360° fotosid ja videoid salvestav Ricoh Theta V on 50€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Ricoh Theta V

Ricoh Theta V on eriline kaamera, mis salvestab 360° fotosid ja videoid lihtsalt ühe nupule vajutusega – ilma et peaksid neid pärast arvutis kokku panema.

KAMPAANIA: Theta V on 6. septembri südaööni tavahinnast 50€ odavam.

Kaamera juhtimine toimub korpusel olevate juhtnuppude või nutitelefoni rakenduse kaudu. WiFi abil saab pildistatud fotod ja videod tõmmata kohe telefoni, seal vajadusel töödelda ja siis sama soojaga kohe sotsiaalmeediasse, YouTube’i või mujale üles laadida.

Theta V abil saad teha 3840 x 1920 px mõõtmetega 4K standardile vastavaid kaadreid nin sellel on neli integreeritud mikrofoni, mis salvestavad ruumilist heli. Nii et kui pärast näiteks YouTube’is videot vaadata, siis muutub heli suund ja tugevus vastavalt hetkel kuvatavale vaatenurgale. Selline heli tõstab oluliselt 360° videote realistlikkust, lisades pildile juurde täisväärtusliku teise dimensiooni.

Just nii ägeda kaadri saad teha Theta V kaameraga ja selle hiljem näiteks Facebooki postitada:

Ricoh Theta V + Manfrotto PixiEvo Kit VR sooduskomplekt

Olgugi, et tänu Theta V disainile on 360° fotode ja videote tegemine ka käest ülimalt lihtne, siis kinnisvara või autosid seest pildistades võiks kaamera paigutada statiivile

Sinu elu lihtsutamiseks panime kokku sooduskomplekti, kuhu kuulub Ricoh Theta V kaamera ja spetsiaalselt 360° kaameratele disainitud Manfrotto statiivikomplekt MKCONVR Pixi Evo Kit VR. Komplektina ostes säästad 39 eurot.

Ricoh Theta V

Kui sul ostuks või kinkimiseks pangaarvel kohe tervet summat ei ole, siis pakume ka mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Telli Ricoh Theta V tasuta mistahes Eestimaa otsa ››

(6)

The post 360° fotosid ja videoid salvestav Ricoh Theta V on 50€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panoraamfoto – mida see endast kujutab?
autor: Rivo Veber

panoraamfoto

Panoraamfotoks võib nimetada pilti, mis on kokku pandud enam kui ühest kaadrist. Seda tüüpi fotot võib vaja minna just sellistes olukordades, kus soovitakse katta laiemat ala, kui suudab saavutada tavaline lainurkobjektiiv. לldiselt kõige levinum näide on maastikufotograafia, aga miks mitte ka linnapanoraamid.

Kuidas teha panoraamfotot?

Panoraamfoto tegemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, aga seekord tutvustan kahte levinumat varianti. Esimene võimalus, mis on ka kõige lihtsam, on võimalik saavutada kasutades meie nutiseadmete või kaamerate panoraamvõtte režiimi. Olles sellele lülitunud tuleb lihtsalt järgida ette antud juhiseid (liikumissund, asend). Seejärel teeb seade kogu töö Sinu eest ära ja paneb kokku faili, mille tulemuseks on panoraamfoto.

Teine võimalus, mida üldiselt kasutavad juba edasijõudnud fotograafid, on kogu selle protsessi tegemine manuaalselt. Iseenesest see variant pole ka sugugi keerukas, aga see nõuab spetsiaalset programmi, mis võimaldab hiljem kõik pildid panoraamfotoks kokku liita.

Juhatan Sind samm-sammult läbi selle protsessi. Soovitatavalt tuleks asetada kaamera statiivile, et vältida hilisemaid probleeme, mis võivad tekkida piltide kokku liitmisel. Kindlasti oleks soovitatav eelnevalt selgeks teha kaamera manuaalrežiim, et omada täielikku kontrolli selle üle, kuidas stseen on valgustatud. Seda selleks, et kõik pildid oleks ühtlaselt valgustatud.

panaoraamfoto

Piltide tegemisel on soovitatav teha neid sellisel kujul, et iga järgnev pilt katab ära 15-30% eelmisest pildist. Nii tehes saad olla veendunud, et Sul on kogu pildi jaoks info olemas ja programmil on lihtsam neid kokku liita. Nüüd jääb üle ainult pildid teha ja hüpata pilditöötlusprogrammi.

לks levinumaid nendest on Adobe Lightroom – kuidas nimetatud programmis tehtud fotodest kokku panna panoraamfoto? Peale piltide Lightroomi importimist märgi ära vajalikud kaadrid ja seejärel vajuta klaviatuuril Ctr+M, mis toob ette eelvaate. Vali enda jaoks sobiv projektsioon, klikka merge ja mõne hetke pärast on Sinu kaadridest loodud panoraamfoto.

Mida panoraamfotodega peale hakata?

Tihtipeale ei näe me panoraamfotode puhul oma nutiseadmetest ja väikestelt ekraanidelt nende täielikku potentsiaali, sest see pilt on nii laiaulatuslik ja väga raske on selle imelise teose detaile pisikeselt ekraanilt näha.

Juhul, kui Sul leidub mõni panoraamfoto või plaanid seda teha, siis soovitan need lasta trükkida fotokapale/lõuendile või laiale fotopaberile. Arvan, et iga kodu võiks kaunistada vähemalt üks kaunis panoraamfoto enda lemmikkohast koos oma lähedaste inimestega.

וnneks see võimalus on käepärast võtta ja ka täiesti taskukohane. Lisaks standardsuurustele on Photopointis võimalik printida 30×91 cm suuruses fotopaberile, mis on suurepärane võimalus näha oma saavutatud teose kogu detailsust.

panoraamfoto

Sellises mõõdus digifotosid on võimalik lasta printida Tallinas,  Rocca Al Mare ja לlemiste keskuse Photopointi esinduskaupluses. Tartus on see võimalik Lõunakeskuse Photopointis.

Juhul, kui soovid tellimust teha kodust lahkumata, siis on seda võimalik teha veebilehel www.photoexpress.ee (vali kättesaamise kohaks לlemiste/Rocca al Mare) või pro.photoexpress.ee lehel, kus vali kättesaamise asukohaks Lõunakeskus.

(6)

The post Panoraamfoto – mida see endast kujutab? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron TAP-IN tasuta, kui ostad SP 24-70mm G2 või SP 70-200mm G2 objektiivi
autor: Jürgen Veerme

Tamron tap-in

Nii fotohuviliste kui professionaalide seas kõrgelt hinnatud Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 ja Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 on müügil soodushinnaga + ostul saad tasuta kaasa Tamron TAP-in konsooli (väärtus 79,99€), et Sul oleks täielik kontroll enda uue SP seeria objektiivi üle.

TAP-in objektiividokk täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni, mis muudavad Sinu elu mugavamaks. Sellega saad uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata.

Lauri kirjutas Tamron TAP-in kasutamisest pikema õpetliku artikli. Loe kindlasti ›

 

Kui Sul peaks eurosid hetkel puudu jääma, siis pakume nii eraisikutel kui ettevõtetel võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.. Vaata üle, millised pakkumised on käimas ja telli ära!

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Tamron SP 70-200mm G2 telesuumiga ei lase Sa käest ühtegi momenti ››

Pista superpakkumisega Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 kohe ostukorvi ››

 

Kampaania kestab kuni 31.08.2019.

(2)

The post Tamron TAP-IN tasuta, kui ostad SP 24-70mm G2 või SP 70-200mm G2 objektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

 

Erilisi maiuspalasid on Photopointi poeriiulitele järjest rohkem lisandumas ning üks kompvek on meil ette näidata ka oma valdkonna lipulaevade –  Sony hübriidkaamerate käsitsejatele. Nimelt on meile lattu potsatanud uus võimsalt valgusjõuline Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv, mis on valmistatud just Sony hübriidkaamerate ette keeramiseks.

Tegemist on 35mm fookuskaugusega ülimalt valgusjõulise lainurk fiksobjektiiviga, mis on disainitud küll eelkõige täiskaader hübriidkaameratega kasutamiseks, kuid sobib suurepäraselt ka poolkaader sensorigs kaamerate ette. Objektiivi maksimaalne ava on f/1.2, mis teeb pildistamise lihtsaks ka kõige nigelamates valgusoludes. Tänu 11-labalisele avale tekib fotodele ülikaunis ja loomulik bokeh.

Objektiiv on varustatud kiire, täpse ning vaikse HSM (Hyper Sonic Motor) teravustamismootoriga, mis ei jäta sind ka kõige kiirematel hetkedel autofokuseerimisega hätta. Objektiivi optilises ehituses on kolm madala dispersiooniga elementi ja kolm asfäärilist läätseelementi, koos kahepoolse elemendiga, aidates tõhusalt kontrollida sfäärilisi aberratsioone ning  moonutusi ja suurendades teravust ning täpset renderdamist. Läätse esiosa on töödeldud vett- ja õli hülgavaks, seega on objektiiviga võimalik töötada ka karmides keskkonnatingimustes.

Muuhulgas on Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv ühilduv ka Sigma USB-dokiga, võimaldades kasutajal endal pidevalt uuendada objektiivi püsivara ning seadistada teravustamist.

 

Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Photopointi veebipoes>>

(7)

The post Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uue Panasonic Lumix S1 või Lumix S1R ostul kingitus, mis laiendab objektiivide valikut
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix S1 ja S1R

לlimoodsa Panasonic Lumix S1 või Panasonic Lumix S1R täiskaader hübriidkaamera ostul saad kingituseks Sigma MC-21 adapteri (väärtus 279€), mis võimaldab nende ees kasutada kasutada EF-bajonetiga objektiive (Sigma/Canon/Tamron).

S1 on 24.2 Mp sensori ja madalpääsfiltrita kaamera, mis on ehk rohkem suunatud neile, kellele meeldib pildistamise kõrval ka tõsisemalt videoloomega tegeleda. Uuri lähemalt: “Karbist välja: Panasonic Lumix S1 hübriidkaamera“.

 

S1R 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud – suurema lahutusvõimega sensor meeldib tõsisematele fotograafidele kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. Videot salvestab see sensor mõnevõrra tagasihoidlikumalt.

 

Mõlema uue täiskaader hübriidkaamera korpused on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Mõlemal on 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad. Ka teravustamissüsteem on neil kaameratel identne

Peamine kaamerate erinevus (lisaks sensori lahutusvõimele) seisneb video jäädvustamise võimalustes. Panasonic S1 4K 30p videot salvestatakse kogu sensori pinnalt ja salvestusel pole mitte mingit ajapiirangut. Kaamera teeb ka 4K 60p videot – seda salvestatakse APS-C suuruse sensoriala pealt ja siin on ajapiiranguks 30 minutit. Panasonic S1R salvestab samuti 4K videot nii 30 kui ka 60 kaadrit sekundis. Mõlemat salvestatakse kogu sensori pinnalt, kuid 60 fps kaadrisageduse puhul on salvestusaeg piiratud 15 minutiga.

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

 

Saada vana kaamera pensionile ja osta Panasonic täiskaader hübriidkaamera ››

 

Kampaania kestab kuni 30.09.2019.

(3)

The post Uue Panasonic Lumix S1 või Lumix S1R ostul kingitus, mis laiendab objektiivide valikut appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11