DJI Osmo Action: uus liider seikluskaamerate maastikul?
autor: Elise Ader

 

GoPro on olnud kõige tuntum seikluskaamerate tegija juba aastaid. Olenemata sellest, et Sony ja mõned teised tootjad on proovinud konkurentsi pakkuda, pole see siiani hästi õnnestunud. Nüüd aga siseneb turule GoPro-le üsna sarnase välimusega tegelane DJI Osmo Action, mis trumpab üle hiliseima GoPro väljalaske nii mõnegi olulise omaduse poolest.

DJI Osmo Action seikluskaamera on 4K videot filmiv vastupidav kaamera, mis kasutab DJI sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan, mille saab aktiveerida kaks korda järjest tagakuva puudutades või QS-nuppu all hoides. See lisaekraan on kindlasti üks olulisemaid eeliseid võimeka konkurendi GoPro Hero7 Black-i ees, sest ekraani abil saab kiiretes situatsioonides kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida raisku läinud kaadreid.

 

 

Kaamera suurimaks eeliseks oma tugeivama konkurendi ja senise seikluskaamerate paremiku GoPro Hero7 Black-i ees on ehk ka Steadyrock stabiliseerimise režiim. Kui GoPro Hero7 Black on niigi tuntud oma väga hea stabilisaatori poolest, siis Osmo Actioniga filmides on tulemus veelgi võimsam. Kui võrrelda nende kahe kaamera võtteid liikumisel, tuleb välja selge erinevus tagumiste plaanide sujuvas, värinavabas vahetumises. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps. Seda saab ta teha, kuna tehnoloogial on kõrgem pildi lõikamissuhe ning samuti suurendab Steadyrock-režiim stabiilsust analüüsides salvestatud RAW-materjali ja prognoosides seeläbi kasutaja liikumisi. Kaameral on ka HDR-video funktsioon, kuid see kahjuks ei tööta Steadyrock funktsiooni kasutamisel ja 4K 60p-ga filmides.

 

 

Osmo Actioni kasuks räägib ka suurem detailsus ja teravusest tingitud pildi selgus. Tulemus on isegi niivõrd palju teravam, et nendele, kes eelistavad vaadata pehmemaid jooni, ei pruugi see lausa meeldida. Hetkel sharpness-i vähendamise võimalust kaamera aga ei paku. Osmo Actioni kasuks räägib ka väheses valguses ja vastu valgust filmimine. Kui minna kaameraga õuest sisse pimedasse ruumi, teeb Osmo Action pika puuga valdkonna senisele turuliidrile ära, tuues pimedusest kõik kaadris olevad detailid kenasti välja.

 

 

Seadmel on küljes kolm tähtsat nuppu: esiteks muidugi power-nupp, salvestamisnupp ja quickswitch (QS). Vasakul küljel asuv QS-nupp võimaldab ilma menüüsse minemata valida erinevate videorežiimide ja fotorežiimi vahel. DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Peale selle on tal kolme klaasiga asfääriline F2.8 objektiiv.

Veel on kaameral põnev ja kasulik funktsioon, millega saab säilitada stseeni laia vaatenurga, kuid kõrvaldada sealjuures kalasilma efekti (mis tavaliselt seikluskaamerate salvestistele väga iseloomulik on).

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. Siiski tuleb enne vee alla minemist veenduda, et microSD ja USB-laadimispesad on lukustatud ja eesmise läätsekaitse kruvi on korralikult kinnitatud.

 

 

Osmo Action võimaldab ise kohandada valgebalanssi ja pildistada käsitsi särituse režiimis ISO-vahemikus 100-3200. Seikluskaamera pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning sellega on ka võimalik pildistada burst-režiimil 3/5/7 kaadrit sekundis.  Kaameral on veel seadistus nimega “Face-Oriented Exposure”, mis tagab selle, et näod jääksid pildil õige heledusega. DIJ Osmo Actionil on olemas ka Timelapse’i režiim ning kuni 120-sekundiline säriaeg öiste maastike ja tähistaevaste pildistamiseks. Lisaks pakub kaamera WiFi või Bluetoothi abil kaamera ​​ühendamise võimalust DJI Mimo-rakendusega. Kaamera kasutamine mobiilirakendusega annab sellele lisafunktsioonid nagu näiteks otseülekande- ja redigeerimise võimalus.

 

 

Kui rääkida maksimaalsetest temperatuuridest, siis on Osmo Actioni taluvuspiiriks -10 kraadi. Osmo Actioni kasuks räägib veel ilma kahtluseta ka aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu umbes 88 minuti jooksul ja kaamera kasutab microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB. Seikluskaamerale on sisseehitatud topeltmikrofonid ja kõlar, mille helisalvestuse tulemus on võrdväärne kõrgekvaliteedilise nutitelefoniga. 3,5- mm adapteri lisamine võimaldab aga ka vajadusel ühendada sellega välise mikrofoni.

 

 

Osmo Actioni jaehinnaks on öeldud 379 eurot. Komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kiirpäästikut, kahte kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), kinnituskruvi ning USB-C laadimiskaablit. Sellele komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke vidinaid, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks või ujuva käepideme.

 

Vaata ka videost, millega on tegu:

The post DJI Osmo Action: uus liider seikluskaamerate maastikul? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm X-T2 hübriidkaamera ostul on Sulle kingituseks akutald
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm X-T2

Auhinnatud ja võimeka Fujifilm X-T2 hübriidkaamera ostul anname Sulle kingituseks Power Booster akutalla (väärtus 329€), et särtsu jaguks mitmeteks fotosessioonideks.

X-T2 on suurt populaarsust nautinud pikalt – isegi pärast seda kui uue generatsiooni X-T3 poelettidele potsatas. Tegemist on suurepärase aparaadiga, millel on kõrge lahutusvõimega elektrooniline pildiotsija, lihtsalt kasutatavad juhtnupud, ülikiire autofookus, ilmastikukindlus ning ühilduvus suure valiku võimekate X-seeria objektiividega.

Kauba peale antav Fujifilm VPB-XT2 Power Booster akutald mahutab kaks NP-W126 liitiumakut ja võimaldab kaameraga teha kuni 1000 fotot. Lisaks parandatud kasutusmugavusele pakub akutald ka võimalust muuta kaamera seadeid ning see ei kaota ära ka võimalust kinnitada kaamera statiivile.

Fujifilmi akutald säilitab X-T2 ilmastikukindlust ja komplektis on kaasas ka AC-9VS vooluadapter, mille abil on võimalik laadida kaks akut kahe tunniga. Lisaks on sel akutallal olemas ka Boost režiimi X-T2 hübriidkaamera jaoks – selles režiimis kasutab kaamera mitut akut korraga, et suurendada võimust.

Kellel hetkel rahalisi vahendeid uue kaamera jaoks jääb puudu, siis järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles septembris.

 

Pane Fujifilm X-T2 hübriid ostukorvi ja telli ära  ››

 

Kampaania kestab kuni 15. juulini 2019.

The post Fujifilm X-T2 hübriidkaamera ostul on Sulle kingituseks akutald appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE
autor: Elise Ader

 

Käsi püsti, kellel on Sony Alpha seeria täiskaader hübriidkaamera ning unistab parajasti sinna ühe eriti valgusjõulise portreeobjektiivi ette keeramisest? Siin ta on: Photopointi riiulitel endale omanikku otsiv – Samyang AF 85mm f/1,4 FE fiksobjektiiv. 

Samyang AF 85mm f/1,4 FE on mõeldud kasutamiseks Î±7 ja Î±9 täiskaadrisensoriga ning Sony A6xxx seeria APS-C sensoriga kaamerate ees. Uut objektiivi iseloomustab portreedeks ideaalne  85 mm fookuskaugus ja ilusa häguse tausta tekitamiseks ning hämaras pildistamiseks sobiv maksimaalne ava f/1,4 (minimaalne ava objektiivil on f/16). Objektiivi kasuks räägib ka kiire, vaikne ja täpne teravustamismootor, mis tagab teravad ja selged silmaiirised ka kõige kiirematel võtetel.

 

 

Objektiivi sees on 11 läätse 8-s grupis, kus üks lääts on ED klaasist, et vähendada kromaatilist aberratsiooni ning värvide kõrvalekaldeid. Lisaks sellele kasutab Samyang nelja HR-klaasist läätse, mis aitavad tagada maksimaalset lahutusvõimet. ×œheksa lamelliga diafragma annab pildile pehme tausta ning tänu Ultra Multi Coatingule (UMC) on pildid loomulikud, kuid samal ajal kontrastsed ja erksavärvilised. Päikesepaistelistel ilmadel objektiivi kasutamiseks on komplektis olemas ka päikesevarjuk, mida saab tugeva külgvalguse puhul hõlpsasti külge keerata. Objektiiv on kõige muu hulgas ka kerge, kompaktne ning ilmastikukindel.

 

Uuri Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE objektiivi Photopointi veebipoes>

 

The post Nüüd saadaval: Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikon teatas D7500, D5600 ja D500 peegelkaamerate tarkvara uuendustest
autor: Elise Ader

Nikon teatas tarkvara uuendustest Nikon D7500 ja Nikon D5600 ja Nikon D500 kaameratele. Nimetatud kaamerad toetavad pärast püsivara värskendust nüüd ka otsest wifi-ühendust SnapBridge-i kasutavate seadmetega. Enne selle funktsiooni kasutamist, tuleb aga uuendada rakendus värskemale versioonile (SnapBridge versioon 2.5.4 või hilisem).

 

Lisaks paremale ühendusele kaamera ja nutiseadme vahel parandab värskendus ka järgmised eelnevalt esinenud probleemid:

Nikon D7500

  • Kui varasemalt režiimiketast pöörati P-lt U1-le ja siis tagasi P-le, seadis kaamera ISO-tundlikkuse U1-le valitud väärtusele. 
  • Filmimisel korduvalt live-view ajal nuppude kaudu sisse-välja suumimine põhjustas ootamatut käitumist kui filmimise menüüs oli kaadri suuruseks/kaadrisageduseks valitud 3840×2160/30p .

Nikon D5600

  • Puutetundlik piirkond kaamera monitoril aeg-ajalt ei toiminud.

Nikon D500

  • Kaameral oli vahepeal probleeme äärmistes fookuspunktides asetsevate subjektide fokuseerimisega.
  • Kaamera lõpetas vahepeal reageerimise kui pildistati CH-režiimis.
  • Kaamera ei lülitunud aeg-ajalt toitelüliti “OFF” asendisse keeramisel välja.

 

Et need pisikesed vead saaksid ka sinu Nikoni kaameras parandatud, vaata Nikon D7500 värskendust 1.10 versioonileD5600 värskendust 1.10 versioonile ja D500 värskendust 1.20 versioonile Nikoni ametlikul veebilehel ja tee värskendus ära.

Allikas: Nikon

The post Nikon teatas D7500, D5600 ja D500 peegelkaamerate tarkvara uuendustest appeared first on Photopointi ajaveeb.

Telli fotomeeneid või paberfotosid 20% soodsamalt
autor: Jürgen Veerme

Fotomeened & paberfotod

Täna, 13. mail on fotomeenete, seinapiltide, kaartide ning kalendrite tellimine www.fotomeened.ee veebilehelt 20% soodsam. Lisaks on ka www.photoexpress.ee kaudu kõikides mõõtudes paberfotode tellimine -20% (ka kliendikaardihindadest)!

Kas teadsid? Kõik Apple nutiseadme omanikud saavad alla laadida PhotoExpress iOS rakenduse (App Store’is otsi: photopoint photoexpress). Nii on piltide tellimine veel mugavam! Android versioon on arenduses.

Photopoint PhotoExpress iOS: Telefonist paberile kiiremini ja mugavamalt kui eales varem

Photopointi fotomeenete veebileht sai hiljuti kaasaegse välimuse koos kasutajasõbraliku funktsionaalsusega ja nüüd on vahvate kingituste tellimine eriti mugav.

Valikus on meened (kruusid, pusled, hiirematid, magnetid jms), kaardid, kalendrid ja suured seinapildid. Kõigi nende peale saad panna enda arvutist ja nüüd ka Flicker’i, Facebooki/Google Photos albumist välja valitud foto ning tellida selle kingituseks või endale silmailuks.

Fotomeened.ee veebileht on n׃¼×ƒ¼d uues kuues ja funktsionaalsem

 

Vau-efekti loovaid kingitusi meisterdama – fotomeened.ee ›› 

Telli pildid soodsalt – photoexpress.ee ››

 

Fotomeenete soodustus rakendub ostukorvis. PhotoExpress Online’is rakendub soodushind automaatselt, aga ei kehti transpordile ega lisatoodetele

The post Telli fotomeeneid või paberfotosid 20% soodsamalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9