Uus Canon EOS 250D on nüüd sooduskomplektis erinevate Tamron objektiividega
autor: Elise Ader

Kui oled endale parajasti esimest peegelkaamerat hankimas ning ei oska valida, millise kaamera ja objektiivi kasuks otsustada: oled jõudnud õigesse kohta. Eelmisel nädalal ilmus Photopointi lettidele uhiuus peegelkaamera Canon EOS 250D, millest võid lähemalt lugeda 30. aprillil tehtud blogipostitusest. Nüüd on see sama kaamera saadaval ka sooduskomplektina koos erinevat tüüpi Tamron objektiiviga.

Jah, esimese peegelkaamera ostu eel tasuks analüüsida ka seda, kui jätkusuutlik on kogu peegelkaamera komplekt. Loomulikult pole mõistlik algajal fotohuvilisel vaadata kallite profikaamerate ja objektiivide suunas. Küll aga kohe alguses pisut suurema investeeringu tegemine asjalikuma objektiivi näol, mida ei pea hakkama õige pea ümber vahetama – see võib lõppude lõpuks osutuda tõeliseks kokkuhoiu kübaratrikiks. Seda eriti juhul, kui sellel investeeringul juhtub veel olema soodushind. Seetõttu ongi teie ees võrdlemiseks viis uhiuuest Canon 250D-st ja kvaliteetsest Tamron peegelkaamera objektiivist koosnevat uue fotosõbra stardipaketti, mis on Photopointis nüüd saadaval.

 

Canon 250D + Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv 

Kui otsid ühte universaalset, kompaktset ja ülisuure ulatusega objektiivi oma igapäevaste tegevuste jäädvustamiseks, võiksid mõelda just Tamron 18-200 mm objektiiviga komplektile. Selle objektiiviga saad jäädvustada nii laiu plaane kui ka suumida kaugusest detailidesse. Objektiiv katab oma suure ulatusega ära laiast 18 millimeetrist kuni 200 mm teleobjektiivini. Lisaks laiale ulatusele on ka Objektiivil kvaliteetne ja vaikne pildistabilisaator. Objektiivi teravustamismootor on kiire, vaikne ja ülitäpne. Eriti madala dispersiooniga klaaselemendid tõstavad pildi teravust ning vähendavad kromaatilist aberratsiooni. Niimoodi saab fotograaf kasutada objektiivi eriti efektiivselt kogu suumi ulatuses. Vaata ka lähemalt, mida on kirjutatud selle objektiivi kohta Digitesti lehel.

 

Canon 250D + Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiiv 

See ülisuure suumiulatusega Tamron 16-300mm objektiiviga komplekt on hea alternatiiv eelmisele, kui tundub, et 18-200 ulatusest jääb veel väheseks või on isu ka kõige pisemate detailide jäädvustamiseks. Objektiiv katab ära fookuskaugused alates 16 mm lainurgast kuni 300 mm teleni. Tänu spetsiaalsetele objektiivi ehitatud klaaselementidele on ka optilised aberratsioonid maksimaalselt korrigeeritud ning sisepeegeldus ja varikujutiste teke on viidud miinimumi. Selle objektiivi lähim teravustamiskaugus on kogu suumi ulatuses ainult 39 cm, mistõttu on võimalik saavutada suurendusaste 1:2.9. See loob võimaluse kasutada objektiivi ka makrofotograafiaks. Objektiivi kasuks räägib ka vaikne ja täpne autofookus ja niiskuskindel konstruktsioon. Vaata veel sisukat ülevaadet Tamron 16-300mm Digitesti lehel.

 

 

Canon 250D + Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD

Kui tahad aga universaalset toru, millega veel kaugemale näha ning oled nõus õige pisut laia nurga arvelt järgi andma, siis võib olla õige valik kaamera ette keeramiseks mitmeid auhindu võitnud ideaalne reisiobjektiiv Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD. See maailma esimene ultrasuum objektiiv poolkaadersensoriga peegelkaameratele on fookuskaugusega 18 – 400 mm ja 35 mm ekvivalendina koguni 28,8 – 640 mm. Tänu sellele on võimalik tuua ka kõige kaugemad objektid lähedale, kuid ka pildistada küllalt kitsastes oludes. Objektiiv aitab vältida geomeetrilisi moonutusi ja aberratsioone ning tänu VC pildistabilisaatorile ka käevärina põhjustatud uduseid pilte. Objektiiv lubab ka 400 mm asendis käest pildistamist, ilma, et kaadri teravus hakkaks selle all kannatama. Kui see objektiiv sind kõnetab, siis loe ka lähemalt eelmise aasta juunis meie ajaveebis ilmunud postitust.

Canon 250D + Tamron 17-35mm f/2.8-4 DI OSD objektiiv 

Kui aga avastad ennast liiga tihti pildistamas kitsates oludes või meeldib sulle jäädvustada laialt looklevaid maastike, võib sulle sobida alustamiseks just see konkreetne objektiiv. Valgusjõuline Tamron 17-35mm avaga f/2.8-4 on kompaktne ja kerge ülilainurk-suumobjektiiv, mis kasutades uue põlvkonna BBAR vääristust objektiivi elementidel vähendab oluliselt sisepeegeldusi ning varikujutist. Selliselt saab pildistada ka ülilainurkasendis vastu päikest ilma, et kõik totaalselt nässu läheks. Objektiiv kasutab OSD-nimelist teravustamismootor, mis tagab täpse ja vaikse teravustamise. Toru on ehitatud ka ilmastikukindlaks: tema esimene lääts on mustust hülgava omadusega ning objektiivi sees olevad tihendid kaitsevad seda tuule ja tormi käes.

Canon 250D + Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD TS objektiiv 

Viimasena on sooduskomplektide hulgas ka tunnustatud Tamroni 18-270mm VC universaalsuum. See on kompaktne, töökiire ja kerge objektiiv, mille automaatne teravustamine on kiire ja vaikne. See objektiiv katab vahemikus 18 millimeetrist (35 mm ekvivalendina 28 mm) kuni 270 mm teleobjektiivini (35mm ekvivalendina 419 mm), mis annab kokku ülisuure 15ח suumivahemiku. Tänu spetsiaalsetele klaaselementidele objektiivis on optilised aberratsioonid maksimaalselt korrigeeritud. Vääristatud elemendid aitavad ära hoida sisepeegeldust ning varikujutiste teket. Fotod on selle tulemusel teravad ja kontrastsed. Ka sellel objektiivil on olemas elupäästev värinastabilisaator, mis kompenseerib kaamera liikumisest tekitatud teravuse kao ning võimaldab saavutada selgeid pilte isegi siis, kui pildistad teleasendis.

 

Kokkuvõtteks

Areng fotomaailmas võiks toimuda step-by-step. Liigagi tihti juhtub nägema olukorda, kus optika on fotograafi võimetest peajagu ees. Sellisel juhul ei tasu investeering ennast kuidagi ära, sest optika ei saa teenida sind oma täisvõimsusel. Seega on vajalik nüüd läbi mõelda, mis otstarbeks Sulle objektiivi eelkõige vaja on. Armastad sa pildistada pisikesi detaile, suuri plaane või hoopis kõiki dimensioone, ning sellest ka objektiivi valimisel lähtuda. Peegelkaamera standardobjektiiv, mille fookuskauguseks on 18-55 mm kipub aga tavaliselt liiga kiiresti vahetuma suurema suumiga objektiivi vastu. Hea uudis on see, et nendes viies sooduskomplektis olevad objektiivid on oma laia ulatuse poolest küllalt turvaline valik igale fotomaailma sisenevale uustulnukale.

Vaata Canon 250D sooduskomplekte Photopointi veebipoes>

 

The post Uus Canon EOS 250D on nüüd sooduskomplektis erinevate Tamron objektiividega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Stranger Things Polaroid OneStep 2 kaamera ja fotopaber
autor: Elise Ader

Mis juhtub siis, kui võtta kaks ägedat asja ja teha sellest üks – jah, õige vastus on midagi veel ägedamat! Polaroid Originals ning seriaali Stranger Things loojad mõtlesid samamoodi ning selle tulemusena sündis uhiuus OneStep2 kaamera erimudel Stranger Things. Just selline ulmeline Polaroid kaamera on Photopointis nüüd saadaval.

Polaroid OneStep 2 VF Stranger Things

לlipopulaarse ulmesarja Stranger Things austajate jaoks on kolmanda hooaja saabudes loodud kiirpildikaamera, mis on märksa erilisem kui teised omataolised. Eriseeria kaamera on seriaali tunnusvärvide järgi sinistes ja punastes toonides ning selle disain on Upside Down maailmast inspireeritult mõnusalt pea peale pööratud. Seda kõike lihtsal põhjusel, et kutsuda kaamera kasutajaid eksperimenteerima erinevate perspektiivide ning enneolematute kompositsioonidega.

Sealjuures on kaamerat oma funktsioonaalsuselt oluliselt kaasajastatud, lisades sellele USB-laadimise võimalusega kauakestva aku ning taimeri, mis lubab ka piltnikul endal alati fotole jõuda. Teiste omaduste juures on kaameral fikseeritud fookuskaugusega objektiiv, mis sobib võteteks alates 61 cm kauguselt. Seega on ka õnnestunud selfie’d selle kaameraga võimalikud ning  igati põhjendatud. Lisaks on kaamerale sisse ehitatud optiline pildiotsija, mis teeb pildi kadreerimise eriti lihtsaks ning võimas välklamp lisavalguse jaoks. Kaamera juures saab kasutada nii i-Type kui ka Classic 600 filme.

Uued limited edition fotopaberid

Lisaks kaamerale on Photopointi valikus ka nüüd saadaval  temaatilise kujundusega Polaroid i-Type Color Stranger Things filmid, mis sobivad i-Type kaameratele nagu Polaroid OneStep 2, Impossible I-1. Iga 8 paberiga polaroid film sisaldab valikut Stranger Things universumi kujunduses raame, mis viivad Sind tagasi 80datesse. Polaroid pabereid iseloomustavad sügavad värvid, suurepärane detailsus ning läikival fotopaberil kuvatav lummav pildikvaliteet.

Polaroid OneStep 2 Stranger Things kiirpildikaamerat hankima >

The post Nüüd saadaval: Stranger Things Polaroid OneStep 2 kaamera ja fotopaber appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kahenädalane seiklus Tais – kaasas Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera
autor: Kaspar Rätsep

Mõned päevad enne väljalendu Taisse pühkisin enda vanalt kaameralt tolmu pealt ning mõistsin, et kahenädalasele reisile on midagi paremat kaasa vaja.

Sain Photopointiga kiirelt ühisele keelele ning seekord tuli nende foto- ja videotehnika rendist minuga kaasa Sony a7 III. Selle täiskaader hübriidkaamera eelmist versiooni olin katsetanud mõned aastad tagasi Indias, IndiaXpressi filmimisel.

Sony a7 III
Sony a7 III

Alustasime oma reisi Krabilt – sihtkohti ja ilusaid paikasid oli kaheks nädalaks valitud väga palju (Phi Phi Island, Koh Lanta, Phuket jne), mille tõttu said ka kaamera ja mälukaadid kõvast vatti.

Sarnaselt eelmisele versioonile on ka a7 IIII väga stiilne, kuid mitte liiga kohmakas ning väga ilmastikukindel kere teeb sellest ideaalse reisikaaslase. Lisaks sellele on üheks suuremaks plussiks kaamera juures väga mahukas ja kauakestev aku, mis ka täispika “tööpäeva” õhtul ei vea sind päikseloojangut pildistades alt.

Sony a7 III

Positiivseid külgi on kaameral väga palju ja need on hästi välja toodud ka Sony Alpha7 III tootelehel, kuid omalt poolt paneks eraldi rõhku väga kiirele ja täpsele autofookusele. See töötas suurepäraselt ka väga pimedates tingimustes.

Sony a7 III
Sony a7 III

Lisaks sellele saab pimedates tingimustes kaamera ISO kruttida päris kõrgeks enne kui pildikvaliteet kannatama hakkab. Seda kõike võimaldab 24 MP täiskaader tagantvalgustusega sensor, mis tagab hobifotograafile oodatud tulemused mistahes olukorras.

Sony a7 III

לtleme nii, et ühtegi väga häirivat omadust ma kaamera juures kahe nädala juures ei leidnud. Kui midagi negatiivset välja tuua, siis võiks selleks olla natuke liiga mahukas ja keerukas menüü. Lühiajalisel kasutamisel võib see osutuda liiga aeganõudvaks segajaks.

Objektiiviks valisin kaasa Sony FE 24-70 f/2.8 GM, mis esmasel kokkupuutel tundus jube suur ja raske, kuid pärast mõnda kasutuskorda ei pannud seda enam nii väga tähelegi ning kasutusmugavust see kuidagi halvemaks ei teinud.

Nagu eelnevalt erinevatest reviewedest võis lugeda, siis ei pidanud ka mina pettuma objektiivi mitmekülgsuses ehk sai väga hea kvaliteedi juures katta kõik reisil vajaminevad nurgad ja kaugused. 24mm on piisavalt lai, et saada pildile nii mägesid kui ka muud ilusat loodust ja 70mm on enam kui hea ilusate portreede tegemiseks ehk tegemist on suurepärase reisiobjektiiviga.

Sony a7 III
Sony a7 III

Kui süveneda tehnilistesse näitajatesse, siis on FE 24-70 f/2.8 GM puhul tegemist ühe kõige kvaliteetsema ja parimat pilti pakkuva objektiiviga, mis antud kaamerale ette sobiks. Sellest tulenevalt on tootel ka päris krõbe hind mistõttu peaks enne soetamist mõtlema, mis otstarbel objektiiv kasutust leiaks (see on saadaval ka laenutamiseks).

Sony a7 III

Kokkuvõtteks – hinna ja kvaliteedi suhtes on tegemist ilmselt kõige parema kaameraga, mis hobifotograafil kotis võiks olla (vähemalt minu silmis).

Kindlasti annab kaamerale suure lisaväärtuse ka suurepärane videopilt, millega kahjuks ise kokku ei puutunud ja selle tõttu jäi veel päris suur varu kaamera headest omadustest kasutamata/avastamata. Tänu Sony a7 III täiskaader hübriidkaamerale on kahenädalane seiklus salvestatud kõvakettale parimal võimalikul moel :)

 


Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Soovid kaamera kohta veel infot? Vaata:

The post Kahenädalane seiklus Tais – kaasas Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lexari mälukaartide määraja: milline sobib sinu kaamerale?
autor: Lauri Veerde

Lexar mälukaardid on tagasi. Pärast lühikest varjusurma, mil Lexari kaubamärk omanikku vahetas, on nüüd Photopointis taas olemas korralik valik Lexari SD ja microSD mälukaarte. Kuldse, hõbedase ja pronksikarva värvitooni ning igasuguste erinevate numbrite ja hindadega. Kuidas nende vahel vahet teha? Kõige lihtsam rusikareegel, mis ka mälukaartide puhul kaljukindlalt paika peab, on et “mida kallim, seda parem”. Nii et kui sa seda teksti eriti lugeda ei viitsi ja tahad kõige paremat, siis osta kõige kallim ja asi tahe.

Pealtnäha tahedad asjad on aga lähemal vaatlusel pahatihti pehmemad. Nii ka siin. Nimelt võib näiteks Lexari kõige kallim mälukaart olla mõnes kaameras kolmandiku kiirem kui teises. Kui sinu kaamera kallima kaardi kiirust ei toeta, siis oled sa lihtsalt ilmaasjata kiiruse eest rohkem maksnud. Mõnede kaartide puhul võib aga olla nii, et hinnavahe on väike, aga kiirusevahe üüratu. Seepärast tasub mälukaardi valikul süveneda hinnast pisut sügavamale. Vaatame kiirelt üle, milline Lexar mälukaart sinu kaamera ja vajaduste jaoks sobiks.

Lexar Professional 2000x kuldsed UHS-II SD mälukaardid

Kuldne on see kõige kangem, kallim ja kiirem. Lexari kuldses 2000x seerias on kolm erineva mälumahuga kaarti: 32 GB, 64GB ja 128GB. Kõik need on UHS-II tüüpi SD-mälukaardid, mis on võimelised andmeid kohutavalt kiiresti kirjutama ja lugema. Lugemiskiirus on kõigil kolmel 300 MB/s ja kirjutamiskiirus 260 MB/s. UHS-II mälukaartidega on kaasas ka UHS-II mälukaardilugeja, et saaksid failid ülikiirelt USB.3.0 pesa kaudu arvuti SSD-kettale tõmmata.

Nende mälukaartide puhul pead aga kindlaks tegema, et sinu kaamera mälukaardipesa toetaks UHS-II mälukaardi kiirust. Uuemad ja kallimad kaamerad tavaliselt toetavad, väiksemad ja soodsamad reeglina mitte. Kaamera tooteandmetes või kasutusjuhendis peaks see info kenasti kirjas olema.

Vasakul tavaline SD kaart, paremal UHS-II standardile vastav SD kaart. UHS-II tüüpi kaardil on kaks kontaktirida. Selleks, et suuremat kiirust saavutada, peab ka kaamera mälukaardipesas olema vastav arv kontakte. Kui ei ole, siis toimib UHS-II mälukaart samamoodi nagu tavaline ühe kontaktireaga UHS-I mälukaart. 

Kui sinu kaamera UHS-II mälukaarti ei toeta, siis toimib see Lexari kuldne mälukaart kaameras ikka. Aga kõigest UHS-I kaardi maksimumtasemel kirjutamiskiirusega ehk umbes 90 MB/s. Sel juhul osta juba soodsam Lexari hõbedane või pronksivärvi kaart, mille maksimaalne kirjutamiskiirus ongi 90 MB/s.

 

Lexar Professional 1667x ja 1000x hõbedased UHS-II SD mälukaardid

Lexari hõbedased mälukaardid on sarnaselt kuldsetele UHS-II tüüpi kaardid. Kahe kontaktireaga ja puha. Kuid erinevalt kuldsetest on need mõeldud toimima ka sellistes kaamerates, mis UHS-II standardit ei toeta. Tundub eriti jabur, ma tean. Tegelikult aga üsna loogiline.

Hõbedased kaardid on küll UHS-II tüüpi, nende kirjutamiskiirus ei ole aga 250 MB/s (mida kaamera UHS-I mälukaardipesa nagunii ei toetaks) vaid hoopis umbes 90MB/s. Selliseks kiirusega on kaamerad võimelised faile kaardile kirjutama. UHS-II standardi hüve tuleb nende kaartide puhul esile aga lugemiskiiruses, mis on kõrgem kui UHS-I kaardi standard.

Seega: kaameras toimivad need hõbedased Lexari kaardid sama kiirelt nagu pronksikarva Lexari kaardid. UHS-II mälukaardilugejaga ja kiire SSD-kettaga arvutiga koostöös on need aga võimelised mälukaardil olevaid faile ülikiirelt arvutisse kopeerima.

Lexar Professional UHS-II 1667x

 • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 250 MB/s
 • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
  • 64GB: 80MB/s
  • 128GB: 90MB/s
  • 256GB: 90MB/s

Lexar Professional UHS-II 1000x

 • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 150 MB/s
 • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
  • 32GB: 60MB/s
  • 64GB: 90MB/s
  • 128GB: 90MB/s
  • 256GB: 90MB/s

Hõbedasi SD-mälukaarte on Lexari valikus kaks erinevat kiirusklassi: 1667x ja 1000x. Mälukaardi valikul soovitan jälgida mitte kaardi peale suurelt kirjutatud numbrit, vaid tooteandmetes olevat kirjutamiskiirust ja lugemiskiirust. Just kirjutamiskiirus määrab ära selle, kuidas mälukaart kaamera sees toimetab – kas puhver tühjeneb sarivõtet klõbistades kiiresti või aeglaselt, kas filmida saab probleemideta ka kõige kvaliteetsemat videoklippi jne.

Hõbedase seeria kahe kiirusklassi kirjutamiskiirused sõltuvad kaardi mälumahust. לldistavalt võib öelda, et kõik kaardid on suhteliselt sama kiired 90-80 MB/s. Ainult 1000x seeria 32 GB mälumahu puhul on kirjutamiskiirus teistega võrreldes oluliselt väiksem: 60 MB/s. Lexari hõbedaste mälukaartide kiirustest saad hea ülevaate ülal olevatest loenditest.

Nagu ülalt näha, tuleb hõbedase seeria 1667x ja 1000x mälukaartide puhul suurem erinevus sisse mitte niivõrd kirjutamis- vaid hoopis lugemiskiiruses. 1667x kaartidel on lugemiskiirus 150 MB/s. 1000x mälukaartide lugemiskiirus on aga 250 MB/s.

Mälukaardi ostja peab nüüd siis ise otsustama, kas näiteks 64 GB mälukaardi ostmisel (kirjutamiskiirused on identsed) eelistada soodsamat hinda või kiiremat 250 MB/s lugemiskiirust. Arvestada tuleb ka sellega, et kui sa tõesti tahad seda 250 MB/s kiirusele lhhedast tulemust saavutada, pead ostma lisaks kaardile ka UHS-II standardit toetava mälukaardilugeja. Seda arvesse võttes kujuneb kiiruse taga ajamine veelgi kulukamaks.

Muide: ka allpool kirjeldatava pronksikarva Lexari kaartide 100 MB/s kiirus on fotode ja videote arvutisse tõmbamisel tegelikult väga kiire ja rahuldab ilmselt enamike fotohuviliste nõudmised. 150/250 MB/s kiirust tuleks eelistada siis, kui failide kiire kopeerimine on sinu jaoks eriti kriitiliselt oluline ja sa oled kindel, et sinu arvuti selliseks kiiruseks ka võimeline on (kindlasti on arvutil selle jaoks vaja USB 3.0 pesa, UHS-II kaardilugejat ja kiiret SSD ketast).

 

Lexar Professional 667x ja 633x SD pronksikarva mälukaardid

Lexar pronksikarva SD-mälukaardid on tavalised ühe kontaktireaga kaardid. UHS-I tüüpi, professionaalide standardkiirusega, mälukaarditootjate must leib. Kui Lexar kleebiks mälukaartidele peale “Enim Ostetud” silte, siis 64 GB 667X mälukaart selle ilmselt pälvikski.

 

Lexar Professional 667x

 • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 100 MB/s
 • Kirjutamiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 90 MB/s
 • Mälumahud: 64 GB, 128 GB ja 256 GB.

 

Lexar Professional 633x

 • Lugemiskiirus on kõikide mahtude puhul 95 MB/s
 • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
  • 32GB: ?
  • 64GB: ?
  • 128GB: 45MB/s
  • 256GB: 45MB/s
  • 512GB: 45MB/s
  • 1TB: 70MB/s

Pronksikarva Lexari mälukaarte on hõbedastega sarnaselt kaks kiirusklassi: 667x ja 633x.

667x kiirusklassi puhul on asi lihtne, sest sinna kuulub ainult kolm erineva suurusega mälukaarti: 256GB, 128GB ja 64GB. Kõigil kolmel on lugemiskiirus 100MB/s ja kirjutamiskiirus 90 MB/s. Seega on Lexari pronksivärvi 667x seeria see kõige standardsemate kiirustega profiklassi mälukaart. Optimaalne kirjutamis- ja lugemiskiirus mis on piisav nii sarivõtteks kui ka tavalisemateks 4K videoteks, ilma mingite eriliste üle-võlli lugemiskiirusteta. Umbes sarnane mälukaart nagu SanDiski standardne 95/90 MB/s Extreme Pro.

Pronksikarva Lexari mälukaartide valimisel tuleks aga olla eriti tähelepanelik, sest 633x kiirusklass on lugemiskiiruse poolest sama mis 997x kaardid, kirjutamiskiiruse osas aga oluliselt aeglasem. 1 TB mälumahuga kaart on veel suhteliselt OK kiirusega 70 MB/s. Sellest väiksemad mälumahud on juba ainult 45 MB/s kirjutamiskiirusega ja 64 ning 32 GB kaartide puhul ei täpsusta Lexar kirjutamiskiirust üleüldse. Seega – kui mälukaardi kiire toimimine kaamera sees sinu jaoks oluline on, siis ma sulle seda 667x seeriat eriti soovitada ei julgeks.

 

Lexar Platinum II 300x SD mälukaardid

“Platinum” viitaks justkui millegile eriti eksklusiivsele. Lexari tootevalikus siiski mitte. Siin kuuluvad Platinum-seeriasse sinise sildiga SD mälukaardid, mis on ettevõtte kõige soodsamad ja aeglasemad. Kuigi päris aeglasteks neid kindlasti nimetada ei saa, on nad siiski nii kirjutamis- kui lugemiskiiruselt ülejäänud Lexaritest lahjemad.

300x seeriasse kuuluvad neli erineva mahuga kaarti: 16 GB, 32 GB, 64 GB ja 128 GB. Kõikide lugemiskiirus on 45 MB/s ja ka kirjutamiskiirus peaks olema vähemalt 45 MB/s. Need kaardid sobivad sulle siis, kui sa täiskaadersensoriga 4K videoid ei filmi ja sarivõttega ei pildista. Kui sinu pildistamisharjumused on rahulikud ja andmemahud, mida mälukaardilt arvutisse tõmbad, pole tavaliselt suured.

 

Kokkuvõtteks

Kindlat mälukaarti ostukorvi pannes jälgi alati tooteandmetes olevat kirjutamiskiirust ja lugemiskiirust. Kirjutamiskiirus võiks kiire pildistamise ja kvaliteetsema video filmimisel olla vähemalt 80 MB/s. Lugemiskiiruse number oleneb sellest, kui kiire sul mälukaardi arvutisse tühjaks tõmbamisega on. 90 MB/s on tavaliselt piisav, aga see sõltub muidugi ka sellest, milliste kiirustega sa harjunud oled. 45 MB/s võib samuti täiesti piisav olla.

Lexari mälukaarte valides on tõsisema fotohuvilise ja professionaali jaoks kindla peale minek pronksikarva sildiga 667x mälukaardid. Nende kirjutamis- ja lugemiskiirus on piisav kvaliteetsema 4K video filmimiseks ja ka näiteks Sony A7R III hübriidkaamera või Canon 5D Mark IV peegelkaameraga RAW sarivõtte täristamiseks.

Hõbedased Lexari mälukaardid annavad sulle pronksiga võrreldes kiirema lugemiskiiruse – aga ainult siis, kui sul on UHS-II tüüpi mälukaardilugeja ja kiire SSD kettaga arvuti. Kaameras toimivad need praktiliselt sama kiirelt, nagu pronksikarva Lexari kaardid.

Kuldsed UHS-II mälukaardid on väga kiire lugemis- ja kirjutamiskiirusega. Neid on mõtet osta ainult sellise kaamera sisse, mis toetab UHS-II mälukaardistandardit. Seal saab nende abil filmida väga kvaliteetset ja mahukat 4K videot ja nautida veidi kiiremini tühjenevat puhvrit kiirel sarivõttel.

The post Lexari mälukaartide määraja: milline sobib sinu kaamerale? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pisike Canon EOS 250D peegelkaamera on nüüd saadaval
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS 250D

Äsja Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja müügile jõudnud Canon EOS 250D peegelkaamera on mõeldud kõigile, kes soovivad pildistada nutitelefonist kvaliteetsemaid fotosid.

EOS 250D on uus ja täiustatud versioon kaks aastat tagasi turule toodud Canon EOS 200D kaamerast. Uusversioonil on samuti 24MP APS-C sensor, Dual AF teravustamine, igapidi nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan, 5 fps sarivõte ja Bluetoothiga toimiv WiFi.

Kõige olulisem uuendus võrreldes senise 200D mudeliga on uus Digic 8 pildiprotsessor – see teeb võimalikuks täpsema ja kiirema teravustamise ekraanilt kadreerides. Oluliselt on pikendatud aku kestvust (1070 fotot, võrreldes senise 650 fotoga) ja 4K videorežiimi. Ära tuleb mainida, et 4K videot salvestatakse pisikeselt alalt sensori keskel (tulemus pole nii kvaliteetne kui võiks) mitte tervelt sensori pinnalt ning jälgivat autofookust 4K režiimis kasutada ei saa.

 

Osta Canon EOS 250D ja pildista ilusaid pilte ››

The post Pisike Canon EOS 250D peegelkaamera on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11