Sony RX0 II on pisike veekindel kaamerakuubik profiklassi 4K video ja sujuvate vlog klippide jaoks
autor: Lauri Veerde

Sony annab teada, et on maikuus müügile toomas uue kompaktkaamera nimega Sony RX0 II. See on vee- ja põrutuskindel pisike kuubik, mille 1″-tüüpi sensori ja 24mm f/4 Zeiss objektiivi kombinatsioon on võimeline filmima kvaliteetset 4K videot ja 1/32000 säriajaga fotosid. Eelmisel aastal esitletud Sony RX0 kaamerat tutvustati kui spetsiifilist tööriista mitme-kaameraga videotööks. Käesoleval aastal täiustatud teise generatsiooni RX0 II sobib Sony sõnul aga ideaalselt ka lihtsamaks videotööks – näiteks vloggerite taskusse.

Olulisemate täiustustena toob Sony RX0 II 180° üles tõstetava ja 90° alla kallutatava LCD-ekraani, 4K video (100 mbps andmesagedusega video filmimiseks kasutatakse kogu sensori pinda), elektroonilise värinastabilisaatori ja senisest oluliselt väiksema lähima teravustamiskauguse 20 cm, mis võimaldab ka selfie-videoid teha. Lisandunud on ka võimalus filmitud videoid nutiseadmes lihtsate võtetega töödelda: Imaging Edge rakenduses saab RX0 II videoid kadreerida, intelligentselt stabiliseerida (nii et ka hästi värisevast videost saab sujuv klipp) ja video külgede suhet (ruut, panoraam jne) muuta.

 

Väiksemaid tarkvaralisi täiustusi on RX0 II kaameral üsna palju. Silmi tuvastavat autofookust on nüüd täiustatud nii, et teravus lukustub silmale ja jääb sinna ka juhul kui see silm kaadris filmimise ajal liigub – sarnaselt A6400 ja A9 hübriidkaameratele. Samuti on Sony täiustanud algoritme nii, et nahatoonid oleksid loomulikumad ja soovi korral saab sisse lülitada “Soft Skin Effect” filtri, mis muudab näonaha vinnide jms peitmise eesmärgil automaatselt pehmemaks.

Sony RX0 II olulisemad omadused

 • 1.0–tüüpi kihiline (stacked) kiire andmeedastusega 15.3MP pildisensor
 • ISO vahemik: ISO 125-12800 (võimendusega 80-25600)
 • ZEISS Tessar T* 24mm F4 lainurkobjektiiv. Avaarvu muuta ei saa. Lähim teravustamiskaugus: 20 cm
 • 4K 100Mbps videosalvestus Micro SD mälukaardile
 • S-Log2 pildiprofiil, ajatempli (Time-Log) kasutamine
 • Super Slow Motion videosalvestus kuni 1000 kaadrit sekundis
 • On olemas silmatuvastusega teravustamine – teravus lukustatakse päästiku pooleni alla vajutades silmale
 • RAW + JPG fotode pildistamine – vajadusel eriti kiire 1/32000-sekundilise säriajaga. Kuni 16fps sarivõte (täissuuruses fotosid pildistab kaamera siiski )
 • Intervallvõte time-lapse videote jaoks
 • Uus kaamerasisene elektroonilise värinsatabilisaatori lahendus
 • 1,5″ diagonaaliga üles-alla kallutatav puutetundlik LCD-ekraan. PIksleid: 230 400
 • Veekindel korpus – kaameraga võib filmida/pildistada kuni 10m sügavusel vee all
 • Kukkumiskindel kuni 2m kõrguselt ja survekindel kuni 200 kg
 • 3.5mm mikrofonisisend, WiFi + Bluetooth,
 • Toetab mitme RX0 II kaamera ühendamist üheks terveks pildistamis/filmimissüsteemiks
 • Aku vastupidavus videorežiimil: 35 min; Fotorežiimil: 240 fotot (Cipa standardsed testid).

Sony lubab RX0 II kompaktkaamera turule tuua 2019. aasta maikuus ja selle jaehinnaks eestis saab olema umbes 800€.

Allikas: Sony pressiteade; Tehnilised andmed Sony tootelehel

The post Sony RX0 II on pisike veekindel kaamerakuubik profiklassi 4K video ja sujuvate vlog klippide jaoks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uhiuue Huawei P30 või P30 Pro nutitelefoni ostul saad kingituseks nutikella
autor: Jürgen Veerme

Huawei P30 ja P30 Pro

Äsja tervele maailma tutvustatud uued Huawei P30 ja Huawei P30 Pro tipptelefonid on juba ka meie juures saadaval ning kiiremad saavad ostul tasuta kaasa Huawei Watch GT nutikella (väärtus 249€) ning Huawei poolt telefoniekraanile 3- kuulise garantii*.

 

P30 Pro ekraan on 6,47-tolline Full HD OLED paneel ning telefonil on 8 Gb muutmälu ning kuni 512 Gb põhimälu. Aku on 4200mAh ning see toetab ka juhtmevaba kahepoolset laadimist st. väiksemaid vidinaid saab laadida ka telefoni tagaküljel. Optiline sõrmejäljelugeja on integreeritud ekraani, millel on rekordiliselt pisike ’ülakulm’ ekraanikaamera jaoks.

Huawei P30 ja P30 Pro

Huawei P30 ja P30 Pro

Huawei P30 ja P30 Pro

Pro versioon heidab tõsise väljakutse maailma parimatele kaameratelefonidele. Põhjuseid selleks on lisaks neljale telefonikaamerale mitmeid – näiteks kümnekordne kadudeta hübriidsuum (5x optiline).

Lisaks Huawei poolt väljatöötatud uus tehisintellektil põhinev HDR+ režiim või täiesti uudne RYYB SuperSpectrum kaamerasensor.  Telefoni välgu all asetseb ToF (time-of-flight) kaamera, mis muudab portreede bokeh-efekti järkjärguliseks st portree ei tundu enam nagu 2D väljalõige udusel taustal, vaid taust muutub uduseks loomulikul moel st mida kaugemal seda udusem.

P30 Pro väiksema ’venna’ P30 ekraan on 6,1-tolline, aku 3650 mAh ning telefon toetab aeglasemat juhtmevaba laadimist. Kui P30 Pro-l on vee- ja tolmukindlus tasemel IP68, siis P30-el on see vaid IP53. Küll aga võib P30 kiidelda 3,5 mm kõrvaklapiühendusega, mis suuremal vennal puudub. Ka kaameraid on P30-el vaid kolm.

Kui sul tekkis nüüd soov uus Huawei tipptelefon endale mõnest Photopointi esinduskauplusest või veebikaubamajast ära osta, aga rahalisi vahendeid jääb puudu, siis järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, kuid maksma hakkad alles suvel.

 

Ole valmis avastama – osta Huawei P30 või P30 Pro nutitelefon ››

 

* 3- kuuline ekraani garantii tuleb aktiveerida Huawei HiCare rakenduses

The post Uhiuue Huawei P30 või P30 Pro nutitelefoni ostul saad kingituseks nutikella appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Orangemonkie Foldio360 – pöörlev alus toodete pildistamiseks 360 kraadi
autor: Jürgen Veerme

Orangemonkie Foldio360

Digitest.ee veebiportaali uues ülevaates tehti tutvust Orangemonkie Foldio 360 pildistamisalusega, mis aitab toodet valgustada ja lisab tootefotole lisadimensiooni: 360-kraadilisuse.

See võimaldab kiiresti ja lihtsalt luua 360° tootefotosid nii nutitelefoni kui peegel- või hübriidkaameraga. Tootepildistuslaual on integreeritud LED valgustus ja kasutades seda koos valguskuubikuga pole lisavalgusteid tarvis. Nutiseadmele mõeldud rakendus liigutab lauda ja teeb õigel ajal vajalikud pildid ja liidab need üheks 360° fotoks.

 

Loe täispikka Orangemonkie Foldio 360 ülevaadet Digitestist ››

 

Uuri veel:

Tootefotograafia hakkas Sind rohkem huvitama? Tutvu ka nende postitustega:

The post Digitest.ee: Orangemonkie Foldio360 – pöörlev alus toodete pildistamiseks 360 kraadi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ainsana Eestis on Photopointi jõudnud Panasonic Lumix S1 ja S1R
autor: Jürgen Veerme

Panasonic S1 ja S1R

Eesti #1 fototehnika müüjana on meil hea meel teatada, et eksklusiivselt on veebikaubamajja ja esinduskauplustesse müügile jõudnud fotomaailma kihama löönud Panasonic Lumix S1 ja Panasonic Lumix S1R täiskaader hübriidkaamerad.

S1 on 24.2 Mp sensori ja madalpääsfiltrita kaamera, mis on ehk rohkem suunatud neile, kellele meeldib pildistamise kõrval ka tõsisemalt videoloomega tegeleda.

 

S1R 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud – suurema lahutusvõimega sensor meeldib tõsisematele fotograafidele kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. Videot salvestab see sensor mõnevõrra tagasihoidlikumalt.

 

Mõlema uue täiskaader hübriidkaamera korpused on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Mõlemal on 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad. Ka teravustamissüsteem on neil kaameratel identne

Peamine kaamerate erinevus (lisaks sensori lahutusvõimele) seisneb video jäädvustamise võimalustes. Panasonic S1 4K 30p videot salvestatakse kogu sensori pinnalt ja salvestusel pole mitte mingit ajapiirangut. Kaamera teeb ka 4K 60p videot – seda salvestatakse APS-C suuruse sensoriala pealt ja siin on ajapiiranguks 30 minutit. Panasonic S1R salvestab samuti 4K videot nii 30 kui ka 60 kaadrit sekundis. Mõlemat salvestatakse kogu sensori pinnalt, kuid 60 fps kaadrisageduse puhul on salvestusaeg piiratud 15 minutiga.

KAMPAANIA: Too enda vana digitaalne peegel- või hübriidkaamera meile ja saad ülimoodsa Lumix S1 või Lumix S1R hinnast 200€ alla. Tagasi toodava kaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga).

לhe komplekti on Lauri juba ka “Karbist välja” artikli jaoks pildistuslauale vinnanud nii et peagi saab ajaveebist lugeda ka tema käed-küljes arvamust.

 

On aeg liikuda edasi. On aeg osta Panasonic Lumix täiskaader  ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

The post Ainsana Eestis on Photopointi jõudnud Panasonic Lumix S1 ja S1R appeared first on Photopointi ajaveeb.

Selgunud on Sony World Photography Awards 2019 Eesti rahvusliku kategooria võitja
autor: Jürgen Veerme

hendrik-mandla-sony-wrold-photo-2019-photopoint

Tänavuse Sony World Photography Awards’i Eesti rahvusliku kategooria võitjaks osutus noore fotograafi Hendrik Mändla foto pealkirjaga “Võimas loodus”, mis on jäädvustatud maagilisel Islandil.

Hendrik on 23-aastane Tarvastust pärit fotograaf, kes armastab pildistada atmosfäärilisi maastikufotosid. Konkursi võitnud töö näitab vaadet Valanhukuri mäe tipust Thormorkis Islandil. „Minu teekond fotograafina algas 2010. aastal, kui sain oma esimese kaamera ja hakkasin otsima erilisi hetki looduses. Sellest ajast peale olen pildistanud regulaarselt ja püüdnud parandada oma fotode kvaliteeti. Püüan alati anda oma fotodel vaatajatele edasi tugevat atmosfääri, mida ma pilti tehes tundsin,“ rääkis Mändla, kes on samal konkursil ka kahel eelneval aastal edukalt osalenud ja rahvusliku kategooria esikolmikusse jõudnud.

Rahvusliku kategooria võitmise eest saab Hendrik auhinnaks Sony tipptasemel fototehnika ja Mändla töö pannakse välja näitusele Sony World Photography Awards 2019, mis toimub Londonis 18. aprill – 6. mai 2019.

Sony World Photography Awards on maailma suurim ja kõige mitmekesisem fotokonkurss, mis toimus juba 13. korda ja sellele esitati kokku 326 000 tööd (!) üle 200 erinevast riigist ja piirkonnast pärit fotograafi poolt.

The post Selgunud on Sony World Photography Awards 2019 Eesti rahvusliku kategooria võitja appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12