Pentax peegelkaamerad saavad uue 16-85mm F3.5-5.6 standardsuumobjektiivi
autor: Lauri Veerde

DA16-85_wide_a_copie

Ricoh esitleb täna uut objektiivi HD PENTAX-DA 16-85mm F3.5-5.6 ED DC WR. See on mõeldud kasutamiseks Pentax peegelkaamerate ees igatpidi parema ja kvaliteetsema alternatiivina tavalistele 18-55mm F3.5-5.6 komplektobjektiividele. Miks uus 16-85mm siis komplektobjektiivist parem on?

Esiteks juba suurema fookuskauguste ulatuse poolest. Teiseks objektiivisisese ED teravustamismootori poolest, mis muudab autofookuse kiireks ja vaikseks. Ja kolmandaks muidugi pildikvaliteedi poolest, sest selle objektiivi läätsedele on kantud Pentaxi HD vääristus ja optilises konstruktsioonis on värvus- ja geomeetriliste moonutuste vastu võitlemas üks madala dispersiooniastmega lääts ja üks asfääriline lääts.

16-85mm F3.5-5.6 objektiiv on varustatud ilmastikukindlate tihenditega ja sobib seega ideaalselt kokku K-50 ja K-3 kaameratega, mille korpused samuti ilmastikukindlad on. Objektiivi on turule oodata detsembri alguses ning selle soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on määratud 649€.

 

Pentax 16-85mm F3.5-5.6 objektiivi olulisemad omadused

 • Fookuskaugus 16 – 85 mm (35 mm ekvivalendina 24,5 – 130 mm)
 • Bajonett KAF3
 • Maksimaalne ava f/3.5 – 5.6
 • Minimaalne ava f/22 – 38
 • Optiline konstruktsioon 16 elementi 12 grupis
 • Vaatenurk 83 – 19° (Pentax digipeeglite ees)
 • Min. teravustamiskaugus 0.35 m
 • Maks. suurendus 0.26 x
 • Filtrikeere 72 mm
 • Diafragmalabade arv 7 (ümar ava)
 • Diameeter: 78mm, pikkus: 94 mm
 • Kaal: 488g
 • Komplektis päikesevarjuk, objektiivikork ja tagakork

 

Pentax 16-85mm F3.5-5.6 objektiivi tootefotod

DA16-85_tele_b_copie

DA16-85_front_copie

Hood_PH-RBA72_copie

 

 

Photopointis on nüüd Pentax K-S1 peegelkaamerad 12 erinevas värvitoonis
autor: Lauri Veerde

pentax-k-s1-colors

Miks peaks peegelkaamera olema tingimata musta värvi? Kas sellepärast, et nii on alati olnud? Või sellepärast, et mõni habemega fotoproff nii ütles? Või sellepärast, et igal pool ainult musta värvi aparaate müüaksegi?

2014 aastal võib igaüks ise otsustada, mis värvi kaamera tal on, sest Photopointi jõudsid just täna kohale 9 erinevas värvitoonis Pentax K-S1 peegelkaamerad. Koos seniste musta, valge ja sinisega on K-S1 värvitoone nüüd 12 erinevat. Milline sulle meeldib? Vaata altpoolt suuremaid pilte ja anna sellesama postituse kommentaariumis teada:    

Pentax K-S1 pildistamisvõimekuse, LED-tulede ja disaini kohta vaata lähemalt siinsamas blogis “Karbist-välja” artiklist.

 

Pentax K-S1 Midnight Black

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-midn-black

Pentax K-S1 Dawn Purple

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-dawn-purple

 

Pentax K-S1 Moon Silver

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-moon-silver

 

Pentax K-S1 Dusk Gold

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-dusk-gold

 

Pentax K-S1 Sunset Orange

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-suns-orange

 

Pentax K-S1 Tweed Gray

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-tweed-gray

 

Pentax K-S1 Denim Blue

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-denim-blue

 

Pentax K-S1 Linen Brown

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-linen-brown

 

Pentax K-S1 Cotton Beige

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-cott-beige

 

Pentax K-S1 sinine

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-sinine

 

Pentax K-S1 valge

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-valge

 

Pentax K-S1 must

pentax-k-s1-da-l-18-55-kit-must

 

Tamron tähistab 5 miljoni supersuumobjektiivi valmistamist
autor: Lauri Veerde

fb_5million_header

Jaapani optikatootja Tamron annab teada, et on seisuga 30 september 2014 valmistanud enam kui 5 miljonit supersuumobjektiivi. See kogus on valminud viimase 22 aasta jooksul, kusjuures esimeseks taoliseks mudeliks oli 1992 aastal turule paisatud  AF28-200mm F/3.8-5.6 Aspherical. Kõige viimaseks selliseks on aga maailma võimsaima suumiga peegelkamaeraobjektiiv 16-300mm F/3.5-6.3 VC PZD MACRO. Nende kahe vahele jääb 14 supersuumobjektiivi, millest 7 on müügil ka praegu.

Tähele tuleb panna, et see 5 miljonit ei hõlma kaugeltki mitte kõiki Tamroni objektiive vaid ainult neid, mille suumikordajaks on 7x või enam. Selle tulemusega võib Tamron end ilmselt pidada kõige suuremaks supersuumobjektiivide valmistajaks maailmas. Suumobjektiivid on igal juhul olnudki Tamroni olulisimaks spetsialiteediks juba aastakümneid.

 

Mis on supersuumobjektiivid?

Supersuumideks nimetatakse objektiive, mille fookuskauguste vahemik katab lainurkasendi fookuskaugused ning ulatub ka teleasendisse ning mille suumikordajaks on vähemalt 7x. Traditsioonilised supersuumobjektiivide fookuskaugused on 28-200 ja 28-300mm.

Soodsamate peegelkaamerate omanikud (poolkaadersensoriga) peaksid silmas pidama, et 28mm vaatenurk ei pruugi olla laiemate vaadete ja siseruumides pildistamise jaoks piisavalt lai. Algaja fotohuviline peaks vaatama supersuumide poole, mille fookuskaugused algavad 18mm pealt ja lõpevad  200, 250 või isegi 270mm juures.

Uuemate supersuumide pildikvaliteet on heal tasemel. Kindlasti ei ole aga supersuumi pilt nii terav ja kontrastne, nagu seda on kahe, sama fookuskaugust katva suumobjektiivi pakutav (näiteks 17-55mm + 70-250mm). Maksimaalselt välja suumituna on telesuumid reeglina päris pimedad – avaga 5,6 või koguni 6.3.

Samas on supersuumi eeliseks mugavus ning kiirus pildistamisel. Fotograafil ei ole vaja vahetada objektiive – tüütu tegevus mille käigus võib hea hetke koguni maha magada. Ka sobib supersuum oma kerge kaalu ja väikeste mõõtmete tõttu hästi reisile kaasa võtmiseks.

 

Tamroni supersuumobjektiivid

Panasonicu fotokonkursi „Minu energiaallikad“ võitja avas Kalamaja kohvikus “Boheem” fotonäituse
autor: Kettrud Pai

Eelmise aasta oktoobrikuus võitis Sten Roosvaldi töö nimega „Eesti Energia“ Panasonicu fotokonkurssi „Minu energiaallikad“. Foto valiti välja  795 töö seast. Peaauhind oli igati suurejooneline ning ihaldusväärne – Sten sõitis koos kaaslasega energiat ammutama päikselisse Egiptusesse.

Nüüd on sellel reisil tehtud imelised elamused fotode näol kõigile vaatamiseks üleval Tallinnas, Kalamaja kohvikus “Boheem“. Võib öelda, et tegu on omamoodi reisikirjeldusega. 

Sten Roosvald: „Reisil sündinud sadade piltide hulgast oli väga raske valikut teha. Näitusele jõudsid need, mis mulle endale tundusid südamelähedased: iga fotoga on seotud kindel lugu ning nad kannavad edasi kindlaid hetki Egiptusest, mille juures sain nädala jooksul olla,“ räägib Roosvald näitusest. „Mõned fotod on kunstiliselt nö ilusad, teised räägivad suuremat ja sotsiaalsemat lugu,“ selgitab Sten. „Boheemis“ saab näha ka võidu toonud tööd “Eesti Energia”. 

Näitus on kohvikus “Boheem” üleval aasta lõpuni.

Valik näitusel olevatest töödest. 

 

IMG_1349

IMG_1346

IMG_1345

IMG_1338

IMG_1336

Vahva kingiidee isadepäevaks – müstiline termokruus -50%
autor: Jürgen Veerme

termokruus-isadepaev-big

Isadepäev läheneb kiiresti. Novembrikuu teisel pühapäeval – ehk täpselt kahe nädala pärast – on see käes. Seega on paslik juba praegu hakata mõtlema, kuidas isa või vanaisa selle tähtsa päeva puhul meeles pidada. Meil on välja pakkuda üks kingiidee – müstiline termokruus.

Termokruus on suurepärane kingitus kõigile, sest sellega saab muuta ühised kohvi- ja teejoomised veelgi lõbusamaks. Vala tassi enda või isa lemmik kuum jook ning vaadake, kuidas must kruus justkui võluväel valgeks muutub, paljastades Sinu valitud pildi.

Saabuva isadepäeva puhul on 27. oktoober – 9. november termokruus sooduskoodiga poole soodsam, makstes 6,50€ (tavahind 12,99€).

Soodushinnaga kruusi saad, kui lisada ostukorvi etapis, pärast seda kui oled kujundanud meelepärase kruusi, sooduskoodi: ISALE

Pane tähele, et fotokruusi valmistamine võtab aega 5 tööpäeva. Kui soovid kruusi kinkida isadepäeval, siis soovitame tellimuse teha hiljemalt 3. novembril. Termokruusi saad tellida sobivasse Photopointi kauplusesse või posti teel postkontorisse.

Photopointi fotomeenete osakonnast leiad lisaks termokruusile palju praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Valikus on pusled, mänguloomad, konservikarbiks maskeerunud fotokellad, võtmehoidjad ja rohkelt muud põnevat. Kõigile neile saab peale trükkida just sellise pildi, mis sõbra või lähedaste meele rõõmsaks teeb.

 

 

Asu isale või vanaisale termokruusi meisterdama – fotomeened.ee

1 2 3 4 5 6 7 8 9