Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamerad lillas ja kollases korpuses
autor: Elise Ader

Juhhuu! Kiirpildikaamerate kollektsioon on Photopointis suve saabumise puhul taaskord laienenud. Kui kiirpildikaamera austajana Fujifilm Instax Mini 9 seerias Sulle varem meeldivat tooni aparaati ei leidunud, siis äkki paneb silma särama just üks neist kahest rõõmsast uustulnukast. Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamerad on nüüd Photopointis saadaval kahes uues värvitoonis: kollases ja lillas korpuses.Instax seeria kaameratega saab paberfotosid teha nagu nimi sellele ka vihjab, kiirelt ja mugavalt. Tuleb lihtsalt õigele nupule vajutada ning kaamera väljastab külje pealt kohe väikese paberpildi. Pildistamiseks  tuleb kasutada Instax Mini pabereid, kus peale paberi kaamerast välja hüppamist ilmub tehtud foto paberile 90 sekundiga.

Kaamera on täisautomaatse teravustamise ja välguga, seega valgusolude ja teravuse sättimise pärast pead vaevama ei pea. Kaamerale on ka sisse monteeritud pisike selfie-peegel, mis on mõeldud selleks, et abistada iseenda pildistamisel kadreerimist. Kaamerale on võimalik külge kinnitada ka komplektis olev lisaobjektiiv, et teha makrofotole omaseid lähikaadreid (lähim teravustamiskaugus on sellel 35 cm).

 • Sobiv pildimaterjal: Fujifilm Instant Color film “instax mini”
 • Foto suurus: 62 ח 46 mm
 • Säriaeg: 1/60 sek
 • Komplektis rihm & lisaobjektiiv

Osta kiirpildikaamera mugavalt veebipoest>>

The post Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamerad lillas ja kollases korpuses appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron annab suvel välja 35mm F/1.4 Di USD objektiivi Canoni ja Nikoni täiskaader peegelkaameratele
autor: Elise Ader

Jaapani tuntud objektiivi tootja Tamron tõi avalikkuse ette uue valgusjõulise fiksobjektiivi Tamron 35mm F/1.4 Di USD, mis on mõeldud Nikoni ja Canoni täiskaader-peegelkaameratele. See on Tamroni kõige kvaliteetsemate SP-seeria objektiivide 40. aastapäeva täitumise auks välja töötatud objektiiv, mis lubab olla Tamroni poolt aastate jooksul arendatud parimate tootmisprotsessiede ja optiliste tehnoloogiate kehastus ise.  Objektiiv peaks jõudma turule Nikonile vahetult pärast jaanipäeva 26. juunil ja Canoni kaameratele umbes kuu aega hiljem, 25. juulil 2019. Uus objektiiv hakkab maksma 999 eurot. 

Tamron 35mm F/1.4 Di USD on varustatud valgusjõulise avaga F/ 1.4 ja kiire, täpse autofookusega. Oma küllaltki universaalse fookuskauguse poolest sobib ta kasutamiseks väga erinevate valdkondade jäädvustamiseks, alates pressifotograafiast kuni portreefotoni välja. Ettevõte kiidab objektiivi lubades jäädvustada eriti teravaid jooniseid kogu kaadri ulatuses ning luues sealjuures imeilusat pehmet bokeh-efekti. Tema optilises konstruktsioonis on 14 läätseelementi 10-s grupis, ning sealhulgas neli madala dispersiooniga ja kolm asfäärilist läätseelementi, mis kõrvaldavad edukalt värvide kõrvalekaldeid ja teisi optilisi aberratsioone. 

 

 

Objektiivi optilise jõudluse ja ultra-kõrge pildikvaliteedi maksimeerimiseks on Tamron välja töötanud uue generatsiooni BBAR-G2 katte, mis hoiab sisepeegeldused tublisti kontrolli all, et vältida päikesehelkide ja varjutontide teket fotodele. Lisaks sellele võimaldab see uus tehnoloogia kontrastsemaid ja selgemaid pilte. Objektiivi loomisel on pandud rõhku ka usaldusväärsele – väga kiirele ja täpsele autofookusele. Autofokuseerimine on varustatud Tamroni USD-teravustamismootoriga, mille abil lubab fokuseerimine olla kiire, täpne ja vaikne. Objektiiv on ka varustatud täielikult käsitsi fokuseerimise süsteemiga, nii et fotograafid saavad teravustamispunkti igal hetkel korrigeerida, isegi siis, kui kasutata AF-režiimi. 

Objektiivi esipind on kaetud vastupidava fluoritud kattega, millel on õli- ja vett tõrjuvad omadused. Seetõttu on objektiivi pinda kergem puhastada ja see on vähem tundlik mustuse, tolmu, niiskuse ja sõrmejälgede tehtud kahjule. Objektiiv on lisaks sellele ehitatud niiskuskindlaks tihendite abil, mis asuvad objektiivi kinnitusalal ja teistes kriitilistes kohtades ning aitavad vältida õhuniiskuse või vihma tehtud kahjustusi. Kaitsemehhanismid lubavad seetõttu objektiiviga pildistada muretult ka halbades ja keerulistes ilmastikutingimustes. Objektiiv pakub ka USB-ühenduvust personaalarvutitega ja võimaldab seeläbi kasutajatel objektiivi püsivara hõlpsasti uuendada ning selle funktsioone kohandada.

 

לLDANDMED:

 • Fookuskaugus : 35mm
 • Maksimaalne ava : F/1.4
 • Minimaalne ava : F/16
 • Optiline konstruktsioon : 14 elementi 10 grupis
 • Lähim objekti teravustamiskaugus : 30 cm 
 • Maksimaalne suurendussuhe : 1:5
 • Pikkus : Canonile 10,48 cm, Nikonile 10,23 cm
 • Kaal: Canonile 815g, Nikonile 805g 

 

Näidispildid:  

The post Tamron annab suvel välja 35mm F/1.4 Di USD objektiivi Canoni ja Nikoni täiskaader peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Too oma vana digikaamera meile ja Sony a9 on Sulle veel 300€ soodsam
autor: Elise Ader

sony-a9-hubriidkaamera-photopoint  

Kui oled mõelnud oma vana peegel- või hübriidkaamera väljavahetamisele Sony tippklassi täiskaader hübriidkaamera vastu, aga pole veel suutnud seda julget sammu ette võtta, siis nüüd on just õige aeg ja koht.

Too oma vana peegelkaamera või hübriidkaamera meile ja saad Sony a9 kere lisaks juunis kehtivale soodushinnale 3899€ veel täiendava 300 € soodsamalt. Sealjuures pole vana kaamera tootja oluline, kuid see peab olema töökorras. 

Sony A9 on täiskaader hübriidkaamera, mis teeb nii mõneski aspektis parimatele peegelkaameratele silmad ette. Aparaat kasutab kihilist sensoridisaini, mis tähendab seda, et kaamera on võimeline sensorilt lugema infot kuni 20x kiiremini kui varasemalt võimalik. See omakorda võimaldab ülikiiret 20 kaadrit/sek sarivõtet. Sensori tundlikkus on ISO 100–51 200 ning laiendatav ISO 50–204 800. Samuti on dünaamiline ulatus suurem võrreldes varasemate mudelitega.

Lauri testis kaamerat veebiportaali digitest.ee veergudel – Loe täispikka Sony a9 täiskaader hübriidkaamera ülevaadet Digitest.ee lehel >>

 

Lisaks sellele on endiselt käimas kampaania, mille raames saad kaamera ostuga kaasa mahuka Manfrotto reisiseljakoti (väärtus 109 €).

Astu samm edasi ja hakka pildistama Sony a9 hübriidkaameraga ››

 

 • NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. 
 • Photopoint järelmaksu abiga ostes saad kaamera kätte kohe, aga maksma hakkad alles sügisel.
 • Kampaania kestab 1. juulini.

The post Too oma vana digikaamera meile ja Sony a9 on Sulle veel 300€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD objektiiv Nikonile
autor: Elise Ader


Aprillis ilmus uudist sellest, et Tamron avalikustas uue objektiivi fookuskaugusega 35-150mm. Natuke pärast seda näitas Tamron objektiivi ka laiemale avalikkusele. Veel veidi hiljem saime juba ise objektiivile Photopointi toimetuses käed külge panna. Ja nüüd on see sama “käed külge” võimalus ka kõikidele Nikoni täiskaadersensoriga kaamera omanikele olemas, sest objektiivid on Photopointis saadaval.

Tamron 35-150mm F/2.8-4.0 on täiskaadersensoriga Canoni ja Nikoni peegelkaameratele mõeldud telesuumobjektiiv. Tema trumpideks on eelkõige rahakotisõbralik hind, üsna valgusjõuline ava (f/2.8-4.0) ja integreeritud optiline värinastabilisaator. Objektiiv katab ära fookuskauguste vahemiku 35-150mm, mis tähendab, et sellega saab hakkama küllalt kitsates oludes, aga teda on võimalik kasutada ka 150 mm teletoruna, et näha läbi fotosilma kaugemale. Seega sobib kompaktne objektiiv hästi igapäevaseks kasutamiseks, et jäädvustada perepilte, loodust või võtta see endaga reisikohvris hoopis võõrale maale kaasa. Mõistlik valik on objektiiv oma fookuskaugustelt aga kindlasti portreefotograafidele. 

Uue 35-150mm f/2.8-4 objektiivi lähim teravustamiskaugus on 45 cm kogu suumi ulatuses ja kahe mikroprotsessoriga teravustamismootor lubab kiiret autofookust. Optilises konstruktsioonis on nii madala dispersiooniastmega läätsed kui ka asfäärilised elemendid, mis viivad Tamroni sõnul optilised moonutused miinimumini.

Täpselt sama objektiiv on varsti saadaval ka Canoni kaameratele, aga see peaks tulema välja vahetult enne jaanipäeva, 20. juunil. Sellest, kuna täpselt jõuab Canoni objektiiv ka Photopointi kauplustesse me kindlasti, kui aeg käes on, lahkelt teada anname.


Osta see objektiiv oma Nikoni peegelkaamerale mugavalt Photopointi veebipoest>>

The post Nüüd saadaval: Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD objektiiv Nikonile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ideaalne alustava youtuberi stardipakett: Canon EOS 250D Youtuber Kit
autor: Elise Ader

Tahad saada youtuberiks? Ah, et vajad selleks korraliku tehnikat, aga ei oska õiget valida? Arusaadav. Tehnikamassiiv on tõesti tohutu ning õigete tööriistade komplekteerimine võib tekitada parajat peavalu. Selleks olemegi koostanud uhiuue stardipaketi Canon EOS 250D Youtuber Kit, kus on olemas kõik vajalik, eduka youtuberi-karjääri kõige esimeseks sammuks: õige tehnika omamiseks. Aga mida see komplekt siis sisaldab – teisisõnu, mida on vaja ühel edukal youtuberil? Vaatame lähemalt.

 

4K videovõimekus ja terav pilt

Canon 250D on Canoni soodsaim aparaat, millel on välja keeratav ekraan, 3.5 mm mikrofonisisend, time-lapse videote salvestamise funktsionaalsus ja 4K video võimekus. Samuti on 250D-l hästi toimiv jälgiv teravustamine videorežiimis, mis sisaldab isegi automaatset silmatuvastust. Soodne hind ja tehniline võimekus, teeb temast ideaalse kaaslase igale alustavale youtuberile. Kaameral on ka HDMI pesa, mille kaudu saab muuseas salvestada välisesse videosalvestisse kvaliteetsemat 4K videot. Lisaks heale videovõimekusele pildistab kaamera nõelteravaid ja värvirohkeid  24,1-megapiksliseid fotosid ning selle APS-C sensor DIGIC 8 protsessor tagab suurepärase tulemuse isegi vähese valguse korral. Vaata, mida rääkis Canon 250D kohta Lauri, seda karbist välja võttes.

 

 

Hea sound 

Jah, loomulikult ei piisa video puhul üksnes heast pildist. Täpselt sama oluline on ka kvaliteetne heli. לks kohe ei saa ilma teiseta. Näiteks kui kogemata pildiga midagi juhtub, aga heli samal ajal paigas on, võib video olla sellegi poolest nauditav. EOS 250D ühenduspesade hulgas on olemas ka 3.5mm audiosisend. Tänu sellele saab kaameraga ühendada välise mikrofoni ja kvaliteetsemat heli salvestada. Arvestama peab küll sellega, et mikrofoni ühendus jääb samale poole väljakeeratava ekraaniga, seega tuleb mikri juhet pisut sättida, kui tahta sealt ka ennast näha. Meie poolt on Youtuber Kiti komplekteeritud tuntud mikrofonitootja Boya videomikrofon BY-MM1.Mikrofonil on lai 35 – 18 000 Hz sagedusdiapasoon, tundlikkus -42 dB ja vibratsioone vähendav kinnitus. Komplektis on ka helimehele tuttav karvane tuulekaitse, mida on mugav mikrofonile kinnitada ja ära võtta. Samas on kinnitus piisavalt tugev, et tegemishoos tutik kuskile lendama ei lähe. Arvestama peab seda, et alguses vajab mikker kinnitamisel ka pisut jõu rakendamist, aga seda, et kinnitusega midagi juhtub kartma ei pea, sest punast värvi kinnitus on korralik ja tugev.
 

 

Stabiilne videopilt

Stabiilse pildi saavutamiseks oleme kotti pannud väikese Manfrotto statiivi Pixi Evo, mida saab filmimisel edukalt kasutada lisaks tavapärasele kolmele jalale toetamisele ka sellele kinnitatult kaamerat käes hoides. Manfrotto Pixi Evo on disainitud suurte objektiividega kaameraid silmas pidades, püüdes siiski säilitada selle kerge ja kaasaskantava disaini. Pixi Evo saab uhkeldada kahe erineva nurga alla seadistatavate jalgadega, mis võimaldavad püüda ka väga maapinna lähedasi kaadreid. Pixi Evo jalad on kaheosalised ning nende asendit saab viie astme ulatuses seadistada. See võimaldab statiivijalgu kohandada ka ebatasase maapinnaga. Jalgu saab pikendada lihtsalt suurtele punastele nuppudele vajutades.  Lisaks saab Pixi Evo integreeritud kuulpead kallutada 90° ja võtta üles portreeformaadis fotosid. Statiivi kogukaal on 2,5 kg, ehk et ta on piisavalt raske, et hoida stabiilselt nii suurt kaamerat kui nutitelefoni. Aga ka piisavat kerge, et seda endaga igale poole kaasa võtta või käes hoida.
 


 

Korralik mälu

Youtuberi jaoks ideaalne mälukaart nii pildistamiseks kui filmimiseks võiks olla Silicon Power mälukaart microSDHC 32GB. Mälukaart võimaldab ülikiiret UHS-1 U3 jõudlust. Silicon Power Superior Pro seeria mälukaardid on varustatud uue Ultra High Speed Class 3 standardiga. Superior Pro UHS-1 U3 mälukaardid on truud kaaslased professionaalidele. Selle mälukaardiga saavutad kuni 80 MB/s kirjutuskiiruse, tänu millele ei jää Sinu mälukaart sulle jalgu. Selle mälukaardiga saad pildistada sarivõtteid, salvesta pikki 4K videoklippe – seda kõike ilma, et peaksid mälukaardi järel ootama. Superior Pro mälukaardid on oma konstruktsioonilt vastupidavad: nii vee-, tolmu- kui põrutuskindlad ning vastupidavad ka röntgenkiirgusele. Samuti on need varustatud automaatse veaparandusfunktsiooniga (ECC), mis tagab usaldusväärse töökindluse ja vastupidavuse.

 


 

Mugav kott tehnika hoiustamiseks

Manfrotto Essential M-suuruses õlakott mahutab suurepäraselt Sinu keskmise peegelkaamera koos kolme väiksema objektiiviga. Lisaks on kotis ruumi ka väiksematele lisatarvikutele nagu akud ja mälukaardid. וlakotti saab kanda mugavalt üle õla, aga ka vööle kinnitatuna. Selle vee- ja rebenemiskindel pealispind kaitseb tehnikat ka kõige kehvemates ilmastikuoludes.

 

Komplekt on saadaval nii mustas kui valges värvikombinatsioonis nii et silmailu jagub nii klassikalisema lahenduse kui ka ekstravagantsema välimuse austajatele. 
  

Kõik-ühes Canon EOS 250D Youtuber Kiti saab mugavalt osta veebikaubamajast ››

The post Ideaalne alustava youtuberi stardipakett: Canon EOS 250D Youtuber Kit appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10