Kas parim poolkaadersensoriga peegelkaamera? Nikon D500 saab Imaging Resource ülevaates maksimumpunktid
autor: Lauri Veerde

Nikon-d500

Fotohuviliste seas populaarne Imaging Resource veebileht sai täna valmis oma põhjaliku ülevaate Nikon D500 peegelkaamerast. D500 on Nikoni kõige kallim ja võimekam poolkaadersensoriga peegelkaamera. Võib-olla ka kõige võimekam poolkaader üldse, sest on ju D500 sees täpselt sama pildiprotsessor, autofookusmootor ja särimõõtesensor nagu lipulaeval Nikon D5. Ka 4K video ei ole D500 jaoks probleem. Kuidas need kõik asjad päris elus toimivad – seda Imaging Resource fotograafid oma ülevaates uurinud ongi. Reastan siin all uurimistulemuste olulisemad leiud:

Nikon D500 plussid ja miinused Imaging Resource ülevaate põhjal

  • 20,9 MP APS-C formaadis sensor on ilma madalpääsfiltrita ja pildistab üllatavalt teravaid, detailseid ja puhtaid pilte. לks võimekamaid poolkaadersensoreid 2016. aastal
  • Madalatel ISO tasemetel ei erine sensori dünaamiline ulatus väga konkurentidest (nagu Pentax K-3 II ja Nikoni enda D7200), kuid alates ISO 400 on dünaamiline ulatus oluliselt parem kui Nikon D7200 kaameral. Digimüra tase on 1600 ISO juures oluliselt parem kui D7200 kaameral ja ei jää palju maha täiskaadersensoriga D750 peegelkaamerast
  • Nikon on D500 kaamera sisse pannud sama autofookusmootori, mis on kasutusel kõige kallima profikaamera D5 sees. Imaging Resource sõnul on D500 parima autofookusega Nikoni kaamera. Eriti kiire ja täpne olevat liikumise teravana hoidmine
  • Kuna Nikon D500 kaameral on väiksem sensor, ulatuvad teravustamispunktid peaaegu kaadri servadesse välja – jälgivat teravustamist saab tänu sellele kasutada üle terve kaadri
  • Kiirus ja veelkord kiirus. D500 tugevused tulevad vast kõige selgemini välja kiire liikumise pildistamisel. See kaamera suudab sarivõttel pildistada hästi palju fotosid hästi kiiresti. Täpsemalt 10 fotot ühe sekundi jooksul ja nii kuni 200 RAW faili järjest
  • Aku vastupidavus osutus Imaging Resource poolt testituna samuti väga heaks: 1240 fotot ühe laadimiskorraga (optilise pildiotsijaga pildistades)
  • Telekonverteri kasutamisel on oluline teada, et 15 teravustamispunkti on eriti tundlikud ja võimelised teravustama ka f/8 ava korral
  • 4K video kvaliteedi kohta jagus Imaging Resource ülevaatajatel ainult häid sõnu. Video osas oli aga ka tõsisemaid puudusi – näiteks ei toiminud jälgiv autofookus videorežiimis kuigi hästi. D500 kasutab nimelt Live View režiimis kontrasttuvastusega autofookust, mis tavaliselt ongi aeglasem kui vaja. Selles osas pakuks näiteks dual-pixel sensoriga Canon EOS 80D kindlasti paremat tulemust.

Imaging Resource on oma väljaütlemistes ise hästi tagasihoidlik. Kõike kirjapandut lugedes ei jää aga kahtlust, et Nikon D500 ongi kõige parem Nikoni poolkaadersensoriga peegelkaamera. Ja tõenäoliselt ka kõige parem poolkaadersensoriga kaamera üldse – seljatades ka kiire ja vihase Canon EOS 7D Mark II aparaadi.

לlevaate lõpus tavapärases plusside-miinuste loetelus on ülekaalus muidugi plussid. Puuduste reas tunduvad mitmed miinused olevat pigem triviaalset laadi. Olulisemate D500 miinustena võiks sealt kõne alla tulla minu arvatesainult aeglane (kontrasttuvastusega) autofookus videorežiimis.

Lõikuskuu lõpu puhul lõikame veebikaubamajas ostukorvis viieka maha
autor: Jürgen Veerme

photopoint-loikuskuu-soodustus

Augustikuu ehk lõikuskuu lõpul käib üks kibe lõikamine. Kui maal lõigatakse vilja, siis meie veebikaubamaja külluslikus foto-, nuti-, digi- ja kodukaupade hulgas ostlemisel lõikad Sina hoopis kasu.

Tehes nüüd Photopointi e-kaubamajast vähemalt 25 € suuruse ostu, saad ostukorvis kogu tellimuse pealt 5 € lisaallahindlust. 

Tegemist on lausa üliterava lõikega, sest 5 € soodustus rakendub ostukorvile s.t ei ole oluline kui palju tooteid oled korvi ladunud, peaasi et tellimuse summa oleks 25 € või suurem.

Kes veel ei teadnud, siis meie veebikaupluse üle 150 000 toote hulgas on lisaks fototehnikale ka ergonoomilised ja kvaliteetsed toolid koju või kontorisse, luksuslikud parfüümid nii naistele kui meestele, silmasõbralikud laualambid ja palju teisi igapäevaelus vajaminevaid seadmeid/vidinaid/kaupu.

Ja, kellel vajaliku ostuks kuulõpus eurosid napib, siis Photopointi järelmaksu abi kasutades saab kauba kohe kätte, kuid maksma hakkad alles detsembris.

Kampaania kestab 29.08 – 31.08.2016

 

Tule ja peame hindade lõikuspidu veebikaubamajas ››

 

Photopointi veebipoe populaarsemad kategooriaid kliki kaugusel:

TOOLID | LAUALAMBID | KÖÖGITEHNIKA |TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

PARFללMID | MÖÖBEL | SPORDIKELLAD | AUTOKAUBADTAHVELARVUTID

Vanavanemate päev on peagi käes – üllata neid meeldejääva kingitusega
autor: Jürgen Veerme

fotomeened-fotoraamatud-kapad-photopoint-kl

Septembrikuu teisel pühapäeva – 11. septembril – tähistakse Eestis vanavanemate päeva, mille eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest.

Teame, et erilise ja emotsioone valmistava kingituse leidmine nii olulise tähtpäeva puhul on sageli keeruline protsess, kuid meil on Sulle välja pakkuda ideed, mis on sel puhul 20% soodsamad!

Idee nr. 1: FOTOMEENED – Photopointi fotomeenete osakonnast leiab hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Näiteks saad enda või oma vanavanemate pildi panna kruusile, et oleks mõnus koos sooja teed või kohvi juua. Lisaks saab fotosid panna t-särkidele, pusledele, võtmehoidjatele, konservikarbiks maskeerunud fotokelladele, mänguloomadele ja teistele põnevatele asjadele.

Idee nr. 2: SUURED FOTOD – telli suur pilt vanavanematest, iseendast, suguvõsast või lastelastest fotokapal või fotolõuendil ning iga kodu muutub hoobilt mõnusalt hubaseks.

Idee nr. 3: FOTORAAMAT – seda on mõnus koos vanaema või vanaisaga koos sirvida, sest fotoraamat näeb välja nagu päris raamat, sealt ei lähe pildid kaotsi ning oma elegantse välimusega kaunistab see igat raamaturiiulit või kamina pealset.

Oluline on teada, et kõikide ideede valmistamine võtab aega 5 päeva ning nii fotomeenete kui suurte fotode veebilehel kampaaniaperioodil kuvatavad hinnad ongi juba soodushinnad. Fotoraamatute puhul rakendub soodustus ostukorvis.

 

Tee vanavanemate päeva puhul omastele eriline kingitus!

 

Kampaania kestab kuni 11. septembri südaööni

Kaks uut L seeria objektiivi Canonilt: EF 16-35 f/2.8L & EF 24-105mm f/4L
autor: Silver Pik

canon-l-seeria-001-avang

Paralleelselt uue EOS 5D Mark IV täiskaader peegelkaameraga tutvustati ka kahte uut L seeria objektiivi Canoni peegelkaameratele. Nendeks on kolmas iteratsioon ülipopulaarsest lainurksuumist: Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM ning uuendatud versioon normaalsuumist – Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM.

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM suurimaks uuenduseks ongi optilise disaini muutmine. Kolmas versioon kasutab suure diameetriga GMO (glass-molded) elementi, mil mõlemad pinnad asfäärilised. See omakorda likvideerib eelmise mudeli vajakajäämised – objektiiv oli ju kaadri äärealadel väga pehme joonisega. Samuti on uus objektiiv ilmastikukindla vääristusega ning eesmine element on saanud kvaliteetse fluoriinvääristuse, mis hoiab klaasi puhtamana ka raskemates olukordades.

canon-l-seeria-16-35-05

canon-l-seeria-16-35-04

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM on muutumas veel atraktiivsemaks kit-objektiiviks, kui selle esimene versioon oli. Parendatud on mitmeid aspekte – veel parem stabilisaator (kuni neli stoppi), parem vääristus elimineerib sisepeegelduse ja varikujutised ning kaheksa diafragma asemel on neid nüüd lausa 10.

canon-l-seeria-24-105-03

canon-l-seeria-24-105-02

Mõlemad objektiivid peaks saabuma müügile käesoleva aasta oktoobris ning jaehinnaks Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM objektiivil ~2700 € ja Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM objektiivil ~1300 €.

Allikas: Canon Europe pressiteade (inglise keeles)

DJI Osmo+ asetab 3.5x suumiga kaamera 3-suunalise käsistabilisaatori otsa
autor: Lauri Veerde

dji-osmo_cm_

DJI on peamiselt tuntud droonide valmistajana. Lisaks on ettevõttel aga valikus ka mitmesugused videokaamerate stabilisaatorid – nii professionaalseks kui ka tavakasutuseks. Kõige lihtsam ja soodsam neist kannab nime Osmo. See kujutab endast käepidet, mille külge on kinnitatud Inspire 1 drooni stabilisaator koos kaameraga. Sellest algsest Osmo stabilisaatorist on DJI nüüd valmistanud uue versiooni nimega Osmo+.

Tavalise Osmo koosseisus on 20mm fookuskaugusega Zenmuse X3 kaamera, millega suumida ei saa. Uus Osmo+ tuleb aga uue kaameraga, millel on 3,5x suumiga ehk 22-77mm fookuskaugusega suumobjektiiv. Selle uue kaamera nimeks on Zenmuse X3 Zoom – DJI sõnul on seeväga sarnane mõned nädalad tagasi esitletud Inspire 1 droonikaamerale Zenmuse Z3, kuid päris sama siiski mitte. Nii et Osmo+ kaamerat Inspire 1 drooni küljes kahjuks kasutada ei saa.

DJI Osmo+ filmib 4K videot kuni 25fps kiirusega ja 1080p videot kuni 100fps kiirusega. Kaamera sensor on sarnane eelmise Osmo kaamera sensorile: 12.4 MP lahutusvõimega ja 1/2.3-tollise diagonaaliga Sony Exmor R CMOS-kiip. Suumobjektiivi juures tuleb tähele panna, et ava ei ole fikseeritud – kõige laiemas 22mm asendis on ava küll f/2.8, kuid lõpuni sisse suumides on avaarvuks kõigest f/5,2. Tervitatava täiustusena on Osmo+ aku mahtuvus muutunud 25% suuremaks ja see peaks väljenduma ka aku vastupidavuses.

Uue Osmoga tutvustatakse ka uut režiimi nimega “Motion Time-Lapse“. See on nagu tavaline time-lapse, ainult et lisaks saab panna kaamera stabilisaatori abil intervallvõtte ajal vaikselt mingis suunas liikuma nii et Time-lapse video tuleks veelgi dünaamilisem. Muidugi saab Osmo+`iga teha ka panoraamfotosid ja olemas on ka “Liikuva selfie režiim“.

DJI Osmo+ tootefotod

osmo_zm_

x3_zoom_zm_bz

osmo+_zm_sj_2

osmo+_iphone6

1 2 3 4 5 6 7 8 9