Pentax K-3 tarkvarauuendus v1.11 peatab EXIF info hangumise
autor: Lauri Veerde

pentax-k-3-photopoint-20

Pentax on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma peegelkamaerate lipulaevale K-3. Uuendus kannab numbrimärki 1.11 ning parandab järgmised anomaaliad aparaadi töös:

  • Parandatud on viga, mis avaldus säriaja info hangumises fotode EXIF infos pärast sisseehitatud välklambiga pildistamist
  • Lisatud on automaatne seadete lähtestamine juhul kui registreeritakse väga harva esinev ebanormaalne toimimine sarivõttel.

Lae alla Pentax K-3 tarkvarauuendus v1.11 siinsamas all olevatele linkidele klikkides:

 

 

 

Esimene lekkinud pilt hübriidkaamerast Olympus E-PL7
autor: Oskari Värä

epl7

 Internetiavarustesse on ilmunud pilt uuest PEN-seeria kaamerast Olympus E-PL7. Tehniliste omaduste poolest tuleb kaamera praktiliselt sama, mis on Olympus E-M10, kuid sellel ei hakka olema integreeritud elektroonilist pildiotsijat. Tegemist siiski pole sama kaameraga, sest disaini poolest on E-PL7 väiksem kui E-M10 ning kasutamine on lihtsam. Seega on kaamera mõeldud tavakasutajale ning E-M10 jääb tõsisemale harrastajale. Kaamerast loodetaks Olympuse PEN-seeria kaamerate müügi taaselustajat ning tõenäoliselt jääb see tänavu ainsaks PEN-seeria kaameraks, mis välja tuleb.

Allikas: 43rumors.com

 

Canon patendeerib kiire sarivõtte tehnoloogia
autor: Maris Sits

2014_142372_fig07

 

Kuna hübriidkaamerad on seni teinud peeglitele sarivõtte kiirusega pika puuga ära, kavatseb Canon uue tehnoloogiaga ka peegelkaameratele kiirema särivõtte teha. Hübriididel on seni olnud selles osas eelis, kuna neil puudub peegli liigutamise mehhanism, mis paratamatult aeglustab veidi kaadrite tegemist.

Canon esitas Jaapanis patendiavalduse, millega püütakse veidi hübriidi ja peegli disaini ühendada. Uus tehnoloogia toimib nii, et kui muidu kasutab kaamera fokusseerimiseks faasituvastus meetodit läbi optilise pildiotsija vaadates, siis sarivõtte puhul kasutab kaamera tarkvaralist faasituvastus meetodit ja peeglit pole vaja liigutada. Tõenäoliselt kasutatakse seal hübriid elektroonilist-optilist pildiotsijat, ent täpset infot selle kohta pole antud.

Arvatakse, et 7D uuem versioon tuleb uue kiire sarivõtte tehnoloogiaga, aga täpselt pole veel midagi teada. Tuleb oodata ja kõrvad lahti hoida.

Allikas: imaging-resource.com

Tamron 16-300mm valiti EISA poolt parimaks suumobjektiiviks
autor: Maris Sits

Tamron-16-300mm-eisa

EISA valis 2014-2015 aasta parimaks suumobjektiiviks Tamron 16-300mm F3.5-6.3 Di II VC PZD Macro.

APS-C mõõdus kaameratele tehtud objektiiv on äärmiselt universaalse suumivahemikuga, sobides samaaegselt nii laiadeks maastikuvõteteks oma 16mm lainurgaga kui ka kaugemal olevate objektide lähemale suumimiseks teleotsas. Fookuskaugus 35mm ekvivalendina on 24-450 mm. Objektiivi lähim teravustamiskaugus on 39 cm. 10 cm pikkus ja vaid 540 grammine kaal ning stabilisaatori olemasolu teevad temast objektiivi, mida on mugav nii reisidel kui ka igapäevaselt kaasas kanda.

Allikas: eisa.eu

Tamron AF 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiiv Canonile Photopointis 599 €

Tamron AF 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiiv Nikonile Photopointis 599 €

 

 

 

Point TV 130. Kuidas kasutada monopodi video filmimisel
autor: Lauri Veerde

Hiljuti tegime Ardo-Jakoga video sellest, kuidas kasutada monopodi ehk üksjalga pildistamisel. Videote filmimise juures on aga monopodist ehk enamgi kasu – eriti just siis, kui soovid staatilise videopildi asemel dünaamilisemaid kaadreid. Selle asemel , et selliseid klippe käest filmida, aseta kaamera monopodile ja video tuleb kohe oluliselt sujuvam. Ardo näitab erinevaid liikumisi, mida monopodiga teha saab:

 

Üksjalad e monopod’ id Photopointis