Canon toob turule verivärske 40x optilise megasuumiga PowerShoti ning ülikerge IXUS-kompakti
autor: Daniel Sepp

IXUS 275 HS Lifestyle Silver

Kevad toob suurtootjatelt uusi kaameraida ja ka Canon ei taha olla värskelt välja kuulutatud Nikoni kompaktidest kehvem. Seetõttu lanseerisid nad nüüd kaks uut kompaktkaamerat, mille seast tootja loodab, et sobiva leiab iga üks.

Nagu varrukast võtta tuli Canon lagedale enda megasuum PowerShot SX410 ISga, mis üllatab pigem keskpäraste näitajatega samas kui nende kompaktsem “ainult” 12x suumiga IXUS 275 HS rõõmustab selle üle, mis on mahutatud nii väikesesse ja eelkõige kergesse kaamerasse.

 

40x suumiga Canon PowerShot SX410 IS

Kaameral on 40-kordne optiline suum. Väikesesse korpusesse on mahutatud ka ZoomPlus tehnoloogia, mis suurendab suumi 80-kordseks. Tänu sellele saab jäädvustada nii kaugel kui ka lähedal olevaid objekte. Kaamera 20-megapiksline andur, DIGIC 4+ protsessor ja Intelligent IS teholoogia tagavad detailitäpsuse ja minimaalse hägususe. Mitmed Canoni praktilised režiimid, sealhulgas nutikas automaatrežiim ja loomingulised filtrid, võimaldavad loomingulist lähenemist.

Vaatamata kõigele ei paku SX410 IS veel FullHD video filmimise võimalust. HD-videoid (720p) salvestades saab jäädvustatu vaid nupuvajutusega uuesti üle vaadata. Kiire sildkaamera ergonoomiline käepide muudab seadme käepäraseks ja tagab parema stabiilsuse ka kaugel asuvaid objekte suumides.

 

Tähtsamad Powershot SX410 IS omadused:

  • Fookuskaugus 4.3 – 172 mm (35 mm ekvivalendina 24 – 960 mm)
  • Maksimaalne ava: f/3.5 – f/6.3
  • Optiline suum: 40x
  • Lens-shift stabilisaator
  • 3,0″ LCD TFT 230 tuhande punktiga
  • ~325 g mälukaardi ja akuga

 

 

Tootefotod

PowerShot SX410 IS BK BCK
PowerShot SX410 ISB BK FRT flash up
PowerShot SX410 IS BK TOP lens out

Kompaktsem CMOS-sensoriga IXUS 275 HS

IXUS 275 HS kaamera tagab kõrge kvaliteedi. Mugavalt taskusse mahtuv kaamera on kompaktse ja õhukese kujunduse ning metalse korpusega. Kaameras on ühendatud 12-kordne optiline suum Canoni HS-süsteemi ja 20,2-megapikslise CMOS-anduriga, mis tagab piltide kvaliteedi kõigis valgustingimustes. Uus rakendus Canon Camera Connect võimaldab kaamerat nutitelefoni abil juhtida ja juhtmevaba kaugpildistamist kasutada.

Pärast piltide tegemist on neid lihtne sõprade ja perega jagada või teistele seadmetele edastada, sest kaameral on mitu ühenduse loomise valikut. Dynamic NFC ja WiFi abil saab pilte vaadata Canon Connect Station kaudu ja neid sinna salvestada, edastada nutitelefoni, üles laadida Canoni pilveteenusesse irista ja veebis jagamiseks suhtlussaitidele laadida.

 

Tähtsamad IXUS 275 HS tooteandmed

  • Fookuskaugus 4.5 – 54.0 mm (35 mm ekvivalendina 25 – 300 mm)
  • Maksimaalne ava: f/3.6 – f/7.0
  • Optiline suum: 12x
  • Lens-shift stabilisaator
  • 3,0″ LCD TFT 461 tuhande punktiga
  • ~147 g mälukaardi ja akuga

 

 Tootefotod

IXUS 275 HS BK FRA
IXUS 275 HS SILVER BCK
IXUS 275 HS SILVER TOP Lens Out

Allikas: Canoni pressiteade

Fujifilm toob X-bajonetile välja kaks uut objektiivi ning 1,4x telekonverteri
autor: Daniel Sepp

uldpilt

Fujifilm avaldas äsja enda uue tööplaani, milles paistavad silmad uued objektiivid ning üks uus telekonverter. Seega on tootjalt oodata XF 120mm F2.8 R Macro 1:1 makroobjektiivi, XF 35mm F2 R kompaktse fiksi ja 1.4x telekonverterit, mis ühildub juba saadaval oleva XF 50-140mm F2.8 R LM OIS WR, 2016. aastal turule toodavate XF 120mm F2.8 R Macro ja XF 100-400mm objektiividega.

Siinpuhul tasub meeles pidada, et lõikefaktor teeb turule tulevast XF 100-400mm objektiivist hoopis 150-600 megasuumi, millele veel 1,4x konverter lisades saab hoopis 210-840mm objektiivi.

Tundud oma kõrge kvaliteedi poolest, Fujifilmi värsked objektiivid peaksid pakkuma tuntud headust ka tulevikus. Võttes arvesse, et ka täna on tootjal pakkuda tõsiseid peeglivabu alternatiive peegelfotograafiale ka professionaalile tähendab täienev objektiivivalik, et aina enam on põhjust vaadata seni ehk varjus olnud kaameratootja poole.

 

roadmap_2015

 

XF 120mm f/2.8 R Macro

Teine makroobjektiiv Fujifilmi enda rivistuses. 60mm makroobjektiivi kõrval kaks korda suurema fookuskaugusega toru pakub uusi võimalusi makrofotograafiaks ning on suurepärane ehmuvate objektide lähedalt pildistamiseks.

XF 35mm f/2 R

Oma headuses, täiskaadri omanikele tuntud kui pigem 50mm fiks, täidab Fujifilmi uus täiendus lünga oma vahemikus nende inimeste jaoks, kes hindavad väikest välist suurust ning kergemat kaalu. Spetsifikatsiooni järgi näitab, et see võiks olla ideaalne linnaobjektiiv reisivale fotograafile.

1,4x telekonverter

Rõõmustab eelkõige neid, kel juba siht silma ees selge ning vajadus pildistada kaugel asuvaid objekte. Ühildudes ka teiste Fujinon X bajonetiga objektiividega.

Nissinilt juhtmevaba raadiosaatja Air1 ja uus välklamp Di700A
autor: Lauri Veerde

nissin-air-1

Jaapani fototarvikute tootja Nissin annab teada, et on paari päeva pärast Jaapanis algaval CP+ fotomessil näitamas kahte uut toodet. Keskklassi välklampi Nissin Di700A ning eraldi raadiosaatjat nimega Nissin Air1. Raadiosaatja töötab sagedusel 2.4GHz ja võimaldab juhtida maksimaalselt 3 gruppi Nissini välklampe kuni 30 meetri kauguselt. Air1 raadiosaatjal on suur LCD-ekraan kust saab vaadata samaaegselt iga grupi valgustusparameetreid ja valikuketas, millega saab väliseid välklampe seadistada nii TTL kui ka manuaalrežiimis. Välklambi kompensatsiooni saab TTL režiimis määrata +/- 2EV astme ulatuses.

Air1 raadiosaatja toimib ainult koos uue Di700A välklambiga. 2015 aasta talvel on Nissinil aga plaanis välja tuua eraldi vastuvõtja, mille abil ühilduvad Air1 tarvikuga ka vanemad Nissini välklambid.

Di700A+Air1_E-1

 

Koos raadiosaatjaga esitletav välklamp Di700A on põhiolemuselt identne senise Di700 välklambiga. Erinevuseks vanema ja uuema mudeli vahel on uude sisse ehitatud 2,4GHz raadiovastuvõtja. Nagu senisel mudelil, on ka Di700A versioonil olemas välise akupaki port, USB pesa tarkvarauuenduseks, PC-sünkropesa ning boonusena ka 3.5 mm sünkrpoesa stuudiovälkudele mõeldud raadiosaatjate kasutamiseks. Juhtarvuks ISO 100 juures 200mm asendis on 54 ja valgusnurka saab seadistada 24-200mm vahemikus.

Mõlemad uued fototarvikud tulevad nii Canoni, Nikoni kui ka Sony peegelkaameratele. Canoni ja Nikoni versioonid on Nissin lubanud turule paisata märtsis. Sony mudelid suvel. Nii Di700A välklampi kui ka Air1 raadiosaatjat on Nissin näitamas siin Jaapanis ülehomme algaval CP+ fotomessil kus ka meie Ardoga seda proovima minna plaanime.

Nissin Air1 tootefotod

 

Air1_C_L Air1_L

Air_FC_L

Air_SL_L

Air1_BC_L

 

Nissin Di700A tootefotod

Di700A_BC_L_black_1

Di700A_BR_LL

Di700A_FC_L

Di700A_FR_L

Olympus Air A01 pakub süsteemikaamera võimalusi läbi nutiseadme.
autor: Madis-Lennart Kiik

olympus-air-side-by-side.0.0

Olympus on välja kuulutanud uut tüüpi kaamera Air A01, mis vähemalt Jaapanis ka üsna pea müüki jõuab. Ideelt on tegu Sony QX seeriale sarnase tootega, kuid Olympus on loonud vaba platvormiga vahetatavate objektiividega kaameramooduli, mis sihiks on tuua uus kvaliteet ja kasutusvõimalused nutifotograafiasse.

Air A01-l on 16 megapiksliga Four Thirds sensor ja Micro Four Thirds bajonett. Lisaks on see varustatud füüsilise päästikunupu, microSD kaadipesa ning liitiumakuga. 81 autofookuspunktiga kaamera suudab pakkuda kuni 10 kaadrit sekundis sarivõtet ning selle elektroonilise katiku lühim säriaeg on 1/16000 sekundit. Kuuldavasti toetab Air A01 peale JPEG formaadi ka RAW-s pildistamist.

Air A01-e juhtimine toimub üle Wi-Fi ühenduse nutiseadmest. Olympus on lubanud 8 unikaalset äppi, mis pildistamise veel nauditavamaks muudavad, kuid pakuvad ka Olympusele tavapäraseid võimalusi nagu kunsti filtrid. Bluetoothi tugi võimaldab äppidel nende käivitumisel kaameraga ühenduda, mis teeb kiiremaks töö alustamise.

A01-800x400

Olympus on vihjanud, et kaamera toetab erinevaid objektiiviadaptereid ning uute rakenduste arendamiseks tuleb see turule koos avatud lähtekoodiga tarkvaraga.

Pole veel teada, kas Air A01 ka Jaapanist väljaspool müügile tuleb, kuid loodetavasti toob selgust sel nädalal Yokohamas algav fotomess CP+.

Allikas:Olympus

Canoni uus 24MP APS-C sensoriga EOS M3 hübriid Ameerikas lettidele ei jõuagi
autor: Daniel Sepp

EOS M3_Ambient_system_2

Peale uute täiskaadrite ja EOS 750/760 kaamerate toob Canon turule ka midagi hoopis muud – Canon EOS M3 hübriidkaamera, mille sensor on sama suur nagu Canon EOS 750/760D startkaamerate oma ning tema sees on peidus Hybrid CMOS III autofookussüsteem.

Esmapilgul tundub, et EOS M3 on kõike ja natukene veelgi mida me oleksime soovinud, et M ning M2 oleksid. Kõrgem resolutsioon, sõbralikum kasutajaliides mitte ainult rohelises režiimis pildistajale ning esmapilgul vinge AF-süsteem. M3 autofookus toimib läbi 49 fookuspunkti. Kaadrist on kaetud ~80% vertikaalselt ning 70% horisontaalselt, mis muudab pildistamise kahtlemata üpris mugavaks.

M3 disain on palju sarnasem traditsioonilisele kaamerale kui võrrelda teda eelkäijatega. Kaamera on saanud märkimisväärse parema käe pideme, pöörduva režiimilüliti kaamera peal. Tundub, et M3 võtab aina rohkem omadusi üle digipeeglilt ning loobub hübriide lapsehädadest, mis annab igale fotograafia huvilisele põhjuse see kaamera endale hankida. Varasemalt algajale mõeldud kaamerast on saanud tõelise entusiasti tööriist.

Et igav ei hakkaks on uuel kaameral muidugi ka puutetundlik 45 kraadise nurga all välja ulatuv ekraan. Teine võimalus on see aga püsti ajada ning olla selfiekungingas. Nimelt pöördub ekraan üles 180 kraadi, alla vaid 45.

Särikompensatsiooni määramiseks on Canon teinud füüsilise ratta, mis on režiimiratta kõrval ning meenutab suurel määral Fujifilmi hübriide ning Sony suuremaid kompaktkaameraid.

Kui täna on EOS M tarvikute ja objektiivide valikv eel väike siis värsked uudiseid Tamronilt annavad lootust, et peagi võiksid hakkata ka kolmadate tootjate objektiivid lettidele voolama.

Üllatavalt ei ole dollarihinda välja kuulutatud. Valuutaks vaid eurod ja naelad. Tootja lubab eurodes anda kaamera ära alla 800 euro samas kui dollari hind jäi kuulutamata, sest kaamera USA turule jõudma ei peakski. Miks – seda tootja ei selgita.

Siin on nimekiri põhilistest tehnilistest omadustest:

  • 24.2MP CMOS sensor (22.3 x 14.9mm)
  • 49 punktiga Hybrid CMOS AF autofookus
  • ISO 100-12800
  • Media SD / SDHC / SDXC (UHS-I ühilduv)
  • DIGIC6 protsessor
  • Wi-Fi
  •  4.2 kaadrit/s sarivõte
  • 384 tsooniga valgusmõõtmine
  • Säriajad 30s – 1/4000s
  • FullHD video
  • Sisse-ehitatud välk
  • 1,04 miljoni punktiga LCD puutetundlik ekraan
  • EVF võimalus (EVF-DC1)
  • 110.9 x 68.0 x 44.4mm
  • Kaal vaid 366g

EOS M3 EF-M18-55STM FSA EOS M3 EF-M22STM LEFT EOS M3 EF-M18-55STM BSL LCD out Flash Up

EOS M3_Tech_4_Touchscreen