Suvine Fujifilmi toodete soodusnädal Photopointi veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fujifilm15-20167

Kui sa veel ei ole suvisesse fotograafia keerisesse sukeldunud, siis nüüd on õige hetk – sellel nädalal on Photopointi e-poes kogu Fujifilmi tootevalik 15% soodsam. Soodustus rakendub ostukorvis ja kehtib ka soodushindadest.

Kampaanias osalevad kõik Fujifilmi tippklassi hübriidkaamerad, kompaktkaamerad, Instax kiirpildi kaameradkaamerakotid, objektiivid, tarvikud jpm. Seega, kui oled tegemas oma esimesi samme fotograafia maailmas või vajad peegelkaamera kõrvale tippklassi abikaamerat, siis tasub pilk suunata Fujifilmi tootevalikule.

Fujifilm on tuntud kui maailma suurim foto- ja pilditehnoloogia ettevõte, kus pööratakse suurt tähelepanu nii kvaliteedile kui kasutusmugavusele. Lisaks sellele on kõik Fujifilmi tooted alati oma stiilse välimusega olnud parajad pilgupüüdjad nii poelettidel kui tööhoos.

 

Kogu Fujifilmi tootevaliku leiad mugavalt ja kiirelt e-poest ›

 

P.S! Soodustust on võimalik kasutada ka Photopointi jaekauplustes saada olevatel Fujifilmi toodetel öeldes kassas salakoodi: VEEBIKAUBAMAJA. Kui soovitud toode on kaupluses otsas või saadaval ainult veebipoes, siis kasuta võimalust ja telli see meie esinduskaupluses kohapeal koju/kontorisse või pakiautomaati.

Kampaania kestab 18.07 – 24.07.2016

Nüüd saadaval: Olympus Tough TG-Tracker seikluskaamera
autor: Silver Pik

tg-tracker-avang

Suvi on käes, adrenaliin voolab, möll käib ning kõik see vajab ka jäädvustamist, et hallis sügises või hilisemal hoopis kevadväsimuse tippperioodil natukenegi meeleolu turgutada. Või hoopis YouTube‘s oma 15 minutit anonüümset kuulsust taga ajada. Vahet pole mis eesmärgil keegi oma tegevusi ka ei filmiks – nüüd on see lihtsalt veel mugavamaks muutnud, kuna Olympuse esimene seikluskaamera Tough TG-Tracker on Photopointi kohale jõudnud ning ootab uusi väljakutseid.

לldjuhul igast seikluskaamerast me nii vaimustatud ei ole, kuid Olympus Tough TG-Tracker on unikaalne isend nende hõbehallide kuubikute seas. Nimelt on see kaamera lisaks suurepärasele videooskusele varustatud ka müriaadi erinevate sensoritega, mis talletavad peale asukoha ka erinevad keskkonnamuutused. Baromeeter, termomeeter, elektrooniline kompass, kiirendussensor, GPS, lood – kõik need andurid võimaldavad hiljem faktiliselt kinnitada et näed kõrgus ikka oli nii suur või veetemperatuur ikka nii madal. Suur 1,5-tolline ekraan kaamera küljel on kokku klapitav-välja tõmmatav – töötavast lennukist välja hüpates parandad sedasi aerodünaamikat, samas sukeldudes on lihtsam kadreerida. Win-win situatsioon, eksole. Parema valgustuse saamiseks on kaameral ka integreeritud videovalgusti, mis suudab kuni 3,5 meetri kaugusele valgust juurde anda (60 luumenit). Ilmselgelt ka ilmastikukindel – veekindel kuni 30 m, kukkumiskindel kuni 2,1 m, külmumiskindel kuni -10 °C ja survejõudu talub kuni 100 kg. Seda kõike lisakorpuseta.

Olympus Tough TG-Tracker seikluskaamera videosalvestus on 2016. aastale omaselt ikka 4K – 4K UHD 3840 ח 2160 videot salvestatakse kuni 30 kaadrit/sek; FullHD 1920 ח 1080 videot kuni 60 kaadrit/sek ning aegluubis videot HD 1280 ח 720 formaadis 120 – 480 kaadrit/sek. Sujuvate videote eest hoolitseb ka korralik 5-suunaline stabilisaator, mis silub ka munakivisillutise siledaks. Muljetavaldav on ka kaamera 204-kraadine vaatenurk (35 mm ekvivalendina ~13,9 mm fookuskaugus), mis on paljudest populaarsetest seikluskaameratest tükkmaad laiem. Objektiivi taga on kvaliteetne 7,2-megapiksline 1/2,3″ CMOS sensor.

tg-tracker-003

tg-tracker-002

 

tg-tracker-006

tg-tracker-001

tg-tracker-004

tg-tracker-005

Tänu integreeritud WiFi ühendusele on kaamerat mugav ka eemalt juhtida. Samas on kaameraga komplektis kaasas ka mugav käepide, mis teeb käest filmimise niivõrd mugavaks et kaamerat ei soovigi käest ära panna. Olympus Tough TG-Tracker on esmalt saadaval mustas värvivariandis ning hiljem liitub sellele ka roheline versioon.

Nüüd saadaval: Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektiiv
autor: Silver Pik

canon-15-45-avang

Canon on ikka väga suurelt panustamas oma EOS-M platvormi – sel aastal on EF-M bajonetiga objektiive lansseeritud rohkem kui EF ning EF-S bajonetiga objektiive kokku. Või vähemalt selline mulje jääb viimaseid uudiseid vaadates. Ka Photopointis hoitakse sõrme pulsil või uusimaid kaameraplatvorme letil – emba kumba pidi vaadates. Just seetõttu ongi hea välja hõigata, et nüüd on saadaval ka EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM normaalsuumobjektiiv.

Tegelikult ei oleks see objektiiv üldse nii eriline, kui see nii kompaktne ning universaalne ei oleks. 15–45 mm vahemik EOS-M kaamera ees katab ära sama vahemiku mis oleks 24–72 mm objektiiv täiskaader kaamera ees. Ehk et – see kõige magusam vahemik ühes objektiivis. Samas, võrreldes klassikalise 24–70 mm või 18–55 mm objektiiviga on see pisike 15–45mm toru ülikompaktne. Lausa nii ülikompaktne, et kaalub vähem kui keskmine pisike kompaktkaamera – tühised 130 grammi. Lisaks on objektiiv huvitava miniatuurse disainiga – transpordiasendis on pikkuseks 45 mm.

15-45-001

15-45-003

15-45-002

Objektiivi suumivahemikust piisab enamus situatsioonideks – dramaatilised maastikufotod, lähivõtted, portree- ja grupipildid. Lahedad fotod ning videod lemmikloomast või lapsest – kõike saab sellega teha. Tänu integreeritud STM mootorile on teravustamine ülikiire ning sisuliselt hääletu, sobides lisaks spordivõistluse pildistamisele ka videograafilistele rakendustele. Integreeritud Canoni stabilisaator jällegi pakub 3,5 stopist efektiivsust, võimaldades kasutada tavapärasemast pikemat säriaega ning luua sujuvaid videoid ka käest filmides. Optiliselt on objektiivis kasutusele spetsiaalne Canoni vääristus, mis elimineerib need tüütud varikujutised ning sisepeegelduse, tagades väga hea teravuse ka vastu valgust pildistades.

See objektiiv on oma kompaktsuse tõttu ideaalne kaaslane Canon EOS M10 ning EOS M3 hübriidkaamera ees, jäädes ise samamoodi kompaktseks ning mugavaks igas olukorras.

Fujifilm on avalikustanud uuendatud kiirprinteri nutiseadmetele
autor: Oskari Värä

instax_share_1

Populaarne Fujifilm Instax kiirpiltide seeria sai uuenduse. Fujifilm on avalikustanud uue versioon oma kiirprinterist – Instax Share SP-2. Tegu on esimese uuendusega Instax Share SP-1 printerile ajast kui esimene versioon 2014. aastal välja tuli. Uus mudel on eelnevast kiirem, vastupidavam ning tuleb rohkemate võimalustega.

Instax Share printer kasutab Instax Mini 46 ח 62 mm mõõdus paberit ning printer on mõeldud kasutamiseks nutiseadmega. Printeriga saab printida pilte nutiseadme galeriist või sotsiaalmeediakanalitest nagu Facebook või Instagram. Lisaks saab igale pildile lisada ka statistikat selle kohta, mitu meeldimist või jagamist pilt on saanud ning pildistamise asukohta.

Eelnevast mudelist on SP-2 kiirem – nüüdsest saab pildi kätte 10 sekundiga varasema 16 asemel. Uute funktsioonidena on veel võimalus muuta pildi eredust, kontrasti, värviküllastust või lisada piltidele erinevaid filtreid. Lisaks saab läbi nutirakenduse moodustada kollaaže.

Instax Share SP-2 tuleb välja 2016. Aasta juuli jooksul hõbedase ning kuldse viimistlusega.

Allikas: Fujifilm

Tootefotod:

instax_share instax_share_2 instax_share_3 instax_share_4

Fujifilm X-T2 hübriidkaamera toob 4K videosalvestuse, tipptasemel autofookuse ning suurema kiiruse
autor: Silver Pik

fujifilm-x-t2-avang

Fujifilm X-T2 hübriidkaamera nägi peale nädalaid uudiste lekkimisi ja sihipärast lekitamisi lõpuks ilmavalgust ning nüüd võib südamerahuga öelda – see oli seda väärt. Fujifilmi uus hübriidkaamera nimelt ületab kõik ootused mis temale pandud on ning lisab sinna juurde veel asju, mida keegi ei osanudki oodata. Just seetõttu ei olegi tootja enda hinnang kaamerale – ultimate mirrorless digital camera ehk ülim hübriidkaamera – üldsegi eksitav või liialdav.

Vaadates Fujifilmi uusima hübriidkaamera tehnilisi aspekte ning funktsioone, siis leiab sarnasusi nii aasta alguses tutvustatud X-Pro2 rangefinder stiilis hübriidkaameraga kui mudeliseeria esimese eksemplari X-T1 hübriidkaameraga. Fujifilm X-T2 hübriidkaamera südameks on samane 24,3-megapiksline X-Trans CMOS III sensor nagu X-Pro2 kaamera sees. See sensor on madalpääsfiltrita, maksimaalse ISO 51 200 tundlikkusega (laiendatult, standardvalik ISO 200 – 12 800) ning koostöös uue X-Processor Pro pildiprotsessoriga saavutatakse müravabad, tipptasemel värvidega pildid ka kõrgel tundlikkusel. Samamoodi on kaameras kasutusel filmisimulatsiooni värviprofiilid, mida tänu kiirele protsessorile saab ka videosalvestuse juures.

Suure uuendusena võib vaadata oluliselt parendatud autofookuse süsteemi. Varasemalt ongi teravustamine Fuji kaamerate suurimaks kitsaskohaks olnud – eriti veel jälgiv & videosalvestuse ajal teravustamine. X-T2 toob siinkohal kaasa mitmeid uuendusi: faasituvastusega teravustamispunktid katavad 40% kaadri keskalast ning teevad teravustamise veel kiiremaks ning täpsemaks. Sisuliselt on see esimene Fuji hübriidkaamera, mida võib südamerahuga loodus- ja spordifotograafidele või videograafidele soovitada. Kontrastituvastusega punktid katavad 85% kaadrialast ning tänu kõrgendatud info lugemisele on kadreerimine kiirem ning täpsem – seda kuni -3 EV juures ehk täiesti pimedas. Kaameral on faasi- ja kontrastituvastusega punkte kokku 325 ning see omakorda annabki suurepärase jälgimisoskuse. Sarnaselt paljude teiste tootjate profitaseme peegelkaameratega on Fujifilm X-T2 hübriidkaameral võimalik muuta ka jälgiva teravustamise algoritmide tööd vastavalt kasutussituatsioonile – seda ikka selleks, et kõik kaadrid teravad oleks.

Varasemast mudelist on samaks jäänud pildiotsija – elektrooniline 2,36 megapiksline OLED pildiotsija oli juba eelnevalt väga kvaliteetne ning kasutajate poolt ülivõrdes kiidetud. Samas 3-tollisele 1,04 megapikslisele ekraanile lisati hinged, tehes puusalt tulistamise kergemaks.

fujifilm-x-t2-004

fujifilm-x-t2-006

לks uuendus, mis on Fujifilmi kaamerate juures esmakordne – X-T2 salvestab nüüd 4K videosalvestust (3840 ח 2160 30p/25p/24p) kaamera siseselt. FullHD ning HD video puhul on kaadrisagedus 60p/50p juures, jäädes varasemate mudelitega samale tasemele. Maksimaalne salvestuse kestvus on 10 minutit 4K videot ning koos akutallaga lausa 30 minutit. Viimane lisab kaamerale ka kõrvaklapi väljundi ning sel on ka mikrofoni sisend (mis muidu ka kaamera kerel olemas). Videograafidele veel olulisem on puhas pakkimata 4K 4:2:2 videoväljundit üle HDMI pesa ning toetab ka F-Log gamma profiili, tehes postis gradatsioonide lisamise imelihtsaks ning võimaldab videosalvestuses ära kasutada sensori kogu dünaamilise ulatuse.

Juba paar korda sai mainitud unikaalset akutalda. Eraldi müügis olev VPB-XT2 akutald töötab kahes režiimis  â€“ normaal ning “Power Booster”. Esimese variandi puhul on tegu vertikaalpäästikuga, mil lisanupud, lisaaku ning liidespesad. “Boost” režiimis tõstetakse maksimaalne 4K videosalvestuse pikkus 10’lt minutilt 30 minuti peale, sarivõtte kiirus 8 kaadrit/sek pealt 11 kaadrit/sek peale, elektroonilise pildiotsija kaadrisagedus 60 fps pealt 100 fps peale. See on võimalik sellega, et kasutatakse paralleelselt kahe aku energiat ühe aku asemel.

Muudetud on ka natuke juhtnuppude loogikat / disaini, tehes palju asju uue kaamera juures mugavamaks – oluliseimaks neist säriaja ning tundlikkuse ratta lukustused. Vajutades keskmisele nupule, lukustatakse / päästetakse ratas lukustuse alt varasema “hoia nupp all ja keera ratast” loogika asemel. Sedasi on kiirem ja mugavam. Lisaks on tagaküljele lisatud lõpuks teravustamispunktide valimiseks mugav joystick, mis teeb viimase väga intuitiivseks ja mugavaks.

Muudest külgedest – integreeritud WiFi ühendusega, toetades piltide edastamist, kaamera juhtimist jms. Kombineeritud elektrooniline ja mehhaaniline katik koos vaikse pildistamisega, säriajad vahemiks 1/32 000 sek – 60 min. Kaameral on ka kaks SDXC UHS-II U3 mälukaardipesa, toetades ülikiireid mälukaarte kuni 256 GB mahutavusega. NP-W126S liitiumakuga on vastupidavus 340 kaadrit ning koos akutallaga kuni 1000 kaadrit.

Fujifilm X-T2 kaamera on ilmastikukindla magneesiumsulamist korpusega – kasutusel on 63 erinevat tihendit, tagades töökindluse nii vihmas kui liivatormis. Kombineerides seda töökindlusega -10°C juures ning väikese kaaluga – kaamera sobib kasutamiseks sisuliselt igas keskonnas.

 

Olulisemad andmed:

24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
X Processor Pro pildiprotsessor
Sensori tundlikkus ISO 200 – 12 800 (Laiendatav ISO 100 – 51 200)
325 teravustamispunktiga autofookus, neist 91 faasituvastusega
8 kaadrit sek sarivõte (83 JPEG, 33 pakitud RAW või 27 pakkimata RAW)
4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p/24p videosalvestus
FullHD 1920 ח 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus
Puhas 4:2:2 pakkimata 4K HDMI väljund
MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
3″ LCD ekraan, 1,62 miljonit pildipunkti
Elektrooniline OLED pildiotsija, 0,5-tolline & 2,36 miljonit pikslit
Säriaeg 1/8000 – 30 sek, 1/250 sek välgusünkro
Elektrooniline katik 1/32000 – 1 sek
Integreeritud WiFi ühendus
Magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus
Kaks SDXC UHS-II U2 mälukaardipesa (kuni 256 GB kaardid)
microUSB 3.0, microHDMI, 3,5 mm mikrofoni sisend, 2,5 mm distantspäästiku pesa
NP-W126S liitiumaku, kuni 340 kaadrit
Mõõtmed 132,5 ח 91,8 ח 49,2 mm
Kaal 507 g (koos aku ja mälukaardiga)

 

Fujifilm X-T2 tootepildid

fujifilm-x-t2-004

fujifilm-x-t2-005

fujifilm-x-t2-001

fujifilm-x-t2-002

fujifilm-x-t2-003

fujifilm-x-t2-006

fujifilm-x-t2-007

fujifilm-x-t2-008

 

Fujifilm X-T2 näidispildid

fujifilm-x-t2-sample-006

fujifilm-x-t2-sample-005

fujifilm-x-t2-sample-004

fujifilm-x-t2-sample-002

fujifilm-x-t2-sample-003

fujifilm-x-t2-sample-001

Fujifilm X-T2 hübriidkaamera esimeseks tarneajaks on märgitud 8. september ning kere hinnaks saab olema 1699 €, koos 18-55 mm objektiiviga komplekti hind aga 1999 €.