Vahvad kingiideed emadepäevaks
autor: Jürgen Veerme

Maikuu teisel pühapäeval – 10. mai 2015 – tähistatakse üle terve maailma emadepäeva. Nii tähtsal päeval muutub tavaliselt ka kõige joosep-tootsilikuma riukamehe meel härdaks ning ema või vanaema soovitaks kenasti meeles pidada.

Lisaks suurele kallistusele ja lilleõiele soovitame emadele või vanaemadele kinkida veel midagi isikupärast ja ainulaadset. Siin on mõned kingiideed.

 

Meeldejääv kingitus emadepäevaks – sinu valitud pildiga fotomeened -20%

Peagi saabuva emadepäeva puhul on kõik www.fotomeened.ee lehel olevad tooted 20% soodsamad (PS! fotomeenete lehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad. Pakkumine kehtib 3. maini 2015).

Photopointi fotomeenete osakonnast leiab hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Valikus on kruusid, pusled, mänguloomad, konservikarbiks maskeerunud fotokellad, võtmehoidjad ja rohkelt muud põnevat.

Kõigile neile saab peale trükkida just sellise pildi, mis ema või vanaema meele rõõmsaks teeb.

Meisterda emadepäevaks meelepärane fotomeene – www.fotomeened.ee ›

 

emadepäev

 

Kingi emale või vanaemale oma kustiteos – suured fotod Photopoints -20%

Parim emaga jäädvustatud hetke soojuse ja emotsiooni edasikandja on kena fotokapa või fotolõuend seinal. Pealegi mõjub suur foto interjööris alati kunstiliselt ja muudab ruumi isikupäraseks.

Kuni pühapäevani (03.05) on kõik artprint.photopoint.ee lehel olevad suured fotod 20% soodsamad (PS! suurte fotode lehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad)

Vaata, mida Ardo Point TV osades fotokapast ja fotolõuendist rääkis.

Kingi suur foto emale või vanaemale – artprint.photopoint.ee ›

fotolõuend

 

Kingi fotograafiahuvilisest emale fotokursuse kinkekaart

Kui Sinu ema või vanaema kirg ja hobi on fotograafia, siis soovitame emadepäevaks kinkida Eesti suurima fotograafia-alase online õpikeskkonna Fotokursus.ee kursuste kinkekaart. Valikus on kursusi, mis õpetavad pildile püüdma laste emotsioone, tegema isuäratavaid toidufotosid ja palju teisi põnevaid kursusi.

Nädalavahetuse lõpuni (03.05.2015) kõik www.fotokursus.ee lehel olevad kinkekaardid 25% soodsamad, kui kasutad kinkekaarti ostes ostukorvis sooduskoodi: EMALE

Kõik Fotokursus.ee lehel olevad kinkekaardid on digitaalsel kujul ja saadetakse sulle kohe pärast ostu sooritamist PDF-kujul meilile. Nii saad emale kena üllatuse teha ka siis, kui teda emadepäeval kallistama ei jõua.

Vali sobiv fotokursus välja – www.fotokursus.ee/kinkekaardid ›

 

fotokursuse kinkekaardid

 

Üllata ema või vanema – emadepäevaks kujundatud raam fotole tasuta

Kui Sul juba oli plaanis emale või vanaemale kinkida fotosid Teie kallimatest hetkedest, siis muuda need kujundatud raamidega veelgi omapärasemaks ja meeleolukamaks.

Nädala lõpuni (kuni 03.05) on emadepäeva kategoorias olevate kujundatud raamide lisamine fotodele tasuta. Lihtsalt vali fotod välja, lae need PhotoExpressi üles ja vali “Emadepäev” kategooriast sobiv kujundatud raam.

Emadepäeva teemalise kujundatud raamiga kaunistatud paberfoto kinkimisel on vau-efekt garanteeritud.

Emadepäevaks pabefotosid tellima – www.photoexpress.ee ›

 

emadepäeva-raam-photoexpress

Sony hübriidkaamera tarkvara laseb pilti teha kaamerat puutumata
autor: Oskari Värä

6250893009

 

Punase ringi sees on lähedussensor, mille ees tuleb käega lehvitada

Sony andis eelmisel nädalal välja rakenduse, millega saab Sony hübriidkaamera katiku avada pildistamiseks ilma, et peaks kaamerat üldse puudutama. Ja ei, see ei käi puldiga, vaid lihtsalt lehvitate käega kaamera pildiotsija juures oleva lähedussensori ees ning kaamera teeb pildi. Kui on soov näiteks Bulbi teha, siis tuleb lihtsalt lehvitada kaks korda ning katiku sulgemiseks lehvitada uuesti.

Siiski pole Sony esimene, kes sellise funktsiooniga hakkama on saanud. Canoni tarkvara Magic Lantern töötab sarnasel põhimõttel kuid see on esimene kord kui seda funktsiooni lubab kaameratootja enese poolt valmistatud ametlik rakendus – mitte kolmanda osapoole välja antud tarkvara.

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et puudutusevaba katiku avamisest pole palju kasu, siiski see nii pole. Näiteks oludes, kus on tarvis, et kaamera kindlalt paigal püsiks, võib nupust katiku avamine tekitada mikrovärinat.

Rakendus on hetkel veel beeta staadiumis ning ühildub mitme Sony hübriid- ning peegelkaameraga, näiteks NEX–5R, NEX–5T, NEX 6, RX100 III, a7S, A7 II jne. Toetatud seadmete täielik nimekiri ning kasutusõpetus on allalaadimislehel.

Lae Sony Touchless Shutter tarkvara alla siit.

Allikas: playmemoriescameraapps.com, imaging-resource.com

 

Käed küljes: Pentax K-3 II peegelkaamera prototüüpversioon
autor: Lauri Veerde

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-555

Eelmisel nädalal esitles Ricoh ametlikult ja avalikult uut peegelkaamerat nimega Pentax K-3 II. Täna, nädal hiljem on otse Jaapanist siia Photopointi ajaveebi salajastesse laboratooriumidesse jõudnud aga sellesama uhiuue kaamera prototüüpversioon. “Prototüüp” tähendab siin seda, et K-3 II on küll riistvaraliselt täiesti valmis kuid tarkvara poolest veel viimases arendusjärgus. Kõik funktsioonid – nii vanad kui ka uued – toimivad, kuid ei pruugi toimida sellisel tasemel nagu suve algul müügile oodataval kaameral. Seetõttu ei ole mul lubatud avalikustada selle kaameraga tehtud fotosid – küll aga saan edasi anda esimesed muljed uuest Pixel Shift tehnoloogiast ja muidugi tutvustada kaamerat ennast.

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-1

Tuletagem kõigepealt meelde K-3 II olulisemad omadused ja tehnilised andmed:

 • K-3 II täiustatud versioon 07.10.2013 esitletud Pentax K-3 kaamerast
 • Samas klassis peegelkaameratega Canon EOS 70D ja Nikon D7200
 • 24.35 MP CMOS sensor (ilma madalpääsfiltrita)
 • “AA Filter Simulation” režiim: vajadusel sisse lülitatav režiim simuleerib madalpääsfiltri efekti – sensorit liigutades
 • Sensoripõhine värinastabilisator
 • Safox 11 teravustamissüsteem. 27 teravustamispunkti, 25 neist risttüüpi ehk eriti tundlikud. Teravustamine toimib valgustugevuse EV -3 kuni EV 18 vahemikus
 • 86 000 piksliga RGB särimõõtesensor mõõdab säri “ekstreemse täpsusega” Säri mõõtmisel saadud andmeid kasutatakse autofookuse ja värvustasakaalu veelgi kiiremaks ja täpsemaks määramiseks
 • Sarivõte: 8.3 kaadrit sekundis (maksimaalselt 60 täissuuruses JPG kaadrit või 23 RAW kaadrit järjest)
 • 3.2″ LCD-ekraan. 1037000 pikslit. Ilma õhuvaheta konstruktsioon muudab ekraani Ricohi sõnul vägem peegeldavaks.
 • Pildiotsija: 100% kaadri katvuse ja 0.95 x suurendusega pentaprisma. Prisma on sarnaselt K-3 kaamerale kaetud vääristusega, mis peaks tagama eriti ereda vaate
 • MPEG-4 AVC/H.264 filmiklipid salvestuvad maksimaalselt Full HD lahutusvõimega 1920 x 1080 px 60i/50i/30p/25p/24p.
 • Integreeritud mono mikrofon; 3.5 mm audiosisend ja 3.5 mm audioväljund. Säritust ja heli saab reguleerida manuaalselt. Filmides saab kasutada ka digitaalseid filtreid.
 • Intervallvõte (time-lapse), Mitme särituse üheks kaadriks pildistamine, 14 digitaalset filtrit, 14 bit RAW faili salvestamine. HDR-intervallvõte
 • D-LI90 liitiumaku pildistab ühe laadimiskorraga 720 fotot (CIPA standardse testi järgi)
  USB 3.0 pesa, kaks SD kaardipesa, eraldi pesa välise toite jaoks, välgusünkro pesa, HDMI Type D pesa

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-2

Kuna K-3 II kaamera on nii visuaalselt kui ka tehniliste omaduste poolest K-3 kaameraga esmapilgul väga sarnane, siis kordame üle ka nende kahe aparaadi erinevused. K-3 II kaamerale on lisatud:

 • GPS ja elektrooniline kompass (eemaldatud on integreeritud välklamp)
 • Täiustatud keresisene värinastabilisaator (nüüd Ricohi sõnul ja CIPA standardse testi kohaselt 4.5 stoppi efektiivsusega)
 • Uus funktsioon Pixel Shift Resolution – pildistab 4 kaadrit, nihutades pildisensorit iga kaadri vahel 1 piksli võrra. Tulemuseks on Ricohi sõnul parema dünaamilise ulatuse ja värvusinfoga ning väiksema digimüraga fotod.
 • Kiirem jälgiv autofookus tänu täiustatud algoritmidele (uute 2015. aastal välja tulevate objektiividega)

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-3

Siin nad on – vasakul uus K-3 II ja paremal vanem K-3

 

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-66
Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-67

 

Külgvaates on näha kahe kaamera kõige silmapaistev väline erinevus – K-3 II kõrgem ülemine osa. Vasakpoolsel pildil näeme, et seesama nupp, mida seni kasutati välklambi avamiseks, on nüüd rakendatud GPS-mooduli sisse-välja lülitamise teenistusse.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-18

Kui GPS on sisse lülitatud, süttib kaamera peal põlema oranž tuluke. Teatavasti tarbib sisselülitatud GPS energiat ja selle tulemusena aku kestus väheneb. Märgutuli ei lase GPS-i kogemata sisse unustada. Soovi korral saab selle tulukese põlemise menüükäskluse abil keelata.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-8

Ka pealtpoolt vaadeldes on kaamerad päris ühesugused.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-21

Sisse lülitatud GPS-ist antakse teada ka väiksemal LCD-ekraanil.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-7

Tagaküljelt ekraani alt on eemaldatud Ricohi logo. Ricoh ise ütleb, et kuna nad polnud K-3 kaamerat tehes veel enda jaoks selget ettevõtte logo ja Pentax kaubamärgi strateegiat läbi mõelnud, lisasid nad kaamerale mõlemad korraga. Nüüdseks, kirjutab Ricoh, on ametlikult otsustatud et kaamerate peal näidatakse ainult kaubamärgi logo (Pentax) ja toote logo (K-3 II).

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-14

Ekraanilt paistev kasutajaliides on täpselt samasugune nagu seni. Mõnede pisemate lisandustega ülaääres Pixel Shift funktsiooni tähis ja punane GPS-logo, mis näitab et ühendumine GPS-satelliitidega on parajasti käimas.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-10

Kiirmenüüst keskelt leiame uue huvitava funktsiooni millel nimeks Pixel Shift Resolution. Nimi võib ehk olla eksitav, sest lahutusvõime (resolution) all ei mõelda siin pikslite arvu/foto suurust vaid hoopis lahutusvõimet värvuse ja detailsuse osas.

Pixel Shift režiimis pildistab K-3 II 4 fotot, liigutades nende fotode vahel pildisensorit 1 piksli võrra. Neljast fotost paneb kaamera kokku ühe, parema dünaamilise ulatusega ja suurema värvusinfoga foto. Erinevalt Olympus OM-D E-M5 II kaamera sarnasele funktsioonile ei ole lõpptulemusena valmiv foto tavalisest suurema lahutusvõimega – suuruse asemel on Pentax võtnud sihikule pildikvaliteedi parandamise.

Pixel Shift režiimis pildistab kaamera kaadrit umbes 3 sekundit. Pärast kaadri tegemist kulub nelja foto kokku panemisele samuti umbes 3 sekundit. Arvestama peab, et Pixel Shift režiimis ei toimi värinastabilisaator. Esmaste katsetuste põhjal võib öelda, et kindlasti aitab see režiim vähendada mürataset fotol – mida suurema ISO-ga pildistada, seda rohkem erinevus nähtavale tuleb. Samuti paraneb mõnevõrra foto detailsus.

Ideaalis tuleks seda režiimi kasutades pildistada kindlasti statiivilt. Käest pildistades – kui kaamerat võimalikult paigal hoida –  saab rahuldavaid tulemusi 1/125 sekundit ja kiirema säriajaga staatilisi objekte pildistades. 1/60 säriajaga pildistades ei muutunud pilt uduseks vaid teatud pildi piirkondadesse tekkisid mitme pildi kokku panemisel silmnähtavad digiartefaktid ja peen sirgjooneline muster muutus pisut loogeliseks.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-13

Kuna K-3 II pealmine osa on K-3 kaameraga võrreldes veelgi kõrgemaks tõstetud, võib arvata, et Ricoh on sinna alla pannud korraliku GPS-antenni, mis teeb võimalikuks hea ja ilma katkestusteta signaali GPS-satelliitidega.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-15

Selline on K-3 II peegelkaamera esmasel põgusal ülevaatusel. Uuenenud, tõhusamat värinastabilisaatorit on muidugi üsna keeruline reaalses pildistamisolukorras proovile panna. Pixel Shift funktsiooni vaatame aga kindlasti detailsemalt siis, kui K-3 II juba Photopointi kauplustesse müügile jõuab. See võiks juhtuda loodetavasti kunagi maikuu lõpul.

 

 

Rentimiseks saadaval: Ihaldusväärne Tamroni super teleobjektiiv
autor: Jürgen Veerme

tamron-teleobjektiiv-rendis

Fotoringkondades palju tähelepanu ja kiidusõnu pävinud Tamroni kõige võimsam relv SP 150-600mm F/5-6.3 DI VC USD on nüüd nii Canon’i kui Nikon’i bajonetiga kaameratele rentimiseks saadaval Photopointi Tallinna Roccal al Mare keskuse ja Photopointi Tartu Kaubamaja esindustes.

Oma muljetavaldava suumivahemikuga paneb Tamroni super teleobjektiiv silma särama kõigil looduse, spordi või kaugete objektide pildistajatel. See aitab heita pilgu seni kättesaamatule ja jäädvustad metsikut loodust kogu selle mitmekesisuses.

Photopointi fototehnika rent on mugav ja ainulaadne võimalus lisaks veebiülevaadete lugemisele ja vaatamisele Sind huvitav toode reaalselt järele proovida. Lisaks annab see kindluse, et ostetav kaamera või objektiiv vastab täpselt Sinu vajadustele.

Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid proovitud toodet endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

 

Avasta uusi fotograafia piire – rendi Tamron’i super teleobjektiiv Photopointist

 

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Tartu Kaubamaja Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses

 

Uuri Tamron SP 150-600mm objektiivi kohta lähemalt:

Point TV 146. Tamron 15-30mm f/2.8 ülilainurksuumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamron 15-30mm objektiivi oleme Ardo-Jakoga vaadanud nii Photokina kui ka CP+ fotomessidel. Nüüd, varakevade hakul on see kauaoodatud ülilainurksuum lõpuks Photopointi kohale jõudnud. Läksime Ardoga Kassitoome nõlvale, et seda lähemalt uurida, sellega pilti teha ja vaadata kui lai see 15mm fookuskaugus siis täiskaadri ees õigupoolest on.

 

Video filmimise ajal pildistatud ja videos näidatud fotod:

_MG_9542

 

_MG_9523

 

_MG_9522

 

IMG_0543-108

 

IMG_0542-107

 

IMG_0541-105

 

IMG_0523-104

 

IMG_0498-103

 

IMG_0490-102

 

IMG_0475-101

 

IMG_0459-100

1 2 3 4 5 6 7 8