Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera
autor: Elise Ader

     

Tundub, et läheb võidurebimiseks… sest tuntud GoPro seikluskaamera Hero 7 Black’i suurim konkurent DJI Osmo Action.. või õigemini terve hunnik Actionit on Photopointis kohal ja kiirematele krabamiseks valmis! Mõlemal nimetatud tipptasemel seikluskaameral on mõistagi omad eelised, millest kaamera valimisel ka lähtuma peaks. Fakt on aga see, et uustulnuk lubab üsna tagasihoidliku hinna eest MEELETULT palju. Vaatame siis lähemalt.

DJI Osmo Action seikluskaamera on 4K videot filmiv vastupidav kaamera, mis kasutab DJI sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan. Lisaekraani abil saab kiiretel võtetel kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida seeläbi raisku läinud kaadreid. Loomulikult on esiekraan eriti kasulik ka neile, kes tegelevad näiteks vlogimisega.

Kaameral on uus Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis teeb videopildi korralikult stabiilseks. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps. Steadyrock-režiim tegeleb salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Osmo Actioni juures tuleb kindlasti ära mainida ka erakordne pildidetailsus ning muidugi kauaoodatud HDR-video funktsioon.

DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit ning saab hästi hakkama ka nigelates ja kontrastsetes valgusoludes. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Video värvid on erakordselt loomutruud ning meeldivad silmale vaadata (vähem saturation’it kui GoProl).

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. See pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning sellega on ka võimalik pildistada burst-režiimil kuni 7 kaadrit sekundis.  Kaameral on muidugi veel mitmeid olulisi funktsioone ja režiime (“Face-Oriented Exposure”,”Timelapse” ja teised) ning loomulikult ka Bluetooth, mille abil saab kaamera muuhulgas ühendada DJI Mimo-rakendusega.

Osmo Actioni temperatuuri taluvuspiiriks on -10 kraadi, ning see on ka ilmselt üks võimalike põhjuseid, miks paljud võiksid GoPro Hero 7 Black’i asemel Osmo Actioni kasuks otsustada. Osmo Actioni poolt räägib veel ilma kahtluseta ka vastupidav aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu ligi 88 minutit ja kaamera kasutab salvestamiseks microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB.

Seikluskaamerale on sisseehitatud topeltmikrofonid ja kõlar, mille helisalvestuse tulemus on võrdväärne kõrgekvaliteedilise nutitelefoniga. 3,5- mm adapteri lisamine võimaldab aga ka vajadusel ühendada sellega välise mikrofoni.

Osmo Actioni komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kiirkinnitusplaati, kahte kleebitavat kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), pöidlakruvi ning USB-C laadimiskaablit. Sellele komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke vidinaid, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks või ujuva käepideme.

 

 

 

Uus DJI Osmo Action seikluskaamera Photopointi veebipoes>>

(17)

The post Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette?
autor: Rivo Veber

Samyang objektiivid

Varasemalt taskukohase hinnaga, aga manuaalfookusega optikaga tuntust kogunud Samyang on viimasel ajal turule toonud terve rea uusi AF ehk autofookusega objektiive.

Kõige rohkem on sellest ilmselt võitnud Sony hübriidkaamerate kasutajad, sest Samyang AF objektiivid on suurepäraseks ja rahakotisõbralikuks alternatiiviks Sony enda klaasile. Veelgi põnevam on see et äsja lisandus ka väga esinduslik valik Sony E-bajonetile mõeldud Samyang objektiive Photopointi foto- ja videotehnika renti

Laenutusse tulnud objektiivid sobivad Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele ning tegemist on kompaktse ja kerge konstruktsiooniga objektiividega, millel on vaikne ning kiire teravustamismootor. Fookuskauguse vahemikud on 14mm kuni 85mm ehk lainurgast kuni teleni. See tähendab, et tehtud saab enamus projektid nii et vaatame lähemalt missugust fookuskaugust teatud situatsioonides kasutada.

 

Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Sellel suhteliselt suure maksimaalse avaga lainurkobjektiivil on mitmeid otstarbeid. Põhiliselt kasutatakse sellist tüüpi objektiivi maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks.

Samyang AF objektiivid

Kuna nägemisväli on päris lai, siis on hea ka kasutada seda siseruumides ja suurte grupifotode pildistamiseks. Eriti soovitatav ei oleks seda kasutada inimeste lähivõtete pildistamiseks, sest lainurkobjektiiv võib subjekti ebameeldivalt moonutada.

Samyang af 14mm sony
Samyang af 14mm sony

Video puhul on seda hea kasutada videoblogi tegemiseks, sest tihtipeale iseennast filmides võib tekkida raskusi enda kaadrisse mahutamisega, aga selle fookuskaugusega on see kergesti saavutatav. Lisaks eelnevale on seda hea kasutada siseruumis filmimiseks ja üldiseid ülevaatlikke kaadreid jäädvustades.

 

Samyang AF 24mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Olgugi, et tegemist on fiksobjektiiviga, siis on see väga universaalne. Olen üsna kindel, et kui leiaksin end olukorrast, kus olen sunnitud valima ainult ühe fookuskauguse, siis oleks selleks just 24mm. Miks? Põhjus on lihtne, sellega on võimalik ära katta mitmed erinevad fotograafia valdkonnad – alustades maastikufotograafiast kuni ürituste pildistamiseni.

Kuna tegemist on väga universaalse fookuskaugusega, siis võiks see asetseda ka iga videograafi kotis. Siiski sooviga jäädvustada lähivõtteid peaksid valima ühe järgnevatest objektiividest, sest see on üks punkt milles 24mm ei sära.

 

Samyang AF 35mm f/1.4 objektiiv Sonyle

See fookuskaugus liigitub veel lainurga alla, aga nüüd võime veenduda, et enam ei teki erilist moonutust. See tähendab, et võib julgemalt teha portreefotosid kartmata hilisemaid pretensioone selle üle, miks subjekti nina nii suur on. לldiselt oleks 35mm objektiivi hea kasutada kogu keha portreede, tootefotode ja tänavafotograafia jaoks.

Samyang af 35mm sony
Samyang af 35mm sony

Photopointi rendis leidub ka sama fookuskaugusega Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle. Nende kahe erinevus seisneb ainult objektiivi maksimaalses avas. Tõenäoliselt tekib Sul nüüd küsimus, missugust objektiivi eelistada? Arvatavasti oled kursis sellega, et mida väiksem f number, seda suurem on maksimaalne ava. Kuna f/1.4 on väiksem kui f/2.8, siis see objektiiv on valgusjõulisem.

Valgusjõulisust vajame me kahes olukorras. Esimeseks nendest on pildistamine/filmimine hämarates tingimustes. Teiseks situatsiooniks on teravussügavuse vähendamine, mis tähendab seda, et soovitakse subjekti ees ja taga olevat ala uduseks saada (bokeh). Enamjaolt tehakse seda eesmärgiga eraldada subjekti taustast, mis on suurepärane moodus kellegi/millegi esile toomiseks.

 

Samyang AF 50mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Portreefotograafia maailma sisenedes on üks kõige levinum fookuskaugus 50mm. Antud objektiivi maksimaalne ava on f/1.4, mis teeb sellest suurepärase valiku Sinu kaamera ette planeerides portreefotosessiooni.

Lisaks portreede pildistamisele on see hea kaugus pulmade jäädvustamiseks. Objektiivi fookuskaugus on suhteliselt kitsas, mis võimaldab Sul madalat profiili hoides ilusti emotsioone jäädvustada. Videograafias on see eelkõige kasutatud lähivõteteks ja detailide näitamiseks. Selle objektiivi moonutus on väga minimaalne, mis teeb sellest hea kaaslase intervjuu stiilis videote filmimisel.

Samyang af 50mm sony
Samyang af 50mm sony

Photopointi rendist leiab ka väga sarnase fookuskaugusega Samyang AF 45mm f/1.8 FE objektiivi – see on 5mm võrra laiem, kuid pole niivõrd valgusjõuline. Kuna tegemist eriti kerge ja kompaktse objektiiviga, siis sobib see neile, kellele mängib erilist rolli komplekti kaal ja kompaktsus.

 

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Suure maksimaalse avaga lühike teleobjektiiv – kombo, millega pildistad suurima hea meelega. Nagu ka eelnev objektiiv on 85mm väga populaarne portreefotograafias.

Samyang AF 85mm Sonyle

Eriliseks teeb selle võimalus lisada pildile sügavust põhielemendi ette midagi asetades – üks lihtne näide selleks on pildistamine läbi puulehtede.

Samyang AF 85mm Sonyle

See fookuskaugus on väga populaarne ka pulmade ja spordiürituste jäädvustamisel. Võrreldes eelnevate objektiividega on 85mm parim valik detailide ja emotsioonide pildistamiseks.

Samyang AF 85mm Sonyle


Kindlasti pole minu poolt mainitud variandid kivisse raiutud ja võid neid fookuskauguseid kasutada oma artistlike valikute realiseerimiseks.

Selleks, et leida just endale sobiv fookuskaugus tasub võtta suund Tallinna, Rocca Al Mare keskuse või Tartu, Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusesse ja sobiv objektiiv päevaks või nädalaks endale laenutada. Soov fototehnikaga enne ostu eelnevalt tutvuda on arusaadav ja mõistlik otsus, sest kaupluses mõneminutiline katsumine ei pruugi olla piisav otsuse tegemiseks. 

(18)

The post Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Panasonic S-seeria hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

 

Panasonic S-seeria hübriidkaamerate aktsiad on viimasel ajal mõnuga tõusnud, sest on ju just vähene L-bajonetiga objede valik on olnud üheks peamiseks põhjuseks, miks Panasonicu täiskaadrid müügiedetabelites tagasihoidlikumatel kohtadel asetsevad. Nüüd, kus objektiivide valik muudkui täieneb, on ka Panasonicu hübriidkaameratel võimalik lõpuks näidata, mis puust nad ikkagi tehtud on. 

Alles hiljuti saabus Photopointi lattu võimekas Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Sonyle ning nüüd on see sama tegelane olemas ka Panasonic S-seeria hübriidkaameratele.

Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv (Panasonic S) on ülimalt valgusjõuline objektiiv, mis on disainitud Leica L-bajonetiga täiskaadersensoriga hübriididega kasutamiseks. Objektiiv on varustatud kiire, täpse ning vaikse HSM (Hyper Sonic Motor) teravustamismootoriga, mis ei jäta sind ka kõige kiirematel hetkedel autofokuseerimisega hätta. Objektiivi maksimaalne ava on f/1.2, mis teeb pildistamise lihtsaks ka kõige nigelamates valgusoludes. Tänu 11-labalisele avale tekib fotodele ülikaunis ja loomulik bokeh.

Objektiivi optilises ehituses on 17 elementi, sealhulgas kolm madala dispersiooniga (SLD) elementi ja kolm asfäärilist läätseelementi koos kahepoolse elemendiga, aidates tõhusalt kontrollida sfäärilisi aberratsioone ja moonutusi ning suurendades teravust ja täpset renderdamist. Läätse esiosa on töödeldud vett- ja õli hülgavaks, seega on objektiiviga võimalik töötada ka keerulistes keskkonnatingimustes ning seda ka on lihtsam puhastada. Muuhulgas on Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv ühilduv ka Sigma USB-dokiga, võimaldades kasutajal endal pidevalt uuendada objektiivi püsivara ning seadistada teravustamist.

 

Uus valgusjõuline Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Photopointi veebipoes>>

(5)

The post Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Panasonic S-seeria hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Oled täiskaadri otsingutel? Sony a7 II & a7R II nüüd eriti ahvatleva soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Sony a7R II

Mistahes vahvad hetked tuleks pildile ja/või videole jäädvustada maksimaalse kvaliteediga ja seetõttu oleme koostöös Sonyga ainult kaheks nädalaks langetanud Sony a7 II ja Sony a7R II täiskaader hübriidkaamerate hinnad eriti madalale.

Lisaks saad ostul kingituseks tipptasemel RODE VideoMic Rycote mikrofoni (väärtus 109€) ja ka Silicon Power microSDXC 64GB Superior Pro U3 + adapteri mälukaardi (väärtus 54,99€).

Olgugi, et a7 II on juba üsna soliidses eas, siis saab see jätkuvalt kiita enda suurepärase kvaliteedi eest, mis pakub ka 2019. aastal kõva konkurentsi peegelkaameratele. 24 megapikslisel sensoril on väga hea dünaamilist ulatus ning kõrgel ISO-tundlikusel saad teha vähese digimüraga fotosid. Soodushind alates 1099€!

a7R II oli 2016. aastal maailma esimene tagantvalgustusega täiskaader CMOS-sensor 42,4 megapiksliga, mis pakkus ja pakub jätkuvalt kõigile suurt detailsust ning dünaamikat. Juurde kiire BIONZ Z™ pildiprotsessor, 5-teljeline pildistabilisaator ja 4K QFHD (3840ח2160), mis teeb sellest töövahendi mistahes mutimeediasisu loojatele. Soodushind alates 1699€!

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Nii eraisikud kui ettevõtted saavad kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab tasuda osamaksete kaupa.

 

Aeg on käes – liigu edasi Sony täiskaader hübriidkaameraga ››

 

Vaata ja loe lähemalt:

Soodushinnad kehtivad 12.08 – 25.08.2019

(13)

The post Oled täiskaadri otsingutel? Sony a7 II & a7R II nüüd eriti ahvatleva soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 28-75mm RXD objektiiv Sonyle on nüüd soodushinnaga 799€
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm Di III RXD Photopoint

Kõigi Sony täiskaader kaamerate kasutajate rõõmuks on TIPA, EISA ja DPreview poolt parimaks standardsuum objektiiviks nimetatatud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD nüüd müügil soodushinnaga 799€ (tavahind 999€).

Tegemist on kahtlemata väga hea objektiiviga, sest see naudib suurt müügiedu ja populaarsust nii Eestis kui mujal maailmas. לheks suurimaks trumbiks Tamron 28-75mm III RXD puhul on selle kompaktsus ja kergus ning kindlasti ka soodne hind. Lisaks on see spetsiaalselt valmistatud pidades silmas Sony täiskaader hübriidkaamerate vajadusi.

 

Selle optika on piisavalt kvaliteetne, et saada hakkama ka suure lahutusvõimega sensorite ees ning suur ava muudab ilusa bokeh loomise lihtsaks. Ära tuleks mainida ka kiire ja vaikne autofookusmootor, mis on suuteline liikuvaid objekte hoidma teravana. See on objektiiv, mis pakub väga head esitlusvõimet ülimalt konkurentsivõimelise hinnaga.

Loe ja vaata lisaks: “Fotograaf Renש Türk: Kas Tamron tegi Sonyle tuule alla? Ehk kasutuskogemus: Tamron 28-75 f/2.8 Di III RXD Sonyle ››â€œ

Tahad enne objektiivi ostu selle headuses veenduda? Pole probleemi, sest Tamron 28-75mm III RXD on laenutamiseks saadaval ka meie foto- ja videotehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus.

 

Sa väärid parimat – osta Tamron 28-75mm f/2.8 objektiiv ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Vaata ka:

(5)

The post Tamron 28-75mm RXD objektiiv Sonyle on nüüd soodushinnaga 799€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9