Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on müügil soodushinnaga 1149€
autor: Jürgen Veerme

Tamron SP 15-30mm Di VC USD G2

Soodushinnaga 1149€ (1399€) olev profiklassi lainurksuum SP 15-30mm f/2.8 G2 on Tamron inseneride poolt moe-, maastiku- ning arhitektuurifotograafia viljelejate jaoks tõeliselt perfektseks lihvinud:

  • optilises konstruktsioonis kaks XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfäärilist läätse, 4 tavalisemat asfäärilist läätse. Need peaksid Tamroni sõnul viima geomeetrilised moonutused miinimumini.
  • Uus AX (Anti-reflection eXpand) vääristus vähendab sisepeegeldusi ja parandab valguse üle kandumist.
  • Senise ühe mikroprotsessori asemel on objektiivis kasutusel kaks, mis aitavad muuta autofookust kiiremaks ja värinastabilisaatorit tõhusamaks.
  • Integreeritud värinastabilisaator on eriti tõhus (CIPA poolt testitud 4.5 EV astet tõhususastmega).
  • Oluliselt tõhusam fluoriidvääristus esiläätsel – lihtsam puhastada.
  • Sarnane disain teistele G2 objektiividele toob ühildavuse mugavamalt kasutatavad lülitid ja tihedama mustri kummist katetel.

tamron-sp-15-30-g2

Sarnaselt kõikidele uuematele Tamron objektiividele on ka teise generatsiooni 15-30mm objektiiv ühilduv Tamroni Tap-In Console dokiga, mille abil saab objektiivi tarkvara uuendada ja teravustamist igapidi tuunida.

 

Osta Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 mugavalt veebist ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(1)

The post Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on müügil soodushinnaga 1149€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette?
autor: Rivo Veber

Samyang objektiivid

Varasemalt taskukohase hinnaga, aga manuaalfookusega optikaga tuntust kogunud Samyang on viimasel ajal turule toonud terve rea uusi AF ehk autofookusega objektiive.

Kõige rohkem on sellest ilmselt võitnud Sony hübriidkaamerate kasutajad, sest Samyang AF objektiivid on suurepäraseks ja rahakotisõbralikuks alternatiiviks Sony enda klaasile. Veelgi põnevam on see et äsja lisandus ka väga esinduslik valik Sony E-bajonetile mõeldud Samyang objektiive Photopointi foto- ja videotehnika renti

Laenutusse tulnud objektiivid sobivad Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele ning tegemist on kompaktse ja kerge konstruktsiooniga objektiividega, millel on vaikne ning kiire teravustamismootor. Fookuskauguse vahemikud on 14mm kuni 85mm ehk lainurgast kuni teleni. See tähendab, et tehtud saab enamus projektid nii et vaatame lähemalt missugust fookuskaugust teatud situatsioonides kasutada.

 

Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Sellel suhteliselt suure maksimaalse avaga lainurkobjektiivil on mitmeid otstarbeid. Põhiliselt kasutatakse sellist tüüpi objektiivi maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks.

Samyang AF objektiivid

Kuna nägemisväli on päris lai, siis on hea ka kasutada seda siseruumides ja suurte grupifotode pildistamiseks. Eriti soovitatav ei oleks seda kasutada inimeste lähivõtete pildistamiseks, sest lainurkobjektiiv võib subjekti ebameeldivalt moonutada.

Samyang af 14mm sony
Samyang af 14mm sony

Video puhul on seda hea kasutada videoblogi tegemiseks, sest tihtipeale iseennast filmides võib tekkida raskusi enda kaadrisse mahutamisega, aga selle fookuskaugusega on see kergesti saavutatav. Lisaks eelnevale on seda hea kasutada siseruumis filmimiseks ja üldiseid ülevaatlikke kaadreid jäädvustades.

 

Samyang AF 24mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Olgugi, et tegemist on fiksobjektiiviga, siis on see väga universaalne. Olen üsna kindel, et kui leiaksin end olukorrast, kus olen sunnitud valima ainult ühe fookuskauguse, siis oleks selleks just 24mm. Miks? Põhjus on lihtne, sellega on võimalik ära katta mitmed erinevad fotograafia valdkonnad – alustades maastikufotograafiast kuni ürituste pildistamiseni.

Kuna tegemist on väga universaalse fookuskaugusega, siis võiks see asetseda ka iga videograafi kotis. Siiski sooviga jäädvustada lähivõtteid peaksid valima ühe järgnevatest objektiividest, sest see on üks punkt milles 24mm ei sära.

 

Samyang AF 35mm f/1.4 objektiiv Sonyle

See fookuskaugus liigitub veel lainurga alla, aga nüüd võime veenduda, et enam ei teki erilist moonutust. See tähendab, et võib julgemalt teha portreefotosid kartmata hilisemaid pretensioone selle üle, miks subjekti nina nii suur on. לldiselt oleks 35mm objektiivi hea kasutada kogu keha portreede, tootefotode ja tänavafotograafia jaoks.

Samyang af 35mm sony
Samyang af 35mm sony

Photopointi rendis leidub ka sama fookuskaugusega Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle. Nende kahe erinevus seisneb ainult objektiivi maksimaalses avas. Tõenäoliselt tekib Sul nüüd küsimus, missugust objektiivi eelistada? Arvatavasti oled kursis sellega, et mida väiksem f number, seda suurem on maksimaalne ava. Kuna f/1.4 on väiksem kui f/2.8, siis see objektiiv on valgusjõulisem.

Valgusjõulisust vajame me kahes olukorras. Esimeseks nendest on pildistamine/filmimine hämarates tingimustes. Teiseks situatsiooniks on teravussügavuse vähendamine, mis tähendab seda, et soovitakse subjekti ees ja taga olevat ala uduseks saada (bokeh). Enamjaolt tehakse seda eesmärgiga eraldada subjekti taustast, mis on suurepärane moodus kellegi/millegi esile toomiseks.

 

Samyang AF 50mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Portreefotograafia maailma sisenedes on üks kõige levinum fookuskaugus 50mm. Antud objektiivi maksimaalne ava on f/1.4, mis teeb sellest suurepärase valiku Sinu kaamera ette planeerides portreefotosessiooni.

Lisaks portreede pildistamisele on see hea kaugus pulmade jäädvustamiseks. Objektiivi fookuskaugus on suhteliselt kitsas, mis võimaldab Sul madalat profiili hoides ilusti emotsioone jäädvustada. Videograafias on see eelkõige kasutatud lähivõteteks ja detailide näitamiseks. Selle objektiivi moonutus on väga minimaalne, mis teeb sellest hea kaaslase intervjuu stiilis videote filmimisel.

Samyang af 50mm sony
Samyang af 50mm sony

Photopointi rendist leiab ka väga sarnase fookuskaugusega Samyang AF 45mm f/1.8 FE objektiivi – see on 5mm võrra laiem, kuid pole niivõrd valgusjõuline. Kuna tegemist eriti kerge ja kompaktse objektiiviga, siis sobib see neile, kellele mängib erilist rolli komplekti kaal ja kompaktsus.

 

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Suure maksimaalse avaga lühike teleobjektiiv – kombo, millega pildistad suurima hea meelega. Nagu ka eelnev objektiiv on 85mm väga populaarne portreefotograafias.

Samyang AF 85mm Sonyle

Eriliseks teeb selle võimalus lisada pildile sügavust põhielemendi ette midagi asetades – üks lihtne näide selleks on pildistamine läbi puulehtede.

Samyang AF 85mm Sonyle

See fookuskaugus on väga populaarne ka pulmade ja spordiürituste jäädvustamisel. Võrreldes eelnevate objektiividega on 85mm parim valik detailide ja emotsioonide pildistamiseks.

Samyang AF 85mm Sonyle


Kindlasti pole minu poolt mainitud variandid kivisse raiutud ja võid neid fookuskauguseid kasutada oma artistlike valikute realiseerimiseks.

Selleks, et leida just endale sobiv fookuskaugus tasub võtta suund Tallinna, Rocca Al Mare keskuse või Tartu, Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusesse ja sobiv objektiiv päevaks või nädalaks endale laenutada. Soov fototehnikaga enne ostu eelnevalt tutvuda on arusaadav ja mõistlik otsus, sest kaupluses mõneminutiline katsumine ei pruugi olla piisav otsuse tegemiseks. 

(18)

The post Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: GoPro Hero7 Black Gimbal Kit
autor: Elise Ader

See uudis siin on kõigile neile, kes teevad saabastele tagurpidi tehnikas sõlmesid ja enne ilmateate usutavaks muutumist endale festivalipileteid ei osta. Teisisõnu neile, kes midagi juhuse hooleks ei armasta jätta. Nimelt on oma supervõimeid näidanud seikluskaamera GoPro Hero7 Black potsatanud ühtsesse sooduskomplekti vägagi väärika partneri (Photopointi müügi TOP5) FeiyuTech G6 käsigimbaliga. Vaatame lähemalt, mida see nüüd saadaval olev võidukas kombo meile siis õige lubab. 

  

GoPro Hero7 Black

 

Hero7 Black on ilma liialdusteta oma ala tegija. 4K UHD 60p, FullHD 240p videosalvestus, 12 MP fotod: see kõik iseloomustab Hero7-it. GoPro pere kõige uuemal liikmel on kasutusel seinsest võimsam GP1 protsessor ja rohkem RAM-mälu. Selline kombinatsioon on võimaldanud Black’i elektroonilist stabilisaatorit täiustada nõnda, et ka päris tugevasti värisev video muutuks pööraselt sujuvaks.

Kaamerasse on lisatud ka uus TimeWarp Video režiim, millega saab teha time-lapse stiilis videoklippe ning Black mudelil on olemas video otseülekannete võimalus – Facebooki või YouTube serverisse. Kõige selle juures on seikluskaamerat võimalik kontrollida ka lihtsaid häälkäsklusi kasutades. 

 

 

FeiyuTech G6

 

Kui Hero7 Black’i pöörasest stabiilisusest jääb puudu siis, võiksid sinna juurde lisada veel ühe korraliku käsigimbali. Omalt poolt oleme kaamera paremaks käsitsemiseks suurte seiklejate stardikomplekti paigutanud Photopointi müügiedetabelites ilutseva FeiyuTech G6 käsigimbali.

Tegemist on motoriseeritud kolmeteljelise stabilisaatoriga, mis sobib kasutamiseks GoPro ja teiste tootjate seikluskaameratega (Stabilisaator ühildub GoPro Hero7/6/5/4 või sarnases suuruses seikluskaameratega). Tänu seadme IP67 veekindlusele võib seda kasutada ka vihmas ja lumesajus, tehes sellest ideaalse gimbali erinevate ekstreemsete stsenaariumite jaoks. Integreeritud neljasuunaline juhtkang kontrollib gimbali liikumist igas suunas ning stabilisaatori seadeid on võimalik muuta kasutades oma nutitelefoni. Seadmel asuv OLED ekraan kuvab töörežiimi ja aku laetuse taseme.

 

 

SanDisk’i mälukaart

 

Komplekti oleme lisanud ka seikluskaamerasse ideaalselt sobituva võimsa SanDisk mälukaardi microSDXC 64GB Extreme Action A2. Antud mälukaart lubab ilma probleemideta salvestada videot FullHD või 4K kujul. SanDisk Extreme mälukaardid on disainitud muuhulgas vastu pidama ka kõige ekstreemsemates välitingimustes – need ei lase end mõjutada temperatuuri kõikumistest, veepritsmetest, põrutustest ega röntgenkiirtest. Kiire lugemis- ja kirjutamiskiirus sind selle järel ootama ei pane ning 64 GB mahutavus jätab ruumi kõrgkvaliteetsetele videosalvestitele, mis võimaldab pulssitõstvaid seiklusi laitmatu kvaliteediga uuesti kogeda.

 

Uus GoPro Hero7 Black Gimbal Kit Photopointi veebipoes>>

(6)

The post Nüüd saadaval: GoPro Hero7 Black Gimbal Kit appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Elise Ader 

Photopointis on tänase seisuga saadaval Sigma tuttuus valgusjõuline fiksobjektiiv 45mm F2.8 DG DN Contemporary Sony E-bajonetiga hübriidkaameratele (see sama objektiiv, mille saabumisest L-bajonetiga kaameratele alles hiljuti teada andsime).  

Uut objektiivi iseloomustab eelkõige kompaktsus. Seda näitab, et objektiiv on kõigest 46mm pikk ning kaalub 215g. Kuid vaatamata nendele numbritele on objektiivil kvaliteetne metalne ilmastikukindel korpus, mis laseb sellega tegutseda ka siis, kui asi on rannailmast kaugel. Kuna objektiiv on mõeldud eelkõige igapäeva tegemiste jäädvustamiseks on selle valmistamisel pandud erilist rõhku kaasaskandmismugavusele ja kasutatud seetõttu kõige kergemaid läätsi. 

 

 

Objektiivi optiline ehitus koosneb kaheksast läätseelemendist, mis asetsevad seitsmes grupis. Objektiivile on külge disainitud ava-rõngas, mille abil saab ava (vahemikus f/2.8-22) muuta eriti kiirelt ja mugavalt. Objektiivi kasuks räägib muidugi ka kiire ning vaikne teravustamismootor, mis ei takista selle kaasavõtmist isegi kirikukontsertidele.  Minimaalseks teravustamiskauguseks on Sigma 45mm-l 24cm ning filtrikeerme suuruseks 55mm. Tänu 7-labalisele avale on võimalik fotodele saavutada eriti kena ja loomulik pehme tausta-bokeh.

 

Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony E-bajonetile

Photopointi veebipoes>>

(6)

The post Nüüd saadaval: Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Oled täiskaadri otsingutel? Sony a7 II & a7R II nüüd eriti ahvatleva soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Sony a7R II

Mistahes vahvad hetked tuleks pildile ja/või videole jäädvustada maksimaalse kvaliteediga ja seetõttu oleme koostöös Sonyga ainult kaheks nädalaks langetanud Sony a7 II ja Sony a7R II täiskaader hübriidkaamerate hinnad eriti madalale.

Lisaks saad ostul kingituseks tipptasemel RODE VideoMic Rycote mikrofoni (väärtus 109€) ja ka Silicon Power microSDXC 64GB Superior Pro U3 + adapteri mälukaardi (väärtus 54,99€).

Olgugi, et a7 II on juba üsna soliidses eas, siis saab see jätkuvalt kiita enda suurepärase kvaliteedi eest, mis pakub ka 2019. aastal kõva konkurentsi peegelkaameratele. 24 megapikslisel sensoril on väga hea dünaamilist ulatus ning kõrgel ISO-tundlikusel saad teha vähese digimüraga fotosid. Soodushind alates 1099€!

a7R II oli 2016. aastal maailma esimene tagantvalgustusega täiskaader CMOS-sensor 42,4 megapiksliga, mis pakkus ja pakub jätkuvalt kõigile suurt detailsust ning dünaamikat. Juurde kiire BIONZ Z™ pildiprotsessor, 5-teljeline pildistabilisaator ja 4K QFHD (3840ח2160), mis teeb sellest töövahendi mistahes mutimeediasisu loojatele. Soodushind alates 1699€!

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Nii eraisikud kui ettevõtted saavad kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab tasuda osamaksete kaupa.

 

Aeg on käes – liigu edasi Sony täiskaader hübriidkaameraga ››

 

Vaata ja loe lähemalt:

Soodushinnad kehtivad 12.08 – 25.08.2019

(13)

The post Oled täiskaadri otsingutel? Sony a7 II & a7R II nüüd eriti ahvatleva soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.