Pentax K-x omadusi tutvustav video
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax`i uusim kaamera K-x on komeedina taevasse tõusnud. Jaapanis tõusis K-x novembris neljandaks enammüüdud digipeegliks, mida edestasid vaid Canon EOS 500D ning Nikoni D5000 ja D90. See on ülimalt tähelepanuväärne saavutus.

Amazon.com veebipoes on Pentax K-x küll alles 24 kohal, kuid tasub tähele panna, et tegemist on kõige esimese digipeegliga, mis ei kanna Canoni või Nikoni firmamärki.

Photopointi poodides on K-x  nõudlus olnud sedavõrd suur, et nii mõnigi kord on tekkinud raskused selle rahuldamisega.  Just täna jõudsid meie poodidesse K-x komplektid, mille koosseisus nii 18-55 mm kui ka 55-300 mm objektiivid. Kuna nende vastu on juba kaua aega elavat huvi üles näidatud, tasub sellise komplekti ihalejail tegutseda kibekiirelt.

Pentax teab, et K-x on hea. Et see teadmine veel rohkemate inimesteni jõuaks, otsustati vändata K-x omadusi tutvustav videoklipp. Selllse au osaliseks ei saa Pentax`i kaamerad just väga tihti.
Pentax K-x kere must
Pentax K-x + 18-55 mm must
Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must
Pentax K-x + 18-55 + 55-300mm must
Pentax K-x + 18-55mm punane
Pentax K-x + 18-55mm sinine
Pentax K-x + 18-55mm valge

Olympus PEN E-P1 hübriidkaameraga tasuta välklamp
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõik, kes on salamisi mõelnud endale soetada Olympuse uhke PEN E-P1 kaamera, peaksid nüüd tegutsema.  E-P1 aparaadil ju välklampi küljes ei ole - see tuleb eraldi osta. Aasta pimedaimal ajal aga on välklampi vahest lausa hädasti vaja. Maksab see aga päris kena kopika - koguni ligi 3000 krooni.

Alates tänasest aga annab Olympus sellesama FL-14 välklambi ära tasuta - kõigile, kes ostavad 15 detsember 2009 kuni 31 jaanuar 2010 sellesama uhke PEN E-P1 hübriidkaamera.

Märgitud perioodil Olympus PEN E-P1 kaamera ostnutel tuleb tasuta välklambi saamiseks:

1. Sooritatud ost Olympuse veebilehel registreerida.
2. Ostukviitungi koopia, internetis täidetud registreerumisvormi väljatrükk ja PEN kaamera karbi triipkood Olympuse aadressile saata

Olympuse aadress:
Olympus E-P1 Promotion
Postfach 1420
32773 Lage
Germany

Registreerimistaotlus ja nõuded peavad nimetatud aadressile jõudma hiljemalt 28. veebruariks 2010. Seejärel saadetakse neile Olympus FL-14 välk tasuta koju. Kindlasti tuleb kirja märkida ka aadress, kuhu välklamp toimetada tuleb.

Lisainfo Olympuse veebilehel

Point TV - 4. Tamraci iseavanev statiiv Zip Shot
autor: Lauri

Tamrac on tuntud kui fotokottide valmistaja. Nüüd on ta aga valmis saanud millegi täiesti erilise ja huvitavaga. Ülikerge, kompaktse ja sekundiga töövalmis seatava reisistatiiviga ZipShot. Stabiilsuses kaotatu tehakse kuhjaga tasa kasutamismugavusega. Vaadake ise:


Tamrac Zip Shot Photopointi veebilehel

Canoni digipeegliga kingituseks kaks tasuta fotokursust
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõik, kes soetavad Photopointist digitaalse peegelkaamera, saavad tasuta Photopointi fotokursuse esimese osa. Seda olenemata digipeegli tootjafirmast või ostmise ajast. Detsembrikuus on aga võimalik veelgi rohkem tasuta tarkust ammutada.

Ainult jõulukuul annab Photopoint kõigile, kes ostavad Canoni algtaseme digipeegli, ära lisaks veebipõhisele kursusele veel ka traditsioonilise, Canoni poolt korraldatava fotokursuse.

Canoni fotokursusele saavad end kirja panna kõik, kes ostavad Photopointist detsembrikuu jooksul Canoni digipeegli EOS 1000D, 450D, 500D või 50D. Vahet pole, kas kere või mõne objektiiviga komplekti. Kursused toimuvad Tartus ja Tallinnas. Täpsem info ja registreerimine Canoni vastaval veebilehel.

Canoni fotokoolitus on suurepäraseks täienduseks Photopointi fotokursuse esimesele osale “Kaamera ja selle juhtimine. Fotograafia baasteadmised“, mis samuti ostetud kaameraga tasuta kaasas.

Kui viimane annab kõik vajalikud teoreetilised fotograafia-alased üldteadmised, siis esimene õpetab kasutama konkreetse kaamera nuppe ja menüüsüsteeme.

Iial ei ole algus nii lihtne olnud, nagu see on detsembris Canoni kaamera ostnutele.

Vaata Canoni digipeegleid Photopointi veebilehel
Canoni fotokursusele registreerimine
Photopointi veebipõhine fotokursus - esimene osa digipeegli ostjale tasuta.

Nikoni uus 300 mm f/2,8 teleobjektiiv ja asfäärilise elemendiga 2× telekonverter
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Nikon esitleb täna uut teleobjektiivi ning telekonverterit.

Valgusjõuline AF-S Nikkor 300 MM F/2.8 G ED VR II vahetab välja senise telefiksi Nikkor AF-S 300mm F2,8 D IF-ED VR .

Uuendatud objektiivile on lisatud tõhus VRII värinastabilisaator. Nikoni sõnul kompenseerib see kaamera liikumist, lubades pildistada teravaid kaadreid kuni neli stoppi tavalisest pikema säriajaga.

Uus Nikkor 300 mm f/2,8 lähim teravustamiskaugus AF režiimis on 2,3 m, objektiivil on SilentWawe teravustamismootor ning kolm teravustamisrežiimi: M, M/A ja A/M

Objektiivi konstruktsioonis on 11 elementi jaotatuna 8 grupiks. Esindatud on kolm ED elementi, läätsedele on kantud Nano Crystal Coat vääristus, mis vähendab sisepeegeldusi.

Nikkor 300 mm f/2,8 kaalub 2,9 kg ja on 267,5 mm pikkune. Filtrikeermeks 52 mm. Objektiivi hinnaks saab olema 97 999.-

Koos 300 mm objektiiviga esitleb Nikon ka selle juurde ideaalselt passivat telekonverterit.

AF-S Teleconverter TC-20E III sobib nii täis- kui ka poolkaadersensoritega Nikoni digipeeglitele ning kahekordistab enese ees oleva objektiivi fookuskauguse.

See telekonverter omab esimese telekonverterina maailmas ühte asfäärilise pinnaga läätse. Konverteri konstruktsioon on Nikoni sõnul uuendatud, võimaldamaks parimat kontrastsust ning lahutusvõimet.

AF-S Teleconverter TC-20E III kaalub umbkaudu 330 g, koosneb seitsmest elemendist viies grupis ning saab maksma 8599.-