Nüüd saadaval: Canon RF 85mm F1.2 L USM objektiiv EOS R sarja hübriidkaameratele
autor: Elise AderValgusjõulisus, pehme bokeh-efekt ja kiire autofookus paneb suu vesistama igal fotograafil, kes tegeleb inimhingede jäädvustamisega. Enamus objektiivitootjad selle suutlikuse suunas ka tänapäeval tüürivad ning Canon tõi ühe positiivse näite äsja turule. Hübriidkaamerate EOS R sarjale mõeldud objektiivi RF 85 mm f / 1.2 L USM, mis on nüüd ka Photopointis saadaval.

Uus võimekas fiksobjektiiv on täiuslik portreeobjektiiv. Just portreede pildistamiseks ideaalne fookuskaugus 85 mm aitab luua detailseid ja loomuliku vaatenurgaga fotosid. Objektiivi kasuks räägib eelkõige kiire F1.2 ava, mis teeb suurepärast tööd ka nigelates valgusoludes. Tänu sellele võimaldab objektiiv tabada alati kõige täpsemat atmosfääri. Muidugi ei saa tähelepanu jätta juhtimata asjaolule, et f/1.2 lubab saavutada fotodele ka eriti  ilusa ja pehme bokeh-efekti, mis paneb portreefotograafide südamed kindlasti kiiremini põksuma.

Objektiivis on kasutusel BR-optika, et vähendada värvide kõrvalekaldeid, ja asfääriline läätseelement, mis likvideerib maksimaalsest avast põhjustatud sfäärilisi aberratsioone. Kiire RF-kinnitus suudab subjekti kiiresti lukustada ning pakub täiendatud võimalusi pildikvaliteedi tõstmiseks ja täiskaader-hübriidkaamera ning objektiivi vahelise koostöö paremaks toimimiseks.

Objektiivi küljes oleva juhtrõnga külge saab programmeerida erinevaid sätteid (programmid, ISO, säritus), võimaldades kaamerat kiiremini vastavalt oludele ümber seadistada. See võiks tõeliseks kompvekiks olla näiteks pulmafotograafidele, kes vajavad vaheldumisi väga erineva ulatusega sätteid nii juhuslike hetkede tabamiseks kui ka poseeritud piltide jäädvustamiseks.

RF 85mm F1.2 kasutab USM-teravustamismootorit, mis tagab kiire ja täpse teravustamise ka kaadris ringi liikuvate objektide jäädvustamiseks. Objektiivi mikroprotsessor kiirendab andmevahetust, mille tulemusel on krapsakam nii kaameratöö kui ka autofookus. Muidugi mõista, pakub objektiiv seda oma klassile ja krõbedale hinnale vastavalt ka ilmastiku-, tolmu- ja kriimukindlas korpuses.

 

Canon RF 85mm F1.2 L USM Photopointis>>

 

The post Nüüd saadaval: Canon RF 85mm F1.2 L USM objektiiv EOS R sarja hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 35mm F/1.4 Di USD objektiiv Nikoni peegelkaameratele
autor: Elise Ader

Photopointi laod on hetkel uutest ja uhketest objektiividest lookas ning kohale on jõudnud ka Tamroni valgusjõuline fiksobjektiiv Tamron 35mm F/1.4 Di USD. Uus objektiiv on mõeldud Nikoni ja Canoni täiskaader-peegelkaameratele. (Hetkel on saadaval küll üksnes Nikoni versioon, kuid mõne aja pärast saabub selle kõrvale ka sama objektiiv Canonile.) 

 

 

Uus objektiiv kuulub Tamroni kõige kvaliteetsemasse SP-seeriasse. Seda on varustatud valgusjõulise avaga F/ 1.4 ja USD-teravustamismootori abil kiire, täpse ning vaikse autofookusega. Objektiivi optilises konstruktsioonis on 14 läätseelementi 10-s grupis, ning sealhulgas neli madala dispersiooniga ja kolm asfäärilist läätseelementi, mis kõrvaldavad edukalt värvide kõrvalekaldeid ja teisi optilisi aberratsioone. Objektiiv tõotab jäädvustada eriti teravaid jooniseid kogu kaadri ulatuses ning luua sealjuures imeilusat pehmet bokeh-efekti. 

  

Oma küllaltki universaalse fookuskauguse poolest sobib ta kasutamiseks väga erinevate valdkondade jäädvustamiseks, alates pressifotograafiast kuni portreefotoni välja. Objektiivi esipind on kaetud vastupidava fluoritud kattega, millel on õli- ja vett tõrjuvad omadused. Objektiiv on lisaks sellele ehitatud ka tihendite abil niiskuskindlaks, et vältida õhuniiskuse või vihma tehtud kahjustusi. 

 

 

Tamron 35mm f/1.4 Di USD on saadetud ka juba digitest.ee meeskonnale tutvumiseks ja katsetamiseks. Seega on juba varsti oodata põnevat saaki ühe põhjalikuma toote-arvustuse näol.

 

Vaata ka:

 

Tamron 35mm F/1.4 Di USD objektiiv Nikoni peegelkaameratele Photopointis>>

The post Nüüd saadaval: Tamron 35mm F/1.4 Di USD objektiiv Nikoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

TOP 5 kiiret nõuannet, kuidas DJI Osmo Pocket kaamerast võtta maksimum
autor: Jürgen Veerme

DJI OSMO Pocket

DJI Osmo Pocket on 13 cm pikkune taskusse mahtuv käsistatiiv, mille korpuse küljes on Mavic Pro ja Mavic Air droonidest tuntud kaamera/gimbali süsteem. Tänu sellele saab Osmo Pocket abil teha igas situatsioonis ilusaid fotosid ja filmida sujuvat 4K videot mistahes asendis või liikumises. 

Osmo Pocket’it kätte võttes tundub lausa uskumatu, et selline tilluke tehnikavidin on pungil erinevaid funktsioone, millega tõsta nii pildi kui video kvaliteeti. Seetõttu toomegi selles artiklis välja põhilised nõuanded, mis aitavad kaamerat alguses paremini mõista.

 

1. Kaamera juhtimine

Kaamera üles- ja allapoole kallutamiseks lohista Osmo Pocket’i ekraani paremal küljel asuvat slaiderit.

DJI Osmo Pocket

 

Lisafunktsionaalsuse nautimiseks ühenda seade DJI Mimo rakendusega (Apple Store // Google Play). Selle kaudu saad välja lülitada ka Gimbal Easy Control funktsiooni, et teha ülitäpseid muudatusi.

DJI Osmo Pocket

 

2. AFC ja AFS funktsioonid

Autofocus Continues (AFC) ja Autofocust Single (AFS) funktsioonide vahetamine sõltub sellest, kas jäädvustad stseeni rohke või vähese liikumisega. AFC valikut soovitatakse kasutada, kui toimub palju tegevust ja liigutakse palju ringi ning AFS’i võiks kasuta juhul, kui liikumist on vähe või tegemist on staatiliste kaadritega. Loomulikult võib neid proovida vastavalt maitsele.

Nimetatud funktsioone saad aktiveerida ja deaktiveerida otse Osmo Pocket ekraanilt või Mimo rakenduse “Foto” seadetest.

DJI Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket

 

3. Särituse korrigeerimine

Sarnaselt DJI GO ja DJI GO 4 rakendustele saab ka Osmo Pocket’ile mõeldud Mimo äpis särituse seadeid reguleerida käsitsi ja automaatselt. 

Käsitsi muutmisel vaheta ISO, säriaega (shutter speed) ja säriarvu (EV), kuni pilt ei ole liiga hele või tume.

DJI Osmo Pocket

Automaatse valiku puhul vajuta enda nutitelefoni ekraanil erinevaid piirkondi, kuni saad õige särituse. Kui oled enda jaoks kõige parema kombinatsiooni saavutanud, siis hoia sõrme pikemalt soovitud alal, kuni kollase raami alumisse vasakusse nurka ilmub lukustusikoon.

DJI Osmo Pocket

 

4. Muuda pildisuhet

Erinevad pildisuhted annavad jäädvustamisel juurde paindlikkust ja seetõttu toetab Osmo Pocket kolme kõige levinumat varianti –  16:9, 4:3 ja 3:2.

DJI Osmo Pocket

Pildisuhet saab muuta, kui Mimo rakenduse “Foto” seadete alt aktiveerida PRO režiim.

 DJI Osmo Pocket

 

5. Märgista oluline

Galeriis saad kõige paremini välja tulnud fotod ja videoklipid märgistada “Südamega”. See on väga kasulik funktsioon, et saaksid jäädvustatud materjali hiljem “Like” saki/tabi alt kiirelt üles leida.

DJI Osmo Pocket

 


Pisike ja võimas Osmo Pocket kaamera loodi, et saaksid kõik planeeritud ja planeerimata hetked jäädvustada fotodele ja/või videotele mistahes olukorras. Nii et kui järgmine kord kodust välja tõttad, siis veendu, et Sul oleks kaasas kõik vajalik: võtmed, rahakott, telefon ja nüüd ka DJI Osmo Pocket

 

Kui Sul veel ei ole Osmo Pocket kaamerat, siis selle saad meie juurest ››

 

Kui oled juba Osmo Pocket kasutaja ja Sul on antud nippidele veel midagi põnevat lisada, siis anna sellest kommentaarides ka teistele huvilistele teada.

The post TOP 5 kiiret nõuannet, kuidas DJI Osmo Pocket kaamerast võtta maksimum appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini LiPlay kiirpildikaamerad ja uued Instax Mini paberid
autor: Elise Ader

 

לhe tõelise paberfoto sõbra jaoks võib olla üsna essentsiaalne abimees käekotis kiirpildikaamera. Et fotosid igapäevastest sündmustest, ükskõik kus, mugavalt välja trükkida. Kui ka Sina unistad sellisest võimalusest, siis võiksid mõelda näiteks Fujifilmi pisikese, kerge, erilise ja imeilusa kiirpildikaamera Instax Mini LiPlay peale, mis on Photopointis nüüd saadaval.

Instax Mini LiPlay on kiirpildikaamera, mida saab peale kiirpildikaamera tavaliste funktsioonide kasutada ka fotoprinteri ja helisalvestina. See on 5MP sensoriga Fujifilmi kõige väiksem ja kergem kiirpildikaamera, mis prindib välja krediitkaardi mõõtu pilte. Ennenägematu lisana võimaldab kaamera kasutajatel lindistada pildi juurde ka kuni 10-sekundilisi heliklippe. See töötab lihtsalt: heliklipi salvestamisel prindib kaamera selle kuulamiseks pildi nurgale QR-koodi, mis viib läbi nutitelefoni pildistamise hetkel tehtud helisalvestuseni.

Kiirpildikaamera teeb praktiliseks ka see, et kaamera ei luba ühelgi pildil raisku minna. Nimelt saab enne pildi välja printimist kaamera ekraanilt kontrollida, kas kaader õnnestus ning seejärel alles otsustada, kas see ka välja printida. Pilte saab salvestada nii kaamera sisemälusse kui ka eemaldatavale MicroSD-kaardile. Läbi Bluetooth ühenduse on võimalik ka nutitelefonist teiste seadmetega tehtud pilte läbi kaamera välja printida.

Mini LiPlay objektiiv vastab fookuskaugusele 28mm ja selle maksimum ava on f/2. Objektiiv töötab autofookusega ning selle särivahemik on ¼ – 1/8000sek. ISO valib kaamera vastavalt sellele vahemikus 100-1600. 

Lisaks uutele säravatele kaameratele saabusid Photopointi ka kahed uued erilised Instax Mini fotopaberid (10tk pakis). Fujifilmi uute paberite seas on nii pidulikud konfeti-kaunistustega Instax Mini 1×10 Confetti paberid ja suviselt tähistaevased Instax Square 1×10 Star-Illumination paberid. 

  

 

 

Vaata imeilusaid Fujifilm Liplay kiirpildikaameraid Photopointi veebipoes>>

The post Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini LiPlay kiirpildikaamerad ja uued Instax Mini paberid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: 360-kraadi sfääriline kaamera Ricoh Theta Z1
autor: Elise Ader

 

Photopointi lattu saabus äsja kaua oodatud 360-kraadiline kaamera Ricoh Theta Z1. Uus kaamera erineb oluliselt Ricohi eelmistest 360° kaameratest, nii parema pildikvaliteedi kui ka suurema funktsionaalsuse poolest. Kes seda TIPA auhinnaga parimaks 360°kraadi kaameraks tunnistatud eksemplari pikkisilmi oodanud on, sellel tasub nüüd kindlasti kiirustada. Seda lihtsal põhjusel, et hetkel on kaamera Photopointis saadaval vaid väga piiratud koguses. 

Ricoh’i uuel Theta Z1-l on kaks 1″ tüüpi 20 MP lahutusvõimega pildisensorit, mis salvestavad 6720 x 3360 px suurusi sfäärilisi panoraamfotosid ja kuni 4K lahutusvõimega 360-kraadilist videot. Tavalisest suuremad pildisensorid annavad kaamerale olulise eelise fotode pildikvaliteedis peamiste konkurentide ees (GoPro Fusion, Insta 360 X, Xiaomi Mi Sphere, Rylo jne), mis kasutavad väiksemat 1/2.3″ sensoripaari. Video puhul on Z1 eelis eelkõige hämaras filmimisel (suurema sensori tõttu), sest lahutusvõimes jääb 4K režiim konkurentide 5.7K videotele pisut alla.

Kaamerat iseloomustab ka 3-suunaline värinastabilisaator, mis aitab video liikumise sujuvaks muuta. Säritust saab sättida nii video-kui ka fotorežiimis manuaalselt ning pilte on võimalik salvestada nii JPG kui ka RAW-formaadis. לhtlasi on kaamera võimeline salvestama 4-kanalilist ruumilist heli. Theta Z1-l on kaks kalasilmaobjektiivi, WiFi + Bluetooth, USB-C pesa ühendused laadimiseks ja andmesideks. Kaameral on 19 GB sisemälu, kuhu mahub umbes 2400 JPG fotot.

Loe ka Lauri ülevaateid Ricoh Theta Z1-st: “Ricoh Theta Z1 viib 360-kraadiliste fotode kvaliteedi uuele tasemele” ja “Ricoh Theta Z1 pärjati TIPA auhindade jagamisel parimaks 360° kaameraks”.

 

 

Vaata Ricoh Theta Z1 kaametat Photopointi veebipoes>>

The post Nüüd saadaval: 360-kraadi sfääriline kaamera Ricoh Theta Z1 appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10