Tamroni supersuumid saadavad Sinu vana 18-55mm Kit-objektiivi varakult pensionile
autor: Jürgen Veerme

photopoint-tamronkolmik-blog

Tamroni universaalsete supersuumobjektiividega saad pildistada pea kõike – ülilainurk (16mm) vaadetest kuni päris kaugel asuvate (300mm) objektideni ning muidugi kauneid portreefotosid ja imelisi makro lähivõtteid.

Kui tood oma vana 18-55mm komplektobjektiiv maikuus Photopointi, siis saad uue Tamron 18-200mm DI II VC, Tamron 16-300mm DI II VC PZD Macro või Tamron AF 18-270mm Di II VC PZD supersuumobjektiivi 50 € soodsamalt. Vana objektiiv peab olema töökorras ning pakkumine kehtib ka soodushindadest.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC tunnistati äsja TIPA 2016 auhindade jagamisel parimaks algtaseme peegelkaameraobjektiiviks. Tegemist on populaarse XR DI II mudeli edasiarendusega, mis vähendas objektiivi mõõtmeid ja tõi lisaks Tamroni hinnatud ning kvaliteetse VC pildistabilisaatori koos vaikse teravustamisemootoriga.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD – auhinnatud kompaktseim reisiobjektiiv VC pildistabilisaatori ja kiire ultrasonic PZD teravustamisemootoriga, mugav kasutada ka kaamera Live View režiimis.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro – ülipaindlik suumivahemik 16mm lainurgast pika 300mm telesuumini tähendab, et pildile mahuvad kõik sünnipäeva külalised või kaugemal pesitsevad kevadlinnud. Lühike tervustamiskaugus võimaldab kasutada objektiivi lisaks ka makrofotograafias.

 

Vii oma fotograafia võimekus Tamron supersuumide abil uuele tasemele ›

 

Loe Tamroni supersuumobjektiivide kohta lisaks Digitestist:

Joosep

Canoni soodsaim peegelkaamera EOS 1300D nüüd saadaval
autor: Silver Pik

eos-1300d-avang

Mäletan veel aega, kus kõige soodsama uue peegelkaamera soetamiseks tuli rahakotti kergitada 18 000 krooni võrra, mis oli vaat et lausa kolme kuu keskmine palk. Keerates aega 10 aastat edasi ning jõudes tänasesse päeva, saad kõige soodsama täiesti uue ja modernse, äsja poelettidele jõudnud peegelkaamera kätte vähem kui 400 euroga (~6200 krooniga) ning see on ainult pool keskmisest kuupalgast. Aga see ei ole veel kõik – see kaamera ei ole selle arvelt, ei 10 aasta taguses ega tänapäeva kaamerate võrdluses, oluliselt halvem või suurte puudustega.  See peegelkaamera ei ole samas paadis 25 euroste “Hiina ime” nutitelefonidega – see peegelkaamera on ikka soliidne, Canon EOS 1300D.

EOS 1300D EF-S18-55 IS II WHT BEAUTY

EOS 1300D EF-S18-55 IS II WHT TOP BEAUTY

Canon EOS 1300D ei ole liigselt kärbitud, piiratud või vähendatud kaamera võrreldes teiste EOS seeria peegelkaameratega. Jah, seal on kasutusel natuke vanem tehnoloogia võrreldes nüüdisaegsete uute mudelitega, kuid ei midagi kiviaegset. Kvaliteetne 18-megapiksline pildisensor on sama mis eelmise põlvkonna kesktaseme kaamera EOS 700D kasutusel oli. Pildiprotsessor on sama mis EOS 650D / EOS 5D Mark II sees ehk DIGIC 4. See omakorda võimaldab kvaliteetse FullHD videosalvestuse, kahjuks küll natuke madalama ehk 3 kaadrit/sek sarivõtte, kuid tundlikkuse kuni ISO 12 800. Teravustamissensor on samuti varasematest Canonitest tuttav ehk 9 faasituvastusega teravustamispunktiga, millest keskmine eriti tundlik rist-tüüpi.

Pildiotsija ega ekraani disainis suuri revolutsioone see kaamera kaasa ei too – keskpärane pentapeegliga optiline pildiotsija võimaldab sul otse läbi objektiivi piiluda ning 3-tolline 920 000 pildipunktiga fikseeritud LCD ekraan kogu toimuvat suuremal alal vaadata.

Suurem revolutsioon on toimunud hoopis kaamera ühenduste juures – EOS 1300D on maailma esimene harrastajale/asjaarmastajale suunatud soodne peegelkaamera, mil integreeritud WiFi ning ühendus. See võimaldab fotograafil jällegi otse metsas peegelkaameraga tehtud pilte nutiseadme kaudu näoraamatusse laadida või välja säutsuda, miks ka mitte nutiseadme kaugu juhtmevabalt kaamerat juhtida. Kel soovi, see võib ka klassikalist distantspäästikut kaamera juhtimisel kasutada, kuid siis oled sa juhtmetpidi kaamera külge aheldatud ning päästikul kaadri eelvaadet ei näe.

Canon EOS 1300D oluliseimad tehnilised andmed

Sensor 18-megapiksline CMOS sensor
22,3 ח 14,9 mm APS-C
Bajonett Canon EF
Canon EF-S
ISO tundlikkus ISO 100 – 6400
Laiendatav kuni ISO 12 800
Stabilisaator Kasutab objektiivisisest stabilisaatorit
Teravustamine 9 teravustamispunktiga
Keskmine rist-tüüpi
Videosalvestus [FullHD] 1920 ח 1080 30p/25p
[FullHD] 1920 ח 1080 24p
[HD] 1280 ח 720 60p/50p
Sarivõte 3 kaadrit/sek
RAW 6 kaadrit / JPEG 69 kaadrit
Ekraan 3-tolline TFT LCD
920 000 pildipunkti
Pildiotsija Optiline
Silmatasandi pentapeegel
95% kaadri kattuvus
Juhtmevaba ühendus WiFi IEEE 802.11 b/g/n, NFC
Kaugjuhtimine, piltide edastamine
Aku vastupidavus 500 kaadrit
Värvivalik Must
Kaal 485 g (ainult kere)

 

canon-eos-1300d-18-55mm-dc-iii-kit (1)

canon-eos-1300d-18-55mm-dc-iii-kit (2)

canon-eos-1300d-18-55mm-dc-iii-kit

Kui mingil põhjusel peaks EOS 1300D ikkagi liiga kõrge hinnaga tunduma, siis võrdluseks niipalju – kõige soodsama Nikoni digipeegelkaamera eest tuleb rahakotti kergendada 389 €, kuid lisa 10 euro eest saad kaks aastat uuema kaamera mil ka WiFi ning NFC ühendus.

Adobe Lightroom ja Camera Raw tarkvarauuendused lisavad Pentax K-1 peegelkaamera toe
autor: Lauri Veerde

k-1-pentax

Kui Pentax K-1 peegelkaamera mai esimesel nädalal Photopointis müügile jõuab, on sellel kohe olemas ka Adobe tarkvaraprogrammide tugi. Nimelt pakub tarkvaragigant alates tänasest tarkvarauuendusi nii Lightroom fototöötlusprogrammile, Photoshopi Camera RAW moodulile kui ka eraldiseisvale Adobe DNG Converter tarkvarale. Need tarkvarauuendused lisavad programmidele täiskaadersensoriga Pentax K-1 peegelkaamera ja võimsa suumobjektiiviga Sony RX10 III kompaktkaamera toe. Lisaks kahe uue kaamera toele parandavad nimetatud tarkvarauuendused ka mõningaid programmidest leitud väiksemaid vigu, nii et igal juhul tasub oma Adobe tarkvara täna uuendada.

Adobe Lightroom ja Photoshop Camera Raw tarkvarauuendusi saab paigaldada vastavate programmide kaudu. Uusima Adobe DNG Converter tarkvara saad alla laadida Adobe veebilehelt.

 

Sony a7R II ja a7S II tarkvarauuendus teeb võimalikuks XAVC S video salvestamise SDHC mälukaardile
autor: Lauri Veerde

sony-a7r-II

Sony on enda veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuendused oma profiklassi hübriidkaameratele Sony a7R II ja Sony a7S II. Kui seni oli XAVC S formaadis HD või 4K videot võimalik salvestada SDXC mälukaartidele, siis tarkvarauuendus teeb võimalikuks sellise video salvestamise ka SDHC mälukaartidele.

Tähele tuleb panna, et 60 Mbps ja väiksema andmesagedusega XAVC S video salvestamiseks on vaja vähemalt Class 10 või UHS Class U1 standardile vastavaid SDHC kaarte. Selle kõige kvaliteetsema, 100Mbps 4K video salvestamiseks on vaja aga vähemalt UHS Speed Class U3 standardile vastavat SDHC mälukaarti.

Nüüd saadaval: Ricoh Theta S
autor: Tiiu Tali

RICOH_THETA_S_home_page_banner

Ricoh Theta S ei ole tavaline kompaktkaamera, vaid üks uusimaid tehnikaimesid, mille võimalusi saad nüüd soodsa hinna eest ka ise proovida. Tegemist on ainulaadse kaameraga, mis salvestab 360-kraadise sfäärilise panoraamfoto või -video ainult ühe nupuvajutusega. Foto või video eksponeerimiseks on mitmeid võimalusi – nt kahemõõtmelised fotod, millel on huvitavad kalasilmast tulenevad moonutused –, kuid parima efekti annab foto vaatamine arvutiekraanil või nutiseadmes, kus sfääriline panoraam tõmbub Sinu ümber kokku ühtseks keraks ning Sa leiad end jäädvustatud sündmuste keskelt. Kui lisada veel siia nutitelefoni peakomplekt Cardboard, oledki paralleelmaailmas: visuaalselt kogemas kas olnud või just käimasolevat üritust. Salvestist saad vastavalt oma soovile sisse suumida või liigutada paremale-vasakule, üles-alla, nii nagu vaataksid enda ümber.

nyyd-saadaval-ricoh-theta-s

nyyd-saadaval-ricoh-theta-s2

 

Kaameras on kaks 12-megapikslist 1/2,3” CMOS sensorit ja valgusjõulised f/2.0 objektiivid, mis lubavad salvestada kuni FullHD kvaliteediga video. Seadmega on võimalik voogedastada reaalajas pilti kas HDMI või USB ühendusega. Ricoh töötas kaamerale välja ka spetsiaalse nutirakenduse, kus WiFi toel saab kaamerat kaugjuhtida, kasutada eelvaadet Live View režiimis, muuta fotosid ning jagada tulemust sotsiaalmeedias. Kaamerat tunnustati sel aastal TIPA auhindade jagamisel ka parima disaini tiitliga.

Ricoh Thetaga salvestatud videoid võib leida ka YouTube’ist. Siin on üks Ricoh enda video, mis tutvustab toodet ja selle võimalusi:

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9