Lõpuspurt: ainulaadne Manfrotto Ööfoto 2015 konkurss lõppeb Snäpis pühapäeval
autor: Jürgen Veerme

banner-2015-manfrotto-oooto

Snap.ee pildipangas hakkab lõppema ainulaadne fotokonkurss kõigile, keda huvitab hämaras või öösel pildistamine. Nimelt saab Manfrotto Ööfoto 2015 konkursile oma parimaid fotosid (maksimaalselt 3 tükki) esitada veel kuni 29. novembri südaööni!

Konkursile on oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Pärast piltide esitamise perioodi lõppu selekteerib kolmeliikmeline, tunnustatud profifotograafidest koosnev žürii välja kolm parimat ööfotot. Need on võidutööd, mis kuulutatakse välja 10. detsembril ning auhinnad… On õige magusad (vaata altpoolt).

 

NB: Sooduskoodiga “MANFROTTO” on konkursi ajal Photopoint.ee e-poes kõik Manfrotto statiivid, kotid, stuudiotarvikud jne 15% soodsamad!

 

Võta konkursist osa või vaata juba osalevaid töid – www.snap.ee ›

 

I koha auhind Manfrotto ööfoto 2015 konkursil

011-auhind-BANNER

Žürii poolt parimaks tunnustatud ööfoto autor saab Manfrottolt profiklassi fotovarustuse, mis kestab aastaid. Auhind koosneb kolmest osast. Kerge ja seljas ülimalt mugav Manfrotto fotoseljakott Off road Hiker mahutab profikaamera koos mitme objektiiviga, kuid on vajadusel kasutatav ka matkaseljakotina. Süsinikkiust 055-seeria XPRO3 on Manfrotto kõige uhkem statiiv üldse. X-Pro Geard on Manfrotto uusim profiklassi 3-suunaline statiivipea, mida iseloomustab ülim kergus ja täpsus. Esimese koha auhinna rahaliseks väärtuseks on kokku 868€.

 

II koha auhind Manfrotto ööfoto 2015 konkursil

02-auhind-BANNER

Manfrotto uus, tõsisemale fotohuvilisele suunatud statiiv 190GO on esimene Manfrotto statiiv, mille alumiiniumist jalad on lahti lukustatavad keerates. nagu kõiki Manfrotto tõsisemaid statiive, saab ka selle kompaktse statiivi kesksammast seada madalate võttenurkade jaoks horisontaalasendisse. Sellele statiivile on suurepäraseks kaaslaseks Manfrotto uusim magneesiumsulamist XPRO-seeria kuulpea BHQ2 ja 2015. aasta sügiskollektsiooni fotokott Street. Teise koha auhinna rahaliseks väärtuseks on kokku 487€.

 

III koha auhind Manfrotto ööfoto 2015 konkursil

03-auhind-BANNER

Paremuselt kolmanda ööfoto pildistaja auhinnaks on kerge monopodi komplekt – manfrotto uude 290-seeriasse kuuluv süsinikkiust üksjalg C4 ning suurepärane kallutusfunktsiooniga 234 Monopod Tilt pea. Nendele lisaks tuleb ka kvaliteetne Allegra õlakott, mida saab kasutada nii foto- kui ka sülearvutikotina. Kolmanda koha auhinna rahaliseks väärtuseks on kokku 187,97€.

 

Võta konkursist osa või vaata juba osalevaid töid – www.snap.ee ›

Panasonic GX8, G7 ja FZ-300 kaamerate tarkvarauuendus toob pärast pildistamist muudetava fookuse
autor: Oskari Värä

Panasonic-Lumi--GX8-6

Panasonic on välja andnud tarkvarauuenduse versiooni v2.0 hübriidkaameratele Lumix DMC-GX8, Lumix DMC-G7 ning kompaktkaamerale Lumix DMC-FZ300. Uus tarkvara lisab ühe kauaoodatud funktsiooni. Nüüdsest saab antud kaameratega tehtud piltidel valida fookust pärast pildi tegemist. Töötab see nii, et pildistamise ajal teeb kaamera tegelikult 4K resolutsiooniga videot 30 kaadrit sekundis erinevate teravustamiskaugustega ning paneb selle kokku töödeldavaks fotoks. Põhimõtteliselt saab pärast pildistamist lihtsalt ühe nendest fotodest välja valida.

Uue funktsiooni videotutvustus:

 

Lae tarkvarauuendus alla siit

Allikas: 43rumors.com

Kuumad kõlakad: Canonil on arendusjärgus profiklassi hübriidkaamera
autor: Oskari Värä

canon-eos-m3-hybriidkaamera-photopoint-4

Canoni kahanevad müüginumbrid on pannud ettevõtte tõsiselt võtma hübriidkaamerate arendust ning nüüd on jällegi lekkinud uut infot tulevase Canoni hübriidkaamera omadustest. Nimetatud hübriidkaamera on profiklassi aparaat kuid mitte täiskaadersensoriga. Uuel tehnoloogial põhinev APS-C mõõdus sensor lubab parimat pildikvaliteeti nii fotode tegemisel kui ka filmimisel. Kaameral hakkab olema ka elektrooniline pildiotsija ning selle ees saab kasutada EF-M objektiive. Ka EF objektiivide kasutamine hakkab olema mingil moel võimalik kuid selle kohta veel täpsemat infot pole. Canoni uus hübriidkaamera peaks välja tulema 2016. aastal.

Kõlakate tasemel on ka Nikoni uue hübriidkaamera arendus. 2016. aasta saab olema fotomaastikul väga huvitav sest uued trendid ning konkurents sunnib tootjaid pingutama ning üha huvitavamaid tooteid välja tooma.

Allikas: photorumors.com

Need on Photopointi 2015. aasta ostetumad objektiivid peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

peegelkaameraobjektiivid

Traditsioonilisi peegelkaameraid on jäänud valmistama vaid kolm suuremat fototootjat. Canon, Nikon ja Pentax. Peegelkaamerate üheks oluliseks eeliseks kompaktkaamerate ees on teatavasti võimalus vahetada objektiive. Paljud fotohuvilised seda võimalust ka kasutavad ning on 2015. aasta jooksul oma peegelkaamera ette lisaobjektiive ostnud. Panime need objektiivid ritta ja vaatasime, milliseid on Photopointist ostetud kõige rohkem.

Et oleks huvitavam ja informatiivsem, jagame objektiivid eraldi kategooriatesse mitte tootja, vaid bajoneti alusel. Näiteks moodustavad eraldi kategooria kõik objektiivid, mis on valmistatud Canoni peegelkaameratele – olenemata tootjast. Lisaks Canoni kaameratele vaatame all ka objektiive mis on valmistatud kasutamiseks Nikoni ja Pentaxi peegelkaamerate ees.

Olgu ka ära märgitud, et see esiviisik siin all ei ole mitte parimate, vaid enim ostetud objektiivide nimekiri. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Just sellepärast ei leia alt hinnalisi valgusjõulisi telesuume ega profiklassi makrotorusid vaid pigem soodsamapoolseid ja universaalsemat kasutamist leidvaid supersuume ja valgusjõulisi fikse.

Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma peegel- või hübriidkaamera juurde osta eelistab:

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Canoni peegelkaameratele

1-tamron-16-300mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-macro-objektiiv-canonile

1. Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro

Kõige enam ei ole Photopointist 2015 aasta jooksul Canoni peegelkaameratele ostetud mitte Canoni vaid hoopis Tamroni objektiivi. Pole ka ime, sest kui see 16-300mm juba olemas on, võib 18-55mm komplektobjektiivi vabalt kappi unustada.

Tamroni 16-300mm objektiiv on kõige laiema suumivahemikuga peegelkaameraobjektiiv maailmas. Muidugi saab sellega 300mm asendis suumida kaugeid objekte enda nina alla. Veelgi kasulikum on aga selle objektiivi lainurk, mis tavalise 18mm asemel 16mm fookuskauguseni laiutab.

Lisaks suumivahemikule on sel objektiivil lähivõtete pildistamiseks muljetavaldavalt väike minimaalne teravustamiskaugus – kogu suumi ulatuses 0.39 m. Samuti lubab elektriline Piezo Drive teravustamismootor teravuse käsitsi korrigeerimist ilma et peaks objektiivi AF/MF lülitit näppima.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes: 579€

2-tamron-af-18-200mm-f-35-63-xr-di-ii-ld-if-objektiiv-canonile

2. Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II LD (IF)

Tamroni 18-200mm supersuum on üks soodsamaid objektiive Photopointi valikus üldse. Alates suvest Pakub Tamron Canonile ka selle objektiivi uuemat versiooni, mis on varustatud värinastabilisaatoriga ja tõhusama teravustamismootoriga. See uusversioon on aga vanemast kallim ja vaid mõnekuise turul oleku ajaga pole top ostetud objektiivide hulka jõudnud.

Pildikvaliteedi poolest on Tamroni 18-200mm supersuum umbes samaväärne komplektobjektiivile aga suumida saab sellega kaugelt üle 55mm fookuskauguse 200 millimeetrini välja. See tähendab, et 18-200mm pildistab nii laiu vaateid kui ka kaugel olevaid objekte nii, et need oleks pildil hästi lähedal.

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 photopointi e-poes: 159€

3-canon-ef-50mm-f-18-stm-objektiiv

3. Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canon EF 50mm f/1.8 STM ei jää müüginumbrite poolest kahest esimesest Tamronist kuigi palju maha. See on Canoni legendaarse soodsa 50mm f/1.8 II fiksobjektiivi uusversioon, mis tuli Photopointis müüki alles käesoleva aasta suve algul. Seega on selle objektiivi nii kõrge tulemus siin tabelis väga märkimisväärne.

Uus 50mm f/1.8 on jätkuvalt väga pisike ja sobib nii täis- kui poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette. Olulise täiustusena on uuel 50mm objektiivil aga STM teravustamismootor – tänu sellele on autofookus kiire ja vaikne.

Valgusjõulisuse, kompaktsuse ja soodsa hinna poolest on 50mm f/1.8 objektiiv selline, mida igale fotohuvilisele komplektobjektiivi kõrvale soovitada võib. Valgusjõulisus ehk suur f/1.8 ava tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada hästi uduse taustaga portreid, toidufotosid ja muud. Samuti võimaldab suur ava pildistada hämaras ilma lisavalguseta.

Canon EF 50mm f/1.8 STM Photopointi e-poes: 149€

4-tamron-af-18-270mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-objektiiv-canonile

4. Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZ

Canonile mõeldud objektiivide reas platseerub neljandale kohale vana hea klassikaline Tamroni supersuumobjektiiv 18-270mm f/3.5-6.3. See pole mitte see kõige esimene 18-270 vaid teise põlvkonna oma – esimesest pisem ja kiirema PZD teravustamismootoriga relv. Väga hea objektiiv algtaseme peegelkaamera ette, millega saab pildistada kõike – laiu vaateid, makrokaadreid, kaugeid objekte jne. Headele müüginumbritele aitab kindlasti kaasa hea soodushind, mis sellel objektiivil terve aasta läbi on olnud.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes: 349€

5-tamron-sp-24-70mm-f-28-di-vc-usd-objektiiv-canonile

5. Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD

Tundub, et Canoni peegelkaamerate ostjatel on rohkelt raha – või on nad siis lihtsalt suuremad fotohuvilised kui Nikoniga pildistajad. See, et nõnda kallis objektiiv Top 5 nimekirja jõudis, on igatahes meeldiv üllatus. Tamroni 24-70mm f/2.8 objektiiv on see, mida ka mina ise EOS 5D Mark III ees igapäevaselt kasutan. Ma olen väga rahul selle pildikvaliteediga ja värinastabilisaatoriga. Ma tean, et hämaras teravustamisel on see pisut aeglasem Kui Canoni enda 24-70mm f/2.8 – aga mitte ligilähedaseltki nii palju, et see õigustaks 1320-eurost hinnavahet.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Photopointi e-poes: 879€

 

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Nikoni peegelkaameratele

1-tamron-af-18-200mm-f-35-63-xr-di-ii-ld-if-objektiiv-nikonile

1. Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II LD (IF)

Tamroni 18-200mm supersuum on üks soodsamaid objektiive Photopointi valikus üldse. Alates suvest Pakub Tamron Nikonile ka selle objektiivi uuemat versiooni, mis on varustatud värinastabilisaatoriga ja tõhusama teravustamismootoriga. 2015. aasta kõige populaarsem objektiiv Nikoni kaameratele on Photopointis olnud aga just see soodsam versioon.

Pildikvaliteedi poolest on see Tamroni supersuum umbes samaväärne komplektobjektiivile aga suumida saab sellega kaugelt üle 55mm fookuskauguse 200 millimeetrini välja. See tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada nii laiu vaateid kui ka kaugel olevaid objekte nii, et need oleks pildil hästi lähedal.

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes: 159€

2-tamron-af-18-270mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-objektiiv-nikonile

 2. Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD

Nikonile mõeldud objektiivide reas platseerub teisele kohale vana hea klassikaline Tamroni supersuumobjektiiv 18-270mm f/3.5-6.3. See pole mitte see kõige esimene 18-270 vaid teise põlvkonna oma – esimesest pisem ja kiirema PZD teravustamismootoriga relv. Väga hea objektiiv algtaseme peegelkaamera ette, millega saab pildistada kõike – laiu vaateid, makrokaadreid, kaugeid objekte jne. Headele müüginumbritele aitab kindlasti kaasa hea soodushind, mis sellel objektiivil terve aasta läbi on olnud.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 photopointi e-poes: 349€

 3-nikkor-af-s-dx-35mm-f-18-g-objektiiv

3. Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8 G

Üks valgusjõuline fikseeritud fookuskaugusega objektiiv peaks igal fotohuvilisel fotokotis olema. Sellega saab pildistada ilusaid, ilma välklambita pilte hämaratel talveõhtutel. Samuti lubab selle avar ava pildistada professionaalseid portreid nii et taust on mõnusalt udune kuid portreteeritava nägu terav. Nikoni poolkaadresensoriga peegelkaameratele on nagu rusikas silmaauku 35mm f/1.8 objektiiv, sest selle ekvivalentseks fookuskauguseks poolkaadersensori ees on inimsilma vatenurgale sarnane 52,5mm.

Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8 G Photopointi e-poes: 199€

 4-tamron-16-300mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-macro-objektiiv-nikonile

4. Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro

Tamroni 16-300mm objektiiv on kõige laiema suumivahemikuga peegelkaameraobjektiiv maailmas. Muidugi saab sellega 300mm asendis suumida kaugeid objekte enda nina alla. Veelgi kasulikum on aga selle objektiivi lainurk, mis tavalise 18mm asemel 16mm fookuskauguseni laiutab.

Lisaks suumivahemikule on sel objektiivil lähivõtete pildistamiseks muljetavaldavalt väike minimaalne teravustamiskaugus – kogu suumi ulatuses 0.39 m. Samuti lubab elektriline Piezo Drive teravustamismootor teravuse käsitsi korrigeerimist ilma et peaks objektiivi AF/MF lülitit näppima.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes: 579€

 5-nikkor-af-s-50mm-f-18-g-objektiiv

5. Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G

Viiendal kohal olev 50mm f/1,8 objektiiv on üsna sarnane kolmandal kohal olevale valgusjõulisele fiksobjektiivile. 50mm objektiivi saab aga kasutada ka profiklassi täiskaadersensoriga Nikoni peegelkaamerate ees. Lihtsamate-soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees on selle objektiivi vaatenurk kitsam kui 35mm objektiivil. Seetõttu sobib 50mm objektiiv algtaseme peegelkaameratega kombineerides ülihästi näiteks portreede pildistamiseks.

Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G Photopointi e-poes: 219€

 

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Pentax peegelkaameratele

1-smc-pentax-da-50mm-f-18-objektiiv

1. smc Pentax DA 50mm f/1.8

See odava hinnaga valgusjõuline objektiiv võiks küll olemas olla igal Pentax peegelkaameraga pildistaval algajal fotohuvilisel. Võrreldes komplektobjektiiviga avardab see pildistamisvõimalusi – f/1.8 ava lubab pildistada ilusaid fotosid kasvõi küünlavalgel ning jätab tausta mõnusalt uduseks. Võrreldes Pentaxi objektiivide nimekirjas viiendal kohal oleva 35mm objektiiviga on 50mm objektiivi vaateväli silmnähtavalt kitsam – seetõttu sobib 50mm fiks suurepäraselt ka portreede pildistamiseks.

Pentax DA 50mm f/1.8 Photopointi e-poes: 149€

2-tamron-af-18-200mm-f-35-63-xr-di-ii-ld-if-objektiiv-pentaxile

2. Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II LD (IF)D

Tamroni 18-200mm supersuum on üks soodsamaid objektiive Photopointi valikus üldse. Alates suvest Pakub Tamron Nikonile ka selle objektiivi uuemat versiooni, mis on varustatud värinastabilisaatoriga ja tõhusama teravustamismootoriga. Pentaxi kaamerate puhul pole aga värinastabilisaatorit vajagi, sest Pentaxil on stabikas korpuse sees nagunii olemas.

Pildikvaliteedi poolest on see Tamroni supersuum umbes samaväärne komplektobjektiivile aga suumida saab sellega kaugelt üle 55mm fookuskauguse 200 millimeetrini välja. See tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada nii laiu vaateid kui ka kaugel olevaid objekte nii, et need oleks pildil hästi lähedal.

Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes: 159€

3-tamron-af-70-300mm-f-40-56-di-ld-objektiiv-pentaxile

3. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Tamroni 70-300 mm ilma värinastabilisaatorita telesuum on kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi. Sellega saab suumida edasi peaaegu-täpselt sealt, kust tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum 55mm peal lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Oli vist üleeelmisel talvel, kui vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes: 129€

4-tamron-sp-af-17-50mm-f-28-xr-di-ii-ld-if-objektiiv-pentaxile

4. Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF)

Kõige enam ostetud Pentax peegelkaameraobjektiivide reas on neljandal kohal 17-50mm normaalsuum. See on praktiliselt samade fookuskauguste ja sama suumiulatusega nagu tavaline 18-55mm komplektobjektiiv. Paljud fotohuvilised valivad komplektobjektiivi asemel aga just selle Tamroni – eelkõige valgusjõulisema ja püsiva f/2.8 ava tõttu ja samuti ka pisut parema pildikvaliteedi pärast.

Tamron 17-50mm f/2.8 Photopointi e-poes: 299€

5-smc-pentax-da-35mm-f-24-al-objektiiv

5. smc Pentax DA 35mm f/2.4 AL

Viiendal kohal on objektiiv, mis on sarnane esikohal trooniva 50mm fiksiga. Olulisemaid erinevusi on kaks: 35mm objektiivi vaatenurk on laiem ning ava õige pisut väiksem. 35mm objektiivil on ka üks pluss 50mm versiooni ees – nimelt võimaldab väiksem lähim teravustamiskaugus pildistada paremaid lähikaadreid ehk nn makrovõtteid.

Pentax DA 35mm f/2.4 Photopointi e-poes: 159€

 

Nagu näha, on Photopointi kõige enam ostetud peegelkaameraobjektiivide seas väga palju Tamroni objektiive. Sellise nähtuse põhjuseks on kindlasti Tamroni objektiivide soodsam hind võrreldes kaameratootjate Nikoni, Canoni ja Pentaxi enda valmistatud objektiividega. Eks kaameratootjate enda objektiive ostetakse samuti, kuid Photopointist kaugeltki mitte nii suurel määral, nagu Tamronit.

 

Kuumad kuulujutud: Nikoni objektiive on ees ootamas kuni 30% hinnatõus
autor: Lauri Veerde

Nikon_Lenses

“Alates 1. jaanuarist 2016 tõusevad Nikoni objektiivide hinnad Euroopas kuni 30%”. Nii kirjutab veebileht nikonrumours.com ja lisab selle juurde ka tabeli, milles on täpsemalt ära toodud, kui palju konkreetse objektiivide hinnale lisandub.

Olgu öeldud, et see hinnamuutuste info ei ole Nikoni poolt veel ametlikku kinnitust saanud. Küll aga on eraldi artiklis käsitletud sarnast kuulujuttu objektiivide hinnatõusust Suurbritannias. Enne seda aga teatas Nikoni UK edasimüüja Grays of Westminster D810 ja D4S kaamerakerede hinnatõusust järgmise aasta alguses. Ka Photopoint on saanud vihjeid objektiivide hinnatõusu võimalikkusest Euroopa (ja sealhulgas ka Eesti turul). Hinnatõusu kuupäevast ega ulatusest siinsed vihjajad vaikivad, kuid üldiste kuulujuttude alusel võib seda tõenäoliselt oodata 1. jaanuaril 2016.

Igaltahes tasub kõigil, kel Nikkori objektiivi vaja, see igaks juhuks enne järgmise aasta algust ära osta.

1 2 3 4 5 6 7 8 9