektiivi ülevaadet Digitest.ee portaalis »

 

Tamron SP 35mm f/1.8 Di USD objektiiv

Tamron-SP-35-18-Di-VC-USD-011-kokkuvote-dt-soovitab

“Tamron toob 35 mm fikside noavõitlusesse suurtüki – ohverdades natuke pildikvaliteeti, võidad hädavajaliku pildistabilisaatori ning ilmastikukindla konstruktsiooni. See ongi mõistlik kompromiss, mis teeb antud objektiivist tõenäoliselt suurepärase tööriista paljudele foto- ja videograafidele.”
Loe lähemalt Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD objektiivi ülevaadet Digitest.ee lehel »

 

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di USD objektiiv

Tamron-SP-15-30-Di-VC-USD-022-DT-soovitab

“Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD on üks suurepärane ülilainurkobjektiiv sinu peegelkaamerale. Suurepärane pildikvaliteet, mis ei jää grammigi alla kaameratootjate sama klassi optikale, ilmastikukindel disain Maarjamaa heitlikes ilmastikuoludes pildistades ning pildistabilisaator mis teeb ka videograafi elu mugavamaks – selle objektiivi juures ei ole aspekti, mis ei meeldiks. Lisada siia juurde 15-30mm fookuskauguse vahemik – tulemiks on üks tippklassi objektiiv nii looduses, linnatänavatel kui siseruumis pildistajatele.”
Loe lähemalt Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaadet Digitest.ee lehel »

Kiirel, põgusal pilgul või põhjalikumat ülevaadet lugedes saab jõuda ainult ühele järeldusele – jah, need Tamroni objektiivid on väga head kaaslased ükstapuha millise Sony α seeria peegelkaamera ees. Eespool mainitud objektiivid on saadaval nii Photopointi esinduskauplustes kui veebipoes.

Nüüd saadaval: Tamron TAP-in Console objektiividokid
autor: Silver Pik

Tamron_Tap-In_Console

Tamron tutvustas CP+ 2016 messil paralleelselt uute SP seeria objektiividega ka täiesti uut objektiivi dokki. Tamron TAP-in Console nimeline objektiividokk on oma funktsionaalsuselt võrdlemisi sarnane profifotograafide elu äärmiselt mugavaks teinud Sigma Global Vision tooteseerias turule toodud Sigma USB Dock seadeldisele. Võrdlemisi sarnane just selles osas, et mõlemad täidavad pea sama funktsionaalsust ehk võimaldavad objektiivi ümber seadistada. Igatahes, CP+ 2016 messil tutvustatud objektiivid on juba mõnda aega saadaval olnud – uus 90mm makroobjektiiv on poeletil olnud juba veebruarist alates, 85mm portreeobjektiiv lisandus eelmisel kuul ning nüüd on käes ka aeg TAP-In Console jaoks – esimese partiiga jõudsid kohale Canoni ning Nikoni bajonetiga versioonid.

Tamron TAP-In Console ei ole üksi objektiivi tagakork või mugav alus objektiivi riiulilie panekuks – selle jaoks on lihtsamaidki lahendusi leiutatud. See objektiividokk täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni – sellega saab uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata. See tarkvara toetab nii Windows 8 või uuema ning OS X 10.10 või uuema (k.a. macOS Sierra) operatsioonisüsteemiga arvutil ning dokk kasutab klassikalist USB liidest.

Tap-in_Console

Tamron TAP-In Console objektiividoki funktsionaalsusest ning võimalustest lähemalt:

  • Esiteks – see dokk töötab kohe sinu Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD ning Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro (mudel F017) objektiividega. Peale hoolduskeskuses objektiividele tehtud püsivarauuendust hakkab dokk suhtlema ka Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD ning Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD objektiividega.
  • Teiseks – Tamron TAP-in Console võimaldab edaspidi teha hoolduskeskusesse minemata ühilduvatele objektiividele püsivara uuendusi. Lihtsalt ühenda objektiiv dokki, ava tarkvara ning siis saad vastavalt lehelt uue objektiivi tarkvara paigaldamiseks alla laadida. See tähendab kena kaks kuni neli nädalat ajasäästu, mil objektiiv Tamroni hoolduskeskuses käib. Ajavõit missugune.
  • Kolmandaks – Tamron Tap-In Utility tarkvara lubab neil objektiividel, mil teravustamiskauguse piiraja, vastavalt vajadusele muuta töövahemikke. Esmalt tundub triviaalne, kuid tegelikult on mugav panna Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro objektiivi üheks teravustamisvahemikuks näiteks ainult 30 – 50 cm makrofotode jaoks ning 120 cm – ∞ portreefotode jaoks. See omakorda teeb vastavates situatsioonides õige teravustamiskauguse otsimise kordi kiiremaks.
  • Neljandaks – stabilisaatoriga varustatud objektiividel on võimalik muuta stabilisaatori töörežiimi. Nimelt on neid Tamroni objektiividel kolm – pildiotsijasse kuvatava pildi stabiliseerimise prioriteet, pildi tegemise ajal stabilisaatori maksimaalse efektiivsuse prioriteet ning tasakaal kahe režiimi vahel (vaikimisi).
  • Viiendaks – pideva käsitsi teravustamise funktsionaalsuse kohandamine vastavalt enda soovidele. Seda võid sisse lülitada / välja lülitada ning muuta ka teravustamisrõnga tundlikkust – kust maalt autofookus lülitatakse käsitsi teravustamisele ümber.
  • Kuues ning vaat et kõige olulisem funktsioon – automaatse teravustamise peenhäälestus. See on see see asi, mida sai vanasti teha ainult hoolduskeskustes või hiljemal ajal ainult profikaameratel kaamerapõhiselt. Miks seda vaja on? Lühidalt väga pikka juttu kokku võttes – ebakooskõlad peegelkaamera faasituvastusega teravustamissensori, objektiivi ning pildisensori vahel võivad tekitada väikese möödateravustamise, mis paistab eriti tugevalt välja täisava / väikese teravussügavuse juures. Teinekord on kaugele teravustades kõik korras, aga lähedal paigast ära; või vastupidi. Teravustamise peenhäälestus võimaldabki seda korrigeerida – ülipeenelt. Tamron TAP-In Utility teeb võimalikuks seadistamise kolmes kauguses – lähedale, keskele ning kaugele teravustades. Suumobjektiividel lisandub 6 erinevat fookuskaugust oma seadistustega. Niimoodi saab vajadusel korrigeerida igas asendis teravustamise tööd. Miks selline lähenemine kõige parem, võib tekkida küsimus. Vastus on lihte – ka soodsamat kere kasutades saab objektiiv täpselt paika, lisaks kaob vajadus hoolduskeskusesse objektiiv saata ning kasutajal jääb võimalus iga kell seda seadistust muuta.

TAP-inUtility

 

Nagu näha – see objektiividokk on ikka väga hea lisatarvik sinu uuematele Tamron objektiividele. Mis veel parem – see on juba saadaval Photopointi kauplustes ning veebipoes, kõigest 79,99 € eest.

Osta Canoni kampaaniatoode ja saad vinge suvise kingituse
autor: Jürgen Veerme

canoni-suvekampaania-photopoint-blog

Canoni rikkalikust fototehnika arsenalist leiab suviste ürituste ja paikade pildistamiseks sobiva kaamera nii fotograafia huviline kui kogenud professionaal.

Ostes suvel Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast valitud Canoni fototehnikat, saad kingituseks laheda veekindla ja juhtmevaba UE Roll reisikõlari (väärtuses 100€). Vaata pilte kõlarist artikli lõpus.

Stiilse ja praktilise kingituse saab kohe kaasa allpool loetletud Canoni toodete ostul:

CANON KAAMERAD

CANON DIGIPEEGELKAAMERAD

CANON EF- OBJEKTIIVID

CANON VÄLKLAMP

CANON VIDEOKAAMERAD

Naudi uue veekindla ja juhtmevaba kõlariga oma lemmikmuusikat seal kus soovid – basseinis, mere ääres või sõpradega grillpeol.

 

Päästa oma loomingulisus valla Canoni tipptasemel fototehnikaga!

 

Canoni suvekampaania kestab kuni 31.08.2016

Just, sellise ägeda ja praktilise kingituse annab Canon sulle suvel kaasa.

canoni-suvekampaania-2016-photopoint

 

Valged ööd viivad veebikaubamajas hinnad alla
autor: Jürgen Veerme

photopoint-valgedood-1200x300

Aasta kõige valgemad ööd on taas kätte jõudnud ning sel puhul on veebikaubamajas kõik hinnad maas nagu jaanipäeva ajal maha tallatud hein.

Järgeneval seitsmel päeval on alates kell 18.00 kuni 08.00 Photopointi e-poes kogu kaubal lisaallahindlus kuni 22%

Valgete ööde soodustus rakendub ostukorvis ka juba olemasolevatele soodushindadele. See tähendab, et kui Tamron SP 150-600mm objektiivi saab praegu kätte 29% tavahinnast soodsamalt, siis kampaania ajal rakendub praegusele soodushinnale veel täiendav allahindlus. Seega võid olla kindel, et see, mida sul parasjagu vaja, on jaaninädalal tavalisest veelgi odavam.

Juhul, kui Sul meelepärase kauba ostuks parasjagu rahakotis piisavad vahendid puuduvad, siis soovi korral saad praegu Photopointi järelmaksuga ostes 3 kuud maksepuhkust.

Oluline info kokkuvõtvalt:

  • Valgete ööde soodusmüük kestab 20.06.2016 – 27.06.2016 igal päeval kell 18:00-08.00;
  • Kampaania kehtib ainult veebipoes www.photopoint.ee. Photopointi kauplustes soodusmüüki ei toimu;
  • Kuni 22% lisasoodustus kehtib kõikidele kaupadele (v.a kinkekaardid). Ka soodushinnaga ja soodusrubriikides asuvatele toodetele;
  • Lisasoodustus lisandub ostukorvis! Seega, lisa Sind huvitav toode ostukorvi ja näed, kuidas hind muutub tavapärasest veelgi soodsamaks;
  • Photopointi jaekauplustesse on transport tasuta olenemata ostusummast. Alates 49€ ostust on kauba transport tasuta ka kulleriga ja pakiautomaatidesse;
  • Järelmaksu taotlused vormistatakse järgmisel päeval. Pühade ajal tehtud järlemaksu taotlused pärast pühi;
  • Photopointi e-kaubamajast leiad ligi 200 000 toodet – tippklassi fototehnikast kuni orginaalparfüümideni.

 

Kogu vajaliku kauba saad › www.photopoint.ee

 

Vaid ühe klikiga populaarseimaid kategooriaid avastama:

TASAKAALULIIKURID | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

PARFללMID | MÖÖBEL | KÄEKELLADAUTOKAUBAD

Karbist välja: Võimsa suumiga kompaktkaamera Nikon Coolpix B500
autor: Lauri Veerde

Nikon-coolpix-B500-506

Nikon Coolpix B500 on võimsa suumobjektiiviga kompaktkaamera, mis peaks meeldima eelkõige algajale fotohuvilisele. Sellisele, kes tahaks kaugele suumida ja pildistada automaatrežiimis. B500 olulisimaks trumbiks on stabilisaatoriga varustatud 40X suumiga objektiiv, mis annab fookuskauguste ulatuseks muljetavaldavad 22,5 – 900mm. See tähendab, et selle aparaadiga saab kaugel oleva linnu või looma tervenisti kaadrisse ja ka kõik sünnipäevakülalised mahuvad välja suumides grupipildile ära. Just laiade fotode pildistamises on see kaamera teistes supersuumidest pisut üle, sest tavaliselt algavad supersuumide fookuskaugused 24mm pealt. Nikonil aga 22,5mm juurest.

Lisaks superlaia vahemikuga suumile on Nikon Coolpix B500 kaameral fotohuvilisele nii mõndagi huvitavat veel pakkuda. Mida täpselt – seda siin all vaatamegi.

Nikon-coolpix-B500-1

Nikon Coolpix B500 kompaktkaamera tuleb soliidse musta karbi sees. Enne, kui selle avame, heitkem pilk veel kaamera olulisematele tehnilistele andmetele:

Nikon Coolpix B500 olulisemad omadused

  • 16 MP 2/2.3” CMOS sensor; ISO 125-6400
  • Nikkor 40x suumiga objektiiv, avavahemikuga f/3,0-f/6,5 ja fookuskauguste vahemikuga 22,5 – 900mm (35mm ekvivalent)
  • Objektiiv on varustatud optilise värinastabilisaatoriga (3 stoppi tõhususega)
  • Lähim teravustamiskaugus makrovõtte režiimis: 1 cm
  • Nurga alla seatav 3″ LCD (921 000 piksliga)
  • Särirežiimid: automaatrežiim, Loominguline režiim (saab ise muuta heledust ja tausta udusust), Stseeniprogrammid, Automaatne stseeniprogrammi valimise režiim, Tark portreerežiim
  • Full HD videosalvestus maksimaalse kaadrisagedusega 25 fps MP4 formaadis ja stereoheliga
  • USB ja HDMI ja vooluadapteri ühendused; Integreeritud WiFi ja Bluetooth.
  • Vooluallikaks on neli AA mõõdus patareid või akut. Eraldi müüdava EH-67 adapteriga on kaamerat võimalik ka vooluvõrku ühendada (näiteks pikema video filmimise jaoks)
  • Aku vastupidavus AA liitiumakudega: 1240 fotot
  • Hind Photopointis (20.06.16): 319€

 

Nikon-coolpix-B500-2

Karbis on: Nikon Coolpix P500 supersuumkaamera, objektiivikork, kaamerarihm, USB-kaabel ja 4 AA mõõdus patareid.

 

Nikon-coolpix-B500-3

Lisaks on kaameraga kaasas korralik eestikeelne kasutusjuhend ja peenike pael, mille abil saab objektiivikorgi kaamera külge kinnitada. Pael jäi kogemata karbi sisse ja pildile ei pääsenud.

 

Nikon-coolpix-B500-4
Nikon-coolpix-B500-13

 

Nikon Coolpix P500 ei kasuta mitte spetsiaalakut vaid nelja AA mõõdus patareid (või AA mõõdus akusid). Kaameraga tulevad kaasa AA mõõdus patareid, aga kuna need saavad peagi tühjaks, siis oleks soovitatav koos kaameraga osta ka ühed hea mahtuvusega AA akud – näiteks Eneloop või (rohkem välklambiga pildistamiseks sobivamad) Eneloop Pro akud. Ja kui juba kodus ei ole, siis ka laadija nende akude laadimiseks.

 

Nikon-coolpix-B500-9

Coolpix B500 on tõsise ilmega – peaaegu peegelkaameraliku välimusega. Suur objektiiv ja kaugele ette ulatuv käepide muudavad kamera hoidmise mugavaks. Mugavust lisab veelgi käepideme kummeeritud kate ja kummist pöidlatugi kaamera tagaküljel. Korpuse koostekvaliteedi kohta pole öelda mitte ühtegi halba sõna – tekib tunne justnagu polekski siin tegu Nikoni ühe soodsama supersuumkaameraga. Muide: ideaalse suurusega kaamerakott Nikon B500 aparaadi jaoks on soodne ja pisike Manfrotto Essential vutlar.

 

Nikon-coolpix-B500-kaameraga-small-1
Nikon-coolpix-B500-kaameraga-small-2

 

Milleks Nikon Coolpix B500 suum võimeline on? Vasakul pool olev foto on pildistatud kõige laiema vaatenurgaga ehk 22,5mm fookuskaugusega. Parempoolne foto on pildistatud täpselt samast vaatepunktist, objektiiv lõpuni (900mm fookuskauguseni) välja suumitud. Pildil olev virvendus on tekkinud kuuma/külma õhu optilisest toimest nagu suvel ikka. Pildikvaliteet on kompaktkaameralikult eeskujulik.

 

Nikon-coolpix-B500-10

Sisse-välja suumimiseks on B500 kaameral kaks võimalust. Esimeseks võimaluseks on suumirõngas (nagu kompaktkaameratele kombeks) päästiku ümber. Suuminihik on lisaks paigutatud ka objektiivi paremale küljele, kust seda pöidlaga pildistamise ajal hea üles-alla liigutada on. Kusjuures päästiku ümber olevat rõngast kasutades liigub objektiiv kiiremini ja mürarikkamalt. Objektiivil oleva nihiku abil aga pisut aeglasemalt ja vaiksemalt (hea kasutada näiteks video filmimisel).

Suuminihiku juures olev lisanupp aitab kadreerimisel. Kui oled objektiivi maksimaalselt välja suuminud, võib olla keeruline pildistatavat detaili kaadrisse saada. Sihtmärk kaob ära ja seda on raske taas leida.

Sellises olukorras nuppu alla vajutades suumib kaamera objektiivi vaatenurga pisut laiemaks ja kuvab LCD-ekraanile nelinurga, tähistamaks seda ala, kus kadreering algselt oli. Pildistaja saab nüüd oma objekti selle nelinurga sisse asetada ja nupu vabastada, mispeale objektiiv taas täpselt sama suumiastme peale liigub nagu enne.

 

Nikon-coolpix-B500-12

LCD-ekraan on korraliku lahutusvõime ja terava pildiga. Lisaks saab selle nurga alla seada – kas allapoole (nagu ülal fotol) või ülespoole. Nii on hea näiteks maadligi makrovõtet pildistada või enda kohal sirgetel kätel kontserti jäädvustada.

 

Nikon-coolpix-B500-5

Nikon B500 ei paku pinget neile fotohuvilistele, kes soovivad muuta ava ja ISO ja muid selliseid keerulisemaid asju. Sest B500 kaameral ei ole säriajaprioriteeti ega avaprioriteeti, rääkimata manuaalrežiimist. Nikon B500 on mõeldud sellistele fotohuvilistele, kellele ei meeldi seadeid kruttida vaid lihtsalt kadreerida, suumida ja pildistada. Sellise pildistamise jaoks on kaamera peal olemas ratas, mis lubab valida lihtsamaid pildiprogramme. Kes soovib pisut loovamat kontrolli oma pildistatava kaadri üle, saab keerata selle ratta Creative Mode asendisse ja valida sealt viie profiili vahel mis muudavad kas tausta udusemaks, liikumist teravamaks jne.

 

Nikon-coolpix-B500-15

Nikon Coolpix B500 on kaamera, mille puhul on pildistamine muudetud võimalikult lihtsaks aga suum võimalikult suureks. Algajale fotohuvilisele pakub see peaaegu et perfektset kombinatsiooni kasutamismugavusest ja võimalustest. Lisaks fotodele saab B500 kaameraga ju salvestada stereoheliga Full HD videot, teha makropilte, suure suumiga fotosid, portreid ja laiu maastikukaadreid – ja kõike pildistatut-filmitut WiFi ühenduse abil otse nutitelefoni saata.

Negatiivseid omadusi võib B500 juures samuti leida. Kui sul kodus AA akusid ja laadijat pole, siis pead kaamerat ostes ka need endale hankima. Lisaks tingib kaamera suur suum ja väike korpus suhteliselt väikese ava, mis muudab hämaramas pildistamise keerulisemaks kui kallima hinnaga supersuumkaamerate puhul. Hinna ja kvaliteedi suhte poolest on Nikon B500 aga üks parimaid supersuume, mida Nikonil pakkuda on. Kes tahab midagi igas mõttes võimsamat, vaadaku maailma suurima suumiga P900 poole, mille võtsime karbist välja talvel.

1 2 3 4 5 6