FujiFilm kavatseb peagi tõsta fotofilmide hindu kuni 20%
autor: Silver Pik

fuji_provia_avang

Fujifilm annab teada, et tõstab alates 1. aprillist fotofilmide hindu. Hinnatõus on globaalne ning saab osadel toodetel olema isegi üle 20%. Eestini hetkel veel Fujifilmi välja kuulutatud hinnatõus jõudnud ei ole. Seega – kui sa oled veel üks analoogfotograafia võlu ja valu nautlejaist, siis on ilmsesti viimane aeg tulla lähimasse Photopointi esindusse, ning soetada endale filmitagavara enne, kui hinnatõus meieni jõuab. Kui suur saab Maarjamaal hinnatõus olema, ei oska hetkel ette prognoosida.

Miks filmide hinnad tõusevad? Põhjus selleks on ääretult lihtne. Viimase dekaadi jooksul on digitaalne fotograafia teinud läbi väga suure arengu ning analoogfotograafia on jäänud oma võimaluste ning paindlikkusega selle varju. Sellest tulenevalt on nii tavakasutajad kui elukutselised piltnikud loobunud filmi peale pildistamisest. Lõpptulemuseks on tõsiasi, et analoogfotograafia on muutunud pigem nišitooteks üha vähenevale inimgrupile, mida ei muuda ka viimase aja nn “retro” lähenemine. Lisaks on ka energia ning toormaterjalid (naftasaadused) teinud hinna poolest just kasvu ülespoole, tõstes sellega tuntavalt tootmiskulusid. See kõik on viinud FujiFilm’i olukorda, kus hindu muutmata ei ole mõistlik tootmist käigus hoida. Samas peab positiivse küljena välja tooma, et sõltumata hindade tõusust ei ole Fujifilmil (hetkel veel) plaanis tootmist lõpetada.

Fuji fotofilmid Photopointis

Allikas: Fujifilmi pressiteade

Kevadesse uute teadmistega: Foursquare toob fotokursused soodsamalt
autor: Anni Proosa

Fotokursus.ee kinkekaart

Nutitelefonide omanikel ja Foursquare‘i fännidel on taaskord aeg teha check-in Photopointi. Aprillis on selle lihtsa liigutuse eest ootamas soodsad fotokursuse kinkekaardid. Kaupluses müügil olevad www.fotokursus.ee kinkekaardid võimaldavad osaleda koodi abil veebipõhistel fotokursustel. Kinkekaardi abil saad ise ammutada kevadeks-suveks uusi teadmisi või teha asjaliku kingituse fotohuvilisele sõbrale. Veebipõhised kursused, mille autoriteks on tunnustatud fotograafid, on põhjalikud ja fotodega illustreeritud. Kursustel saab osaleda endale sobival ajal ja kohas – tarvis on vaid arvutit ja internetti.

Kuni 30. aprillini on kõik tavahinnaga fotokursuse kinkekaardid check-in tegijatele 20% soodsamad. 

Soodsa kinkekaardi soetamiseks näita kindlasti klienditeenindajale telefonis lahtilukustatud pakkumist.

Kevadine fotokonkurss algab täna – peaauhinnaks kahe objektiiviga Canon EOS M hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

canon-kevadfoto-renee-altrov-avang

Tähelepanu kevadenautlejad! On aeg haarata kaamera järele ja näidata põikpäisele kevadele, kes on boss. Küll temagi siis lagedale tuleb, kui juba fotograafid lumevaaludest sinililli ja jääpangalt konnakulleseid otsima tõttavad. Küll temagi siis leebub, kui fotoässad oma kõvaketastelt need ilusaimad kevadpildid välja kaabivad ja need fotokonkursile esitavad. Täna algavale Canoni Kevadfoto 2013 fotokonkursile.

Muidugi on pikale veninud talv praegu veel vähe kevadisi motiive pakkumas. Võib aga kindel olla, et neid iga päevaga aina enam ja enam juurde tuleb. Snap.ee pildipangas toimuv Canoni kevadfoto 2013 fotokonkurss ootab võistlustöid alates tänasest kuni 15. maini. Iga osaleja võib konkursile esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel. Üleüldse ei pea osalevad tööd olema pildistatud kevadel – oluline on aga, et nad annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab.

Canoni Kevadfoto 2013 auhindadeks on Canoni tippklassi fotoaparaadid – sellised, mis sobivad ideaalselt tagavarakaameraks suure digipeegli kõrvale. Peaauhinnaks on Canoni hübriidkaamera EOS M koos 18-55mm suumobjektiivi, 22mm f/2.0 fiksobjektiivi ja välklambiga. Teise ja kolmanda koha auhindadeks on aga Canoni tippklassi kompaktkaamerad:

Selliste väärt auhindade võitmiseks ei piisa mõistagi fotost, millel on lihtsalt kujutatud kevadet. Profifotograafidest koosnev žürii eesotsas eesti nimekaima loodusfotograafi Sven Žacek´iga hindab tööde juures lisaks kevadisele hõngule ka veel originaalset lahendust, kunstilist taset ning tehnilist meisterlikkust.

Osale konkursil ning vaata teisi osalevaid töid Snäp.ee veebilehel.

 

 

Karbist välja: Kodak ProFoto XL 100/36, soodne, heade värvidega ning väikese teraga film
autor: Silver Pik

profoto 100 XL 001

Photopointi ajaveebis oleme läbi aegade kirjutanud väga paljudest erinevatest toodetest ning teinud karbist välja fotoseeriaid. Samas pole me veel kordagi varem teinud head fotoseeriat toodetest, mis “natuke” vanema generatsiooni fotograafidele või “retrohipidele”* rõõmu võiks pakkuda. Täna natuke korvame seda suurt möödalaskmist Photopointi ajaveebi toimetuse poolt ning võtame karbist välja midagi sellist, mis just teile huvi pakub.

Kodak ProFoto XL 100/36 on soodsam, kui paljud teised nõudlikumale fotograafile suunatud fotofilmid. 2.49€ hinnasildiga on see pea kolm korda soodsam, kui näiteks Kodak Ektar 100/36 või Fuji Pro 400H/36. Samas selle vähene tera ning naturaalsed värvid annavad pea sama hea tulemuse, kui Kodak Ektar. Seda isegi ideaalist väga kaugel olevates tingimustes pildistades.

Kodak ProFoto XL 100/36 olulisemad omadused:

  • Tundlikkus: ISO 100
  • Filmi tüüp: 135: 36 kaadrit
  • Filmi pikkus: 1634 mm
  • Kaal: ~28,7 grammi koos pakendiga
  • Filmi laius: 35 mm
  • Pealispind: Sile

Tooteandmetest on näha, et tegu on 135 standardile vastava 35mm filmiga. Tootja lubab ühele filmile pildistada kuni 36 kaadrit, samas arvestades filmi reaalset pikkust, on võimalik sinna peale suruda kuni 39 kaadrit – sõltuvalt sellest, mis kaamerat kasutada ning kuidas filmi sisestada. Siirdume nüüd karbist välja fotode juurde.

profoto 100 XL 002

 

Pakendi pikkuseks on lausa 5,8 sentimeetrit. Tundub, et tootja ei ole kuulnud kompaktsest pakkemetoodikast. Samas on pakend tehtud lihtsast papist. Ei tea, kas kasutusel on teisel ringil olev materjal, või võeti Amazonase vihmametsas mõni puu selle pärast maha? Viidet pakendilt selle kohta ei ole võimalik leida.

profoto 100 XL 004

Karbi tagumisel küljel on kirjas kasutaja jaoks oluline informatsioon. Mis otstarbel filmi kõige mõistlikum kasutada oleks ning ka realiseerimise kuupäev. Viimane on eriti tähtis kahel põhjusel. Kui soovid võimalikult loomutruud tulemit, siis tuleks film tarbida ära ennem pakendile märgitud kuupäeva. Samas, kui sind huvitab omapärasem tulem ning ei huvita, mida teised sinust arvata võivad, siis jäta film pikaks ajaks sokisahtli põhja ning kasuta seda paar aastat peale märgitud kuupäeva.Lisaks on teisel küljel olemas informatsioon filmi ilmutamise kohta: mis kemikaalidega seda tuleb ilmutada ning mis temperatuuril säilitada. Antud filmi ilmutamiseks kasutatakse standardset C-41 protsessi ning säilitada võib toatemperatuuril.


profoto 100 XL 005 profoto 100 XL 006

Pakendi seest leiame ühe musta värvi filmitopsi, mis on halli korgiga.

profoto 100 XL 007 profoto 100 XL 008

Filmitopsi sisse on lõpuks peidetud filmikassett. Kasseti peal on osaliselt sama informatsioon, mis pakendil juba olemas oli. Filmi nimetus, tundlikkus, ilmutuskeemia ning kaadrite arv. Kuna “parim enne” kuupäeva kassetile trükitud ei ole, siis soovitame hoida filmi karbi sees seni, kuni kaamerasse film laaditakse. Filmirulli ots on viisakalt välja jäetud, et kasutajal ei oleks probleeme selle hilisema kasutamisega. Päris hästi läbi mõeldud, eks ole?

profoto 100 XL 009

 

Filmikassetile on pandud ka DX kodeeringus info. See on vajalik kaamerate jaoks, mis on võimelised automaatselt tuvastama filmi tundlikkust (kasutaja ei pea seda iga kord ise käsitsi määrama kaameras). Samas töötab see film väga edukalt vanade täismanuaalsete kaameratega ning ka tikutopsikaameratega.

 

profoto 100 XL 010

Üks pilt on väärt rohkem, kui tuhat sõna. Nagu isegi näete, sobib kapitalistlikus Ameerika Ühendriikides toodetud film väga hästi ka kommunistlikus Nõukogude Liidus toodetud Zenit TTL kaameraga.

Kodak ProFoto XL 100/36 Photopointis 2,49€

Photopointist saab nüüd tellida profikvaliteediga paberfotosid
autor: Lauri Veerde

D1005HR1Alates tänasest asub Photopoint pakkuma võimalust tellida profikvaliteediga paberfotosid. Uus teenuse nimi on Photopoint Prolab ning see on mõeldud kõigile, kelle jaoks on oluline, et väljatrükk oleks võimalikult täpse tonaalsuse, laia värvusulatuse ja lahutusvõimega.

Profikvaliteediga paberfotod valmivad uhiuutes Noritsu D1005 HR kuivlaborites, mis on suutelised eriti laia värvusulatusega väljatrükkideks lahutusvõimega kuni 1440 dpi. Profikvaliteediga paberfotosid saab tellida veebist PhotoExpress PRO keskkonna abil.

Uue teenuse kõrval jääb muutumata püsima ka senine Photopointi fototrükk PhotoExpress Online.

Profiklassi tehnikaga profiklassi paberfotod

PhotoExpress Pro abil tellitud paberfotod prinditakse välja mõned nädalad tagasi Photopointi jõudnud Noritsu D1005 kuivlaborites. Võrreldes Eestis veel laialt levinud märglaboritega on see täiesti teistsugune kaasaegne tehnoloogia. Siin ei loputa fotopaberit läbi keemiliste lahuste, vaid kasutatakse kõrgekvaliteedilist fototinti, mis “sulatatakse” läikega või poolmatile fotopaberile.

Imetlusväärne pildikvaliteet

Noritsu D1005 kuivlabor on võimeline printima fotosid ülisuure lahutusvõimega 1440 punkti tolli kohta. Üks selline punkt koosneb maksimaalselt kuuest erinevast värvitoonist, mille igaühe suurus varieerub veel skaalal ühest viieni. Kujutlege seda meeletut täpsust, millega Teie digipildid paberile kantakse! Tulemuseks on ühtlased värvide üleminekud ning selged ja teravad kontuurid.

Lai värvusulatus ja kontrastsus

Nüüd saad enda võimekast fotokaamerast viimase välja pigistada. Lülita see Adobe RGB värviruumi – salvestama enam värve, kui kuvarid või märglaborid neid näidata suudavad. PhotoExpress Pro abil tellitud paberfotode värvusulatus on samal tasemel parimate professionaalsete tindiprinteritega. See tähendab, et fotodes on rohkem värve – toonid on kirkad ja selged. Samas on pildid tänu sügavtumedatele mustadele toonidele ka kontrastsemad. See viimane väljendub iseäranis hästi just must-valgete fotode puhul.

Täpsed värvid

Professionaalide ja fotoentusiastide jaoks on väljaprintide puhul eriti oluline värvitoonide täpsus. PhotoExpress Pro abil fotosid tellides võid olla kindel, et printetulemus vastab võimalikult täpselt kalibreeritud monitoril nähtavale ja pilte ei ole rikkumas rohelised või roosad varjundid.

Siidja pealispinnaga või läikega fotopaber

PhotoExpress Pro kaudu saab tellida profikvaliteediga fotosid kahel erineval paberitüübil:  “läikega” ja “poolmatt”. Läikega fotopaber on visuaalselt sarnane tavapärasele läikega paberile. Poolmatt paber on aga märglabori matist paberist erinev. Selle pealispind peegeldab õrnalt valgust ning on siidja, pisut teralisena tunduva läikega. See on tõeline näitusekvaliteet!

Telli PhotoExpress PRO keskkonnast

Photopoint Prolab`ist saad profikvaliteediga paberfotosid tellida PhotoExpress Pro keskkonna abil. Kogu enda parimad fotod või kallimad mälestused kokku ja proovi ära.

PhotoExpress Pro tellimiskeskkond – profiklassi kvaliteediga paberfotod Photopointi Prolab`ist