360° videote töötlemise rakendus “THETA+ Video” on nüüd saadaval ka Android nutitelefonidele
autor: Lauri Veerde

ricoh-theta-video-app-android

Ricoh annab teada, et seni vaid iPhone nutitelefonide kasutajaid rõõmustanud rakendus “THETA+ Video” on nüüd saadaval ka Android nutitelefonide kasutajaile. Google Play poest koheselt alla laetav tasuta äpp võimaldab töödelda Ricoh Theta S kaameraga  filmitud 360-kraadilisi videoid ja time-lapse kaadreid. Võimalik on videoid lühemaks lõigata, videote projektsiooni ja tonaalsust muuta, videotele taustamuusikat lisada ja valmis klippe sotsiaalmeedias (nt Instagramis ja Facebookis) jagada. Rakendus toetab Androidi operatsioonisüsteeme alates 4.4 versioonist.

Kel Ricoh Theta S või Theta m15 kaamera olemas, see võiks kindlasti rakenduse alla laadida ja ära proovida. Täpselt nii nagu Theta+ rakendus fotodele, lisab ka “THETA + Video” rakendus videotele mitte kolmanda vaid juba neljanda mõõtme.

Canoni patent paljastab APS-C sensoriga kompaktkaamera
autor: Oskari Värä

G1X

Mitte miski ei jää interneti silmade eest peitu. Algselt Egami veebilehel avaldatud patendi kohaselt on Canonil arendusjärgus APS-C ehk poolkaader sensoriga kompaktkaamera. Sellised suure sensoriga kompaktkaamerad pole mingi suur läbimurre – täpselt sama suur sensor on ka näiteks Photopointis müügil oleval Ricoh GR II aparaadil.

Canoni sepitsus on aga teistmoodi, sest tavaliselt on APS-C sensoriga kompaktkamaerate ees olnud ikka fikseeritud fookuskaugusega objektiiv. Canoni patendist võib aga välja lugeda, et kaameral on 16-75mm f/2.0-5.6 objektiiv.  Võrdluseks veel, et praegusel lipulaeval G1 X Mark II mudelil on vastavalt 1.5-tolline sensor ning 24-120mm f/2-3.9 objektiiv (35mm ekvivalent).

Igal juhul on tegu väga huvitava uudisega, mis võib tulevikus tippotsa kompaktkaamerate turgu laiendada.

Allikas: petapixel.com

Ainult osavnäppudele: kuidas Ricoh Theta S kaamera sisemälu mahtu ise suurendada saab
autor: Lauri Veerde

ricoh-theta-s-must

Ricoh Theta S on 360-kraadilisi fotosid ja videoid salvestav kaamera. לks populaarsemaid ja paremaid omataolisi maailmas. Theta S kaamera 8 GB sisemälu on üldjuhul piisav. Kui aga ärevam kasutaja soovib filmida pikemaid videoid või koguni pikemat time-lapse võtet, siis võib sisemälu suurus loovust piirama jääda. Veebis on nüüd liikuma pääsenud lahendus Theta S sisemälu vähesuse probleemile.

Nimelt on tehnikahuvilised kruvinud Theta lahti ja avastanud, et kaamera sisemäluks on 8 GB micro SD kaart, mida saab trükkplaadil oma pesa seest välja võtta ja uue, suurema mahutavusega kaardi vastu välja vahetada. Näiteks saab 8 GB kaardi asemele panna 32 GB micro SD kaardi ja sisemälu ongi 4x suurem. Kui Ricoh oleks teinud kaamera korpuse sisse avause, mille kaudu kaardile ligi pääseda, oleks see vahetamine olnud ilmne ja lihtne. Küllap oli ettevõttel mingi hea põhjus, miks nad seda avaust Thetale ei teinud. Nüüd peab selle micro SD kaardi ehk “sisemälu” vahetamiseks kaamera lahti kruvima.

360images.fr veebilehel on olemas fotodega illustreeritud samm-sammult õpetus selle kohta, milliseid kruvisid peab mälukaardini jõudmiseks lahti keerama ja milliseid detaile eemaldama. Kuna see protsess eeldab päris mitme olulise detaili lahtivõtmist, ei ole see kindlasti soovitatav kõigile. Kui sul aga näppudes osavust ja tehnikalist taipu on, siis võid proovida. Pea ainult meeles, et selline parandamine on alati ainult omal vastutusel ja pärast kaamera lahti kruvimist ei kehti enam Theta S kaamera garantii.

Vaata samm-sammult õpetust selle kohta, kuidas Theta S mälukaarti vahetada.

Kuumad kuulujutud: 360° kaamera Ricoh Theta S uusversioon salvestab 4K videot
autor: Lauri Veerde

ricoh-theta-s-206-2

Maailma populaarseim 360° fotosid ja videoid salvestav kaamera Ricoh Theta S võib peagi saada uuendatud järeltulija. Veebis levivate kuulujuttude kohaselt peaks uusversioon avalikustatama juba septembri lõpul toimuval Photokina fotomessil.

Uuelt Theta kaameralt oodatakse kõige enam video lahutusvõime suurenemist praeguselt Full HD tasemelt 4K tasemeni. Kuna 360° video puhul näeb vaataja korraga suurendatult vaid vähem kui 1/4 kaadrist, siis on Full HD lahutusvõime selliste videote jaoks liiga vähe. Ka 4K pole  suurem asi, kuid siiski juba vaadatavam. Praeguse Theta S kaamera videorežiimi Full HD lahutusvõime on olustikuvideote ja otseülekannete jaoks piisav kuid kunsti ja ilu tegemiseks jääb kvaliteetsest videost veel palju puudu. Uus Theta 4K mudel peaks astuma suure sammu edasi ka videokvaliteedi pole.

Ricoh Theta S on eriline kaamera, mis võimaldab ühele pildile või videole salvestada kogu ümbritseva ruumi 360×180 kraadi ulatuses. Kui selline pilt või video siis näiteks Facebooki laadida, muutub see nagu võluväel interaktiivseks vaateks, milles saab hiirega lohistades või näpuga liigutades ringi vaadata. Näiteks nagu sellel Ricoh Theta S kaameraga pildistatud fotol:

Tänasest saab Facebookis jagada interaktiivseid 360° fotosid. Allolev vaade on pildistatud Ricoh Theta S kaameraga. Üks…

Posted by Photopoint on 10. juuni 2016. a.

Allikas: Pentaxrumours.com

Samsungi uued UFS mälukaardid lubavad praegusest microSD standardist 5ח suuremat kiirust
autor: Oskari Värä

UFS_01

Samsung on taas mälukaartide latti kõvasti kõrgemale tõstnud. Ajal, mil seadmete jõudlus ning failide mahud kasvavad väga kiiresti, peavad ka mälukandjate tootjad ajaga kaasas käima. Samsung on tutvustanud maailma esimesi UFS mälukaarte, mis on Samsungi enda välja arendatud JEDEC süsteemi põhjal.

Uued mälukaardid on Samsungi sõnul kuni viis korda kiiremad kui praegused microSD mälukaardid. Lugemiskiirust lubatakse tervelt 530 megabaiti sekundis ning kirjutamiskiirust 170 megabaiti sekundis. See tähendab palju kiiremaid kopeerimis- ning laadimisaegu, mis on kõikidele foto- ning videograafidele vägagi meeltmööda.

Siiski on selle kõige hea juures üks aga – ükski seade veel ei toeta neid kaarte. Peab lihtsalt ootama, kes tuleb esimese kaameraga välja, millel on nende mälukaartide tugi olemas kuid hetkel paistab, et nendele on microSD kaartide kõrval kindlasti koht olemas.

Allikas: Samsungi pressiteade

Tootefotod:

UFS_02 UFS_03

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9