Fujifilm Instax mini EVO on kõik, mida kiirpildikaamerast oskad ihaldad
autor: Marily Simenson-Plakso

Instax (kiirpildi)kaamerad on kõige populaarsemad eelkõige noorte seas, kuid nendes on retroliku hõngu, mida ka vanem generatsioon ära tunneb.

Nende hulgast leiab ka Fuifilm Instax Mini EVO, mis on filmikaamera välimusega, aga tänapäevase tehnoloogiaga varustatud kiirpildikaamera.

Tehnika huviliste seas pälvis just see mudel 2022. aasatal Reddot disainiauhinna ja iF finalisti koha ning mul avanes Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil võimalus seda lähemalt proovida.

Fujifilm Instax Mini EVO kiirpildikaamerast lähemalt

Oma välimuselt on Instax Mini Evo väike hübriid-kiirpildikaamera retrolik. Vaatamata raskena tunduvale välimusele on kaamera siiski tehtud plastikust, mis teeb selle kaasas kandmise väga mugavaks.

Sellel kiirpildikaameral puudub küll pildiotsija, aga selle eest on olemas 3” TFT LCD ekraan. Lisaks on kaameral olemas 28 mm fikseeritud lainurk ja f/2.0 avaga objektiiv. Vastavalt tingimustele kasutab Instax Mini Evo pildi tegemisel ka välku, mida soovi korral saad välja lülitada.

Kaamerakere all on ka klassikaline 1/4 keere, et seda statiivi külge panna. Lisaks on Evol olemas ka cold-shoe liides, kuhu saab kinnitada soovi korral erinevaid tarvikuid – näiteks LED valgusti.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Fujifilm Instax Mini Evo sisemällu mahutab kuni 45 pilti, aga olemas on ka microSD/microSDHC mälukaardi pesa, mille kasutamisel saad tunduvalt rohkem pilte salvestada ja hiljem välja trükkida.

Kiirpildikaamera kasutab välja trükkideks Instax Mini paberit, mille suurus on 62 x 46 mm ehk kogu pilt raamiga on umbes tavalise pangakaarti suurune. Instaxi filmid toimivad filmiilmutus põhimõttel ehk mingeid tindikassette pole vaja muretseda.

Enda loovuse väljendamiseks saab kombineerida 10 filmi ja 10 filtrit efekti ning kokku saab teha kuni 100 erinevat kombinatsiooni. Sellega enda loovuse väljendamine veel ei lõppe, sest poelettidelt on võimalik leida erinevate värviliste raamidega paberikassette.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Kaamera fookuspunkt on keskel ja sätetest on võimalik lisada näo leidmine fokusseerimiseks. See tuleb eriti kasuks kui ei tee lähedalt pilti, vaid subjekt on natukene kaugemal.

Võimeline on kaamera teravustama pilti alates 10 cm kuni lõpmatuseni, mis on eriti kasulik lähivõtete tegemisel.

Instax Mini Evo vutlar

Photopointi esinduskauplusest ostetud või veebikaubamajast tellitud Fujifilm Instax Mini Evo komplektis on kaasas laadimisjuhe ja ka kaelarihm.

Fujifilm Instax Mini Evo vutlar

Fujifilm Instax Mini Evo vutlar

Kaamera kaasas kandmiseks saab eraldi juurde osta ka Instax Mini Evo vutlari. Üheks ebamugavuseks on vaid see, et vutlarile endale ei anna rihmasid külge panna nii et kui kaamera sellest välja võtta, siis tuleb leida vutlarile koht hoiustamiseks.

“mini EVO” nutirakendus

Instax Mini Evo kiirpildikaamerast viimase võtmiseks tasub oma nutiseadmesse kindlasti alla laadida tasuta rakendus nimega “mini Evo”. Peale selle, et saad kohe välja prinditud pildid digitaalselt nutiseadmesse laadida on sellel veel mitmeid kasulikke funktsioone.

Üks üllatavamaid neist oli telefoniga kaamera kaugelt juhtimine ja päris ajas (realtime) kaadri nägemine. Pärast piltide printimist saab pildid digitaalselt telefoni alla laadida ja sisemällu jäävad veel 45 viimati prinditud pilti.

Teisi välja printimata pilte tuleb, aga kaardilugeja abiga arvutisse tõsta. Päris äge on ka see, et äpis saab välja trükkimiseks valida ka teisi telefoni galeriis olevaid fotosid, mis ei ole Instax Mini Evo abil tehtud.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Lisaks printimisele saab valida “Natural” ja “Rich” värvirežiimi vahel: “Rich mode” jätab pildi kontrastsemaks ning värviküllasemaks ja “Natural” mahedamaks. 

Fujifilm Instax Mini Evo aku

Erinevalt näiteks Fujifilm Instax Mini 12 mudelist kasutab Instax Mini Evo sisseehitatud laetavat liitiumakut.

Vanemad Evo versioonid kasutavad laadimiseks micro-USB’d, kuid 2023. aastal välja tulnud pruuni versiooniga vahetati see USB-C vastu ning ka uuematel mustadel versioonidel on ka juba olemas USB-C.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Ühe laadimiskorraga suudab väike kiirpildikaamera printida kuni 100 pilti. Uuesti täis laadimine võtab aega umbes 2-3 tundi.

Kuigi Fujifilm on andnud soovituslikuks töötemperatuuriks 5 kuni 40 kraadi, siis sai Evo ka kargema ilmaga üldiselt hakkama, kuid panin tähele, et peale päästiku vajutust läks kaameral rohkem aega pildi ära tegemiseks.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Fujifilm Instax Mini Evo kasutuskogemus

Panin kohe alguses tähele, et nuppude ja menüü navigeerimine oli segane, kuid nagu ikka uute vidinate puhul, siis pärast mõningast kasutamist muutus kõik loogiliseks.

Kasutusperioodi vältel tekkisid mul ka enda lemmik filtrite kombinatsioonid ja neist kolm sai lisada lemmikuteks. Nii säästsin aega ja närve, sest tihtipeale võis filtrist üle minna ning seda otsima jääda.

Esmakordselt pildistades ei pannud ma tähele, et võimalik on muuta säritust ehk paljud mu pildid olid ülesäritatud. Kaamera sisselülitamisel on LCD ekraanil kõige vasakul kenasti näha üldsätteid–säritus, välgu režiim, makrofoto ja valgus tasakaal.

Odavamatel Insax mudelitel nagu Instax Mini 12 on kõik automatiseeritud ja tuleb vaid päästikule vajutada. Instax Mini Evo puhul saad, aga enne pildi tegemist kaadrit nii näha kui sätete abil lõpptulemust muuta.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Kas Instax Mini Evo kaamerale on vastast?

Ainuke Instax mini EVO kaamerale võrdne kaaslane/vastane on Fujifilmi enda Instax mini LiPlay.

Välimuselt on mõlemad hübriidid täiesti erinevad, sest Instax mini LiPlay on mahedamates toonides ja futuristlikum, kuid samamoodi plastik korpusega. Lisaks saab piltidele lisada juurde heli, mis prindil on QR koodiga kättesaadav.

Kui Instax Mini Evo mudelil leidub mitmeid erinevaid nuppe nii printimiseks, filtrite lisamiseks kuia pildistamiseks, siis LiPlay’l need puuduvad. Muuhulgas on Instax Mini LiPlay külje peal kolm nuppu, millele saab määrata erinevad funktsioonid. 

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Kokkuvõtteks

Fuifilm Instax Mini EVO puhul on peale kerge ja retroliku hübriid-kiirpildikaamera tegu ka kaasaskantava taskuprinteriga, sest sellega on võimalik ka teisi telefonis redutavaid pilte välja lasta.

Fujifilm Instax Mini Evo kiirpildikaamera

Pea ühelgi teisel kiirpildikaameral ei ole võimalust nii palju erinevaid funktsioone täita. Rääkimata äpist, mille kasutamisel kaugjuhtides saab reaalajas vaate sisse panna ja end koos sõpradega meelepäraselt pildile sättida. 

 

Fujifilm Instax Mini Evo – minu poolt kindel ostu soovitus ››

 


Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika rentiPhotopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(26)

The post Fujifilm Instax mini EVO on kõik, mida kiirpildikaamerast oskad ihaldad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pista oma filmikaamera sisse värviline Harman Phoenix negatiivfilm
autor: Jürgen Veerme

Harman film Phoenix 200/36

Nõudlus analoogfilmide järele jätkab kasvu ning seetõttu oleme Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas olevat valikut täiendanud uue Harman Phoenix 200 negatiiv värvifilmiga. 

Phoenix 200 on ideaalne 35 mm film neile, kes on valmis filmile pildistamisega eksperimenteerima. DX-koodiga filmikassett seab tundlikkuse kaameras ISO 200 peale, kuid seda saab säritada ka vahemikus ISO 100 kuni 400.

Tegemist on ainuomase karakteriga filmiga, mis sobib kõige paremini ühtlases valguses pildistamiseks. Filmile on iseloomulikud tugev nähtav teralisus ning intensiivsed rohelised ja sinised värvitoonid. Eredas valguses ning valgusallikaid pildistades on võimalik halode tekkimine.

Harman film Phoenix 200/36

Harman film Phoenix 200/36

Muide, Phoenix 200 väljatöötajaks ning tootjaks on Harman Photo, mis on Harman Technology tütarettevõte ja seetõttu on tegemist ehk kõige ikoonilisema analoogfoto kaubmärgi Ilford hoidjaga.

Kui Ilford jääb truuks analoogfotograafia mustvalgele maailmale, siis Harman Photo oma Phoenix värvifilmiga teeb hüppe tänapäeva, mis  võiks köita nii algajate kui ka kogenud professionaalide meeli. Kusjuures neid filme toodetakse Harman Technology poolt Ühendkuningriigis Mobberly’s – sealsamas, kus valmistatakse Ilfordi mustvalgeid tooteid. 

Harman film Phoenix 200/36

Kui Sa ise ei taha või ei viitsi ilmutamisega mässama hakata, siis too täis klõpsitud filmirullid, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme mälupulgale/pilve.

 

Telli Harman Phoenix värviline negatiivfilm kohe ära ››

 

(42)

The post Pista oma filmikaamera sisse värviline Harman Phoenix negatiivfilm appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Canon PowerShot V10 on vahva kaamera sisuloojatele
autor: Jürgen Veerme

Canon PowerShot V10

Digitest.ee veebiportaalis saad nüüd lähemalt tutvust teha Canon PowerShot V10 kompaktkaameraga, millel on põnev disain ja mis on nii väike, et pista kasvõi taskusse.

Kert, kes seda kaamerat mõningad nädalad sai proovida, arvab, et PowerShot V10 on hea valik neile, kes soovivad kiirelt haarata taskust kaamera ja teha näiteks mõni Instagram’i või TikTok’i reel, aga ka algajale vlogijale.

 

Tutvu täispika Canon PowerShot V10 ülevaatega digitest.ee lehel ››

Soeta Canon PowerShot V10 endale päriseks Photopointi veebipoest »

 

Photopoint on Canon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(30)

The post Digitest.ee: Canon PowerShot V10 on vahva kaamera sisuloojatele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sisuloomiseks ideaalne DJI Pocket 2 on müügil talvise soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

DJI Pocket 2

Täielikult stabiliseeritud 1/1.7” CMOS sensoriga pisike 4K kaamera DJI Pocket 2 on müügil soodushinnaga alates 299€ (alates 369€).

Selle abil on lihtne jäädvustada fotosid ja videoid elu kõige maagilisematest hetkedest või lihtsaid igapäevaseid olukordi ning jagada neid Instagram’i või TikTok’i.

DJI Pocket 2 kaamera

Pocket 2 käsikaamera on varustatud ActiveTrack 3.0 jälgimisrežiimiga ehk see jälgib eelnevalt defineeritud objekti või asukohta. See on väga mugav, eriti kui on vajadus hoo pealt või kiirelt liikuvaid subjekte kenasti kaadris hoida.

Kvaliteetsete videote juures on väga oluliseks osaks selge heli ning Pocket 2 puhul on see tagatud DJI Matrix Stereo tehnoloogiaga. Nimelt seadme käepideme erinevatesse asukohtadesse on paigutatud lausa 4 mikrofoni, et pakkuda parimat helikvaliteeti.

Kõiki Pocket 2 kaamera intelligentseid tarkvara funktsioone saab juhtida läbi DJI Mimo rakenduse, mis on saadaval nii Apple kui Android nutiseadmetele ning see on müügil kahe versioonina:

  • DJI Pocket 2 (soodushind 299€), kuhu kuulub Mini Control Stick, seadme kate, 1/4″ keermega adapter, randmepael, Lighting ja USB-C adapter ning toitekaabel.
  • DJI Pocket 2 Creator Combo (soodushind 409€) komplekti kuulub lisaks DJI USB Splitter laadimiskaabel (Type-A -> Type-C), DJI juhtmevaba mikrofoni saatja, tuulekaitse, DJI Pocket 2 Do-It-All Handle ja lainurk lääts.

 

Telli DJI Pocket 2 mugavalt veebist – transport kulleriga/pakiautomaati on tasuta ››

 


Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis kasuta Inbank järelmaksu abi –  2023. aasta novembris ja detsembris on lepingutasu 0 € ja sissemakse alates 0 €. Lisaks loosime kõigi ostu sooritanud klientide vahel välja Xiaomi Robot Vacuum E10 robottolmuimeja (väärtus 179€).

Soodushind kehtib 1. – 31. detsember 2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ›› 

(4)

The post Sisuloomiseks ideaalne DJI Pocket 2 on müügil talvise soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nauditavad fotorännakud Sony a7R V seltsis
autor: Kerli Halliste

Fotomaastiku mõnusalt kihama löönud lummav talveilm on minu rõõmuks taas kätte jõudnud ja õnneks on olnud ka mõningaid päikselisi ilmu. Kuigi päevad on väga lühikesed, siis hästi planeerides jõuab mõnusalt pildistama küll, sest iga aastaaja vahetus on minu jaoks alati selline inspiratsoonipauk 🙂

Tegutsen põhiliselt pulma- ja perefotograafina, mis tähendab, et suvel on käed-jalad tööd täis ning sügise saabudes tõmban ise meelega käsipidurit. Sellel perioodil veedan rohkem aega kaameraga looduses, püüdes sügisvärve, ning ahmin suurte sõõmudega seda vabamat fotoõhku.

Sellepärast oli mul eriti hea meel, et just sügise saabudes sain võimaluse proovida fototehnikat, mida ma polnud kunagi varem kasutanud.

Nimelt liikus Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil mu fotokotti Sony a7R V, mis on fotograafia maailmas praegusel hetkel kindlasti üks täielik hitt-kaamera.

Sony ülevaade

Sellest täiskaader hübriidkaamerast olin juba palju head kuulnud, aga ise ei olnud ma seda mitte kunagi kasutanud ning seetõttu olin väga elevil.

Olen Sony’ga pildistanud, vaid viimased 2 aastat, enne seda umbes 13 aastat Canoniga, kuid olen oma vahetuse otsusega väga rahul. Mitte ainult kvaliteet ja mugavus (näiteks kaamera suurus peos), vaid ka Sony välimus, whooh, olen sillas.

Sony on kindlalt turul olevatest hübriidkaameratest minu jaoks iga mõttes number 1 valik ja kuna igapäevaseks mudeliks on mul a7R IV, siis oskan ka ehk natuke võrrelda nüüd proovitud uuemat generatsiooni eelmisega.

Sony a7R V kotist välja ja pildistama

Mis mulle juba kohe esimeste klõpsimistega silma jäi – appi, kui tark on see kaamera! Kõik on Sony poolt tehtud lihtsalt veel mugavamaks.

Menüü… kõik selles on loogiline, liikumine, valikute tegemine, kõik on õiges järjekorras ja õiges kohas. Ütleks, et võta menüü lahti ja siililegi selge, mida sealt valida, aga sellega need tarkused ei lõppe.

Loomulikult paistab kohe silma kaamera AI protsessoriga autofookussüsteem. Samuti üks täielik pärl on a7RV pildiotsija, mis pakub kuni 240fps pildisagedusega 9MP resulutsiooniga pilti, mis spordi pildistamisel on tõeline eelis. Objekt liigub kiiresti, kuid nii või naa püüad selle ikka teravalt kinni.

Sony a7R V autofookus + teravustamine

Sony a7R V autofookus koos jälgimissüsteemiga üllatas ja lõi mind oma tarkusega lihtsalt pahviks. Kui muidu saan a7R IV kaameras valida pildistamisel, kas keskendun inimesele, lindudele või loomadele, siis a7R V puhul on neid kategooriaid rohkem kui vaja.

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Lisaks eelmainitud valikutele saab valida ka rongide, autode, lennukite vahel ning isegi inimkeha erinevaid fookuspunkte – nägu, silmad, pea ja keha. See on eriti suur pluss, kui teha videot, sest inimene liigub ning ei ole kogu aeg näoga, aga ka siis saab see kaamera kätte fookuse just sealt kuhu sa selle valiku peale panid.

Kusjuures, mingit kindlat objekti pildistades, suutis Sony a7R V tihtipeale juba ette arvata inimese liikumist – täiesti mind blown.

Sellel ajaperioodil, kui sain a7R V täiskaader hübriidaamerat kasutada, siis lubas ka mõnusalt tormiseid ilmasid, mis tähendab minu jaoks, et tänu oma hullule abikaasale, kes tormidega alati merel lohesurfi harrastab, saan mina seal rannas surfareid pildile püüda.

Iga spordifotograaf teab, kui tähtis on kaamera kiirus, sest kui magad midagi maha, siis uut hetke enam ei tule, samuti kui teed pildi, aga ei saanud fookust paika. Ja lendlevaid lohesurfareid mitmekümne meetri kõrgusel õhus pildistades on need “olud” pildistamiseks kõike muud kui mugavad.

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Kõik me teame, et kui tuul puhub ja miskit taevast alla sajab, siis on pildistamise olud päris keerulised. See ajaperiood, kui sain a7R V koos Sony tippobjektiividega kasutada, oli selle sügise suurim torm. See oli nii suur, et sajad majapidamised olid elektrita ning inimestel soovitati ekstreemsete olude tõttu mitte randa minna.

Meie aga just sinna oma sammud suunasime – üks pildistas rannaliival kui teine suurtes lainetes hüppeid tegi. Et lohesurfar tormiga pildile saada on vaja väga head koostööd teha kaameraga, kuid ma ütleks, et kunagi pole see olnud nii lihtne kui Sony a7R V kasutades.

Sa saad reaalselt fookuse paika nii kiirelt, et pilt tuleb terav ning tulemus isegi parem, kui oskaksid oodata.

a7R V koos Sony GM objektiividega = ideaalne kombo

Lisaks Sony a7R V kaamerakerele Photopoint rendist kaasa ka kaks tippklassi objektiivi: Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II ning Sony FE 85mm f/1.4 GM.

Pikka “toru” kasutasin rohkem spordi ja looduse pildistamisel ning portreeobjektiivi pere- ja portreesessioonidel.

Ma sain šhoki kui nägin, kui teravat pilti võib hea kaamera koos ülalmainitud telesuum-objektiiviga teha!

Tegin surfarist pildi, mitmekümne meetri kauguselt, kus ta maandus mudasse ning käe peal olevalt spordikellalt on suumides näha kõiki ekraanil olevaid numbreid ja meetreid kui kõrgele ta hüppas. Ulme!

Ka Sony FE 85mmf/1.4 portreeobjektiiv lasi end üllatada. Selle valgusküllasus ja teravus on midagi, mida ma seni kasutanud Sigma ART-seeria objedega kätte pole saanud. (Eks olen kasutanud neid ka teiste keredega, kõige kombona see hea tulemus ka tuli :)) ) . 

Sony a7R V 4-teljeline LCD-ekraan

Suureks plussiks, mida a7R V juures tundsin, oli selle pööratav ja kallutatav LCD-ekraan. Õnneks ka minu igapäevase a7R IV ekraan liigub juba tunduvalt paremini, kui see oli a7R III mudelil või rääkimata a7R II puhul, siis ikkagi üllatas see  uuendus mind ikka väga – lausa rohkem kui oleksin võinud arvata.

Algul tundus, et olen oma a7R IV ekraani pöörlemisega nii harjunud, et kasutan vaid samu nurki, kuid juba kiirelt sain aru, kui palju mugavamaks on Sony teinud ekraani kasutamise.

Ausalt öeldes, siis tänu sellele avastasin spordi ja looduse pildistamisel ka täitsa uusi nurki. Sain pildistada pilte sellistest olukordadest, kuhu muidu oleks enda kaamerakere väga ebamugavasse X-asendisse pidanud keerama, nii et võibolla oleksingi pildist pigem loobunud.

Samuti ei tundnud ma, et ekraani liikuvus teeks selle kuidagi kiiremini katki minevaks, küll aga polnud ma sellega harjunud ning sellepärast asukohta vahetades panin igaks juhuks iga kord ekraani korralikult kinni (kuigi poleks pidanud :D ).  Küll aga arvan, et see on pigem harjumuse asi ning mina olengi liialt ettevaatlik, eriti kui tegemist on tehnikaga, mis ei kuulu mulle.

Kaks mälukaardipesa

Tore oli see, et sellesse rendiperioodi mahtus ka mitu ilusat selget hommikupäikese tõusmise pildile püüdmist. Teame ju kõik, et nende selgete pilvitute sügisilmadega tänavu just priisata ei olnud. 

Ma ei pea ennast küll loodusfotograafiks (loe: õppida on targematelt veel palju), kuid ka loodust pildistades nägin justnimelt palju plusse, mida Sony a7R V oma võimekusega pakub.

Kui lohesurfi pildistades polnud ma nii sillas nii mahukatest failidest, mille tõttu mälukaardid said kiirelt täis, siis looduses ägedat pilti kätte saades on ikka ülisuur pluss, kui saad selle kena foto hiljem kasvõi plakatina välja printida. Loodusfotograafid, kes oma pilte suurte väljaprintidena müüvad, on selle eelise üle kindlasti väga õnnelikud.

Mina pildistan oma looduspildid sahtlisse ja oma kodu-sõprade seinale, kuid kui soovid müüa ning seda kvaliteetselt printida, siis 61 miljonit pikslit rõõmustab küll väga. Tee või tänavale plakat oma kunstiteostest!

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V kaks mälukaardipesa olid mulle juba tuttavad, sest pildistan ALATI korraga kahele mälukaardile. Sain selle harjumuse pulmadest, sest kui miskit peaks ühe kaardiga juhtuma, siis on teisel kogu materjal alles.

Loomulikult pakub ka a7r V kahe kaardipesa võimalust ja kaamera töötab nii SD kui CFexpress Type A mälukaartidega. Väga mugav!

Õnneks pole mul klientide piltidega seni kunagi midagi juhtunud, küll aga mäletan aastaid tagasi, kui läksin loodusesse ja haarasin kaasa ühe algelise mälukaardi, mille olin kuskil fotokonkurssilt auhinnaks saanud ning kodus avanes halb üllatus – suuremat osa faile arvuti ei tuvastanud ning üle poolte piltidest olid kadunud.

Absoluutselt mitte kunagi ei tasu kasutada algelisi mälukaarte. Peale seda õpetlikku olukorda ka mina seda enam kunagi ei teinud. Headesse mälukaartidesse tasub alati investeerida!

Kokkuvõtteks

Kas ma soovitan osta Sony a7R V? Jah muidugi, kui see sobib Sinu eelarvesse ning Sul on tarvis pidevalt printida suuri kvaliteetseid väljatrükke. Kindlasti rõõmustavad ülitarga fokusseerimissüsteemi üle ka videograafid.

Arvesta muidugi ka sellega, et vajad selleks võimsaid ja suure mahutavusega mälukaarte ja mitmeid lisa kõvakettaid. See ei ole suur pluss vaid maastiku- ja loodusfotograafidele, vaid ka pulmafotograafidele, sest teada on, et pulmapildid on need mis tihti kaunistavad kodu mitte mitmeteks aastateks vaid lausa aastakümneteks. 

Sony a7R V ülevaade

Nii et kui Su eelarve vähegi võimaldab, siis soovitan antud täiskaader hübriidkaamerat kahe käega. Samas, kui selle investeeringus päris kindel ei ole, siis võta esiteks see kindlasti Photopointi rendist ja katseta – haara ette mõni mõnus obje ning naudi fotomaailma tipppärleid.

Samas võin öelda ja muigel suil hoiatada, et “nakkusoht” Sony a7R V endale osta tuleb peale juba pärast mõnda klõpsu 😉

 


Kerli on tunnustatud pulma- ja perefotograaf, kelle tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebooki’i lehel ja kerlihalliste.com

 

Tutvu Sony a7R V täiskaader hübriidkaameraga lähemalt ka nende ülevaadete kaudu:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika rentiPhotopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(65)

The post Nauditavad fotorännakud Sony a7R V seltsis appeared first on Photopointi ajaveeb.