Insta360 X3 teeb võimatud kaadrid võimalikuks
autor: Stephan Redko

Sisuloojad nagu Casey Neistat kasutavad “salarelva”, mille abil saavutavad nad kaadreid, mida ühegi teise tavakaameraga ei ole võimalik saavutada.

Selleks on 360-kraadise vaateväljaga Insta360 X3, mis müügil ka Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas.

 

Insta360 X3 — sisuloojate salarelv

Sfäärilisi  360° fotosid ja videoid salvestav Insta360 X3 pakub midagi teistsugust, sest sul on järeltöötluses täielik kontroll selle üle, milline salvestatud kaader lõpuks välja näeb. Kui Sa tavapärase kaamera valesti paigutad, siis on terve klipp rikutud, aga selle kaameraga seda ei juhtu.

Samuti saad “Deep Track” režiimi abil lasta sellel 360-kraadi kaameral ise Sind kaadri keskel hoida, et saaksid valmis paigutatud video alla laadida juba otse kaamerast.

Võrreldes eelmise insta360 One X2 mudeliga on X3 puhul tehtud muljet avaldavad edasi minekud, mida saad näha ka sellest tabelist:

  Insta360 X3 Insta360 ONE X2
Sensor 1/2″ 48MP   1/2.3″ 12MP
360° video resolutsioon 5.7K/30fps, 25fps, 24fps 4K/60fps, 30fps 5.7K/30fps, 25fps, 24fps 4K/50fps, 30fps
Pildikvaliteet 72MP (11968×5984) 18MP (6080×3040)
Ekraan 2.29” 1”
Active HDR Jah   Ei
Timelapse 8K 5.7K
Aku 1800mAh 1630mAh

insta360 X3 videokvaliteet

Parema dünaamilise ulatuse saavutamiseks on insta360 X3 mudelile lisatud “Active HDR” režiim, mille abil on videokvaliteedis märgatav vahe. Seda on demonstreeritud allolevas GIF videos:

Videosid saab salvestada nii 360-kraadilises vaateväljas kui ka tavapärases “Single Lens” režiimis.

Single Lens vaateväli kujutab endast nagu tavapärast seikluskaamerat, mida saad kasutada nt. POV-stiilis videote loomiseks. Selles režiimis kasutab kaamera ühte sensorit ja maksimaalne videoresolutsioon on 4K/30p.

insta360 Invisible Selfie Stick

Kindel “must-have” lisatarvik, mida insta360 juurde tellida on “Invisible Selfie Stick“, mis paneb Su vaatajad arvama, et kaamera hõljub. Importides oma video Insta360 äppi või Insta360 Studio desktop-tarkvarasse, siis kaob see “pulk” automaagiliselt täielikult ära.

Tänu sellele saad salvestada videoid, mis näevad peaaegu välja nagu drooniga filmitud. Sellel on lõpmatus koguses kasutusvõimalusi – lase vaid loomingul lennata! Kui oled vaadanud mõnda Casey Neistat’i videot viimase aasta jooksul, siis oled kindlasti näinud, kuidas see reaalelus toimib.

Ehitus

Insta360 X3 on juba karbist välja võttes veekindel kuni 10m sügavusele. Selle pealt leiad 4 füüsilist nuppu, mis aitavad Sul kaamerat juhtida isegi kui kannad kindaid või need on märjad. Muuhulgas annavad nupud ka vibreeriva tagasiside kui neid vajutada.

Juhtimiseks saad kasutada ka 2,29″ puutetundlikut ekraani, mis on suur uuendus võrreldes eelmise generatsiooniga.

Kellele on Insta360 X3 mõeldud?

360-kraadilisi videoid ja pilte jäädvustav Insta360 X3 võiks sobida peaaegu igaühele, kes soovib oma loomingusse lisada värskust ja tesitsugust võtterakurssi. Vahet pole, kas filmid täiesti tavalisi igapäeva tegemisi või tegeled ekstreemspordiga – kasu leiavad sellest kõik.

 

Jäädvusta täiesti uues perspektiivis — soeta Insta360 X3 »

 

Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(222)

The post Insta360 X3 teeb võimatud kaadrid võimalikuks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Samyang V-AF 100mm T2.3 loob videograafidele veel rohkem võimalusi loovuse jäädvustamiseks
autor: Jürgen Veerme

Samyang V-AF 100mm T2.3 FE

Populaarne Samyang V-AF videoobjektiivide seeria on saanud täiendust portreede ja kompositsioonide jäädvustamiseks sobiva Samyang V-AF 100mm T2.3 FE näol.

Seniste Samyang V-AF 75mm T1.9 FESamyang V-AF 35 mm T1.9Samyang V-AF 24 mm T1.9 ja Samyang V-AF 45mm T1.9 kõrvale 100 mm T2.3 FE lisamine annab videograafidele veelgi rohkem võimalusi võtteplaani kokku surumiseks või portreede ja intervjuude suures plaanis jäädvustamiseks.

V-AF 100mm T2.3 FE objektiivil on võrdselt kiire autofookus, ühtlustatud värviülekanne ja kinoobjektiividelt eeldatavad omadused nagu ka teistel V-AF seeria objektiividel.

100 mm on veidi pikem tänu keerukamale optilisele konstruktsioonile, mis koosneb 9 elemendist 8 grupis. 2 HR- ja 2 ED-läätse tagavad eeskujuliku optilise kvaliteedi.

Hoolimata sellest, et see objektiiv on teistest 13 mm pikem, siis on selle kaal ja esiosa läbimõõt ning teravustamisrõnga asukoht samad. Tänu sellele ei ole sul vaja stabilisaatori kasutamisel kaamerakomplekti peale objektiivi vahetust uuesti tasakaalustada.

Samyang V-AF 100mm T2.3 FE

Sarnaselt Samyang V-AF seeria ülejäänud objektiividega, siis on ka uue 100 mm mudelil küljel muudetava funktsiooniga lüliti, mille abil saab teravustamisrõnga panna näiteks hoopis avaarvu muutma. Samuti leiad objektiivi korpuselt fookuse lukustamise nupu ning nuppude funktsioone on võimalik muuta.

 

Telli sulle sobiv Samyang V-AF seeriasse kuuluv videoobjektiiv kohe ära ››

 


Kahtlemata on sellise objektiivide ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(19)

The post Samyang V-AF 100mm T2.3 loob videograafidele veel rohkem võimalusi loovuse jäädvustamiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Proovi järele – Canon PowerShot V10 on rentimiseks Tallinnas saadaval
autor: Jürgen Veerme

Canon PowerShot V10

Kui oled plaaninud astuda põnevasse videoblogide maailma või oled selles juba tegev, aga soovid vlogide kvaliteeti tõsta, siis astu läbi meie Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvast foto- ja videotehnika rendist, kuhu on laenutamiseks lisandunud Canon PowerShot V10.

Pisikese PowerShot V10 sees peitub suur 1-tolline CMOS sensor, mis suudab salvestada kvaliteetse 4K UHD lahutusvõimega videot. Seda on lihtne käes hoida ning salvestama saab hakkata vaid ühe nupu vajutusega.

SISUKAM ÜLEVAADE: Digitest.ee: Canon PowerShot V10 on vahva kaamera sisuloojatele ››

Selle 2-tolline LCD puutetundlik ekraan on ettepoole pööratav, et näeksid alati, mis Sinu kaadris toimub. Lisaks on olemas ka sisseehitatud tugijalg ehk ilma ühtegi lisatarvikut vajamata saad selle filmimiseks seisma panna tasasele pinnale. 

PowerShot V10 on täielikult ühilduv “Canon Camera Connect” rakendusega, mis võimaldab Sul kaameraga tehtud videosid saata otse oma nutiseadmesse. Tänu külje peal olevale USB-C pesale saad V10 ühendada oma arvutiga, et edastada faile või kasutada seda kvaliteetse pildiga veebikaamerana.

Seadme ühe päeva rent maksab kõigest 14€ ning kui otsustad pärast rendiperioodi lõppu endale uue Canon PowerShot V10 päriseks osta, siis saad selle renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Canon PowerShot V10 vlogkaamera endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(32)

The post Proovi järele – Canon PowerShot V10 on rentimiseks Tallinnas saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv
autor: Stephan Redko

Sony ja Panasonic hübriidkaameratele loodud Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv on jõudnud Photopointi ning kuna tegu on eriti tähelepanuväärse objektiiviga, siis otsustasin sellele lähemalt pilgu peale visata.

Selles artiklis võtan objektiivi karbist välja ning jagan esmamuljeid. Lisaks võrdlen seda ka teiste konkureerivate 70-200mm objektiividega.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports — kõik, mida peaksid teadma

Kes on silma peal hoidnud ning võib-olla ka endale ihaldanud 70-200mm teleobjektiivi, siis on kindlasti märganud ka nende pööraseid hinnasilte. Suurepärane näide sellest on Sony teise generatsiooni 70-200mm objektiiv, mille eest pead välja käima lausa “3 kilo”.

Samas, olen ise proovinud seda eelnimetatud Sony objektiivi ning julgen väita, et professionaalsetele tegijatele on see kindlasti väärt investeering.

Sellega tekib nüüd küsimus — kas ligi kaks korda odavam Sigma versioon on ka päriselt kaks korda kehvem või saad enamvähem sama asja kaks korda odavamalt kätte?

Lähtudes tehnilistel andmetel, siis võiks kindlasti öelda, et Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II ning Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS vahel on märkimisväärseid erinevusi.

Üks suurimaid müügiargumente Sony objektiivi kasuks on selle kergekaalulisus (1045 g), mida Sigma kohta eriti öelda ei saa (1335 g). Sellegi poolest kaalub Sigma objektiiv vähem kui esimese generatsiooni Sony 70-200mm f/2.8v, mis maksab endiselt üle 1000€ rohkem.

Lisaks kaalule erinevad need kaks mudelit ka fookusmootorite poolest — Sony kasutab nelja XD lineaarset mootorit, kuid Sigma kahte HLA (High-response Linear Actuator) mootorit.

Kahjuks pole mul võimalik antud hetkes neid üksteise kõrval proovida, kuid olles varasemalt katsetanud suurel hulgal nii Sony kui ka Sigma objektiive, siis julgen enesekindlalt tugineda mõlema brändi autofookusele võrdselt.

Kui need kaks omadust kõrvale panna, siis Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports on peaaegu identne kaks korda kallima Sony objektiiviga (kui välja jätta ilmselge värvi erinevus).

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS pealt leiame mõnusa klikatava avarõnga, mida on võimalik vaigistada vastava lüliti abil, juhuks kui plaanid filmimise ajal ava kruttida. Lisaks sellele saad ava lukustada “A” režiimile, et anda ava juhitavus kaamerale.

Avarõnga tasuks ära lukustada kiiremates olukordades, kus action’i käigus võib tekkida paigast keeramise oht. Samuti tuleks “A” režiimi kasutada juhul, kui tahad utiliseerida automaat või poolautomaat režiime nagu säriprioriteet.

Mina eelistan ava seadistada rõnga kaudu, eriti kui sellel on mõnus ning sõltuvust tekitav klikatav tagasiside nagu on sellel Sigmal — ma võiksin seda päev otsa närviliselt kruttida :D

Püsides lülitite teemal, siis tegelikult leiame neid suure hulga objektiivi külje pealt. Sinna hulka kuuluvad:

  • AF/MF lüliti
  • Teravustamispiiraja ehk focus limiter lüliti
  • Optilise stabilisaatori (OS) režiimi lüliti
  • “CUSTOM” lüliti
  • “CLICK” lüliti
  • Avarõnga lukustuslüliti

Võrdluseks, samas hinnaklassis olev Tamron 70-180mm f/2.8 G2 on selle poole pealt eriti puudulik, sest selle pealt leidub tervelt üks lüliti.

Kui väärtustad kiiret ümber seadistamist ning võimalikult vähe menüüdes surfamist, siis kindlasti soovitan pilgu pöörata just Sigma poole.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS karbi sisu koosneb objektiivist, päikesevarjukist, kandekotist, kandekoti rihmast, võtmest ja kahest varukruvist, mis on mõeldud statiivikinnituse jaoks.

Kui peaksin välja tooma ühe mitte nii positiivse omaduse Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuumil, siis oleks see ilmselt selle suumirõngas.

Sisse suumides tuleb rõngast keerata vastupäeva, mis võib mõne jaoks olla pisut harjumatu ning seetõttu võib mõni kaader ka nässu minna.

Kuid kõige muu poolest on suumirõngas väga meeldiv — rõngas keerab väga sujuvalt ning suumivahemiku läbimiseks ei pea rõngast kuigi palju keerama ehk Sa ei pea kunagi oma kätt ebaloomulikku asendisse panema.

Statiivikasutajatele on Sigma lisanud eraldi 1/4″ keermega statiivikinnituse, et vähendada koormust kaamera bajonetil.

Statiivikinnitust saab pöörata nii horisontaalseks kui ka vertikaalseks ning väljaulatavat “jalga” on võimalik küljest võtta kasutades komplekti kuuluvat võtit.

Kokkuvõtteks

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN Sports on suurepärane objektiiv väga ahvatleva hinnasildiga.

Arvestades, et see on kaks korda odavam auhinnatud Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II objektiivist, siis sellegi poolest pole Sigma versioon isegi lähedal olemast kaks korda kehvem. Iga toote puhul tuleb arvestada, et kaks korda kallim ei tähenda alati kaks korda parem.

Seega arvan, et Sigma 70-200mm on hetkeseisuga sama fookuskauguse ja avaga telefoto-objektiivide kuldne keskmine — nii hinna, funktsioonide kui ka kaalu poolest. Kui 300-grammine kaalu erinevus Sinu jaoks tähtis ei ole, siis on Sul võimalus säästa 1300€ ning jäädvustada imelisi telefoto-kaadreid. 

Sigma 70-200mm F2.8 DG DN OS

Kui Sa mind ei usu, siis see sama Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN Sports on Sony hübriidkaamera kasutajatele laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvas Photopointi foto- ja videotehnika rendis. Nii, et proovi ise järele!

 

Koge uut kvaliteeti ja telli Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports »

 


Kui Sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(144)

The post Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

DJI Osmo Action 4 on kaamera, mis ei pelga mitte midagi
autor: Jürgen Veerme

DJI Osmo Action 4

Igast seiklusest täielikku maksimumi võtta aitav DJI Action 4 kaamera on hetkel müügil lausa 100€ soodsamalt ehk hind alates 329€.

Osmo Action 4 sees on uhiuus 1/1.3-tolline CMOS sensor, mis lubab vapustavat jõudlust ka vähestes valgustingimustes. Videot on võimalik salvestada kuni 4K UHD 120 kaadrit sekundis ja seda ka 10-bit D-Log M värviprofiilis, mis annab parema dünaamilise ulatuse.

Uue põlvkonna intelligentne RockSteady 3.0 stabilisaator vähendab kaameravärinaid igas suunas ja 360º HorizonSteady korrigeerib horisontaalseid kaldeid, mistahes nurga all.

Osmo Action 4 kasutab 1770mAh Extreme akut, mis annab ideaalsetes tingimustes 160 minutit tööaega. Samuti töötab aku ekstreemsetel temperatuuridel (-20°C kuni +45°C) ning kuna kaamera on 18 meetri sügavuseni veekindel, siis võid seda kasutada praktiliselt kõikides tingimustes.

Muuhulgas on olemas esi- ja tagumine puuteekraan, magnetiline kiirkinnitus, ülilai 155º vaateväli ja komplektis olev horisontaalne-vertikaalne kaitseraam võimaldab Instagrami või TikToki jaoks jäädvustada kadudeta vertikaalset kaadrit sekunditega.

DJI Osmo Action 4 kampaania

 

DJI Osmo Action lisatarvikud

Selleks, et saaksid DJI seikluskaamerast maksimumi võtta, on meil müügil ka mitmed Osmo Action lisatarvikud, mille abil saad seda kanda käel ja randmel, kinnitada jalgrattale või teha erinevaid POV-võtteid.

dji osmo action lisatarvikud

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Telli DJI Osmo Action 4 ja asuge koos seiklusi jäädvustama »

 


Soodushind kehtib 8. – 25. jaanuar 2024. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ›› 

(22)

The post DJI Osmo Action 4 on kaamera, mis ei pelga mitte midagi appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11