Need on 2019. aasta parimad täiskaadersensoriga hübriidkaamerad
autor: Jürgen Veerme

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendust TIPA on välja valinud 2019. aasta parimad täiskaadersensoriga hübriidkaamerad ja meil on au tuua laureaadid nüüd meie lugejateni.

Parim täiskaader hübriidkaamera edasijõudnutele – Canon EOS RP

Canon EOS RP

Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera soodsam ja kompaktsem versioon Canon EOS RP töötab tänu suurele sensorile ja kiirele protsessorile suurepäraselt ka nõrgas valguses.

Lisaks heale fotovõimekusele suudab EOS RP salvestada 4K UHD 3840 ח 2160 30p videot. Kaameral olevad mikrofoni ja kõrvaklappide pistikud võimaldavad kontrollida video heli ning muudetava nurgaga LCD-puuteekraan tagab stabiilse ja selge ülevaate.

Canon EOS RP on laenutamiseks saadaval nii meie Tallinna kui Tartu foto- ja videotehnika rendis. Ja, kui ostad uue EOS RP koos valitud Canon objektiiviga enne juunikuu lõppu, siis saad Canonilt kuni 270€ tagasi – kampaaniainfo ››

 

Osta auhinnatud Canon EOS RP mugavalt veebikaubamajast ››

 


Parim ekspert täiskaader hübriidkaamera – Nikon Z 6

Nikon Z6

Turule jõudmisest saati mitmeid auhindu võitnud Nikon Z 6 on suunatud fotograafidele, kes soovivad kogeda kaamera suurepärast jõudlust ka väheses valguses.  Jah, see ei tee nii suure lahutusvõimega fotosid ja autofookus ei ole nii võimekas Nikon Z 7 kaamera. See eest pildistab Z 6 sarivõtet kiiremini – maksimaalselt 12 fps.

Lisaks nõelteravatele piltidele salvestab Nikon Z 6 kõrge kvaliteediga (4K UHD 3840 ח 2160, 30 kaadrit/sek) videot ning liikumist kompenseerib 5- teljeline optiline stabilisaator.

Loe ja vaata lähemalt: “Karbist välja: Nikon Z6 hübriidkaamera ››â€œ

 

Nikon Z 6 on aprillikuu lõpuni tavahinnast kuni -500€. Telli ära! ››

 


Parim foto/video täiskaader hübriidkaamera – Panasonic Lumix S1

Panasonic Lumix S1

Panasonic Lumix S1 on 24.2 MP sensori ja madalpääsfiltrita kaamera, mis on ehk rohkem suunatud neile, kellele meeldib pildistamise kõrval ka tõsisemalt videoloomega tegeleda. Nimelt salvestatakse 4K 30p videot kogu sensori pinnalt ja salvestusel pole mitte mingit ajapiirangut. Kaamera teeb ka 4K 60p videot – seda salvestatakse APS-C suuruse sensoriala pealt ja siin on ajapiiranguks 30 minutit.

Kaamera korpus on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Lisaks on sellel 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad.

KAMPAANIA: Too enda vana digitaalne peegel- või hübriidkaamera meile ja saad ülimoodsa Lumix S1 või Lumix S1R hinnast 200€ alla. Tagasi toodava kaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga).

 

On aeg liikuda edasi. On aeg osta Panasonic Lumix täiskaader  ››

 


Kahtlemata on selliste tippkaamerate ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

The post Need on 2019. aasta parimad täiskaadersensoriga hübriidkaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony FE 24-70mm f/2.8 GM objektiiviga Tallinn Music Weeki jäädvustamas
autor: Henri-Kristian Kirsip

Sony FE 24-70 f/2.8 GM on üks omapärane objektiiv, sest see ja Sony Vario-Sonnar T* 16-35mm f/2.8 ZA SSM II on ainukesed Sony normaalsuumid, millel on valgusjõuline läbiv f/2.8 ava.

See teeb FE 24-70mm f/2.8 GM’i ideaalseks kaaslaseks ka hämaramates pildistamistingimustes ning seepärast otsustasin selle Photopointi fototehnika rendist endale laenutada.

Sony FE 24-70mm GM
Sony FE 24-70mm GM

Sony FE 24-70mm GM

 

Suumobjektiiviga on hea võimalus jäädvustada üritust läbi mitme erineva vaatenurga ilma et peaks aega kulutama selle vahetusele. See vähendab objektiivi(de) viga saamise võimalust ning omakorda võimaldab kiiret fookuskauguse vahetust vastavalt vajadusele.

Sony FE 24-70mm GM

Sony FE 24-70mm GM
Sony FE 24-70mm GM

Tallinn Music Week oli sellel aastal enda peamiseks tegevuspaigaks valinud Telliskivi loomelinnaku ning mina enda pildistamisobjektideks võtnud hämarad õhtused lavapealsed.  Seetõttu oli mul enda Sony a7 III ette vaja valgusjõulist ja universaalset kaaslast, milleks FE 24-70mm f/2.8 GM sobis ideaalselt.

Tegemist on raske (886g!) ja parajalt suure objektiviig – eriti kui arvestada, et see on mõeldud kasutamiseks Sony hübriidkaamerate ees. Kui objektiiv 6 tundi käe otsas ripub, siis annab see hästi tunda, kuid õnneks on Sony kaamerad parajalt kompaktsed ja kerged.

Sony FE 24-70mm GM

Sony FE 24-70mm GM
Sony FE 24-70mm GM

Optilises mõttes on objektiiv suurepärase ehitusega ning seda võis algselt oletada juba asjaolust, et see kuulub Sony G Master seeria hulka. Lisaks on  FE 24-70mm GM väga terava joonisega nurgast-nurka ning seda ka ava 2.8 juures!

Objektiivi fokuseerimine oli mõnusalt kiire ja ei tekkinud ühtegi hetke kui fokuseerimisega oleks probleeme esinenud.

Sony FE 24-70mm GM
Bokeh efekt on selle objektiiviga pildistades väga ilus.

 

Kokkuvõttes võib öelda, et antud objektiiv on kahtlusteta parim valik, kui on vajadus minna pildistama hämaratesse oludesse (klubid, üritused, suveööd jne). Jah, see on kallis objektiiv kui igat senti väärt – eriti, kui kasutad seda Sony täiskaader hübriidkaamera ees. Proovi järele!

 


Henri tööde ja tegemistega saab tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või kirisp.com protfoolio lehel.

 

Uuri lisaks:

The post Sony FE 24-70mm f/2.8 GM objektiiviga Tallinn Music Weeki jäädvustamas appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Pentax 35mm F2.0 objektiiv
autor: Tarmo Pihelgas

Käesoleva aasta esimesel kuul tuli Ricoh välja pressiteatega, milles avaldati Pentax 35mm fikseeritud fookuskaugusega objektiiv, mille maksimaalne avaväärtus on f2.0. Tegemist on mudeliuuendusega varem tuntud  FA 35mm F2 fiksobjektiivist ning nüüdseks on Photopoint esinduskauplustes ja veebikaubamajas saadavad mõlemad Ricohi objektiivid.

HD Pentax-FA 35mm F2 objektiiv on uuendatud korpuse ja disainiga. Optilistele elementidele on kantud HD vääristus, mis peaks muutma fotod senisest selgemaks ja kontrastsemaks. Esiläätsele on kantud vett ja mustust hülgav SP vääristus.

HD Pentax FA 35mm F2 tehnilised andmed

 • Fookuskaugus: 35mm
 • Maks/min ava    F2.0/F22
 • Objektiivi konstruktsioon: 6 elementi 5 grupis
 • Mitmekihiline HD vääristus, SP (Super Protect) vääristus esiläätsel
 • Vaatenurk: 63° (täiskaader); 44° (APS-C sensor)
 • Bajonett: KAF3
 • Min. teravustamiskaugus: 0.3 m
 • Maks. suurendus: 0.17 x
 • Filtrikeere: 49mm
 • Diafragmaava juhtimine: täielikult automaatne
 • Diafragmalabade arv: 6
 • Toimib tõrgeteta temperatuuridel: -10 – 40 °C
 • Kondenseerumist ei tohiks esineda õhuniiskuse 85% või vähem korral
 • Maks. diameeter x pikkus: umbes 64mm x 44.5mm
 • Kaal (ilma varjukita): umbes 193 g
 • Kaal (varjukiga): umbes 213 g
 • Komplektis: Päikesevarjuk, objektiivikork, bajonetikork, objektiivi vutlar

 

Tutvu objektiiviga meie esinduskauplustes või telli kohe veebist ››

The post Nüüd saadaval: Pentax 35mm F2.0 objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

TIPA 2019: parim poolkaader sensoriga kaamera edasjõudnutele on Fujifilm X-T30
autor: Jürgen Veerme

Fujiiflm X-T30 Tipa 2019

TIPA ehk maailma juhtivate fotoajakirjade ühendust valis 2019. aasta parimaks edasijõudnutele mõeldud APS-C sensoriga kaameraks Fujifilm X-T30 hübriidkaamera.

X-T30 on väliselt sarnane varasema X-T20 mudeliga, kuid kaamera tagaküljel olev neljasuunaline nupukombinatsioon on asendunud näpupärasema joystick’iga. Uue aparaadi 26.1 MP lahutusvõimega X-Trans CMOS 4 pildisensor, neljatuumaline X-Processor 4 pildiprotsessor ja automaatse teravustamise süsteem on aga täpselt samasugused nagu aste kallima hinnaga Fujifilm X-T3 hübriidkaameral.

Võrreldes noorema vennaga on olulise arengu teinud X-T30 jälgiva teravustamise võimekus. Uue aparaadi 425 faasituvastusega teravustamispunkti katavad kogu kaadri ning jälgiva autofookuse režiimis toimib silmatuvastus. Faasituvastusega autofookuspunktid toimivad senisest hämaramates tingimustes.

 

X-T30 filmib Digital Cinema standardi 4K videot maksimaalse kaadrisagedusega 30 fps (NTSC režiimis) ja võimaldab UHS-I tüüpi SD-mälukaardile salvestada 8-bit 4:2:0 videot. Välise salvesti abil tõuseb salvestatavate videoklippide maksimumkvaliteet 10-bit 4:2:2 tasemeni, mis on sellise hinnaklassi kaamera jaoks märkimisväärselt hea tulemus.

Esmapilgul tundub Fujifilm X-T30 olevat selline hea kõik-ühes tõsisema fotohuvilise foto- ja videomasin. Kallima X-T3 kaamera poole peaksid vaatama tõsisemad videohuvilised, kelle jaoks on oluline kiire liikumise jäädvustamine ja aeglustatud kaadrid – 60 fps kaadrisagedus annab selliste kaadrite osas rohkem võimalusi.

 

Telli auhinnatud Fujifilm X-T30 tasuta mistahes Eestima otsa ››

 

Hakkas huvitama? Loe ja vaata kindlasti lisaks:

 

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

The post TIPA 2019: parim poolkaader sensoriga kaamera edasjõudnutele on Fujifilm X-T30 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Canon PowerShot reisisuumid soodushinnaga + ostul praktiline kingitus
autor: Jürgen Veerme

Nutitelefoniga reisil olles tehtud udused fotod ja videod jäägu minevikku, sest Canon kompaktkaamerate hulgast leiab ürituste ning paikade jäädvustamiseks sobiva nii fotohuviline kui professionaal.

Eriti mõistlik on korralik reisikaamera endale juba praegu ära soetada, sest valitud Canon PowerShot mudelid on müügil soodushinnaga. Lisaks saab ostul kingituseks veekindla juhtmevaba Platinet kõlari, millega enda lemmikmuusikat kuulata seal kus soovid – basseinis, mere ääres või sõpradega grillpeol.


Canon PowerShot SX540 HS ostul on kingituseks Platinet Hike juhtmevaba kõlar

Canon PowerShot SX540 HS

Canon PowerShot SX540 HS kompaktses keres peitub vägeva 50x optilise suumi ja 24 mm ülilainurgaga objektiiv, mille abil saad eemalasuvaid objekte eriti lähedalt pildistada. Lisaks saad sellega jäädvustada realistlikke Full HD 60p videoid ning filmitud kaadrite stabiilsuse aitab tagada ZoomFraming Assist Lock funktsioon.

Kaamera ostul tasuta kaasa saadav Platinet Hike (väärtus 34,99€) on kompaktne ja võimas juhtmevaba kõlar, mille aku kestab tervelt 12 tundi. See on varustatud ilmastikukindlusega, mis ei heitu isegi tugemavama vihma ees ja seetõttu saad seda kasutada kus iganes soovid. Tänu Bluetooth 4.2 ühendusele saab Hike kõlari tülikate juhtmeteta ühendada nii nutitelefoni, tahvelarvuti kui sülearvutiga.

 

Osta Canon PowerShot SX540 HS ja pildista seda, mida soovid ››

 


Canon PowerShot SX730 HS ostul on kingituseks Platinet Trail juhtmevaba kõlar

Canon PowerShot SX730 HS

Nii hõbedase kui musta värvi kompaktse Canon PowerShot SX730 HS reisikaamera 40ח suum võimaldab jäädvustada ilusaid kaugeleasuvaid detaile ning nutika pildistabilisaatori abiga saab terava ja stabiilse tulemuse.

Kaamera 3-tollise kallutatava LCD-ekraani abil saab teha kiireid selfie’sid ning WiFi, NFC & Bluetooth ühenduse abil saab kogu materjali kiirelt nutiseadmesse saata ja sealt neid kasvõi kogu maailmaga jagada.

Kingituseks antavat Platinet Trail (väärtus 39,99€) juhtmevaba kõlarit on mugav kaasas kanda ja selle aku kestab tervelt 15 tundi. Tänu ilmastikukindlusele, mis ei heitu isegi tugemavama vihma ees, saad seda kasutada kus iganes soovid. Trail kõlari saad kiire Bluetooth 4.2 ühenduse abiga ilma tülikate juhtmeteta ühendada nii nutitelefoni, tahvelarvuti kui sülearvutiga.

 

Tee järgmise reisi klõpsud PowerShot SX730 HS kompaktkaameraga ››

 


Canon PowerShot SX740 HS ostul on kingituseks Platinet Trail juhtmevaba kõlar

Canon PowerShot SX740 HS

Tänu 40-kordsele optilisele suumile, ülikiirele DIGIC 8 protsessorile ning suurepärasele 4K lahutusvõimele on võimas ja taskusse mahtuv Canon PowerShot SX740 HS parim kõik-ühes lahendus, millega jäädvustada puhkuse või igapäevaelu olulisi hetki.

Kingituseks antavat Platinet Trail (väärtus 39,99€) juhtmevaba kõlarit on mugav kaasas kanda ja selle aku kestab tervelt 15 tundi. Tänu ilmastikukindlusele, mis ei heitu isegi tugemavama vihma ees, saad seda kasutada kus iganes soovid. Trail kõlari saad kiire Bluetooth 4.2 ühenduse abiga ilma tülikate juhtmeteta ühendada nii nutitelefoni, tahvelarvuti kui sülearvutiga.

 

Osta kõik-ühes Canon PowerShot SX740 HS reisisuum ››

 


Kui sul tekkis nüüd soov mõni nendest Canon supersuumidest endale Photopointi esinduskauplusest või veebikaubamajast ära osta, aga rahalisi vahendeid jääb puudu, siis järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, kuid maksma hakkad alles suvel.

The post Valitud Canon PowerShot reisisuumid soodushinnaga + ostul praktiline kingitus appeared first on Photopointi ajaveeb.