Kuumad kuulujutud: Nikon esitleb Photokinal uut täiskaadriga peeglit D750
autor: Maris Sits

Nikon-D750-DSLR-camera-logo

 

Nikoni uus täiskaadersensoriga peegelkaamera saab nimeks D750.  Mitmete allikate kinnitusel on sellel 24,3 MP madalpääsfiltriga sensor. Arvatavasti on kaameral 51 autofookuspunkti ja sarivõte 8 kaadrit sekundis. Sellised andmed on ka igati ootuspärased, kuna varasemate kõlakate kohaselt peaks uus kaamera olema valmistatud just spordifotograafide vajadusi silmas pidades. Samuti peaks uuel mudelil olema TTL särimõõtmine 91k piksliga RGB sensori abil (nagu D800, D800E ja D810 mudelitel).

Kõiki neid andmeid Nikon ise kinnitanud pole ja peagi toimuval Photokina 2014 messil saame täpselt teada, mis end uue peegelkaamera sees peidab.

Allikas: Nikon Rumors

Kuumad kuulujutud: Zeiss Loxia objektiiviseeria tuleb Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratele
autor: Ardo-Jako Olev

Carl Zeissi nime all on objektiive toodetud juba aastast 1896. Tänaseks on Zeissist saanud kvaliteedimärk, mis ühtegi fotohuvilist külmaks ei jäta. Piisab vaid mainimisest ja kõik kaameramehed noogutavad päid ning mõmisevad habemeisse kiidusõnu. Kes ei unistaks Zeissi objektiivist?

Zeiss on juba tootmas Sonyle Touit seeria objektiive, mis on mõeldud kasutamsieks poolkaadersensori ja E-bajonetiga hübriidkamaerate ees (nagu näiteks a5000 ja a6000). sonyalpharumours’i andmetel on aga Zeiss kohe-kohe tulemas välja uue Loxia seeriaga, mis on mõeldud just täiskaadersensoriga sony hübriidkaamerate ette.

 

Kui Touit seeria objektiivid olid varustatud autofookusega ja katsid poolkaadri, siis uus Loxia seeria on väidetavalt manuaalfookusega, kõrge koostekvaliteediga ning sarnased klassikaliste Zeissi objektiividega nii optilise disaini kui kooste- ja ehituskvaliteedi poolest.

Peamised omadused, mis kõlakate kohaselt uusi Zeissi Loxia objektiive Sonyle iseloomustavad:

 • E-bajonetiga täiskaader sensorile mõeldud objektiivid – seega ühilduvad Sony Nex ja Sony Alfa kaameratega ja katavad ära terve täiskaadersensori.
 • Valmistatud Zeissi poolt – seega ei ole nad Zeissi poolt litsenseeritud Sony toodang.
 • Valgusjõulised manuaalfookusega fix objektiivid – kõrge kujutise kvaliteet, aga kompaktne disain.
 • Avarõngas objektiivi peal.
 • Neid saab järgmise 12 kuu jooksul olema palju!

Ühe Loxia seeria objektiivi väidetav pilt on ka juba internetti valla pääsenud. Tegu on 50mm fookuskauguse ja f/2.0 avaga objektiiviga:

Veebi lekkinud tootefoto uuest 50mm f/2.0 Loxia-seeria objektiivist

Lekkinud objektiivi pildijuurde lisatud tehnilised omadused on järgmised:

 • Optiline disain: Planar®
 • Fookuskaugus: 50 mm
 • Ava: f/2.0–f/22
 • Elemente/gruppe: 6/4
 • Teravustamisvahemik meetrites: 0.45–∞
 • Vaatenurk (diag./horis./vert.) 46.78°/39.38°/26.70°

Zeiss ei ole praeguseni veel mitte ühtegi ülalolevat fakti uute objektiivide kohta kinnitanud. Täpsemalt – ta pole üldse midagi öelnud. Kinnitamise ja ütlemise asemel on firma hoopis lansseerinud põneva kiusamismängu oma Facebooki lehel.

 

Kindlasti on aga Zeiss oma uute ning ka klassikaliste toodetega väljas Photokina 2014 fotomessil, kuhu ka Photopointi blogimeeskond uudiseid püüdma läheb.

 

Samyang esitles kauaoodatud 50mm f/1.4 objektiivi
autor: Maris Sits

50mm-zdjecie-w-tle-eng

Korea tootja Samyang toob varsti müügile 50mm F/1.4 objektiivi, mis täidab ideaalselt 35mm ja 85mm vahemiku. Objektiiv tuleb kahe variatsiooniga: fotograafidele 50mm F/1.4 ja videograafidele V-DSLR 50mm T1.5. Video jaoks mõeldud versioonil on ühtlaselt ilma klikkideta liikuv avarõngas. Viimane on oluline filmimise ajal sujuvalt fookuspunkti muutmisel.

Palun kliki video vaatamiseks siia

 

Portreefotograafid rõõmustavad, sest objektiivi bokeh on võrratu ehk et fookusest väljas olevad alad taustal on eriti mõnusalt pehmed. Loomulike värvide ja hea kontrastsuse tagamiseks on kõik objektiivi elemendid kaetud UMC peegeldusvastase kattega. 

Uus objektiiv sobib nii täis- kui poolkaader sensoriga kaameratele ja selle hinnaks saab orienteeruvalt 419 €.

Objektiivi tutvustatakse peagi toimuval Photokina 2014 messil.

samyang-50mm samyang-50mm-2Specification_50mm-T1-640x920 Specification_50mm-F1.4-640x905

Allikas: Samyang Europe

 

Point TV 131. Kuidas kompaktkaameraga paremaid makropilte pildistada
autor: Lauri Veerde

Tavaliselt arvatakse, et ilusate lähikaadrite ehk makrofotode pildistamiseks on tarvis suurt uhket ja kallist peegelkaamerat. See arvamus ei ole päris õige. Lihtne väike kompktkaamera on lähifotode pildistamisel vaat et paremgi, kui komplektobjektiiviga varustatud peegelkaamera. Miks nii?

Esiteks saab enamike kompaktkaameraga pildistada lähemalt kui peegelkaamera kitobjektiiv seda võimaldab. Teiseks on kompaktkaameraga lähedalt pildistatud fotodel teravusulatud suurem kui suure sensoriga peegelkaameraga samade parameetritega pildistatud fotol.

Läksime varasügisesse Tartu botaanikaaeda, kus Anton annab mõned lihtsad ja esmased soovitused kompaktkaameraga lähifotode pildistamiseks.

 

Kui soovid makrofotograafiaga pisut tõsisemalt tegeleda, siis vaata kindlasti üle Urmas Tartese veebipõhine kursus “Makrofotograafia”

Pentax K-S1 peegelkaamera üllatab välimusega
autor: Lauri Veerde

K-S1_ajaveeb

Enamik kaameratootjad disainivad üksteise võidu retrovälimusega aparaate, Ricoh astub aga julge sammu teises suunas. Täna esitletav Pentax K-S1 peegelkaamera paistab särab silma oma modernse ja futuristliku välimuse poolest.

Esiteks on K-S1 väga väikene peegelkaamera. Kompaktsuselt ei jää see palju alla pisikesele Canon EOS 100D aparaadile. LED-tuled esiküljel ja juhtnuppude juures annavad kaamerale ulmelise välimuse. Esiküljel olevad LED-tulukesed annavad ükshaaval süttides visuaalset tagasisidet aegvõttega pildistades. Päästiku valgustus lööb aga videorežiimis rohelise asemel kumama punakalt. Traditsiooniline pildistamisrežiimide valiku ketas on leidnud oma koha tagaküljel, neljasuunalise neljasuunalise nupusüsteemi ümber. Terviklikku muljet on kahjuks rikkumas vaid vana hea 18-55mm objektiiv mis nagu võõrkehana esiküljelt välja turritab. Uut, postmodernistliku disainiga objektiivi oleks siia ette vaja, armas Ricoh.

k-s1-ppblog

Selline eriline korpus peidab enda all ka korralikke, ilusate fotode jaoks vajalikke omadusi.  Uue 20MP lahutusvõimega APS-C mõõdus sensori maksimaalseks tundlikkuseks saab seadistada ISO 51200 (sama palju nagu Pentax kaamerate lipulaeval K-3 digipeeglil). Pentax K-S1 teravustamissüsteem on sama mis K-500 ja K-50 aparaatides: 11 autofookuspunkti, neist 9 eriti tundlikud ehk Cross-Type.

Tagaküljel olev 3″ LCD-ekraan on korraliku lahutusvõimega (921 000 px). Optiline pildiotsija on Pentaxi kaameratele omaselt varustatud korraliku klaasist pentaprismaga ja kaadri katvuseks märgitakse 100%. See tähendab, et pildiotsijast näeb täpselt nii laia vaadet nagu ka pärast pildi peale jääb (enamik algtaseme peegelkaameraid näitab pildiotsijas veidi kitsamat vaadet). Kiireimaks säriajaks on 1/6000 sekundit ning videot saab filmida Full HD lahutusvõimega 14/15 või 30 kaadrit sekundis.

Pentax K-S1 peegelkaamerat on Photopointi kauplustesse oodata septembri teises pooles. Lisaks mustale korpusele on Ricoh seda aparaati Euroopa turule pakkumas ka valges, sinises, kreemjas, pruunis, sinises, hallis, oranžis, kuldses, hõbedases, kollases/mustas ja lillas värvitoonis. K-S1 kere soovituslik jaehinnad Euroopas on 649€. Koos 18-55mm komplektobjektiiviga aga 699€. Kere hind ei sõltu värvitoonist.

Pentax K-S1 peegelkaamera toote

K-S1_Black

3349902949

3175901486 1264612498 0923246589 8572024355

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9