Uued Pentax HD Limited objektiivid – nüüd Photopointi fototehnika rendis
autor: Lauri Veerde

pentaxhdrent-small

Photopointi fototehnika rendipunktidesse Tallinnas ja Tartus saabusid täna 5 uhiuut Pentaxi objektiivi. Tegemist on metallist korpuse ja ülikvaliteetse optikaga Limited-seeria uute versioonidega, mis Photopointi kauplustesse müügile jõudsid eelmise aasta lõpul ja käesoleva alguses. Lisaks fikseeritud fookuskaugustega optikapärlitele on nende seas ka Limited-seeria üks ja ainus suumobjektiiv – ihaldusväärne 20-40 mm f/2.8-4.

Uued rendiobjektiivid (ülal pildil vasakult paremale):

Pentax HD Limited seeria uued objektiibvid on rentimiseks saadaval Photopointi Tallinna Kristiine keskuse ja Photopointi Tartu Kaubamaja esindustes. Sarnaselt teistele renditavatele toodetele kehtib ka Uute Pentax objektiivide puhul reegel, et kui pärast rendiperioodi soovid sedasama toodet endale letist osta, siis ei pea renditasu maksmagi. Seega on Photopointi fototehnika rent suurepärane võimalus objektiivi proovimiseks enne selle ostmist.

Pentax HD Limited objektiivide rendihindu näed fototehnika rendi lehel. Konkreetse objektiivi hetkesaadavust küsi aga enne kohale minemist kindlasti vastavast kauplusest järele. Ehk on keegi selle just välja laenutanud.

 

 

Fotokursus toob tasuta profikvaliteediga paberfotod
autor: Lauri Veerde

Fotokursus-prolab

Et kõik algusest peale ära rääkida, tuleks ilmselt alustada paberfotode tellimisest. Photopointil on nimelt kaks fotode tellimise keskkonda, mida tihti ka segi aetakse:

Tellimissüsteem on neis kahes keskkonnas väga sarnane. Paberfotode printimine aga vägagi erinev:

 • www.photoexpress.ee kaudu tellides trükitakse fotod välja standardsetes Fujifilmi märglaborites ja fotod tulevad tavapäraselt hea kvaliteediga.
 • pro.photoexpress.ee kaudu tellides trükitakse aga fotod välja uhiuutes Noritsu D1005 HR kuivlaborites. Fotod on kvaliteetsemal paberil, täpsemate värvidega, laiema värvusulatusega, suurema kontrastsusega – ja ka mõnevõrra kallima hinnaga.

Just neid profikvaliteediga ProLab paberfotosid annab Photopoint nüüd tasuta kõigile, kes ostavad www.fotokursus.ee veebilehelt ükskõik millise tasulise fotokursuse. Täpsemalt – iga tasulise fotokursuse tellimusega tuleb kuni juuli lõpuni kingituseks kaasa kümne tasuta A4 mõõdus näitusekvaliteedis paberfoto tellimus Photopoint ProLab`ist. Sest uute, profitasemel oskustega on tarvis ka profitasemel väljatrükki.

10 A4 mõõdus fotot maksab ProLab`ist tellides 19,99€€ (vaata ProLab hindu siit). Kuna enamik fotokursus.ee kursusi maksavad 29,99 või 19,99€, siis on siin tegemist märkimisväärselt hea diiliga. Ilmselgelt oleks sellest kasu ka sinu sõbral või sõbrannal, kes praegu rannas kuuma suveilma naudib – nii et anna sellest tallegi teada.

Vali endale sobiv kursus ja saad suured profikvaliteedis fotod tasuta juba täna

Kampaania kehtib 25.07.14 -  31.07.14 (k.a)

 

 

Eksklusiivne eriversioon: Ricoh esitleb Pentax K-3 Prestige Edition peegelkaamerat
autor: Lauri Veerde

main-img

Tähistamaks Technical Press Image Association (TIPA) poolt omistatud “Parim eksperttaseme peegelkaamera” auväärset tiitlit, on Ricoh valmistanud eksklusiivse eriversiooni Pentax K-3 peegelkaamerast. Pentax K-3 Prestige Edition – nii kõlab selle eriversiooni nimi – metalldetailid on tavapärase musta tooni asemel tumehallilt läikivad. Seega näevad kaamera ees kenad välja nii musta kui ka hõbedast värvi Limited-seeria objektiivid. Koos kaamerakerega on Prestige Edition komplektis kaasas ka tumehallis metallikrüüs akutald, kaks akut ning spetsiaalne kunstnahast valmistatud kaamerarihm Pentax logo ja kirjaga “2014 TIPA BEST DIGITAL SLR EXPERT”.

Juhtnuppude, omaduste ja funktsionaalsuse osas on Pentax K-3 Prestige Edition identne standardsetele Pentax K-3 kaameratele. Meeldetuletuseks ka olulisemad omadused:

Pentax K-3 ja K-3 Prestige Edition olulisemad omadused

 • 23.35 efektiivse megapiksliga CMOS sensor
 • Uus Safox 11 teravustamissüsteem. 27 teravustamispunkti, 25 neist risttüüpi ehk eriti tundlikud. Teravustamine toimib valgustugevuse EV -3 kuni EV 18 vahemikus
 • 86 000 piksliga RGB särimõõtesensor kasutab “uusi algoritme, mis mõõdavad säri ekstreemse täpsusega” Säri mõõtmisel saadud andmeid kasutatakse autofookuse ja värvustasakaalu veelgi kiiremaks ja täpsemaks 
 • Sarivõte: 8.3 kaadrit sekundis (maksimaalselt 60 täissuuruses JPG kaadrit või 23 RAW kaadrit järjest)
 • 3.2″ LCD-ekraan. 1037000 pikslit. Ilma õhuvaheta konstruktsioon muudab ekraani Ricohi sõnul vägem peegeldavaks. 
 • Pildiotsija: 100% kaadri katvuse ja 0.95 x suurendusega pentaprisma. Prisma on kaetud uue vääristusega, mis peaks tagama senisest eredama vaate
 • MPEG-4 AVC/H.264 filmiklipid salvestuvad maksimaalselt Full HD lahutusvõimega 1920 x 1080 px 60i/50i/30p/25p/24p. Sisseehitatud mono mikrofon; 3.5mm audiosisend ja 3.5mm audioväljund. Säritust ja heli saab reguleerida manuaalselt. Filmides saab kasutada ka digitaalseid filtreid. 
 • Intervallvõte (time-lapse), Mitme särituse üheks kaadriks pildistamine, 14 digitaalset filtrit, 14 bit RAW faili salvestamine
 • D-LI90P liitiumaku pildistab ühe laadimiskorraga 720 fotot (CIPA standardse testi järgi)
 • USB 3.0 pesa, kaks SD kaardipesa, eraldi pesa välise toite jaoks, välgusünkro pesa, HDMI Type D pesa
 • Koos kaameraga tuleb spetsiaalne WiFi kaart, mis annab K-3 digipeeglile WiFi võimekuse nutitelefoniga pilte vaadata, kadreerida ja pilti teha
 • Mõõtmed: 131,5 x 100 x 77,5 mm
 • Kaal: (kere + aku + 1 mälukaart) 800g

Ricohi sõnul valmistatakse Pentax K-3 Prestige Edition komplekte vaid 2000 eksemplari. Müügile jõuavad need üle kogu maailma alates septembrist. Hea võimalus halli kaameraga hallist massist erineda.

Pentax K-3 Prestige Edition peegelkaamera tootefotod

pentax-k-3-prestige-photopoint

k3pe_002

20-40mm Limited objektiiv ei kuulu komplekti

k3pe_001

k3pe_bg

bod_img_03

k3pe_st

 

Pentax K-3 peegelkaamera tarkvarauuendus v1.10 lisab difraktsiooni korrektsiooni
autor: Lauri Veerde

 

pentax-k-3-photopoint-6-735x516Ricoh annab teada, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma kangeimale peegelkaamerale Pentax K-3. Uuendus kannab numbrimärki 1.10 ning lisab aparaadile järgmised täiustused:

 • Objektiivi korrektsiooni nimistusse on lisatud uus funktsioon “Diffraction Correction”
 • Nii digitaalsete filtrite kui ka Color Fringe Correction töötluseks kuluvat aega on muudetud lühemaks
 • Automaatset värvusktasakaalu määramist on muudetud senisest veelgi stabiilsemaks
 • TAv režiimis muudab särikahveldus nüüd ISO väärtust
 • Kaamera üldist toimimist on muudetud veelgi stabiilsemaks

Neist viiest edasiarendusest on huvitavaim difraktsiooni korrektsioon. Difraktsioon on teatavasti füüsikaline nähtus – see, kui mistahes laine (olgu see siis heli või valguslaine) paindub tõkke taha. Fotograafias tekib difraktsioon siis, kui valguslained läbivad objektiivi diafragma. Siis painduvad diafragmalabade äärest sisse tungivad valguslained diafragmalaba taha. Suure ava korral ei avalda see paindumine pildile mingit mõju. Mida väiksemaks me aga ava seame, seda suurem protsent avast läbi tungivast valgusest on pisut paindunud. Selline difraktsioon avaldubki just väikese ava korral. Fotodel on see nähtav tavalisest udusema detailsusena. Täpsemalt: avaga f/22 pildistatud fotol ei pruugi peened detailid olla enam nii teravad nagu nad olid avaga f/14 pildistades.

Ilmselt kasutab Pentax sellise difraktsiooni korrigeerimiseks lihtsat tarkvaralist järelteravustamist. Objektiivi andmetest leitakse, millal ja kui palju on difraktsioonist tulenevalt pilt udusemaks muutunud ja vastavalt sellele lisatakse teravust.

Pentax K-3 tarkvarauuenduse saad alla laadida siinsamas all olevatele linkidele klõpsates:

 

 

Sony nõgusa sensoriga kaamera võib tulla juba sel sügisel
autor: Lauri Veerde

See kõik algas 2012. aasta septembris. Just siis ujus sonyalpharumours veebilehe vahendusel päevavalgele teave Sony patendist, milles kirjeldati nõgusat pildisensorit. Pilti salvestav sensor on ju keskseks ja olulisimaks osaks igas digikaameras – siiamaani on need sensorid aga alati olnud lamedad. Nüüd siis äkki – nõgus. See Sony inseneride fantaasialend ei saanud ju olla enamat kui kaardus nutitelefonide tuules tormav ja õige pea mööduv moeröögatus, mis ealeski reaalsuseks ei saa. Või siiski?

Illustratsioon Sony nõgusa sensori patendi kirjelduse juures

 

Tavaliselt saavad sellist laadi patendid reaalsuseks alles aastaid hiljem või siis vajuvad enamasti hoopis unustusse. Selle patendiga on aga lood teisiti. Käesoleva aasta 10. juunil Hawaiil toimunud VLST Technology sümpoosiumil avalikustas Sony tootearenduse pealik Kazuichiro Itonaga maailmale huvitavaid üksikasju nõgusa sensoriga kaamera kohta.

Hr Itonaga ütles, et nende arendatud sensor on keskelt 1,4 ja äärtest 2 korda tavalisest valgustundlikum. Ta rääkis sellest, et nõgusa sensoriga tehtud fotode äärealadel on pilt täpselt niisama kvaliteetne nagu keskosas – ei mingit vinjenteerumist, kromaatilist aberratsiooni ega udusust. Siis teatas ta et teistsuguse konstruktsiooni tõttu toodab sensor ka vähem digimüra. Veel ütles ta, et sellise sensoriga kaamera ette saab konstrueerida tavalisest oluliselt valgusjõulisemaid ja kompaktsemaid objektiive. Ja lõpuks põrutas hr Itonaga, et arendusmeeskond olevat edukalt valmistanud 100 sellist sensorit ning nüüdseks on Sony “masstootmiseks valmis”.

スライド 1

Joonis VLST Technology sümpoosiumilt, mis peaks illustreerima nõgusa sensori ehitusest tulenevaid füüsikalis-optilisi hüvesid.

sony-curved-sensor-2014-07-08-02

Veebis ringlev foto, millel väidetakse olevat Sony nõgus sensor.

 

Neljandal juulil avalikustas Sony esimese nõgusa sensoriga tehtud foto – see ei ole küll konkursivõidu vääriline teos, aga ajaloolise väärtusega ehk sellegipoolest. Foto avalikustas prestiižne veebileht Nikkei Japan.

curved

Esimene avalikkusele näidatud, Sony nõgusa sensoriga pildistatud foto.

Täpsemalt on Sonyl välja arendatud kaks erinevate mõõtmetega kaardus sensorit. Üks tavalise kompaktkaamera mõõtmetes 2/3″ ning teine… täiskaadersensor.

Et asi veelgi huvitavam oleks, on nüüdseks ka lekkinud või lekitatud (või fabritseeritud?) ka esimese, arvatavalt Septembri lõpul Photokina fotomessil esitletava kaardus sensoriga kompaktkaamera tehnilised andmed. Selleks esimeseks on väiksema, 2/3″ sensoriga kompaktkaamera. Sonyalpharumours.com omistab sellele “kuulujutule” väga kõrge tõepärasusastme ja arvestades Sony viimaste aastate tormilist innovatsiooni fototehnika vallas, võivad need andmed tõepoolest üldjoontes tõele vastatagi Siin need on:

 

Kaamera sensor:

01-sony-nogus-sensor

Kaamera objektiiv:

01-sony-nogus-sensor-objektiiv

 

Arvatavas uudses kaameras saab seega olema üsna pisikene, tavalise kompaktkaamera mõõtu 2/3″ nõgus sensor lahutusvõimega 22 MP. Sensori dünaamiliseks ulatuseks on 10,8 heledusastet, mis on põhimõtteliselt sama hea tulemus nagu uuematel poolkaadersensoriga peegelkaameratel. Võrdluseks: täiskaadersensoriga Nikon D800 E peegelkaameral on dünaamiline ulatus dxomark.com andmetel 14,3, poolkaadersensoriga Canon EOS 700D kaameral aga 11.2.

Uudse kaamera juures on huvitav ka objektiiv. Kahtlaselt laia vaatenurgaga objektiivi ekvivalentseks fookuskauguseks on 20mm. See on päris valgusjõuline – maksimaalse avaga f/1.2. Sonyalpharumours kirjutab, et see objektiiv olevat vaid 6 mm paksune. See info tundub minevat vastuollu aga ülaloleva tabeliga, mille kohaselt on objektiivi konstruktsioonis 4 läätse.

Kõik märgid viitavad seega asjaolule, et Sony on taas kord fotomaailmas innovatsiooni tegemas. Ja seda juba mitmendat aastat järjest. Lähinädalad toovad nõgusa sensoriga kaamera tuleku või mittetuleku kohta kindlasti lisainformatsiooni. Kui aga selline aparaat Septembri lõpul Photokina messil avalikustama peaks, on Photopointi ajaveeb kohal et kogu lugu Sinuni tuua. Piletid Kölni on juba ammu ostetud ;)

1 2 3 4 5 6 7 8 9