Püüa suvemälestused pildile Panasonic Lumix G7 hübriidkaamera abil
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix G7

Suvel on väga palju põnevaid üritusi, kauneid kohti ja kaasahaaravaid tegevusi, mida võiks pildile ja videole püüda Panasonic Lumix DMC-G7 + 14-42mm Kit abil.

Miks just selle komplektiga? Peamiselt selle pärast, et see võimekas hübriidkaamera komplekt on nüüdsest müügil soodushinnaga 499€ (tavahind 779€). 

Lisaks suurepärase hinnale on Panasonic Lumix G7 muidugi ka väga võimekas kaamera ja seetõttu hea valik nii alustavale kui juba edasijõudnud fotohuvilisele. Sügav haare (grip) muudab selle käes hoidmise mugavaks ja kindlaks ning kiire ligipääs säriaja või ava muutmisele otse korpuselt teeb igapäevase kasutamise mugavamaks. 

panasonic-lumix-g7-photopoint-33

Kaamera kõige-kõige erilisemaks omaduseks on suurepärane 4K UHD videosalvestus 100 Mbps andmetihedusega. Lisaks on sellel väga hea OLED pildiotsija, mis lihtsustab kadreerimist nii kuuvalgel metsaserval fotojahis olles kui ka keset päeva Pärnu rannas sõpradest grupipilti tehes.

3,5mm mikrofonisisend välise mikrofoni (RODE või Boya) jaoks teeb selle eriti ihaldusväärseks videosisu loojatele (loe: vloggeritele).

 

Kiika veebikaubamajja või esinduskauplustesse ja soeta ära ››

(5)

The post Püüa suvemälestused pildile Panasonic Lumix G7 hübriidkaamera abil appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Zeiss Batis, Loxia ja Touit objektiivid on kuni 250€ odavamad
autor: Jürgen Veerme

Zeiss objektiivid

50 aastat tagasi NASA poolt korraldatud Apollo 11 missioon oli tõeliselt ajalooline, sest esimese inimesena puudutas Neil Amstrongi jalg kuu pinda. Kogu enneolematu jäädvustamiseks disainis ZEISS lainurkobjektiivid, mis olid mõeldud kasutamiseks ebainimlikus kosmose keskkonnas.

Kuul maandumise suure juubeli puhul ongi valitud ZEISS Batis, Loxia või Touit seeria profiobjektiivid (Sony hübriidkaameratele) tavahinnast kuni 250€ soodsamad.

Kampaanias osalevad:

Poole sajandi jooksul on neid teadmisi edasi arendatud ja tehnoloogiat kasutatud ka profifotograafidele mõeldud objektiivides mistõttu ei ole Zeiss objektiivide puhul kvaliteedis tehtud ühtegi järeleandmisi.

ZEISS objektiivi ostmine on kindlasti arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Osta ZEISS objektiiv ja koge kosmilist kvaliteeti ››

 

Kampaania kestab kuni 20. septembrini 2019.

(5)

The post Valitud Zeiss Batis, Loxia ja Touit objektiivid on kuni 250€ odavamad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uus Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH. objektiiv
autor: Elise Ader

 

On viimane aeg tutvustada Panasonicu uhiuut Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH. objektiivi, mis on juba õige-pea meile Photopointi saabumas. Uus objektiiv on mõeldud Panasonicu M4/3-sensoriga hübriidkaameratele. Suumobjektiivi disainimisel on silmas peetud nii fotograafe kui ka videomeistreid.

Tegemist on esimese standardsuumiga, millel on kogu suumi ulatuses konstantne suurim võimalik ava f/1.7. Objektiivi ehitus koosneb 17-st elemendist 12-s grupis, sisaldades kolme asfäärilist elementi, nelja ektra-madala dispersiooniga (ED) elementi ja ühte UHR-elementi. Objektiivi diafragma on 9-labaline, tagades ilusa ja sujuva bokeh-i. Teravustamismootor tundub esimeste ülevaadete põhjal olema kiire ja vaikne ning minimaalseks teravustamiskauguseks on 28cm.

  

 

Oma kaalult on see küllaltki kopsakas objektiiv, aga mitte kaugeltki nii kaalukas kui võiks objektiivi näitajaid vaadates eeldada. See on 128mm pikk ning kaalub 690g.  

Tegemist ei ole eriti odava objektiiviga, kuid odav ei tundu ta ka käes hoides. Objektiivi korpus on praktiliselt üleni metallist ning vääristatud tolmu ja pritsmekindlaks. Ilmastikukindluse kasuks räägib ka see, et objektiiv suudab funktsioneerida veel täitsa mõnusalt kuni -10 kraadini. 

See on ka esimene Panasonicu Micro Four Thirds objektiiv, millel on focus-clutch (võimalus läbi fookusrõnga manuaalfookuse ja automaatfookuse vahel valida), tehes selle vahetuse kohe eriti kiireks ja käepäraseks. Ava muutmise rõngas on ehitatud astmeliseks, mis teeb sätete muutmise sujuvaks ning vaikseks (tähtis eelkõige video filmimisel). 

 

Vaata selle objektiiviga filmitud videot:

 

(1)

The post Uus Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1.7 ASPH. objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uue Tamron 35-150mm f/2.8-4 esmamuljed
autor: Elise Ader

לhel vihmasel ja teisel natuke päiksepaistelisemal õhtupoolikul avanes mul võimalus põgusalt katsetada uut Tamron 35-150mm universaal-suumobjektiivi, mis on muide nüüdseks saadaval ka Photopointi fotorendis. Ning nendest lühikestest jalutuskäikudest uue objektiiviga kavatsengi ma siin postituses  oma esimesi muljeid (ja töötlemata pilte) jagada.

Kuna mingil põhjusel pole hetkel mu isiklikus fotokotis enam alles ühtegi suumobjektiivi, oli sedavõrd katse põnevusaste suurem (ja ka hirm, et äkki hakkab veel meeldima ning peab endale jälle ühe toru juurde muretsema). Tegelikult olen ühe korraliku ja kompaktse suumi peale mõelnud juba pikalt, mida eelkõige väljamaareisidele endale kaasa pakkida.

Viis esimest minutit nautisingi lihtsalt seda kaua igatsetud “zoom-in-zoom-out” liigutust. Ja peab ütlema, et on ikka mõnus küll üle pika aja jalgade asemel kasutada objektiivi võimekust objektidest kaugeneda ja neile jälle välkkiirelt läheneda. Mõistagi tasub kohe ära mainida, et objektiiv on oma suuruse kohta tõsiselt kerge ning selle kaasas tarimine seetõttu äärmiselt mugav.

Kuna esimesel õhtul oli tegemist juba küllalt hilise ja sealjuures vihmase õhtutunniga (valgust vähe) pean kiitma kohe objektiivi tublidust nende oludega rinda pista. F/2.8 ava tagas kiire ja vaikse teravustamise. Kahju muidugi, et tegemist pole püsiavaga kogu suumiulatuses. Aga eks mind on portreepildistajale omaselt veel väiksemate avanumbritega ka ära hellitatud. Maastiku-, reisifoto ja igapäeva tegemiste ülesvõtmiseks on küllalt valgusjõuline f/2.8-4.0 täiesti piisav.

Pilte arvutis vaadates torkas kohe silma objektiivi ilus terav joonis ning pehme ja moonutustevaba tausta-udu. Ja muidugi ka eriti külluslikud värvid, mis on tõesti ka ilma töötluseta kaunid ja kontrastsed, silmale ilusad vaadata (värve, kontrasti jms pole fotodel krutitud).

Kuna pildistasin õhtuhämaruses enamasti suurima võimaliku avaga (f/2.8), siis ei saa mainimata jätta, et laia nurga (35mm) kasutamisel esines kohati pildi servades kerget vinjetti. Minu jaoks see eriline “turn-off” pole, kuna armastan ka ise seda töötluse abil (selle eemaldamise asemel) vahel fotodele lisada, et anda piltidele seeläbi rohkem sügavust juurde. Vinjetti eemaldamine fototöötlusprogrammis on muidugi vajadusel väga lihtne, nagu selle lisaminegi.  

Objektiiv skooris aga kindlasti kromaatilise aberratsiooni puudumises. Selle peale ütleks kohe täitsa – vau! Vastu valgust pildistades ei õnnestunud mul leida isegi tagasihoidlike kõrvalekaldeid. Laia nurgaga pildistades ei täheldanud ka seda, et objektiiv oleks mu fotod pesumasina tsentrifuugi moodi nurkadest välja väänanud. Majad jäid loomulikult sirged ja tänavapostid loomupäraselt vildakad.

Fookuskaugustelt on see väga universaalne objektiiv kõiksugustes oludes hakkama saamiseks. Objektiiv on kahtlemata ideaalne kaaslane reisimiseks, ning täpselt selleks puhuks ka mina selle endale soetaks või rendiks. Kõigest ühe objektiivi abil saab pildi peale nii kitsad tänavad kui ka kaugustes peesitavad kassivolaskid ning kõige selle juures on see matkakotti pistmiseks äärmiselt kerge.

Lõpetuseks tahaks veelkord esile tõsta objektiivi teravuse, loomuliku ja pehme bokeh’i ning ülikaunid kontrastsed värvid ka ilma pilte töötlusprogrammis kruttimata. Muidugi mõista on oma silm kuningas, nii-et kui soovid enne objektiivi soetamist ka sobivuse ise järgi proovida, tasub sammud seada Photopointi fototehnika rendi suunas ning uustulnuk enda Nikoni või Canoni peegelkaamera ette keerata.

 

Tamron 35mm-150mm Photopointis>>

(3)

The post Uue Tamron 35-150mm f/2.8-4 esmamuljed appeared first on Photopointi ajaveeb.

Zhiyun CRANE M2 on uus multifunktsionaalne stabilisaator
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun Crane M2

Zhiyun annab teada, et toob turule uue CRANE M2 stabilisaatori, mis on kohaldatav kasutamiseks väga erinevate salvestusseadmetega ning võimaldab lisada loomingule seni kättesaamatuks jäänud eriefekte. 

Zhiyun CRANE M2 saab kasutada koos seiklus-, kompakt- ja kergete hübriidkaameratega ning nutiltelefonidega. Laialdane kaamerafunktsioonide juhtimine WiFi ja Bluetooth kaudu, inspireerivad uued videojäädvustamise võimalused, pikk kuni kaheksatunnine kasutusaeg, ülevaatlik OLED ekraan ja seadistuste juhtimine käepidemelt on koondatud CRANE M2 näol kompaktsesse ja soodsa hinnaga komplekti.

 

לks stabilisaator kõigile seadmetele

Traditsiooniliselt on igale seadmele vaja olnud erinevat stabilisaatorit ning sellega kaasnesid suuremad kulutused ja keerukam seadmete haldamine.

Tänu universaalsusele pakub CRANE M2 säästu ning lihtsustust ka selles osas (telefonide ning seikluskaamerate kinnitamiseks stabilisaatorile läheb tarvis eraldi müüdavaid lisatarvikuid).

 

Kompaktne, lihtne ja käepärane

CRANE M2 nutikas tasakaalustamissüsteem on vastuseks videomaailmas standardiks saanud paindlikkusele. CRANE M2 uus kiirvabastusplaat koos mõõteskaala ja positsioonimarkeriga muudab kaamera eemaldamise või teise seadme vastu vahetamise oluliselt kiiremaks – nii ei lähe olulised kaadrid tasakaalustamisvajaduse tõttu kaduma.

Tänu telgede lukustamise võimalusele saab stabilisaatori kiirelt transpordiasendisse seada ning seadme teljed on kandmise ajal kindlalt paigal.

Zhiyun Crane M2

CRANE M2 on mõõtudelt kompaktne, kuid siiski piisavalt tugevate tasakaalustusmootoritega, et hoida paigal erinevaid salvestusseadmeid ja suunata liikumist sujuvalt ning vastavuses operaatori soovidega. Käepide püsib kindlalt käes ning loogilise asetusega juhtnuppude ning selge OLED ekraani abil on stabilisaatori ning kaamera seadistuste muutmine kiire ja mugav.

 

Uued loomingulised ja kindlalt kontrollitud liikumised.

Lisaks kolmele põhilisele töörežiimile Pan Follow (PF), Follow (F) ja Lock (L), võimaldab Zhiyun CRANE M2 veel lisaks nii mõndagi.

Full-Range POV Mode võimaldab 360° sünkroonset liikumist kõigi kolme telje suhtes, Vortex Mode abil saab pildivälja panna 360° pöörlema.

Go Mode on suurepärane spordi ja kiirete liikumiste jäädvustamiseks ning Selfie mode võimaldab kaamerat kiirelt 180° võrra pöörata, et ennast kaadrisse saada – suurepärane vloggeritele.

 

לhendus nutiseadmega lisab veel funktsioone

CRANE M2 WiFi ja Bluetooth ühenduvus võimaldab kontrollida kaamerat juhtmevabalt stabilisaatori käepidemelt ja Zhiyun’i nutirakendusest ZY PLAY.

Zhiyun Crane M2

CRANE M2 käepidemel olevate ¼-tolliste keermestatud avade abil saab stabilisaatorile kinnitada erinevaid lisatarvikuid – mikrofon, valgustus, lisaekraan jne.

Aku tööaeg on kuni kaheksa tundi ja vajadusel on CRANE M2 akudelt võimalik laadida kaamerat, telefoni või mõnda teist seadet, mis vajab järele aitamist. Teisalt saab gimbali enda tööaega samuti välise akupanga abil pikendada.

Zhiyun CRANE M2 jõuab Photopointi veebikaubmajja ja esinduskauplustesse müügile augustikuus ja hakkab maksma 289 eurot.

The post Zhiyun CRANE M2 on uus multifunktsionaalne stabilisaator appeared first on Photopointi ajaveeb.